cea mai cool melodie house

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Nanuka » Mie Iul 16, 2003 1:03 am

Muzica house este foarte complexa...unul ca safri duo sau dj aligator..sunt niste fakeri..sau sa zicem ca abordeaza stilul tehno-rave...nici pe departe house...la fel ca si ritmul progressive..goa trance s.a.m.d...

Nici eu nu stiam prea multe despre house...pana am ajuns in Montreal...desigur ca in in Romania...ma duceam frecvent la Space...si la toate after hours-urile...unde ma inebunea unu ca Dj Internullo...sau Dj pagal...Livio si multzi altzii..cu muzica lor progressive...sau cum spunetzi voi melodie misto..Andreea Brown cu Trippin...sau Iio..care usnt niste melodii comerciale..si nu ceva care poate fii mixat intr-un club ...recunosc ca imi placeau f mult...si inca imi plac...dar asta nu inseamna ca fac parte din categoria house...

House este inspirat din anii 80 la radacina acestuia fiind jazzul..
ca sa dau un ex de Dj care se apropie de adevaratul house este Gavin Hardkiss, David Alvarado este si el foarte bun
Jdub, Matheo Murphy, Derek Carter,Mark Farina si multzi altzii..

Aici va dau un link cu un after hours f bun din Montreal

http://www.aria-nightclub.com/

apasatzi Ctrl..in caz ca nu se incarca..

va pup,
Nanuk.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mie Iul 16, 2003 1:09 am

Una din cele mai mijto melodii house aparuta in ultimul timp este Tom Craft-Loneliness.Deshi este f comerciala are ceva aparte,si videoclipul este dragutz si se pare ca este f ascultata.
Mie imi place f mult si o ascult pe cat de des se poate...
La fel si ATB-"Long way home"....o super melodie...
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Raven » Mie Iul 16, 2003 12:47 pm

Safri Duo, faker? Geez, ce poate sa abereze unii!
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Nanuka » Joi Iul 17, 2003 12:14 am

Initial trimis de Raven
Safri Duo, faker? Geez, ce poate sa abereze unii!


La modul cum scrii nici nu e de mirare ca n-ai habar de muzica house...ti-ar prinde bine niste manele..." ce poate sa abereze unii!"

Ce zici?
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Masterboy » Vin Aug 01, 2003 9:27 pm

Blank & Jones- Desire
DJ Jose vs G-spott- Wrong is right
and of course,
Masterboy- Feel the heat of the night 2003
Adm:te rog frumos. o semnatura civilizata...fara litere uriase si colorate...ca nu suntem la circ

Reply: Acum in kilul meu, mai arunca si tu o privire pe Softnews, si ai sa vezi ce fel de semnaturi si avantaje au userii de acolo. Aici nici macar o amarita de poza nu poti sa pui in post. Iar codul
IMG este off. Iar avatar nu poti sa-ti pui decit dupa n post-uri. Rusine. Si va mai intrebati de ce SoftNews e site-ul cu cei mai multi utilizatori din RO si nu Fanclub
Masterboy
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mar 22, 2003 10:41 am
Localitate: New York

Mesajde inzahaus » Lun Aug 04, 2003 12:50 am

Hello la toti !
Trei nominalizari am si eu.
Aquagen-Party alarm
Broooklyn bounce-Born to bounce& Club bizzare.

Si ca o completare. Saltwater e connsiderata una din melodiile de baza, de la care a inceput cu adevarat trance-ul, impreuna cu Robert miles - Children, John Digweed - Age of love, etc.
inzahaus
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 04, 2003 12:43 am
Localitate: zona Zoster

Mesajde Stormy Lady » Mar Aug 05, 2003 12:03 pm

Hai Nanuk, ce naiba, un forum de house nu e un forum de scandal. Oricum nimeni n-o sa stie niciodata genurile la perfectie, nici macar muzicienii nu se pricep extraordinar de bine.....Ca sa-mi dau cu parerea, Safri duo se incadreaza mai degraba in percussive, spune-i percussive house , trance sau cum vrei, dar si bunica stie ca-i percussive. Inteleg ca l-a suparat pe Raven faza cu faker-ii, tocmai de aceea aspus la mishto "ce poate sa abereze unii"...sa nu facem acum din tantar armasar........

Acum sa nu ma intelegi gresit, treaba mea aici nu e sa atac nou-venitii. Chiar ma bucur ca a poposit cineva care 'le are' cu genul.
Stai un pic, ai spus ca IIO nu poate ajunge in mixajele din cluburi???? Pai eu am auzit la destui dj-i At the End sau Rapture. Cel putin in Romania, unii chiar se pricep sa mixeze piesele astea!
Eh, dar cand vine vorba de Romania.....cu greu afli ce merita ascultat.....abia a ajuns Tomcraft.....si asta pentru ca e un pic comercial si a innebunit Germania (deci era cazul sa explodeze si in afara).Nu ma multumesc cluburile de aici. Piesele sunt pur si simplu de umplutura.
Inchei aici ca incep sa pland de mila romanilor ramasi in tara.
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Aug 05, 2003 12:20 pm

Adevarul e ca genurile de muzica nu sunt clar sau strict delimitate asha ca uneori nu stim unde sa incadram unele formatii.
Mixuri ale formatiilor gen Iio sau TomCraft sunt,dar nu`s de asa buna calitate.Eu cel putin am vazut acum o sapt un concert Iio la TV unde aveau super mixuri,normal k Romania nu se va compara niciodata cu house`ul de afara!
TomCraft deja a fost super ascultat si aici dar pe piata noastra piesele house f ascultate sunt cele f comerciale.
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Dar de manele cu influente house ai auzit ?

Mesajde broos » Mar Aug 19, 2003 10:36 am

Initial trimis de Nanuk


La modul cum scrii nici nu e de mirare ca n-ai habar de muzica house...ti-ar prinde bine niste manele..." ce poate sa abereze unii!"

Ce zici?


:))))
Suna bine, nu ? E drept ca sunt multi cei care nu cunosc la perfectie stilurile pe care le abordeaza unii si altii, eu ma incadrez in categoria lor. Parerea mea e ca cea mai tare piesa house scoasa vreodata de un producator tare este Sash-"Adelante"(club rmx). Este o piesa pe care toti innebuneau prin cluburi... Trebuie mentionat si Darude-"Feel the beat".
Ce ziceti de Dj Tonka ? mi se pare ca genul de muzica in care se incadreaza este super tare si poate prea putin ascultat prin cluburile de la noi. Apropo, cum se numeste stilul sau ?

~~~~~~~~~
Feel the beat !!!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde Matrashita » Mar Aug 19, 2003 1:00 pm

Dj Tonka e super dupa parerea mea,dar nu stiu sa fii scos ceva nou in ultimul timp ,eu stiam cel mai bine "She knows you!"...dar altceva...nimic!
Am cautat pe google mai multe informatii despre genul asta de muzica,s-ar zice ca e house dar nu sunt sigura,am sa mai caut si va informez daca mai aflu ceva!
Va pun un atasament cu el..
Later Edit:
Albumele lui sunt: 1.Don`t be afraid
2.PeakTime
3.Inca o compilatie-DJ Tonka presents House
of Disco
Numele lui real este : Thomas René Gerlach
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Dj Tonka & Sash are the best from the house !

Mesajde broos » Joi Aug 21, 2003 12:28 pm

Initial trimis de Regina Matrashita
Dj Tonka e super dupa parerea mea,dar nu stiu sa fii scos ceva nou in ultimul timp ,eu stiam cel mai bine "She knows you!"...dar altceva...nimic!
Am cautat pe google mai multe informatii despre genul asta de muzica,s-ar zice ca e house dar nu sunt sigura,am sa mai caut si va informez daca mai aflu ceva!
Va pun un atasament cu el..
Later Edit:
Albumele lui sunt: 1.Don`t be afraid
2.PeakTime
3.Inca o compilatie-DJ Tonka presents House
of Disco
Numele lui real este : Thomas René Gerlach


Merci pentru informatii si pentru poza. Piesa Dj Tonka-Don't be afraid e super beton, merita sa o asculti, de fapt tot ceea ce a scos e superb. Ai dreptate e ceva diferit de house-ul greu care apasa cu beat-uri specifice. Genului lui nu se incadreaza in house-ul pur sau in trance. E un fel de old school, oricum la noi si in general nu se prea produce genul pe care il abordeaza el. Tocmai de aceea imi place, pt. ca e unic.
Sash are si el ceva original, ceva care nu mai gasesti la altii.
Cauta piesa Dj Tonka-"Don't ber afraid" e super tare !!!

~~~~~~~~
Fell the beat !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde groove909 » Vin Iul 23, 2004 11:40 am

Hardfloor - Lost In The Silver Box
groove909
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:58 am
Localitate: @

Mesajde Cristy » Dum Aug 15, 2004 8:53 pm

Puretone - Addicted To Base ( house mix )
niiiiiiiiiiiiice :)
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

BlÜmchen

Mesajde axxatul16 » Sâm Aug 28, 2004 10:48 pm

Si mie imi place muzica tehno/rave si vreau sa va recomand cea mai tare cantareata de acest gen: pe BLíœMCHEN. Este o cantareata germana care a debutat la varsta de 15 ani in anul 1995 cu piesa de top 10 "Herz an Herz" (Inima langa inima) A scos 5 albume, o gramada de piese de top 10 si top 20, a avut succes in peste 30 de tari si a fost declarata "cea mai de succes cantareata germana a anilor '90".

Pana in anul 2000 a cantat cu numele de scena BLíœMCHEN, din 2003 a revenit in atentia publicului cu o noua piesa pop club "Leb' deinen Traum" (Traieste-ti visul). In primavara 2004 a scos un nou single, cum sunt astea acum la moda in Germania, nu are treaba cu tehno-ul intitulata "Helden wie wir". (Eroi ca si noi) Nu mai are acelasi succes ca in anii '90, insa ramane de vazut cum va fi plasata si a treia piesa, care e asteptata sa apara, in top!

Va recomand muzica ei, pentru ca tehno-ul german este cel mai tare, iar ea este cea mai tare! Daca sunt pe aici fani de-ai ei sunt rugati sa lase mesaje in care sa specifice acest lucru!!! A vandut PESTE 30 MILIOANE DE CD-URI IN LUMEA INTREAGA!!!

http://www.jasminwagner.de
http://www.jasminwagner-tvsnaps.de
http://www.jasmin-w.com
http://www.jasminonline.de
http://www.jasmin4u.tk
http://www.jasminonline.de
http://www.jasminwagner.de.tt
http://www.jasminwagner.ru
http://www.jasminwagner.try.hu

Va multumesc si astept mesajele voastre. Cumpara Cd-urile ei ORIGINALE 100% legal de pe www.amazon.de!
axxatul16
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Dum Feb 01, 2004 9:45 pm
Localitate: Sibiu

Mesajde Matrashita » Vin Sep 03, 2004 4:27 pm

Dintre melodiile house(ceva mai comerciale) imi plac:
StarSailor-4 To The Floor(Thin Duke remix)
Milk&Sugar-Let the Sunshine In
Narcotic Thrust-I like it(original mix)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde sekasewu » Sâm Sep 04, 2004 8:47 pm

Dupa cum stiti cu totii house-ul, al carui mare fan sunt :D , isi schimba permanent tendintele si noi abordari ale sound-ului apar mereu. Asa ca nu pot sa ma exprim decat "in prezent", si in acest prezent ascult un Adam Freeland - We want your soul, Tom Neville- Just fuck (una din melodiile de senzatie ale cluburilor in summer 2004), Kelis - Milkshake (Basement Jaxx remix) , Erick Morillo - Dancin' si alte cateva piese. Cat despre compilatii, le prefer pe cele de la Ministry of Sound si Renaissance.
Avatar utilizator
sekasewu
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde fire4u » Mar Dec 07, 2004 8:41 pm

In A State / U.n.k.l.e.
fire4u
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Ian 01, 2004 9:34 pm
Localitate: Bucuresti

#ATB_Fans

Mesajde HyperLaur » Mar Dec 21, 2004 4:25 pm

asta e te mai e careva din Bistrita si ma ajuta , e discoteca asta Metropolis si intro-ul e super dar n-am gasit melodia nicaieri , e doar o parte din ea si e betoata :) .. pls help :)
Master Of Organic Chemistry
HyperLaur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Dec 20, 2004 5:54 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde BuBBLeS » Mie Dec 29, 2004 6:42 pm

uof.. doar una sa zik? :] io nu am o melodie preferata..am mai multe :)mi-au plakut mult rui da silva - touch me ( tiesto mix ) ; deep dish - flash dance, Layo & Bushwaka - Love story , Delerium - silence ; Gangester - Last night i was dreaming.. Omg!gata ca nu ma mai opresc :-$
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Mesajde nEko » Sâm Feb 19, 2005 1:28 pm

tomcraft - overdose
www.nekomercial.tk
-----=====|nEko tWo™|=====-----
Avatar utilizator
nEko
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Joi Feb 17, 2005 12:00 am

Mesajde cosmicX » Sâm Feb 19, 2005 7:07 pm

axxatu16 : se scrie teChno..& mai pot mentiona pe : Marco Bailey care e taticul technoului si pe Sven Vath..care la fel e tare pe aria techno.


sekasewu : daca erai fan house nu mai catalogai Adam Freeland drept house :P...dar se vede ce muzica asculti sau ce cunostinte ai :D
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde adelinep1 » Mar Feb 22, 2005 4:24 pm

Natasha Hagen--Que sera,sera 2004
Paffendorf--On&on
Dj.Tiesto--Love comes again
Kate Ryan--libertine
Kate Ryan--Only if I
Avatar utilizator
adelinep1
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Feb 22, 2005 12:00 am

Dj_ACMu rulezzzzzz!!!!

Mesajde Dj_ACMu » Dum Mar 27, 2005 3:39 pm

cea mai tare melodie house pt mine e melodia lu' :T
Dj Tocadisco - Nobody likes the records that i play
Dj_ACMu
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 25, 2005 4:10 pm
Localitate: Stei

Mesajde dickitt » Lun Mar 28, 2005 12:45 am

David Guetta ft JD Davis - The world is mine (Fuck me I'm famous remix)
replica inteligenta
Avatar utilizator
dickitt
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Mar 23, 2005 12:00 am

Mesajde sen » Lun Mar 28, 2005 11:08 pm

Gabriel And Dresden Feat. Andain - Here is the House (Austin H. S. Extended_love_mix) pentru cine apreciaza un mix de aproape 14 minute...

mickey_mixin_oliver_ft._loni_clark-hearts_desire_(mickeys_dub)

Everything But the Girl - Lullaby of Clubland (Jay Sinister Sealee Mix)

M&G - Sunshine 6605 (Maurice Joshua Mix)

Juliet - Avalon (Jacques Lu Cont Remix)

Jennifer Grean - How Can I Be Falling (Mike Rizzo Global Club Mix)

:)) njoy
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde djsonick » Joi Mar 31, 2005 11:24 am

mai tot ce ati zis voi pana acum (iertati-ma)dar sunt cam vechituri!n-ati auzit de mylo !de antoine claraman!...ma rog !
djsonick
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mar 31, 2005 11:12 am
Localitate: acasa

Mesajde djsonick » Joi Mar 31, 2005 11:27 am

cel mai tare la remixuri Mylo !bine si piesele lui sunt tari!....sunt o gramada de artisti!care merita ascultati!poate ca lumea se intreaba cu ce anume atrage acest gen?
djsonick
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mar 31, 2005 11:12 am
Localitate: acasa

Mesajde djsonick » Joi Mar 31, 2005 11:30 am

PLanet Funk!...preferatii mei!.......
djsonick
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mar 31, 2005 11:12 am
Localitate: acasa

Mesajde sen » Mar Apr 05, 2005 10:33 pm

vai scuza-ma:) ...vechiturile mele din martie..
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde elyza_21 » Sâm Apr 09, 2005 5:56 pm

preferatii mei sunt BROOKLIN BOUNCE,CHICANE CU SALTWATER,ALICE DEEJAY BETTER OF ALONE, WAMDUE PROJECT,FLOOR FILLA.
elyza_21
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Apr 03, 2005 10:36 pm
Localitate: acasa

AnteriorUrmătorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron