Despre haine...si anume despre cum se imbraca un Houser(itza)

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde intoxic8 » Dum Apr 21, 2002 10:27 pm

cu ghilimele fara ghilimele tot uniforme sunt. iar uniformele mai exista si acum prin tari mult mai dezvoltate ca a noastra si nu se plange nimeni. uniformele care se poarta la noi chiar ca sunt comuniste pentru ca au rosu. cred ca cei din conducerea fostului PCR ar fi mandri sa vada atata "originalitate" pe strazile Romaniei.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

hmmm

Mesajde sandrino » Lun Apr 22, 2002 8:24 am

nu am stat sa citesc prea mult acest forum .. deci nu prea stiu despre ce mai discuta acu dar vreau sa-l intreb pe tzepo0o unde a vazut el uniforme rosii ?
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 23, 2002 1:51 pm

eu nu vad chiar asa de multe uniforme,dar cert e ca m-am saturat pana peste cap de rosu!!!!vad tipe imbracate din cap pana-n picioare in rosu si tare se cred la moda!una e sa-ti pui o bluzita,un tricou,un accesoriu rosu si alta e sa fii ca un ou de paste!
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Re: Mesaj pentru Raven

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 23, 2002 1:59 pm

Initial trimis de Andrei
Raven cu parere de rau te anunt ca daca nu incetezi cu replikile astea si cu .. stii tu .. iesi de pe forum si esti banat.!


andrei,mi se pare mie sau tu ai ceva cu raven???eu n-am observat nimic de condamnat la el...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Re: Mesaj pentru Raven

Mesajde Raven » Mar Apr 23, 2002 7:15 pm

Initial trimis de Andrei
Raven cu parere de rau te anunt ca daca nu incetezi cu replikile astea si cu .. stii tu .. iesi de pe forum si esti banat.!


Uite unu' sadic...

Nu ma prind, zi-mi si mie care "replichi", dupa cum te-ai exprimat tu..., care "stii tu" si de ce sa ies de pe forum + ban ? :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Cred ca am fost mai rezervat decat multi altii care si-au exprimat "parerea", cica, pe acest forum...

Initial trimis de Stormy Lady
andrei,mi se pare mie sau tu ai ceva cu raven???eu n-am observat nimic de condamnat la el...


Zau daca n-are dreptate fata asta ... :D;):p:cool:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Mar Apr 23, 2002 7:22 pm

raven a adus un suflu nou acestui forum dupa parerea mea... nu vad ce ai cu el andrei...!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

that's right,Raven

Mesajde Stormy Lady » Mie Apr 24, 2002 9:24 am

...imi place cand am dreptate !
shi sly are dreptate,Raven isi are locul lui in forum shi e mult mai de treaba decat altii(nu exemplific!)
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Yeap Sorry !

Mesajde AnDrEi » Joi Apr 25, 2002 1:44 pm

Yeap Sorry mey Raven .. dar crede`am ca vei fi la fel ca K-gula.. ala o sa isi ia ban pe toate forumurile unde moderez eu .. nu`i asa sly ? in special pe Hi-q .. dam! hate him !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Yeap Sorry !

Mesajde Raven » Vin Apr 26, 2002 1:03 am

Initial trimis de Andrei
Yeap Sorry mey Raven .. dar crede`am ca vei fi la fel ca K-gula.. ala o sa isi ia ban pe toate forumurile unde moderez eu .. nu`i asa sly ? in special pe Hi-q .. dam! hate him !


Mah Andrei, ca moderator ce te simti, ar fi trebuit sa-ti pice fisa ca incerc sa fiu pe undeva pe la mijloc, adica obiectiv, nu subiectiv, ca atunci poti fi sigur ca parerea ta valoreaza ceva...

So: citeste cu ceva atentie posturile, ca nu-s chiar cazut in cap... ;)

PS: Mersi lui Sly si Stormie pentru sustinere... :o
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Ok!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 02, 2002 2:41 am

Initial trimis de Raven


Mah Andrei, ca moderator ce te simti, ar fi trebuit sa-ti pice fisa ca incerc sa fiu pe undeva pe la mijloc, adica obiectiv, nu subiectiv, ca atunci poti fi sigur ca parerea ta valoreaza ceva...

So: citeste cu ceva atentie posturile, ca nu-s chiar cazut in cap... ;)

PS: Mersi lui Sly si Stormie pentru sustinere... :o


Noah sa vezi ce bataie iti dau eu tie :-) numa sa vin` in Iasi .. dar .. have fun pana vin y0!

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Joi Mai 02, 2002 5:55 pm

Raven,dai o bere 'suporterilor'?????

Shi tu,Andrei,il mai iei la bataie daca Stormie iti va da un kiss cand vii in iashi????
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

yeap!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 02, 2002 8:12 pm

Initial trimis de Stormy Lady
Raven,dai o bere 'suporterilor'?????

Shi tu,Andrei,il mai iei la bataie daca Stormie iti va da un kiss cand vii in iashi????


Yeap mey Stormy .. dar nu stiu cand sa vin ..:-( si unde stau .. ?

Andrei ( ehh depinde si daca ai prieten .. ca sa stiu daca este pasional kiss`ul ala :-) )

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Sâm Mai 04, 2002 5:06 pm

pai sa vedem...aici in iashi n-am prieten...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

K00l!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 09, 2002 10:09 pm

Initial trimis de Stormy Lady
pai sa vedem...aici in iashi n-am prieten...


Dar unde ai ..? daca nu sunt prea indiscret .. si poate ai sa imi trimiti si mie o poza cu tine.. if ur nice .. }{

Andrei :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Mai 15, 2002 1:15 pm

pe net sunt cu un tip,da' nu e cine shtie ce...el vrea sa fim impreuna,mie imi convine sa corespondez cu el ca e finlandez,mai aflu shi eu ceva ce ma intereseaza....dar,dupa cum shtie toata lumea,Darude ocupa inima,sufletul shi mintea mea in intregime!


And still...i'm a single one...;)
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

K00l!

Mesajde AnDrEi » Mie Mai 15, 2002 3:58 pm

Initial trimis de Stormy Lady
pe net sunt cu un tip,da' nu e cine shtie ce...el vrea sa fim impreuna,mie imi convine sa corespondez cu el ca e finlandez,mai aflu shi eu ceva ce ma intereseaza....dar,dupa cum shtie toata lumea,Darude ocupa inima,sufletul shi mintea mea in intregime!


And still...i'm a single one...;)


Ok Stormy .. lasa ca am sa vad eu de ce esti si de ce sunt in stare cand vin la Iasi .. nu se stie cand dai de mine ;-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Mai 15, 2002 11:34 pm

wtf?????? :con: ....
Andrei ..???????
Sly????????
ce naiba faceti mei ??????
intru aici ...sperand sa gasesc si eu mesaje in legatura cu hainele house.. cand colo ....
Sromy-lady confesandu-se lui Andrei ..care-i face curte.....
stop it !
Andrei ...tocmai tu ?:) care mai eshti si moderator....?:) hehe ...un avertisment ti-ar prinde bine ....
dar nu pot pt ca tu eshti "stapanul foumului " ..dar totusi :)
exista si mp ....shtiati ?:)

eu va itnzleg ca acum postati numai pt a va mari numarul de mesaje.. dar... totusi ....
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Ok Domnisoara !

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:52 am

Initial trimis de deedee
wtf?????? :con: ....
Andrei ..???????
Sly????????
ce naiba faceti mei ??????
intru aici ...sperand sa gasesc si eu mesaje in legatura cu hainele house.. cand colo ....
Sromy-lady confesandu-se lui Andrei ..care-i face curte.....
stop it !
Andrei ...tocmai tu ?:) care mai eshti si moderator....?:) hehe ...un avertisment ti-ar prinde bine ....
dar nu pot pt ca tu eshti "stapanul foumului " ..dar totusi :)
exista si mp ....shtiati ?:)

eu va itnzleg ca acum postati numai pt a va mari numarul de mesaje.. dar... totusi ....


DeeDee ai tot dreptu ca sa imi dai advertismente.. u know what is better for this Forum ;-) noah .. acum daca vreti ca sa ma implik cu de`a dreptu in cadrul acestui subiect Ok! ;-) let`s rock

DeeDee noah .. cam ce ar fi trebuit tu sa ne spui : O.K. Pentru saptamana asta am un singur cuvant de ordine pentru voi: "MISSION !!!"
Ma indoiesc ca sunt singura care asteapta cu sufletul la gura "petrecerea lunii". Si pentru ca acolo este singurul loc unde te lovesti cu fruntea de chiar "toata lumea buna", si pentru ca adevarul este ca, de fapt, conteaza cum arati , si pentru ca am asteptat toata luna "The Mission", apare iarasi problema: "Cum sa ma imbrac?"
Nu poti sa pui pe tine toalele de saptamana trecuta si nici t-shirt-ul de asta-vara, care a mai fost vazut de zeci de mii de ori. In plus asta e momentul sa iesi in evidenta.
Ai doua variante: sa te imbraci marfa si sa-ti gasesti un loc "strategic" de unde sa vezi "miscarea" si sa te vada si "ea" pe tine (merge sa-ti tragi o fusta), sau, sa te imbraci la fel de marfa, sa te bagi in seama cu toata lumea si sa topai pana ii faci pe toti sa vada ce bluza ti-ai pus pe tine.
Mi-am ales locul de "zbenguiala", acum ma duc sa ma imbrac corespunzator...

Fain ? lojik .. :con: cred..

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Haine , unde gasesti , unde merg si cat costa ( Fete )

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:56 am

Dupa cum trambitam si saptamana trecuta, anii "80", s-au postat pe domeniul fashion, iar eu nu-i vad plecand pana la anu'. Asta nu inseamna ca o sa ducem "bunul gust" la extreme si o purtam sosete cu pantofi cu toc "cui". Se poarta si-ti lasa libertate de miscare, pantalonii scurti. Da, pantalonii scurti. Ma refer la cei stil "denim" pana sub fund, usor drepti (Tina. R). Talia? Obligatoriu lasata!
Sfatul meu? Cu toate ca-mi place sa-mi arat picioarele, mi-e frig. Asa ca tinuta de mai sus ramane in picioare, doar daca vin cu masina sau daca stiu ca nu mai plec din club. Incearca sa ramai la blugii lungi. Cred ca v-ati prins deja, ca house-ul, cel putin din punctul de vedere al pantalonilor, se asociaza cu blugii sau cu ceva cat mai lejer. Ganditi-va cum arata cineva pe house cu fusta stramta si lunga.
Pantaloni largi, stil "mutulica", cu patratele sau fara, cu dungi subtiri, cu talia sub limita admisa (foarte cautati!), cu manseta, au adus saptamana trecuta, la "The Hippie Hippie Shake"-595.000lei. Tot foarte "fashionable" sunt si cei stil "sah"-alb/negru, sau rosu/alb/negru " D&G"-7.000.000- "Castel". "D&G" aduce un element nou prin talia lata din alt material (stofa sau piele) care are ca efect , micsorarea taliei si a coapselor.
Blugii raman pe prima pozitie (nici nu vad ce articol de imbracaminte ar putea sa-i detroneze). Pentru ca la "The Mission" se vor gasi destul de multi imbracati in haine inchise la culoare, blugii "in ape"-roz, mov, bleu sau verzi de la "Hippie Hippie Shake"-895.000-995.000lei/ baieti-1.195.000lei/fete, vor sari sigur in ochi. Nu sunt atat de largi si sunt mai scurti. Si "Castel" aduce blugi "ca lumea", din denim gri sau albastru, cu detaliu snur de-a lungul piciorului. In plus la "Castel" sigur vei avea parte de o "meduza" pe eticheta ca sa te gadile pe la spate-"Versace"-4.500.000lei, "Ferre"-5.500.000lei/3.900.000lei.
Pentru barbati au adus la "Escape" niste camasi super-sexi! (in cazul in care exista ceva pachete de muschi pe ei)-seamana cu o plasa fina de tintari, elastica, cu model, pe gri, crem, verde pal-600.000/700.000lei.
Am vazut ca va place portocaliul, asa ca, saptamana asta am alergat dupa tricouri, cu sau fara maneci, care se incadreaza in aceasta categorie-"Mania"-500.000lei. Top-uri cu imprimeuri glitter (aurii)-"Mania"- 650.000lei.
La "Vanguardia" si la "Hippie Hippie Shake", tricourile sunt exclusiv, pentru cei care prefera stilul lejer ( putin nebuni, sariti de pe fix, cu tupeu si durere-n cot de parerea altora). Mi-au placut "la nebunie" tricourile "de agatat" de la "Hippie Hippie Shake"-295.000lei-"Wanted good man.."
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 8:38 pm

Initial trimis de Stormy Lady
Raven,dai o bere 'suporterilor'?????


Iti dau, mah, numai s-o duci si pe aia!!! :D

Shi tu,Andrei,il mai iei la bataie daca Stormie iti va da un kiss cand vii in iashi????


No comment... :cool:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Ok Domnisoara !

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 8:42 pm

Initial trimis de Andrei


DeeDee ai tot dreptu ca sa imi dai advertismente.. u know what is better for this Forum ;-) noah .. acum daca vreti ca sa ma implik cu de`a dreptu in cadrul acestui subiect Ok! ;-) let`s rock

DeeDee noah .. cam ce ar fi trebuit tu sa ne spui : O.K. Pentru saptamana asta am un singur cuvant de ordine pentru voi: "MISSION !!!"
Ma indoiesc ca sunt singura care asteapta cu sufletul la gura "petrecerea lunii". Si pentru ca acolo este singurul loc unde te lovesti cu fruntea de chiar "toata lumea buna", si pentru ca adevarul este ca, de fapt, conteaza cum arati , si pentru ca am asteptat toata luna "The Mission", apare iarasi problema: "Cum sa ma imbrac?"
Nu poti sa pui pe tine toalele de saptamana trecuta si nici t-shirt-ul de asta-vara, care a mai fost vazut de zeci de mii de ori. In plus asta e momentul sa iesi in evidenta.
Ai doua variante: sa te imbraci marfa si sa-ti gasesti un loc "strategic" de unde sa vezi "miscarea" si sa te vada si "ea" pe tine (merge sa-ti tragi o fusta), sau, sa te imbraci la fel de marfa, sa te bagi in seama cu toata lumea si sa topai pana ii faci pe toti sa vada ce bluza ti-ai pus pe tine.
Mi-am ales locul de "zbenguiala", acum ma duc sa ma imbrac corespunzator...

Fain ? lojik .. :con: cred..

Andrei



Mbwuahahahahah... No comment, dammit!! :D:D:D:D:D:D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 8:46 pm

BTW, Andrei: la cat sunt pe gustul meu posturile tale, de-abia astept sa ne gasim in Iasi pe 25... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 8:58 pm

Mah Andrei... citind titlul threadului credeam ca ziceai de costul fetelor... :D

2nd: de unde naiba ai adunat atatea date concrete ? Si totusi n-am putut sa nu bag de seama pretul piperat, cel putin pentru mine, de ce sa nu recunosc, al tzoalelor enumerate... Si parca s-a discutat pe threadul de haine si costul (ridicat) hainelor de "houser adevarat"...

Si presupun ca preturile sunt din Bacau, cumva ? :D Baga si tu ceva din Iasi... Dar ceva mai accesibil, dammit!

Cat priveste vesmintele mele de discoteca, mai nou, constau intr-un compleu de trening Adidas (evident ca nu original).. E foarte lejer, mai ales datorita inaltimii si conditiei mele de practicant de arte martiale... Dar hai sa nu deviem de la subiect... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Ok...

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 9:29 pm

Initial trimis de Raven
Mah Andrei... citind titlul threadului credeam ca ziceai de costul fetelor... :D

2nd: de unde naiba ai adunat atatea date concrete ? Si totusi n-am putut sa nu bag de seama pretul piperat, cel putin pentru mine, de ce sa nu recunosc, al tzoalelor enumerate... Si parca s-a discutat pe threadul de haine si costul (ridicat) hainelor de "houser adevarat"...

Si presupun ca preturile sunt din Bacau, cumva ? :D Baga si tu ceva din Iasi... Dar ceva mai accesibil, dammit!

Cat priveste vesmintele mele de discoteca, mai nou, constau intr-un compleu de trening Adidas (evident ca nu original).. E foarte lejer, mai ales datorita inaltimii si conditiei mele de practicant de arte martiale... Dar hai sa nu deviem de la subiect... ;)


Ok Raven ... am sa ma interesez.. promit.. maine iti voi putea oferi cateva date concrete..:-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Hehehehehee

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 9:48 pm

Initial trimis de Raven
BTW, Andrei: la cat sunt pe gustul meu posturile tale, de-abia astept sa ne gasim in Iasi pe 25... :D


Nu stiu daca vin .. sa vad ce probleme se ridica la nivel de Bacau .. ma refer la Radio .. daca am timp vin .. daca nu .. have fun without me :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Ok...

Mesajde Raven » Joi Mai 16, 2002 11:42 pm

Initial trimis de Andrei


Ok Raven ... am sa ma interesez.. promit.. maine iti voi putea oferi cateva date concrete..:-)

Andrei


K, thanx... BTW: cand pleci de pe Yahoo Messenger, pune si tu un semn mai sugestiv, nu ca ala de azi-noapte... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Hmm?

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:50 pm

Initial trimis de Raven


K, thanx... BTW: cand pleci de pe Yahoo Messenger, pune si tu un semn mai sugestiv, nu ca ala de azi-noapte... :D
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Hmm?

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 16, 2002 11:51 pm

Initial trimis de Raven


K, thanx... BTW: cand pleci de pe Yahoo Messenger, pune si tu un semn mai sugestiv, nu ca ala de azi-noapte... :D


Raven dar ce semn aveam ? :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hehehehehee

Mesajde Raven » Vin Mai 17, 2002 12:57 am

Initial trimis de Andrei


Nu stiu daca vin .. sa vad ce probleme se ridica la nivel de Bacau .. ma refer la Radio .. daca am timp vin .. daca nu .. have fun without me :-)

Andrei


Aoleu... La naiba... Parc-am fi in teletubbies (telenovele), facute sa nu ne intalnim niciodata... :mad:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Hmm?

Mesajde Raven » Vin Mai 17, 2002 1:11 am

Initial trimis de Andrei


Raven dar ce semn aveam ? :-)

Andrei


"Sex time", parca... :D Da' las' ca te inteleg.... ;):p:cool: :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron