Despre haine...si anume despre cum se imbraca un Houser(itza)

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Dee Dee » Sâm Iun 08, 2002 1:23 am

Initial trimis de tzepo0o
va spun io cum ramane: ca-n plop.

concluzia la care m-a dus discutia pe aceasta tema este: tot mai bine fara haine!


lol :o !!!!!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Raven » Sâm Iun 08, 2002 1:23 pm

Initial trimis de tzepo0o
Andrei draga io te stiam baiat. de ce te intereseaza asa de tare hainele fetelor. dupa parerea mea important e ce acopera cu hainele si nu cu ce acopera :) <- asta ca sa fiu si io in acord cu voi doi.

raspunsuri: -unde gasesti: la magazine
-unde merg: nuprea merg (ca doar n-au picioare)
-cat costa: sunt scumpe (cred)


Hehehe, si ce acopera, dar si cu ce... :D Taci, mah, ca si asta e important, nu zice ca nu... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Sâm Iun 08, 2002 1:37 pm

Initial trimis de deedee


lol :o !!!!!


Dar pe unde ai fost, mai Andra, ca in ultimul timp nu prea ai fost activa ?! Ca pentru bac n-ai avut de invatat, esti prea mica... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Sâm Iun 08, 2002 10:09 pm

de parca acum ar fi foarte activa!! a scris 3 litere si gata e considerata acitva???

unde a fost?? poate a avut si ea o "treaba" cu hainele de houser!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Sâm Iun 08, 2002 10:18 pm

mai ce am spus io atunci am spus ca sa fiu in acord cu voi.
pentru mine e mai important cum acopera, imi place mai mult sa imi dea libertatea sa imi imaginez ce acopera.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Sâm Iun 08, 2002 11:58 pm

Initial trimis de tzepo0o
de parca acum ar fi foarte activa!! a scris 3 litere si gata e considerata acitva???

unde a fost?? poate a avut si ea o "treaba" cu hainele de houser!


Pai deja scrisese 3 posturi, mah ! Era ceva... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Dum Iun 09, 2002 12:06 am

Initial trimis de tzepo0o
mai ce am spus io atunci am spus ca sa fiu in acord cu voi.
pentru mine e mai important cum acopera, imi place mai mult sa imi dea libertatea sa imi imaginez ce acopera.


Asta se cheama masturbare, mah! Think about it...:cool: :cool: :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Lun Iun 10, 2002 12:01 am

cum zici tu omule!!!
vad ca stii foarte bine ce e aia masturbare!!! poate ne mai destanui si noua, celor neinitiati in tainele autosatisfacerii, ceva secrete, ca dupa cate se vede esti expert
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Lun Iun 10, 2002 12:08 am

asa mai vii de acasa deedee!!!
felicitari!!!
keep up the good work!!!
Arbeit macht Frei!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sandrino » Lun Iun 10, 2002 9:48 am

tzepoo hai mai nici chiar fara haine ... macar frunzulitza aia trebuie sa fie la locul ei :) ... gandestete ca daca ar fi toate lumea dezbracata o gramada de barbati ar avea febra musculara...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Lun Iun 10, 2002 9:50 am

totusi hai sa lansam noi moda asta ... :) "fara haine" ...
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde sandrino » Lun Iun 10, 2002 9:54 am

expert n-o fi dar... dar se pricepe... insa nu a argumentat de ce ? :) :D :D :D
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Lun Iun 10, 2002 10:35 am

Initial trimis de Raven


Si atunci imbracamintea schitata de tine cum sa se vada mai bine ? :rolleyes:



Mah,se vedea de la o posta,luminile puneau in evidenta exact ce trebuia!;h :p
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Iun 11, 2002 2:13 pm

Initial trimis de tzepo0o
cum zici tu omule!!!
vad ca stii foarte bine ce e aia masturbare!!! poate ne mai destanui si noua, celor neinitiati in tainele autosatisfacerii, ceva secrete, ca dupa cate se vede esti expert


Sictir... :mad:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Mar Iun 11, 2002 2:20 pm

Initial trimis de Stormy Lady



Mah,se vedea de la o posta,luminile puneau in evidenta exact ce trebuia!;h :p


Hai, mah, copilu', zii cand vii odata incoace intr-o disco...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Joi Iun 13, 2002 10:32 am

Unde sa vin,mey?In ce disco?Poate peste o luna...nu se stie...de parca o sa ne intalnim...Tu cat ma stai prin Iasi?nu de alta,dar as putea sa-mi fac drum prin Tudor da' habar n-am pe unde te pot gasi...Cel mai bine ar fi sa discutam pe mp; poate dai si tu un nr. de mobil sau ce-o fi....sau ti-l dau eu pe-al meu...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Iupiiiii

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 11:02 pm

Yes yes yes .. in sfarsit sunt happy .. de ce? deoarece am vazut ca va plake muzika house dar cand este vorba de "Cum sa va imbracati la un party?" nu prea stiti .. sau poate ca stiti dar va contraziket`i de mama mama :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

tzoale, pierce, felul in care ne imbracam....

Mesajde cosmicX » Lun Mai 05, 2003 10:31 pm

ce purtam cand traim cu adevarat "the vibes of trance"?
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Mai 08, 2003 11:09 pm

Hmmm...nu-i destul de tipica vestimentatia? Tepi, tricou mulat, pantaloni largi, ochelari de soare si houser scrie pe tine. Cel putin asa cred ciutanii astia de bat cluburile.

A-propos, parca mai era un subiect asemanator, da' nu-l mai gasesc... Sa ma ingrijorez sau sa ma fac sofer?:con:
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Lun Mai 12, 2003 8:23 am

Da, era unul, pe vremea asta, anul trecut... Din pareri cate se poate de diferite, ce rasarea era ca fiecare se place cum ii place, nu specific genului de muzica. Alta idee era ca o anume vestimentatie, potrivita genului, in afara de cea in care te imbraci cand te duci la scoala sau te plimbi pe strada, sa zicem, costa...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde miss_love » Joi Iul 15, 2004 4:55 pm

nu stiu ce sa`tzi zik dee dee ..dar eu sunth de acceashi parere cu multzi altzii ...nu haina face p om ..degeab esti imbracata bine sau sau etc etc daca nu ai ceva in capsur si nu faci pe celalat sa se simta bine in compania tha ..nu vreau sa se supere nimeni ..asta`i parerea mea...i`m now here so say me hello :))
miss_love
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iul 15, 2004 4:13 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde sekasewu » Sâm Sep 04, 2004 8:54 pm

miss love bine zici! Plus ca la toate liberty parade-urile la care am fost am observat ca tendintele actuale sunt cele de a shoca prin vestimentatie, prin accesorii. Am vazut ca purtau masti chirurgicale pe fatza si spray-uri paralizante la gat. Unde o sa se ajunga oare?
Avatar utilizator
sekasewu
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde m0l0z » Joi Sep 16, 2004 8:34 pm

Sincer nu exista un stil de vestimentatie pentru fiecare! Eu ascult hip-hop/ragge-dub/drum'n'bass/breakbeat si nu ma imbrac nici larg, nici cu blugii rupti, nici cu tzepi, nici cu codite in cap... Parerea mea e ca atat timp cat tu asculti muzica pentru muzica, adica pentru ce este ea, nu conteaza altceva! Daca acum o sa incep sa ascult mult rock vechi (ascult, dar foarte putin), inseamna ca trebuie sa umblu in blugi negri cu tricou cu Black Sabbath si sa-mi la plete?...
Skee-Lo RULEZ!
Avatar utilizator
m0l0z
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

Mesajde Nanuka » Joi Sep 16, 2004 10:23 pm

Intr-un club house, tre sa te imbraci cat mai lejer, cat mai sport ca sa poti sa tzopai, sa te simti bine. Eu intotdeauna port adidashi la after hours, jeans si un top , de preferintza cu spatele gol.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde dagy » Lun Noi 29, 2004 6:56 pm

sfat pentru cei ce nu suporta sa fie imbrcati ca vecinu sau ca altul pe strada. haine home made....adica pune-ti mana si face-ti haine marfa si...unicate...eu si prietenii mei asa facem si va asigur ca daca ne-ati vedea ati fi invidiosi. oricum tot ce atrage atentia este binevenit
Avatar utilizator
dagy
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:00 am

Mesajde sussspeise_ » Vin Apr 08, 2005 9:13 am

intoxic8 scrie:Andrei are dreptate! Dar vad ca, desi vreti sa fiti originali sau mai stiu eu cum, tot la fel ca ceilalti sunteti.

Apropo Deedee cum se imbraca cei de la Linkin Park si ce muzica interpreteaza? Hainele largi merg bine pe oricine, nu numai pe hip-hop-eri pentru ca te simti bine in ele. Nici haine HOUSE nu exista! Creeatorul hainelor nu cred ca spune astea sunt haine House, astea haine rock sau haine pentru orice alt gen muzical! Nu e nimic rau in a te face remarcat prin vestimentatie, dar vestimentatia care te face remarca trebuie sa reprezinte adevarata ta valoare! Sunt profund dezamagit de ceea ce aud de la tine! Sincer sa fiu ma asteptam la mai mult, avand in vedere ca esti fana Linkin Park, dar se vede treaba ca nu te uiti decat la fetele lor, nu le asculti si versurile!

Stormy dragutzo as fi tare bucuros sa te vad la Fashion TV dar cu ideile aste "originale" nu prea cred sa se intample foarte curand.



Poate k are dreptate intoxic8.....nu o sa vezi u un house-er imbracat in pantaloni foarte stramti...si sa mai fie si din piele, eventual...nu? Yo una as vrea k stilul de muzica sa influenteze stilul vestimentar...in toate cazurile...adik nu mai vreau sa vad un manelist ratat si infect imracat ca un rock-er...pt k asta e moda la manelisti... !!
sussspeise_
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Apr 08, 2005 8:29 am
Localitate: bucuresti

Slogan : Lasa Fitzele, Asculta Muzica!!!

Mesajde sen » Vin Apr 08, 2005 9:03 pm

aaaa.. manelisti imbracatzi ca rockerii?.. hmmm... vrei sa zici tricou mulat blugi si pantofi negri??(io n-am vazut rockeri manelisti si nici manelisti rockeri.. asa k e interesant ce zici)

eh.. io n-am nimic cu manelistii.. e si ei oameni nu?.. (cred k multi nu sunt de acord cu ce zic acum.. )

si din nou discutii despre manelari si vad k si linkin park.. what ever

haine house.. lol.. haine de club suna mai bine.. si exista:)

tot ce e trendy si suficient de comod "merge" in club... din cate am vazut

ce discutzie aiurea.. muzica conteaza pana la urma.. fie ca asculti muzica electronica, rock, rap, reggae, dub, DnB sau orice altceva hainele nu te fac sa intelegi muzica mai bine.. totul vine din interior..
______________________________________________________
now may i say to you friend, there's nothing wrong with a beat...
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron