Despre haine...si anume despre cum se imbraca un Houser(itza)

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 16, 2002 12:18 pm

Si inca ceva: originalitatea costa, iar noi (unii dintre noi, cel putin) inca traim in Romania ;) ... [/B][/QUOTE]


Exactly!THAT'S THE POINT!Sa nu uitam ca traim in Romania!!!!!...daca era altundeva,aveam shi io acuma casa mea de moda.....
Totushi sunt acum prin magazine chestii destul de accesibile ca pret,dar nu merita ca sunt nishte jafuri de imitatii....bine,dar shi pe la marile firme sunt haine care nu se inscriu in nici un curent in voga...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 16, 2002 12:35 pm

...discutzia asta devine din ce in ce mai aprinsa,dar vad ca unii ajung sa se intzeleaga....
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Apr 16, 2002 1:17 pm

Initial trimis de Stormy Lady
Si inca ceva: originalitatea costa, iar noi (unii dintre noi, cel putin) inca traim in Romania ;) ...



Exactly!THAT'S THE POINT!Sa nu uitam ca traim in Romania!!!!!...daca era altundeva,aveam shi io acuma casa mea de moda.....
Totushi sunt acum prin magazine chestii destul de accesibile ca pret,dar nu merita ca sunt nishte jafuri de imitatii....bine,dar shi pe la marile firme sunt haine care nu se inscriu in nici un curent in voga... [/B][/QUOTE]

Pai da, ca ce-am mai vazut eu prin Iulius Mall (in Iasi), sa cazi pe jos... Credeam ca-s de second hand, nu alta... dar pretul, deh, de vreo 10 ori mai mare decat merita produsul ala... Pe bune...

...discutzia asta devine din ce in ce mai aprinsa,dar vad ca unii ajung sa se intzeleaga....


Noi 2 de exemplu :p
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mey

Mesajde AnDrEi » Mar Apr 16, 2002 2:37 pm

Chiar imi plake acest subiect.. devine aprins..:)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Mar Apr 16, 2002 10:10 pm

Stormy, eu nu sunt de acord cu tine! Originalitatea nu costa nimic. Sau poate cost doar putin timp investit in propria imagine, repet PUTIN TIMP. In afara de asta daca vrei sa fii original prin sumele cheltuite pe haine nu te impiedica nimeni sa nu-ti iei un "part time job", din care ti-ai suplimenta fondurile pentru "originalitate".

daca ai citi totate mesajele trimise de mine, draga Raven, ai vedea ca acelasi lucru l-am spus si eu pe la inceput!
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Re: Mey

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 12:53 am

Initial trimis de Andrei
Chiar imi plake acest subiect.. devine aprins..:)


Hehehe... Ma bucur... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 12:54 am

Initial trimis de tzepo0o
Stormy, eu nu sunt de acord cu tine! Originalitatea nu costa nimic. Sau poate cost doar putin timp investit in propria imagine, repet PUTIN TIMP. In afara de asta daca vrei sa fii original prin sumele cheltuite pe haine nu te impiedica nimeni sa nu-ti iei un "part time job", din care ti-ai suplimenta fondurile pentru "originalitate".


Aiurea!!! Pai daca ajungi la part time job, e costisitor, deci, nu ???
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

daca ai citi totate mesajele trimise de mine, draga Raven, ai vedea ca acelasi lucru l-am spus si eu pe la inceput!


Scuze, atunci, ca n-am remarcat... sorry once again ...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Hihihih

Mesajde AnDrEi » Mie Apr 17, 2002 12:04 pm

ninininni ..:) si ce daca imi plake :) stai sa vezi ce poze am sa pun pe site`u meu ca sa ma vedeti :P
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Apr 17, 2002 12:21 pm

tzepooo,daca tu crezi ca nu-ti prea trebuie parale ca sa fii original in ceea ce priveste originalitatea,atunci esti cam superficial.Eu n-am gasit prea multe haine ieftine care sa fie originale....shi daca vrei sa fii unic sau macar un pic deiferit,poti incerca diverse combinatzii,dar cu ce sa le faci daca n-ai tzoale shi accesorii?Shi pe astea cu ce sa le cumperi daca n-ai bani??
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mie Apr 17, 2002 12:28 pm

raven ,pana acum am observat ca stii cum sa-ti castigi respectul...shi simpatia celorlalti ;D
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Re: Hihihih

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 12:34 pm

Initial trimis de Andrei
ninininni ..:) si ce daca imi plake :) stai sa vezi ce poze am sa pun pe site`u meu ca sa ma vedeti :P


Unde ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 12:40 pm

Initial trimis de Stormy Lady
raven ,pana acum am observat ca stii cum sa-ti castigi respectul...shi simpatia celorlalti ;D



Uau !! Respect si simpatie ?? Hehehe.. thanx... Tu nu treci prin Iasi ? ;) :p :D Sau esti deja din Iasi ? :rolleyes: I forgot !

Mah, nu fac decat sa-mi exprim parerea si, pe cat posibil, sa nu inchid altora gura, cum ca ei n-au voie sa ma contrazica.. That's all, folks !
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Mie Apr 17, 2002 1:12 pm

ok...deci am stabilit : fiecare se imbraca asha cum simte ....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 2:01 pm

Initial trimis de sly
ok...deci am stabilit : fiecare se imbraca asha cum simte ....



Exact... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Yeah

Mesajde AnDrEi » Mie Apr 17, 2002 8:32 pm

da .. http://www.house.linux-fan.com .. yeap ... fiecare se imbraca cum vrea .. hai weekendu asta in Sibiu .. ca s`ar putea ca sa mixez :)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Yeah

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 10:11 pm

Initial trimis de Andrei
da .. http://www.house.linux-fan.com .. yeap ... fiecare se imbraca cum vrea .. hai weekendu asta in Sibiu .. ca s`ar putea ca sa mixez :)


Una la mana: gata, mah, am dat: e mishto realizata pagina... Felicitari...

Doua la mana: ferea, DJ Andrei, pardon DJ Fr3ky, se desfashoara la Sibiu ... :D no offence.. Pe cand la Iasi ? :rolleyes:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Joi Apr 18, 2002 8:59 am

Raver tu esti din Iasi? Nu stiam asta pana acum.

Stormy aici nu cred ca se pune problema respectului. Eu am dat o solutie de a face rost de bani pentru a-ti cumpara "originalitatea". By the way: voi considerati originalitatea ceva necesar pentru a fi un houser adevarat? Eu prin discoteca nu am vazut decat uniforme ros-negre.

Majoritatea lumii imi spune ca sunt superficial, deci nu e noutate ce-mi spui tu Stormy. Problema ar fi daca as fi singurul sau daca as fi cel mai superficial.

See ya...
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Apr 18, 2002 11:12 am

adi te cunosc de mult...dar nu prea am observat ca esti superficial...in ce sens??
raven imi plac mesajle tale....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Joi Apr 18, 2002 3:33 pm

Initial trimis de tzepo0o
Raver tu esti din Iasi? Nu stiam asta pana acum.


Da, sunt la Asachi la studiu, cica... ;)

Stormy aici nu cred ca se pune problema respectului. Eu am dat o solutie de a face rost de bani pentru a-ti cumpara "originalitatea". By the way: voi considerati originalitatea ceva necesar pentru a fi un houser adevarat? Eu prin discoteca nu am vazut decat uniforme ros-negre.


Poate si din cauza a ce spuneam: originalitatea costa si nu multi si-o permit... Plus ca multora le pasa de "gura lumii": " ia uite la ala/aia cum e imbracat(a), cum arat" etc...


Majoritatea lumii imi spune ca sunt superficial, deci nu e noutate ce-mi spui tu Stormy. Problema ar fi daca as fi singurul sau daca as fi cel mai superficial.

See ya...


Yeah, cya la concert, sambata...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Raven » Joi Apr 18, 2002 3:54 pm

Initial trimis de sly
raven imi plac mesajle tale....


Cum adica, mah, iti plac mesajele mele ? In ce sens ? :rolleyes:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Joi Apr 18, 2002 7:45 pm

adica in sensul ca ai mesaje....ff bine fondate din punct de vedere al afirmatiilor...shi referitor la faza ca lumea vb despre ceilalti cum se imbraca asta dupa parerea mea e barfa?? voi ce credeti? fiecare se imbraca asha cum simte....
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Joi Apr 18, 2002 9:54 pm

sly intreab-o pe Stormy de ce sunt superficial. nici eu nu am inteles asta.

barfa? nu as zice. din cate am inteles eu aici se discuta despre cum ar trebui sa ne imbracam noi, dar daca zici tu...

in ce sens ar putea sa-i placa mesajele tale mai?
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Re: Mey

Mesajde Dee Dee » Vin Apr 19, 2002 12:23 am

Initial trimis de Andrei
Chiar imi plake acest subiect.. devine aprins..:)



normal ca-ti place ..
doar e creat de mine! :D
(fara aplauze..va rog frumos...)
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Dee Dee » Vin Apr 19, 2002 12:29 am

am observat ca subiectul este tratat din ce in ce mai general ...
eu ma referam doar la imbracamintea "house" ..daca o pot numi asha...
nu in general la haine.. etc...

da.. pana la urma..e bine si asha ..decat deloc:p
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 10:04 am

mai vreau shi eu sa stiu de ce e superficial tzepoOo...? eu ma refeream la general...sunt uniii care discuta despre ceilalti cum se imbraca ..asta nu e barfa?? nu ma refeream ....la altceva...
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Vin Apr 19, 2002 2:55 pm

mey tzepooo,nu shtiu ce intzelegi tu prin originalitate...
treaba fiecaruia cum se imbraca;ceea ce conteaza e daca exprima ceva cu ajuntorul hainelor...Poate tu eshti original in felul tau,fara a cheltui sume imense...
Vad ca majoritatea e preocupata de moda,mai putin de originalitate.
Discutzia asta e deviata spre un domeniu cam greu de analizat...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Vin Apr 19, 2002 3:02 pm

ca veni vorba de moda 'house',am vazut tipe care se dau houser-itze care purtau bluzitze cu volanashe shi alte chestii care arata penibil...in schimb n-am vazut prea multzi in uniforme...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde intoxic8 » Vin Apr 19, 2002 11:02 pm

Stormy nu cred ca ai inteles la ce ma refeream cand am spus "uniforme". Majoritatea lumii poarta bulze pe gat, sau la baza gatului, colorate cu rosu sau cu negru, si mi se pare ca a aparut un fel de uniforma. In plus toata lumea s-a dat pe "soareci" (adica modele BIT din alea care dau spre pantof, care printre altele sunt tot rosu cu negru).
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Uniforme

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 11:44 pm

Mah, asta cam asha este... Iar "uniforme" trebuie inteles cu ghilimelele de rigoare, nu sa ne ducem cu gandul la uniformele de elev de pe vremea lu' 'Ceasca, care ati mai apucat...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesaj pentru Raven

Mesajde AnDrEi » Dum Apr 21, 2002 2:24 pm

Raven cu parere de rau te anunt ca daca nu incetezi cu replikile astea si cu .. stii tu .. iesi de pe forum si esti banat.!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron