House-ul ROmanesc

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

House-ul ROmanesc

Mesajde Dee Dee » Vin Apr 05, 2002 9:28 pm

ce parere aveti de house-ul romanesc?
care e cea mai buna trupa de house din Romania..?
dar cel mai bun Dj?
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Aburila » Vin Apr 05, 2002 10:54 pm

1)Despre house-ul romanesc? Hmmm.....
A fost ceva ciudat. A fost perioada aia in care toata lumea asculta numai manele (nu vorbim despre tarani, tigani, care au ascultat dintotdeauna si vor asculta intotdeauna numai manele), apoi brusc tuturor le place house. Ma rog, sa zicem ca o scimbare de moda. Dar totusi, cum poti azi sa zici ca-ti plac manelele la nebunie si maine ca nu-ti mai plac si ca-ti place house.
E ceva cidat in toata treaba asta.
2)Cea mai buna trupa mi se pare Impact. Ca de altfel si "Te iubesc" mi se pare cea mai buna melodie house.
3)Sunt mai multi. Nu stiu daca e unu in mod deosebit.
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde sly » Sâm Apr 06, 2002 6:51 pm

cea mai tare trupa romaneasca : impact
cei mai tari dj: raoul, dj project, etc
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde J.A.Tiranu » Sâm Apr 13, 2002 1:25 am

Hmm cred ca totusi k-pital sunt cei mai tari
Nu e house de house dar sunt cei mai originali si mie personal imi pare ca au cel mai profesinal sound din Romania(pacat ca au avut ideea cu Miki care mi se pare un esec)
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde sly » Dum Apr 14, 2002 12:08 pm

kapital canta trance...shi mikki a facut formatzia....ce ai vrut sa spui despre ea?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

K00l

Mesajde AnDrEi » Dum Apr 14, 2002 2:40 pm

Mey ... deci acum ca sa va lamuresc.. house`ul este o influneta a genului Techno deci .. house`ul .. este echvalent cu un citch ! daca stiti ce inseamna... cred ca cel mai bine .. era daca vorbeati despre rave .. care .. stiti cum este nu ? aha .. acum sa va spun.. cea mai tare trupa House din Romania .. ( desi este printe Singurele trupe ) este Impact.. hmm iar ca dj`ei .. dupa ce am vazut la Mission in Bucuresti.. cred ca Dj Radu si VoyLarkin .. c00l! .. noah .. eu va astept la Ground Zero 1 pe data de 25-26.04 in Sibiu .. Hard Rock Club .. have fun!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Aburila » Dum Apr 14, 2002 11:25 pm

Initial trimis de sly
shi mikki a facut formatzia

Trebuie sa te contrazic. Nu Miki a facut formatia, sunt doi tipi care compun si ei sunt de fapt K-Pital. Dar parca totusi daca n-ar fi fost voce lu' Miki parca n-ar fi fost la fel.
Fan al muzicii bune de orice gen
Aburila
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Apr 04, 2002 9:58 pm
Localitate: Romania

Mesajde Raven » Dum Apr 14, 2002 11:52 pm

Initial trimis de Aburila

Trebuie sa te contrazic. Nu Miki a facut formatia, sunt doi tipi care compun si ei sunt de fapt K-Pital. Dar parca totusi daca n-ar fi fost voce lu' Miki parca n-ar fi fost la fel.


Intr-adevar, fara vocea lui Miki, K-Pital n-ar fi K-Pital... Insa nici Impact nu e de neglijat, sunt destul de buni, dar dupa 2-3 melodii... mai bine sa asteptam...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Apr 15, 2002 12:28 am

Mie nu mi se pare deloc ca fara Miki ,Kpital n-ar fi super ba din potriva
Meritul Mihaelei e acela de pubicitate,de popularitate al formatiei,
insa pe mine nu ma intereseaza cat de cunoscuta e trupa
Cel putin asa simt eu
cya!!!
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Apr 15, 2002 12:34 am

Cat despre Kpital-trance .... nu sunt eu prea cunoscator de genuri si subgenuri de muica dar ptr. mine trance inseamna Binary Finary,koala si inca cativa
care nu seamana tocmai cu muica kpital
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde Raven » Lun Apr 15, 2002 10:16 am

Initial trimis de J.A.Tiranu
Cat despre Kpital-trance .... nu sunt eu prea cunoscator de genuri si subgenuri de muica dar ptr. mine trance inseamna Binary Finary,koala si inca cativa
care nu seamana tocmai cu muica kpital


De acord cu Binary Finary, insa a-i trece pe K-Pital la trance, cred ca este cam mult... Poate un house le-ar sta mai bine, vocal house, ceva de genul asta, ca house pur nu este... Insa este ceva diferit de zero... Nu ? :cool: :rolleyes: Iar mie imi plac asa cum sunt, macar sunt originali... au fost ceva nou pentru noi... Si ia spuneti drept, cati nu ati asteptat cu nerabdare sa vina K-Pital prin discoteci sa cante, eh ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 16, 2002 1:29 pm

Kpital e pus de obicei la techno-house...totushi,sunt beat-urile alea shi alte chestii care nu te lasa sa spui ca e trance....shi am impresia ca vocea nu se incadreaza bine in peisaj,ar trebui sa fie un pic mai stilata,mai prelucrata,nu da prea bine...

Cat despre Impact-jos palaria!Am primul lor album shi nu suna prea grozav,dar noile piese difera total!Plus ca are o voce buna de tot Cristina asta!Imi place,Impact suna destul de progressive...
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Apr 16, 2002 2:09 pm

Initial trimis de Stormy Lady
Kpital e pus de obicei la techno-house...totushi,sunt beat-urile alea shi alte chestii care nu te lasa sa spui ca e trance....shi am impresia ca vocea nu se incadreaza bine in peisaj,ar trebui sa fie un pic mai stilata,mai prelucrata,nu da prea bine...


De acord, exact... Ei sunt destul de greu de catalogat ... Exactly my point...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Yeah

Mesajde AnDrEi » Mar Apr 16, 2002 2:21 pm

Cica vreau si eu cateva explikatii despre acest subiect!:)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Mie Apr 17, 2002 1:56 pm

impact....sunt la putere!!
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Cica ..

Mesajde AnDrEi » Mie Apr 17, 2002 8:33 pm

Bine mey sly .. ai perfecta dreptate.. :)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mie Apr 17, 2002 10:04 pm

Initial trimis de sly
impact....sunt la putere!!


Da, mah, gata, si ei :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Joi Apr 18, 2002 8:11 pm

mai andrei mai intra astia de la impact pe forumul asta??
da sau nu?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Vin Apr 19, 2002 12:35 am

care e cea mai buna trupa.. nu shtiu pt ca mie imi plac toate astea house.. romaneshti... asta pt ca sunt prea putine ca sa mai am si preferintze..si inca nu ar reusit sa se diferentieze prea bine.....
si astea sunt :
Impact, Activ , Kapital
si mai e o trupa ..care nu canta house "pur" ..:p sunt un fel de Safri duo in varianta romanesca : SIstem
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 11:13 am

merge sistem ...din cate stiu sunt din cluj nu?
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Sistem

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 11:20 am

Mah, IMHO: sunt faini Sistem. Care sunteti din Iasi (Sly, tzepo0o, Stormie), daca aveti ceva muzici de ei, please nu ma neglijati... :D Thanx alot...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 2:14 pm

poate ne intalnim ... ce zici raven?
eu invatz in national
stormie la fel
hi tzepoOo in ibraileanu
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 6:48 pm

Initial trimis de sly
poate ne intalnim ... ce zici raven?
eu invatz in national
stormie la fel
hi tzepoOo in ibraileanu


Pai deja cu Stormie am vorbit si o sa mai vorbesc maine despre mersul la Mall, dar se pare ca nu o prea lasa parintii... Asa, macar cu voi sa ma gasesc, daca pe voi va lasa :p

Deja ti-am zis cum ne putem intalni, in alt mesaj...

Iar io invat la Asachi, la AC (Automatica si Calculatoare), sunt anul 3... Si mai zic o data: Tudor, camin T19, camera 28A.... Sau zici tu unde altundeva, poate vii cu tzepo0o si Stomie pana la urma... Vezi poate merg si ele maine, daca le lasa parintii... ;)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Vin Apr 19, 2002 7:32 pm

deci eu oricum merg la concert shi ca sa nu fiu off-topic regret ca nu au adus pe impact sau pe kapital...shi voi sta cu tipele de la blondy...(pt. ca am nr. de tel al cristinei) shi vreau sa le anunt de aparitia forumului blondy...aici..deci maine voi fff ocupat !! dar poate ne intalnim la o bere...
pe tzepoOo il stiu...e prieten ff bun cu mine..
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Vin Apr 19, 2002 11:09 pm

Initial trimis de sly
deci eu oricum merg la concert shi ca sa nu fiu off-topic regret ca nu au adus pe impact sau pe kapital...shi voi sta cu tipele de la blondy...(pt. ca am nr. de tel al cristinei) shi vreau sa le anunt de aparitia forumului blondy...aici..deci maine voi fff ocupat !! dar poate ne intalnim la o bere...
pe tzepoOo il stiu...e prieten ff bun cu mine..


Zii mah odata cum ne intalnim, ca ma disperi!!! Eu unul mi-e cam greu sa te gasesc in tot Iasul, pe cand ti-am specificat unde stau eu, nu-i chiar asa greu de gasit... Unu-i Tudorul, unu-i caminul T19, una-i camera 28A... Dammit!!! :mad:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

hmmm

Mesajde sandrino » Dum Apr 21, 2002 9:39 am

[quote]Initial trimis de Aburila
.........apoi brusc tuturor le place house. Ma rog, sa zicem ca o scimbare de moda. Dar totusi, cum poti azi sa zici ca-ti plac manelele la nebunie si maine ca nu-ti mai plac si ca-ti place house.
E ceva cidat in toata treaba asta....

Asta ma intrebam si eu ... dar mai e o faza cand intrebi un "fost manelist" daca a ascultat vreodata manele si daca ii plac manele ... iar raspunsul lui va fi ceva de genul asta.. "eo.. eu nu am ascultat niciodata manele si nu voi asculta .. ce aia e muzica"
si el de fapt a ascultat si poate ca asculta manele in continuare ... (sa stii ca am intalnit si oameni de genul asta) ...
Adevarul este ca e ciudat cum toate lumea s-a dat pe house.. dar oricum e mult mai bine decat manelele.. :) .. dar fie ....
Cea mai buna trupa din tara cred ca est Activ ...
si cel mai bun dj cred ca este raoul :)
Love of my life you`ve heart me, broken my heart, and now you leave me, love of my life can't you see, bring it back, bring it back, don't take it away from me, because you don't now, what it means to me !!! :cry: :kiss:
Avatar utilizator
sandrino
Junior Member
 
Mesaje: 761
Membru din: Joi Aug 23, 2001 11:00 pm

Re: hmmm

Mesajde Raven » Dum Apr 21, 2002 11:08 am

Initial trimis de sandrino
Initial trimis de Aburila
.........apoi brusc tuturor le place house. Ma rog, sa zicem ca o scimbare de moda. Dar totusi, cum poti azi sa zici ca-ti plac manelele la nebunie si maine ca nu-ti mai plac si ca-ti place house.
E ceva cidat in toata treaba asta....


Pai mie a inceput brusc sa-mi placa cam de cand am venit la facultate si mi-am cristalizat, incetul cu incetul, gusturile... Gusturi in care cu siguranta nu se incadreaza manelele si hard rock-ul, metal, death, sau care o mai fi... plus unele shitty (disco, pop) songs...

Si ca dovada ca de ceva timp (adik tot de la inceputul facultatii) nu se afla prea multe in afara de house & co pe hdd la mine...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Asa te vreau :o)

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 02, 2002 3:20 am

Initial trimis de Raven


Pai mie a inceput brusc sa-mi placa cam de cand am venit la facultate si mi-am cristalizat, incetul cu incetul, gusturile... Gusturi in care cu siguranta nu se incadreaza manelele si hard rock-ul, metal, death, sau care o mai fi... plus unele shitty (disco, pop) songs...

Si ca dovada ca de ceva timp (adik tot de la inceputul facultatii) nu se afla prea multe in afara de house & co pe hdd la mine...


Bene .. asa te vreau mey :-) doar house pe hdd dar trakuri nu ai ?

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Joi Mai 02, 2002 8:42 pm

are cineva sistem??
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Da!

Mesajde AnDrEi » Vin Mai 03, 2002 3:06 am

Initial trimis de sly
are cineva sistem??


Da eu am .. vrei ? :-)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori