Despre A.T.B.

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

prea comercial

Mesajde cosmicX » Dum Mai 04, 2003 3:32 pm

dupa parerea mea atb a devenit mult prea comercial si este plin de coveruri.,.......askultati un trance klumea sau muzik electronica necomerciala si atunci mai vb......
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Matrashita » Lun Mai 12, 2003 9:41 pm

House-ul e o muzica comerciala,trance-ul mai putin si cum ATB e o formatie de house mi se pare normal ca si melodiile lui sa fie accesibile tuturor.
ATB a reusit de`a lungul timpului sa nu se dezica si sa scoata melodii f reusite.
In plus show-urile sunt chiar incendiare,apropo de concertul de la Timisoara de anul asta!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Vin Iul 04, 2003 7:59 pm

Parerea mea..ca cei de la ATB..sunt cei mai tari!!...su scos hituri dupa hituri!!...Si piesele lor sunt mult mai speciale..ca alte piese :B AtB!!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

ATB rules

Mesajde SatyR » Sâm Iul 05, 2003 2:18 am

Si mie imi place ATB, tipu are muzica in sange ce sa mai..io unu vara sunt nebun dupa piese dastea house sau ce naiba gen sunt...asta ultima "i don't wanna stop" e super adeva.

Apropo de muzici dastea de vara ascut in mom asta summer jam 2003 ,belea rau si asta ... :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde clumsy » Mar Aug 19, 2003 11:03 pm

suna marfa!chiar imi place.E super cool
clumsy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Matrashita » Mar Aug 19, 2003 11:40 pm

ATB rules dupa parerea mea...dintre toate formatiile house ATB e preferata mea...
Cel putin ultimul album lansat de Andre este super: "Addicted 2 Music"... dintre melodii preferata mea e Long way home la care a aparut de curand videoclip cu momente ale trupei din turnee,de la concerte.
Desigur si primul single era super tare!
Daca vreti mai multe detalii exista site-ul oficial al trupei la adresa
http://www.atb-music.com unde gasiti datele turneelor,walpaper`uri si poze cool cu ATB si multe alte informatii din discografia lor.
Daca ati cumparat albumul lor puteti devenii membrii ai clubului ATB cu codul care se afla inscris pe coperta.
Anyway...ATB rules!!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Aug 19, 2003 11:54 pm

Si mie imi place ATB. Dar nu e formatie. E un singur om , un neamt pe nume Andre Tanneberger care face tot felul de mixaje. Mi se pare mai mult un trance decat un house propriu-zis.

Melodia mea preferata : 9 PM ('till I come)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mie Aug 20, 2003 12:16 am

Moshule,e house..mai ales ultimul album e house din ce in ce mai comercial,in comparatie cu 9 PM.S-au schimbat multe de la lansarea acelui single.
Stiu si eu ca Andre e in spatele proiectului ATB..au cantat si la Timisoara anul acesta,in primavara,am auzit ca a fost un concert f reusit!Din pacate nu am putut ajunge...
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Re: ATB rules

Mesajde broos » Mie Sep 03, 2003 4:37 pm

Initial trimis de SatyR
Si mie imi place ATB, tipu are muzica in sange ce sa mai..io unu vara sunt nebun dupa piese dastea house sau ce naiba gen sunt...asta ultima "i don't wanna stop" e super adeva.

Apropo de muzici dastea de vara ascut in mom asta summer jam 2003 ,belea rau si asta ... :)


A.T.B. e super tare. Mi-a placut chiar de la inceput. Nu cred ca este asa de comercial incat sa nu mai aiba melodii de valoare. Cred ca "Dedicated" si "Addicted to music" sunt doua albume super tari si de succes. Videoclipurile sunt super tari. De pe dedicated mi-a placut in mod special "Hold You(ext)". Ce ziceti nu a fost si inca mai este o piesa superba. Videoclipul la piesa e excelent. Asa cum s-a spus el abordeaza un trance fainut de tot, in orice caz este original sound-ul lui. Dream dance, imi place sa=i spun asa muzicii sale.
Adevarul e ca are valoare.


~~~~~~~
Feel the beat !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde Raven » Mar Sep 16, 2003 1:04 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Si mie imi place ATB. Dar nu e formatie. E un singur om , un neamt pe nume Andre Tanneberger care face tot felul de mixaje. Mi se pare mai mult un trance decat un house propriu-zis.

Melodia mea preferata : 9 PM ('till I come)


Spre un trance melodic, Moshule! Nice to meet ya again, dude! :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 8:41 pm

un lucru e sigur ...toate mel lui spre deosebire de multi altii dj au o continuitate nemaivazuta ...nu stiu daca se poa numi flow sau nu da sigur exista si asta e specificul lui
! e dealtfel dupa parerea meu unul dintre primi si unul care mai are multe de aratat ! :dir:
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Atb

Mesajde andreir23 » Vin Iun 25, 2004 3:57 am

ATB a scos acuma albumul No Silence cu super piesele Marrakech si Ecstasy. Trebe sa le ascultati.
andreir23
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Iun 25, 2004 3:08 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde LiquidSky » Vin Iul 16, 2004 7:28 am

aveti dreptate: ultimul album nu se dezice - e mai prost decat cele precedente, cu exceptia unei piese sau doua. in rest, la fel cu multe altele, doar reclama e nitel mai mare. eu zic sa incercati si alti DJ, care se ocupa cu trance, nu cu kitsch-uri. incercati alte forumuri sa vedeti ca despre atb nici nu se discuta, pentru ca este mai mult pentru lumea pop.
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Vin Iul 16, 2004 3:35 pm

LiquidSky,albumele ATB au fost intotdeauna cu o tenta mai comerciala...asta nu inseamna k sunt kitsch sau de prost gust ci ca sunt accesibile si celor care nu asculta in mod special trance.
Dupa parerea mea ultimul album-"No Silence" este cel mai bun de pana acum.Contine 13 piese dintre care prima melodie lansata-"Marrakesch" are si videoclip.
"Ecstasy" este cu adevarat hipnotica...dar dintre melodiile f reusite sunt si "Circular Symetry",""The sun goes goes down" si "Collides With Beauty".
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

atebe

Mesajde SatyR » Mie Iul 28, 2004 12:12 am

Mi se pare mie sau cu ultimul album Andre a cam dat-o in bara? Ascult vreo doo piese de pe ultimul material si mi se par destul de plictisitoare...total neinspirate..unde e mzica de alta data? E de rau daca s-a stricat la cur ATB-ul...o sa-mi fie verile mai nasoale...oricum poate ar trebui sa ma pronuntz dupa ce hascult tot albumu'. Deocamdata ma consolez cu faptul ca am poate am nimerit io piesele alea naspa.
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Iul 28, 2004 12:21 am

Satyr,depinde ce melodii ai ascultat...Albumul mie mi se pare reusit!
Cel putin "Ecstasy"...suna bine!Asculta tot albumul si apoi zi-mi parerea ta.
Poate nu seamana cu ce a fost ATB candva dar merge...
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Mie Iul 28, 2004 12:30 am

Pai pana acum am hascultat ecstasy, here with me si black knights...nici una prea rasarita...Nici eu nu tin mortis sa urmeze stilul de pana acum, dar sa sune bine pentru ca am ceva peretentzii de la Andre, mai ales dupa un asa album ca "addicted to music" Bine macar ca marrakech e pe sufletzelu meu :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Iul 28, 2004 12:35 am

"Addicted to music" a prins mai bine la public...
Personal,mie imi place mai mult "No Silence"....Ai ascultat "ATB-the dj"?,cele 2 CD-uri cu mix-uri?Mi s-au parut f reusite,a fost albumul imediat urmator dupa "Addicted..".
Marrakech...prea comerciala!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde SatyR » Mie Iul 28, 2004 12:45 am

N-am ascultat de ce zici tu acolo..De comerciala e comerciala toata muzica lu Andre indiferent ca e marrakech sau mai stiu io ce...chestia asta nu ma deranjeaza deloc dat fiind faptul ca e o muzica de vara, pe care-mi place sa o ascult la mare la soare etc...daca vreu sa ascult ceva experimental, deloc comercial, pai ascult muzici mai intunecate decat noptile la polu' nord si mai de subteran decat metrou'...da p'astea sumbre le tin pentru la iarna...oricum, albumu asta daca o tine tot asa e clar ca nu-mi place...e ciudat cum mai toti artisii se cearta cu muza dupa ce scot ceva interesant...
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde HaRdHouse » Joi Sep 23, 2004 8:41 am

hmmm...ce pot sa zic de ATB e rulez rau de tot...imi plac toate melodiile , am in calc toata discografia , toate mixurile , toate live seturile . daca vrea cineva puteti sa vb cu mine pe yahoo messenger..
HaRdHouse
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Sep 23, 2004 8:26 am
Localitate: Constanta

Mesajde HaRdHouse » Joi Sep 23, 2004 8:41 am

hmmm...ce pot sa zic de ATB e rulez rau de tot...imi plac toate melodiile , am in calc toata discografia , toate mixurile , toate live seturile . daca vrea cineva puteti sa vb cu mine pe yahoo messenger..
HaRdHouse
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Sep 23, 2004 8:26 am
Localitate: Constanta

Mesajde kahlan » Lun Noi 15, 2004 4:12 pm

Pai, eu in general nu ma omor dupa acest gen de muzica, dar ATB imi place. Preferata mea este I don't wanna stop, cre ca e printre putzinele melodii in timpul carora pur shi simplu nu ma pot concentra. Imi mai place f mult Marrakech, Hold you, Long way home, Ecstasy, shi Autumn leaves(deh, am ceva cu ploaia cateodata:D)
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde al3x_atb » Lun Dec 06, 2004 1:54 pm

ce pot sa spun? si mie imi place atb, chiar foarte mult....am si gasit recent un fanclub destul de k-lumea...pacat ca nu e prea bine promovat....
daca va intereseaza il gasiti pe http://www.atbfanclub.3x.ro
al3x_atb
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 05, 2004 9:46 pm
Localitate: Romania->Alexandria

#ATB_Fans

Mesajde HyperLaur » Mar Dec 21, 2004 4:20 pm

Ionut-atb scrie:Dupa parerea mea ATB e cel mai bun dj dupa Paul Oakenfold care se stie ca e cel mai bun daca suntetzi fani atb contactatzima si vom vb mai multe despre el Pe Mirc ma gasitzi pe canalul #atb si cu nickul atb` sau DjIwYc.Cam atat am avut de zis papa



salut , si eu sunt big fan ATB , am si un canal pe Undernet #ATB_Fans , nu e asa populat ca si #ATB , am vrut sa fac o alianta dar am fost refuzat categoric :( , oricum la mine pe canal sunt majoritatea prieteni si houseri adevarati nu ciurli burli , pe langa ATB ascult si Scooter si Sylver , ceea ce trebe sa recunosc e ca nu-mi prea plac Dj-ii , adica sunt putini pe care ii accept.

PS pe undernet sunt cu nick Hyper^18 la mine pe canal (#ATB_Fans) si sunt helper pe #Ajutor si #Help
Master Of Organic Chemistry
HyperLaur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Dec 20, 2004 5:54 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde maxx1nsane » Joi Ian 27, 2005 12:36 am

Dupa parerea mea, atb* nu are concurentza, shi nici nu va avea prea curand, sunt sigur de asta!
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Prea bine?! Deloc! - da' daca tot veni vorba, am si io o propunere (decenta...)

Mesajde Cai Lun » Joi Ian 27, 2005 1:55 am

al3x_atb scrie:ce pot sa spun? si mie imi place atb, chiar foarte mult....am si gasit recent un fanclub destul de k-lumea...pacat ca nu e prea bine promovat....
daca va intereseaza il gasiti pe http://www.atbfanclub.3x.ro


Sper ca acest mesaj sa fie citit de toti cei care au votat pentru atb*, dar si de cei care macar ii simpatizeaza muzica...
Concret vreau sa propun formarea unui adevarat fanclub atb* macar la nivel de Bucuresti, daca nu de Romania... Organizand ceva serios si care sa aibe legaturi cu fancluburile din strainatate am putea evita unele evenimente neplacute. Ma refer aici la lipsa codului de pe albumul No Silence, cod care permitea accesul pe sectiunea de club a site-ului atb-music.com

Ce bine ar fi sa vada si domnii de la Roton asta!... In fine... Haide-ti sa ne organizam!!! Sa aratam ca atb* face ravagii si la noi! Astept propuneri...
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Feb 08, 2005 1:41 pm

ATB in Romania-Bucuresti, Kristal Club pe data de 8.05.2005.
Deocamdata atat stiu,am sa aflu pretul.
Nu`mi vine sa cred ca este a 3a oara cand ATB va fi in tzara!
Daca merge cineva aici la concert sa dea de veste...posibil sa vin in tzara sa`l vad.In cel mai rau caz in Ungaria in Iunie :-)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Cai Lun » Mar Feb 08, 2005 9:21 pm

Matrashita scrie:ATB in Romania-Bucuresti, Kristal Club pe data de 8.05.2005.
Deocamdata atat stiu,am sa aflu pretul.
Nu`mi vine sa cred ca este a 3a oara cand ATB va fi in tzara!
Daca merge cineva aici la concert sa dea de veste...posibil sa vin in tzara sa`l vad.In cel mai rau caz in Ungaria in Iunie :-)


I'm in!!! Oricand si oricat!... :silly: nu'ma sa il vad!... n-am avut parte pana acum de atb* live si, deci... nu exista motiv sa nu vin... :-X

...si plus de asta am sa imi iau un banner mare pe care am sa scriu: "Vrem codurile de pe album!!!" :yD
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

atb* rule

Mesajde maxx1nsane » Mar Feb 08, 2005 9:37 pm

Belea,de cand ashteptam sa se intoarca....eu unu nu o sa ii cer codurile de pe cd, o sa ii cer nr de tel sa ii dau bip ca sa ma sune el, ca are mai multzi bani, shi atunci o sa ii cer codurile, nu asha in public ca le aud shi altzii shi tre sa fie unic, nu?;)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Cai Lun » Mar Feb 08, 2005 9:48 pm

[quote="maxx1nsane"] (...) o sa ii cer codurile, nu asha in public ca le aud shi altzii (...)]

...zgarcitule! [-( :t
Avatar utilizator
Cai Lun
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron