emanciparea muzicii house in romania...

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

vizita-tzi aici

Mesajde cipilica » Vin Sep 06, 2002 10:16 am

http://www.bestial.ro -> tricouri, hanorace (super) la pretzuri foarte ieftine
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

T.AT.U. is playing tonight!

Mesajde cipilica » Vin Sep 06, 2002 10:20 am

T.AT.U. canta in aceasta seara la cerb .. de la 21:30 pana la 10:40!
Asha ca facetzi shi voi o omparatzie intre HOUSE`u romanesc shi cel rusesc!
Oricum rushii sunt cei mai tari in trance .. poate vor ajunge cei mai tari shi in house .. nu se shtie!
Eu cred ca daca ai noshtri s-ar chinui mai mult .. ar depunde mai mult efort .. ar scooate nishte piese super, dar ei vor doar sa ishi scoata banii .. o fac pentru bani .. nu o fac din placere
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde bellmondo » Joi Noi 28, 2002 8:38 pm

Vad ca nu s-a mai scris cam de mult timp la chestia asta cu muzica romaneasca asha ca.......HOP si eu!!!!!mah...ce sa zic in comparatie cu...cum era muzica cand s-a deschis acest subiect eu zic ca s-au facut multe,scrise si nescrise...adica suntem intr-o perioada de tranzitie cu muzica in romania...u poti sa spui ca suntem slabi dar nici ca am ramas chiar in epoca de piatra.suntem undeva pe la mijloc!!! :o MI-AM GASIT TELU' IN VIATA
Cine vrea o discutie mai personala...sa sune la numarul meu de telefon!!...;)... e pe connex!! 0722675104
bellmondo
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Noi 23, 2002 2:26 pm
Localitate: piatra

Re: emanciparea muzicii house in romania...

Mesajde costk20blu » Joi Feb 20, 2003 5:49 pm

house-ul in romania mai are de infruntat multe pana sa ia amploare.


.....unikul exemplu;ce se petrece la multe din chefurile din caminele studentesti//?
...sau o multime de birturi din orase ce musika baga/?
PREA putina musika de club,house
.inca mai predomina manelele....
.........sa speram in indreptari,oricum ele sant!::>P)
costk20blu
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Feb 20, 2003 11:32 am
Localitate: cluj napoca

Mesajde salty » Sâm Feb 22, 2003 3:00 am

curand, foarte curand va fi din nou festivalul anual de muzica electronica din miami. cunoscut shi ca "music conference". cine va fi prezent? check out the link. cum va fi? o sa va spun dupa ce vad.

http://www.groovetickets.com/OrderSystem/Tribe/eventviewqb.asp?Affilid=86&EventsID=4313&PGName=Ultra
some do, some don`t, i might..
salty
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Vin Dec 13, 2002 7:44 am
Localitate: already there

Mesajde Nanuka » Vin Feb 27, 2004 10:24 am

Hmm din cate observ n-a mai postat nimeni pe-aici de mult timp, dar uite o fac eu acum*p...
Cand eram in RO..ma duceam frecvent la Space, The Mission, After hourse-urile, Mcm, Discordia, s.a.m..d....
Baietzii fac treaba buna in Ro...ma refer la Dj romani, asta s-a vazut de cand a luat amploare muzica house la noi in anu 2001, cel mai tare an in petrecerile house..sa trageti o ochiada pe la http://www.nights.ro la retrospectiva anului 2001, ce viata la Oxxo, Celentano sau La Mania. Favoritul meu este Dj Raoul pe care-l cunosc chiar personal, mixeaza super bine, piesa comerciala dar tare a fost cea cu Parazitii, "In focuri"..si Pagal este si el destul de bun, Livio la fel...pe Dj Rhadoo nu il prea inghit, mi-e cam antipatic dar si el mixeaza destul de bine la fel si Dj Optik, Dj Wanda o scumpica....
Sunt o gramada pe care i-ash putea enumera aici, Dj romani care fac muzica buna, de calitate..

Nu mai sunt la curent cu muzica house din Romania, incerc sa vad care cluburi sunt in voga acum, Space-ul am intzeles ca a cam cazut nu sunt sigura......muzica incerc sa mai ascult pe internet, pe Radio 21.
Oricum, se poate face ceva bun in materie de muzica house la noi si inca f bine...parerea mea:)

Va pup.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 8:02 pm

sper sa nu se supere nimeni cand zic ca este mult inferioara tarilor care ne inconjoara cultura house in romania ...dpdv al dj-lor , formatilor sa nu vorbim de informarea omului d rand sa nu mai vb de tarile asa zise shengen...exista totusi cateva cluburi in orasele mai mari in care ''dj'' isi fac cat d cat bine treaba ...sa vad cine ma contrazice ...!
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Emancipare & shit..

Mesajde S-Even » Joi Iun 23, 2005 8:23 pm

Din pacate per ansamblu, la noi dji raman niste mici labagii care sunt multumiti de statutul de pseudovedete care invart muzicile prin cluburi, iar prin studio intra rar sau deloc..inca ne lipsesc djii producatori, cat despre Dj Project, cu toata lauda si minciunile Pr-ului casei de discuri, ei nu au nici un aport la piesele pe care le "interpreteaza"....singura, fata cu vocea are o contributie efectiva...Gino si Max habar nu au productie muzicala si nici sa cante la vreun instrument(cand faci muziq trebuie sa stii si tu minim sa canti la o "clapa", ceva)..piesele de pe album sunt in totalitate compuse de altii (vezi Ionutz Rado, Praf in Ochi sau Bogdan Popoiag, UnU`)....Trist, scandalos, insa adevarat..Pina acum s-au certat cu toti compozitorii cu care au lucrat tocmai din cauza meritelor pe care si le-au asumat complet eronat si complet mincinos..De altfel "paternitatea" pieselor se poate verifica la U.C.M.R (Uniunea Compozitorilor si Muzicienilor din Romania) si implicit si pacaleala e usor de demascat..
In concluzie, singurii dj producatori raman Raoul si poate intradevar Nicky4 (lui inca nu stiu daca ii compune cineva muzica)...sa nu-i uitam aici nici pe Michi (Suie Paparude) sau Dan Griober (UnU`)...Gojira (vezi TM-Base)..
S-Even
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 23, 2005 8:10 pm
Localitate: Romania

Mesajde cosmicX » Mie Iun 29, 2005 3:52 pm

S-Even : se vede ca vorbesti fara sa stii. Am o intrebare pt tine : stii ce studii are si cu cine a colaborat Gino Manzotti in afara? vorbesti sa te afli si tu in treaba si afirmi niste lucruri presupuse de tine. Ai uitat de cei 11 ani petrecuti de gino manzoti in germania si de colaborari precum : marusha, westbam, brooklin bounce..etc... Numai bine !
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

descoperirea lui S-Even

Mesajde gino manzotti » Sâm Mai 20, 2006 3:09 am

S-Even scrie:Din pacate per ansamblu, la noi dji raman niste mici labagii care sunt multumiti de statutul de pseudovedete care invart muzicile prin cluburi, iar prin studio intra rar sau deloc..inca ne lipsesc djii producatori, cat despre Dj Project, cu toata lauda si minciunile Pr-ului casei de discuri, ei nu au nici un aport la piesele pe care le "interpreteaza"....singura, fata cu vocea are o contributie efectiva...Gino si Max habar nu au productie muzicala si nici sa cante la vreun instrument(cand faci muziq trebuie sa stii si tu minim sa canti la o "clapa", ceva)..piesele de pe album sunt in totalitate compuse de altii (vezi Ionutz Rado, Praf in Ochi sau Bogdan Popoiag, UnU`)....Trist, scandalos, insa adevarat..Pina acum s-au certat cu toti compozitorii cu care au lucrat tocmai din cauza meritelor pe care si le-au asumat complet eronat si complet mincinos..De altfel "paternitatea" pieselor se poate verifica la U.C.M.R (Uniunea Compozitorilor si Muzicienilor din Romania) si implicit si pacaleala e usor de demascat..
In concluzie, singurii dj producatori raman Raoul si poate intradevar Nicky4 (lui inca nu stiu daca ii compune cineva muzica)...sa nu-i uitam aici nici pe Michi (Suie Paparude) sau Dan Griober (UnU`)...Gojira (vezi TM-Base)..

Asculta papagalule!!daca tot te pricepi atat de bine,de ce nu citesti si tu lista de la UCMR si ai sa vezi cine a compus melodiile!!..s-au ai fost si tu in studiou si nu-mi aduc aminte??eu cred ca esti unu care a suferit foarte mult in copilarie,si ai ramas cu sechele!ai grije de tine ca dai peste un prost si iti rupe capu.
gino manzotti
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 2:44 am
Localitate: ACASA

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori