Houseri adevarati!

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Mesajde Raven » Sâm Mai 25, 2002 9:05 pm

Initial trimis de bhuttu
Intentia buna sa existe, ca restu' vine de la sine! Si creste sufletu' in mine cand vad ca intentia exista! Sper sa nu fie nici ipocrizie, nici inconstienta in mintea voastra. Stiti de ce am facut thread-ul? Pentru ca am fost dezamagit de userii de pe house. Copii care cand era la moda rockul ascultau rock, cand era la moda latino ascultau latino, cand erau la moda manele au ascultat manele, iar acum asculta house doar fiindca e la moda. Asta inseamna lipsa de discernamant!
Sau houseri carora le place Hi-Q si Animal X... Asta e lipsa de cultura muzicala!

Da' cred ca mai aveti putin si ma convingeti ca m-am inselat! Ma bucur pentru voi!


Taci, mah, nu rade ca-mi place Animal X. Iar astia imi mai plac si din alte motive decat strict muzicale...

BTW: sa nu te prind pe vreun forum "rusinos", ca atunci n-ai scapare...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Dum Mai 26, 2002 6:10 pm

Initial trimis de Raven


Taci, mah, nu rade ca-mi place Animal X. Iar astia imi mai plac si din alte motive decat strict muzicale...

BTW: sa nu te prind pe vreun forum "rusinos", ca atunci n-ai scapare...


Zi-mi ce forumuri sunt "rusinoase" in primul rand. Si ca tot esti aici, explica-mi si de ce-ti place AX. Sunt chiar curios, pe bune!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde intoxic8 » Dum Mai 26, 2002 9:44 pm

tu ai 22 de ani si asculti animal x mai????? jenant, avand in vedere ca te dai drept houser adevarat. (no ofence) de Hi-Q nu zic nimica pt ca aia macar sunt de treaba.

bhuttu vazi ca tu esti primul care se abate de la subiect, si nu e frumos pt ca o sa-mi schimb parerea buna care o am despre tine.

in fine io nu sunt houser adevarat si nici nu cred ca o sa fiu pt ca muzica asta pe bazeaza pe furat sample-uri de la unu de la altu si nu cred ca ma reprezinta. totusi imi plac unii dj. paul van dyk spre exemplu mi se pare super tare.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Mai 28, 2002 2:01 pm

Initial trimis de tzepo0o
tu ai 22 de ani si asculti animal x mai????? jenant, avand in vedere ca te dai drept houser adevarat. (no ofence) de Hi-Q nu zic nimica pt ca aia macar sunt de treaba.


Si care-i legatura intre varsta mea si Animal X, mah ? Ca doar nu vreau sa ma phewt cu ei, nu ? :mad: Nu ca alte persoane (se intuieste genul, cre' ca)... Nu stiu de cand a devenit jenant sa asculti Animal X, sincer...

Si niciodata n-am zis ca sunt, cu atat mai mult "sa ma dau drept", "houser" adevarat... Pana acolo mai este... Nu te da tu si tu acuma rotund sa strambi din nas. Pushtii intai sa-si faca o idee despre ce-i inconjoara si pe urma sa se duca inapoi la TV si sa le curga balele cand se uita la Andre : pukes: , okay ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Ufffffff

Mesajde AnDrEi » Mar Mai 28, 2002 7:30 pm

Iar vorbiti despre AnimalX pe acest forum ?

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Mai 28, 2002 8:09 pm

Initial trimis de bhuttu


Mamaaaaa, ce argumente adevarate!


Nu ???????
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Mar Mai 28, 2002 10:11 pm

misto tactica de a da vina pe altul, mai ales cand vine din partea unui tip care cand asculta Animal X crede ca asculta muzica originala. te-a pacalit si pe tine asta a lu' Laurentiu Duta!!! Pacat!!

dar gata eu nu mai zic nimica si va las pe voi sa spuneti cine sunt si cine nu sunt catareti de house adevarat.

btw sper ca nu esti suparat pe mine Raven. pur si simplu nu pot sa-i suport.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

I Have also this point of wiew!

Mesajde AnDrEi » Mie Mai 29, 2002 12:27 pm

Initial trimis de tzepo0o
misto tactica de a da vina pe altul, mai ales cand vine din partea unui tip care cand asculta Animal X crede ca asculta muzica originala. te-a pacalit si pe tine asta a lu' Laurentiu Duta!!! Pacat!!

dar gata eu nu mai zic nimica si va las pe voi sa spuneti cine sunt si cine nu sunt catareti de house adevarat.

btw sper ca nu esti suparat pe mine Raven. pur si simplu nu pot sa-i suport.


Sunt de accord cu tine mah ! :D

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mie Mai 29, 2002 3:20 pm

Initial trimis de tzepo0o
misto tactica de a da vina pe altul, mai ales cand vine din partea unui tip care cand asculta Animal X crede ca asculta muzica originala. te-a pacalit si pe tine asta a lu' Laurentiu Duta!!! Pacat!!


Ce tactica mah ? Eu am inceput ? Vrei sa-ti vars postul tau de inceput ? Iata-l, sa-ti improspatezi memoria:


tu ai 22 de ani si asculti animal x mai????? jenant, avand in vedere ca te dai drept houser adevarat. (no ofence) de Hi-Q nu zic nimica pt ca aia macar sunt de treaba.

bhuttu vazi ca tu esti primul care se abate de la subiect, si nu e frumos pt ca o sa-mi schimb parerea buna care o am despre tine.

in fine io nu sunt houser adevarat si nici nu cred ca o sa fiu pt ca muzica asta pe bazeaza pe furat sample-uri de la unu de la altu si nu cred ca ma reprezinta. totusi imi plac unii dj. paul van dyk spre exemplu mi se pare super tare



btw sper ca nu esti suparat pe mine Raven. pur si simplu nu pot sa-i suport.


Bravo tie, du-te si zi-le asta... Ce te legi de mine si faci mishto de mine ca, vezi Doamne, la varsta asta (ce inaintata este, am si uitat) poate sa-mi placa Animal X...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: I Have also this point of wiew!

Mesajde Raven » Mie Mai 29, 2002 3:32 pm

Initial trimis de Andrei


Sunt de accord cu tine mah ! :D

Andrei


Ce faci, mah ? Ma tradezi ? :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Mie Mai 29, 2002 9:30 pm

omu nu am nevoi sa-mi improspatezi tu memoria deoarece mama a avut grija de mine inca din frageda pruncie si mi-a dat lecitina destula asa ca o duc destul de bine cu memoria.

in al doilea rand nu am facut misto de tine. pur si simplu mi-am exprima parerea despre Animal X, care printre altele nu merita oboseala din partea ma sa ma duc sa le spun parerea mea.

imi cer scuze pentru ca am deschis subiectul animal X si ca sa ma iertati ii rog pe cei cu care am discutat, si care printre altele au intretinut subiectul, sa inceteze, pentru ca eu asa o sa fac.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Hmmmmmm!

Mesajde AnDrEi » Joi Mai 30, 2002 1:56 pm

Initial trimis de Raven


Ce faci, mah ? Ma tradezi ? :D


Raven :D eu cand te prind cand te prind te sparg la .. stii tu :D asa ca nu mah nu .. nu te tradez .. nu iti fa niki o problema .. dar am fost de accord cu acel mesaj :p

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hmmmmmm!

Mesajde Raven » Vin Mai 31, 2002 5:18 pm

Initial trimis de Andrei


Raven :D eu cand te prind cand te prind te sparg la .. stii tu :D asa ca nu mah nu .. nu te tradez .. nu iti fa niki o problema .. dar am fost de accord cu acel mesaj :p

Andrei


Bah, ti-am mai zis: termina cu fazele alea de pervert, ca nu-mi sunt pe plac...

In rest, no problem... :)
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde intoxic8 » Vin Mai 31, 2002 11:51 pm

pana la urma cum ramane cu houserii adevarati????? sunt si specimene din astea sau nu sunt??? eu unul sunt de parere ca nu, sau cel putin nu inca.
Avatar utilizator
intoxic8
Junior Member
 
Mesaje: 446
Membru din: Dum Mar 31, 2002 12:00 am

Okei!

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 06, 2002 7:57 am

Initial trimis de Raven


Bah, ti-am mai zis: termina cu fazele alea de pervert, ca nu-mi sunt pe plac...

In rest, no problem... :)


Okei Raven si vezi ca acusica vin iar in Iasi .. :)) ca are mon mama ceva suste si :)

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Hehehehe

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 06, 2002 7:59 am

Initial trimis de tzepo0o
pana la urma cum ramane cu houserii adevarati????? sunt si specimene din astea sau nu sunt??? eu unul sunt de parere ca nu, sau cel putin nu inca.


tzepo0o daca te uiti la mine vezi un houser`... adik sunt 2 tipuri presupun :1.Care asculta,se imbracata si se comporta ca un houser
2.Doar un tip care este normal dar asculta House!

Andrei :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Hehehehe

Mesajde Raven » Vin Iun 07, 2002 9:19 am

Initial trimis de Andrei


tzepo0o daca te uiti la mine vezi un houser`... adik sunt 2 tipuri presupun :1.Care asculta,se imbracata si se comporta ca un houser
2.Doar un tip care este normal dar asculta House!

Andrei :-)


Si eu cred ca sunt de tipul 2...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti


Mesajde J.A.Tiranu » Mar Iun 18, 2002 11:44 pm

Mda, dragut ce ai facut, Raven.
Mie personal mi-a placut site-ul lui Scooter(pe care este si un forum dragut) si cel al lui Cosmicgate.
Ar mai fi si http://www.antiloop.com
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 12:17 am

Raven, hai sa-mi calc pe inima si sa-ti zic un bravo pentru linkurile alea.
Dar, pentru ca un carcotas fara critica e ca o bere fara alcool, ca o tigare fara nicotina sau ca un salariu fara bani, nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic: nu crezi ca esti cam off-topic?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

bravo dee dee in sfarshit vad si eu o houseritza adevarata

Mesajde cipilica » Mie Iun 19, 2002 12:16 pm

Initial trimis de deedee
hehe:)
pana acum nu a postat nimeni aici :) ...din pacate:)
eu am 16 ani si nici nu sunt o "houseritza adevarata"..:) si totusi am postat aici pt ca am si eu ..ceva de spus:)

dar imi place house-ul( si nu pt ca e la moda ...il ascult de cativa ani buni ...nu de acum ...cand pe majoritatea pe care ii intrebi ce muzica asculta ..spun " House si Manele" :cry: ...yucky!!!)
intr-adevar acum house-ul e la moda si e f ascultat ...
nu shtiu cati dintre cei care asculta house sunt kiar "houseri adevarati" ..probabil f putini ...

probabil cu timpul voi deveni o "houseritza adevarata"...atunci cand imi voi "face" o cultura house:) ....


Sa stii ca e sunt foarte fericit ca ascultzi muzica house de mult timp ...
NIci eu nu suport persoanele care spun ca asculta house si manele...
Pai muzica house e in razboi cu meaneaua .. care sper ca va decadea odata si odata!!
Asha ca sa speram sa mai gasim fete ca tine ... ca la mine in judetz numai maneliste si daca le intrebi daca au auzit muzica house itzi raspund : "A da ... piesa aia noua de la ACM.. o stiu e super" ->deci e clar!
Cam atat deocamdata! Bafta !
House RULEZZZ
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

cunosc multzi houseri adevaratzi

Mesajde cipilica » Mie Iun 19, 2002 2:02 pm

Initial trimis de tzepo0o
pana la urma cum ramane cu houserii adevarati????? sunt si specimene din astea sau nu sunt??? eu unul sunt de parere ca nu, sau cel putin nu inca.


tzepoOo eu cunosc multzi houseri adevaratzi! Ei sunt fani inraitzi al acestui tip de muzica ... merg la orice party posibil din tzara si daca au posibilitatzi chiar si de peste hotare! In martie ma vizitat unul la BT. E din Campu lung si merge a orice party posibil ... are 23 de ani si colinda tzara in lung si-n lat!
O houseritza pe care o cunosc este in germania (romana mutata acolo) si merge si ea la fel, mai ales la Love Parade sau Mayday (care sunt cele mai bestiale partyuri)
Deci ... exista houseri adevaratzi ... faza e sa dai de ei .. si sa ii cunosti mai bine .. cum am eu ocazia

House RulezZz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde Raven » Joi Iun 20, 2002 12:12 pm

Initial trimis de bhuttu
Raven, hai sa-mi calc pe inima si sa-ti zic un bravo pentru linkurile alea.
Dar, pentru ca un carcotas fara critica e ca o bere fara alcool, ca o tigare fara nicotina sau ca un salariu fara bani, nu pot sa ma abtin sa nu-ti zic: nu crezi ca esti cam off-topic?


Si ce voiai: sa fac un thread nou numai cu asa ceva ? Nu cred ca se merita...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 6:04 pm

Ba io cred ca se poate discuta mult si bine pe marginea postului tau. Ma rog... oricum vad ca subiectul threadului asta s-a cam rasuflat! Am vazut si houserii adevarati! :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Vin Iun 21, 2002 10:08 am

Initial trimis de bhuttu
Ba io cred ca se poate discuta mult si bine pe marginea postului tau. Ma rog... oricum vad ca subiectul threadului asta s-a cam rasuflat! Am vazut si houserii adevarati! :D


Bun, atunci in completare, veniti si voi cu ceva linkuri, pagini frumoase ale DJ-ilor etc...

BTW: nu cred ca mai era nevoie sa spun de Darude si Ministry Of Sound..., nu ? :rolleyes:
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Mar Iun 25, 2002 12:37 pm

Initial trimis de Raven


Bun, atunci in completare, veniti si voi cu ceva linkuri, pagini frumoase ale DJ-ilor etc...

BTW: nu cred ca mai era nevoie sa spun de Darude si Ministry Of Sound..., nu ? :rolleyes:



;) :p Sper ca nu,dar merita oricand sa amintesti!


Hei,da' cu http://www.js16.com cum ramane??
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mey oameni buni!

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:12 pm

Mey oameni buni vad ca pana acum pe acest subiect "Houseri Adevarati " voi a`ti vorbit numai si numai de dj`ei din afara Romaniei dar de dj`ei nostrii nu stiti nimik?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Mey oameni buni!

Mesajde Raven » Mar Iun 25, 2002 10:24 pm

Initial trimis de Andrei
Mey oameni buni vad ca pana acum pe acest subiect "Houseri Adevarati " voi a`ti vorbit numai si numai de dj`ei din afara Romaniei dar de dj`ei nostrii nu stiti nimik?


Nu, chiar deloc... :(
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Pai mey Raven///

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:32 pm

Initial trimis de Raven


Nu, chiar deloc... :(


Pai mey Raven de ce oare?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Iun 26, 2002 2:04 am

Din ciclul "Sa chatuim pe fanclub.ro", azi ii avem pe Andrei si Raven.
Apropos de ce se intampla prin houseul romanesc, incercati http://www.nights.ro , ca au destule noutati.

PS: Superb site-ul ala ultimul Stormy. Pacat ca n-am mai stat sa si ascult ceva de la individ.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron