Fan Club Activ

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Fan Club Activ

Mesajde cipilica » Mie Iun 19, 2002 4:14 pm

Fiindca il cunosc pe Rudi de la Activ m-am hotarat sa deschid si aci un subiect despre aceasta trupa .. asha ca nu ezita sa itzi spui parerea despre aceasta trupa care incet incet va deveni cea mai tare trupa de muzica house din Ro
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde bhuttu » Mie Iun 19, 2002 6:50 pm

Hmm... ce sa zic... Una peste alta, imi place Activ. Poate mai au ceva carente la voce pe piesele noi, dar suna destul de placut. Ca idee, pareau mai interesante melodiile vechi, dar banuiesc ca s-au adaptat si ei la cerintele pietei, nu? ;)

PS: Daca tot il cunosti pe tipu' de la activ, nu poti sa-l convingi sa posteze? Banuiesc ca ar avea cate ceva de spus...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde sly » Mie Iun 19, 2002 7:37 pm

Initial trimis de bhuttu
Hmm... ce sa zic... Una peste alta, imi place Activ. Poate mai au ceva carente la voce pe piesele noi, dar suna destul de placut. Ca idee, pareau mai interesante melodiile vechi, dar banuiesc ca s-au adaptat si ei la cerintele pietei, nu? ;)

PS: Daca tot il cunosti pe tipu' de la activ, nu poti sa-l convingi sa posteze? Banuiesc ca ar avea cate ceva de spus...

hmmm...activ suna destul de bine...sper sa devina cea mai tare formatie de house din romania...!! shi daca il cunosti pe rudi de la activ poate il chemi pe acest forum ca sa discutam cu cineva despre house-ul adevarat!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

ash putea sa vb cu el dar este o singura problema

Mesajde cipilica » Joi Iun 20, 2002 6:31 pm

Initial trimis de bhuttu
Hmm... ce sa zic... Una peste alta, imi place Activ. Poate mai au ceva carente la voce pe piesele noi, dar suna destul de placut. Ca idee, pareau mai interesante melodiile vechi, dar banuiesc ca s-au adaptat si ei la cerintele pietei, nu? ;)

PS: Daca tot il cunosti pe tipu' de la activ, nu poti sa-l convingi sa posteze? Banuiesc ca ar avea cate ceva de spus...


Mai eu unu` ash putea vorbi cu el ... sa intre pe forum numai ca cei de la activ au forumul lor .. si el intra destul de des pe acolo: http://activ.rdstm.ro->forum!
Oricum incercarea moarte nare! Acuma insa cei Rudi si Avi sunt in "stresiune" cum s-ar zice iar Oana are bacu` ... deci nu cred ca intra asha de des pe net ...
De obicei Rudi intra pe serverele de Undernet canaul #activ, doar el ca ceilaltzi membri nu au timp!
O sa fac tot posibilul sa ii zic de acest forum ... promit

House Rulezz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

despre genu` pe care il are acuma formatzia Activ

Mesajde cipilica » Joi Iun 20, 2002 6:45 pm

Sly parerea mea este ca Activ si-a schimbat total genu`!
Cand aparusera ei prima oara cu Sunete ... era un fel de house ... acuma in au trecut si pe putzin trance ...
Daca ai ascultat ultimul lor album .. ti-ai fi dat seama! Melodia Impreuna a fost un smash hit pt fanii activ ...
Am vb cu Rudi si nici el nu se ashtepta la asemenea success si asta e bine!
Deci .. Activ pot spune ca la gen de muzica ii ia pe Impact ...
Acuma remixeaza o melodie a formatziei HI-Q... deci o sa iasa super fain!
Cam atat deocamdata... see ya soon

House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

despre genu` pe care il are acuma formatzia Activ

Mesajde cipilica » Joi Iun 20, 2002 6:58 pm

Sly parerea mea este ca Activ si-a schimbat total genu`!
Cand aparusera ei prima oara cu Sunete ... era un fel de house ... acuma in au trecut si pe putzin trance ...
Daca ai ascultat ultimul lor album .. ti-ai fi dat seama! Melodia Impreuna a fost un smash hit pt fanii activ ...
Am vb cu Rudi si nici el nu se ashtepta la asemenea success si asta e bine!
Deci .. Activ pot spune ca la gen de muzica ii ia pe Impact ...
Acuma remixeaza o melodie a formatziei HI-Q... deci o sa iasa super fain!
Cam atat deocamdata... see ya soon

House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Re: despre genu` pe care il are acuma formatzia Activ

Mesajde sly » Joi Iun 20, 2002 7:39 pm

Initial trimis de cipilica
Sly parerea mea este ca Activ si-a schimbat total genu`!
Cand aparusera ei prima oara cu Sunete ... era un fel de house ... acuma in au trecut si pe putzin trance ...
Daca ai ascultat ultimul lor album .. ti-ai fi dat seama! Melodia Impreuna a fost un smash hit pt fanii activ ...
Am vb cu Rudi si nici el nu se ashtepta la asemenea success si asta e bine!
Deci .. Activ pot spune ca la gen de muzica ii ia pe Impact ...
Acuma remixeaza o melodie a formatziei HI-Q... deci o sa iasa super fain!
Cam atat deocamdata... see ya soon

House Rulezzz

activ deja au mixat o melodie de la HI-Q -"Un minut" e stil melodia..."sunete" dupa parerea mea a fost o melodie super dar asha cum ziceai au schimbat putin stilul...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: ash putea sa vb cu el dar este o singura problema

Mesajde sly » Joi Iun 20, 2002 7:42 pm

Initial trimis de cipilica


Mai eu unu` ash putea vorbi cu el ... sa intre pe forum numai ca cei de la activ au forumul lor .. si el intra destul de des pe acolo: http://activ.rdstm.ro->forum!
Oricum incercarea moarte nare! Acuma insa cei Rudi si Avi sunt in "stresiune" cum s-ar zice iar Oana are bacu` ... deci nu cred ca intra asha de des pe net ...
De obicei Rudi intra pe serverele de Undernet canaul #activ, doar el ca ceilaltzi membri nu au timp!
O sa fac tot posibilul sa ii zic de acest forum ... promit

House Rulezz

deci acuma din cate obs. eu ceva treaba dar poate dupa ce termina cu examenele vor intra shi pe acest forum...pe irc cu ce nickuri intra?
incearca sa ii aduci pe forum...
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: despre genu` pe care il are acuma formatzia Activ

Mesajde bhuttu » Joi Iun 20, 2002 7:58 pm

Initial trimis de cipilica
Sly parerea mea este ca Activ si-a schimbat total genu`!
Cand aparusera ei prima oara cu Sunete ... era un fel de house ... acuma in au trecut si pe putzin trance ...
Acuma remixeaza o melodie a formatziei HI-Q...


Deci... din ce in ce mai prost, huh?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Vin Iun 21, 2002 10:23 am

Initial trimis de sly

hmmm...activ suna destul de bine...sper sa devina cea mai tare formatie de house din romania...!! shi daca il cunosti pe rudi de la activ poate il chemi pe acest forum ca sa discutam cu cineva despre house-ul adevarat!!


Mah, sly, sa mor io de nu ma prapadesc de ras cand citesc mesaje din astea pline de zel, habarniste si in stilul general al turmei care da din cap in sensul curentului general. Eu as zice sa va mai abtineti de la atatea reply-uri fara rost si cand sunteti pe dinafara rau de tot... Ma si miram io cum naiba ati trecut peste 1100 de posturi in cateva luni... Acu, acu, il ajungi pe Zgubilici din urma...

Bun, acum sa-mi dau si eu cu parerea despre Activ: buna trupa, are piese destul de apropiate de ceea ce as vrea sa se faca/auda si pe la noi. Din pacate nu mai stiu prea mult de o buna bucata de timp, lucru care sper sa se remedieze cat de curand...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Nu cred asta bhuttu

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 12:07 pm

Initial trimis de bhuttu


Deci... din ce in ce mai prost, huh?


Nu cred asta bhuttu ...
Cei de la Activ au scos un nou videoclip la Printre Nori un nou extract de pe albumul lor .. Acuma nu conteaza parerea ta despre ei .. sunt multzi fani activi si cunosc multi asha ca fiecare cu parerile lor ... Poate nu i-ai auzit intr-un concert LIVE de asta sa vezi cum canta ... daca vei avea sansha asta itzi sugerez sa nu o scapi, dupa parerea mea canta cel mai bine live din toate trupele de house din Romania
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Sly cred ca da

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 12:15 pm

Initial trimis de sly

deci acuma din cate obs. eu ceva treaba dar poate dupa ce termina cu examenele vor intra shi pe acest forum...pe irc cu ce nickuri intra?
incearca sa ii aduci pe forum...


Sly presupun ca da .. ar putea intra pe aci! Din cei trei membri ai trupei doar Rudi intra pe IRC si intra cu niku` MaxxPower! Dar nu l-am mai vazut cam de 2 saptamani .. cred ca invatza pt sesiune ..
Are un prieten pioneza^ care intra din cand in cand .. si el ma informeaza cu tot ceea ce fac cei de la Activ ...
Poate o sa aiba concerte pe la mare .. poate ... am sa ma interesez de asta ..
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Re: Nu cred asta bhuttu

Mesajde bhuttu » Vin Iun 21, 2002 1:03 pm

Initial trimis de cipilica


Nu cred asta bhuttu ...
Cei de la Activ au scos un nou videoclip la Printre Nori un nou extract de pe albumul lor .. Acuma nu conteaza parerea ta despre ei .. sunt multzi fani activi si cunosc multi asha ca fiecare cu parerile lor ... Poate nu i-ai auzit intr-un concert LIVE de asta sa vezi cum canta ... daca vei avea sansha asta itzi sugerez sa nu o scapi, dupa parerea mea canta cel mai bine live din toate trupele de house din Romania


cipilica, nu trebuia sa te superi! Critica mea se voia una constructiva, nu vorbeam aiurea! Am spus doar ca mi-a placut mai mult primul album si ca nu prea vad cum ar putea sa iasa ceva bun din Hi-Q. Cat despre concerte, ai dreptate, nu i-am vazut, dar sper s-o fac cat mai curand si dupa aia o sa-ti spun parerea mea.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Bhuttu nu m-am suparat!

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 2:41 pm

Initial trimis de bhuttu


cipilica, nu trebuia sa te superi! Critica mea se voia una constructiva, nu vorbeam aiurea! Am spus doar ca mi-a placut mai mult primul album si ca nu prea vad cum ar putea sa iasa ceva bun din Hi-Q. Cat despre concerte, ai dreptate, nu i-am vazut, dar sper s-o fac cat mai curand si dupa aia o sa-ti spun parerea mea.


bhuttu nu m-am suparat ... numai ca am intzeles prost! Acuma nu stiu cat de buna e remixu` facut de Activ celor de la HI-Q dar eu cred ca nu o sa ma dezamageasca.. ca ei au lucrat si la albumul celor de la Impact (sunt foarte buni prieteni cu cei de la Impact) si a ieshit detul de bine!
Intradevar primul lor album a fost mai bestial decat al doilea .. dar ce sa le fac .. si-au schimbat si ei genu` au crezut ca trebuie facuta o schimbare si au facut-o!! Plus si vocea sa schimbat .. a plecat Codrutza (in italia parca sau nu stiu unde) si a venit Oana care are o voce destul de buna...
Asta e ... ti-ash sugera sa ascultzi si sa vizionezi videoclipul cel nou .. e super fain ...

House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

inca ceva...

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 3:06 pm

Bhuttu itzi sugerez sa ascultzi SUnete (club mix) e super melodia .. daca nu ai auzit-o pana acuma.. e de pe albumu` vechi!!

House RUlezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde bhuttu » Vin Iun 21, 2002 4:42 pm

Ma bucur ca m-am facut inteles, cipilica. Acuma completarile, in ordinea numerelor de pe tricou:
1. Vocea - sincer nu stiam ca au schimbat vocea de la primul album, dar diferentele se simt intr-adevar. La primul album mi se pare mie ca vocea se potrivea mult mai bine pe stil comparativ cu vocea asta noua (daca zici tu). Inseamna ca tipa asta, Oana, si-a gresit putin genul.
2. Remixu' dupa Hi-q ti-am zis, nu-mi dau seama cum ar putea fi reusit, dar precedente exista. Stiai ca si Kpital au facut niste remixuri dupa Voltaj, remixuri care reusesc in oarecare masura sa salveze respectivele melodii. Si aici iti recomand varianta Kpital de la "Albinutza" daca poti sa faci rost de ea.
3. Videoclipu' lu' Activ o sa-l vad, fara indoiala, da' mai peste vreo saptamana, cand o sa ajung acas'.
4. Am ascultat "Sunete" in ambele versiuni de pe album si imi place si pentru ca suna cum suna, si pentru ca este prima mostra de house digerabil din Romania.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

cam asha ceva!

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 5:35 pm

Heh daca Codrutza a plecat ... au facut o preselctze si de acolo au ales-o pe Oana! Ai dreptate .. mai bine canta Codrutza ... dar asta e ...
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Canal de IRC #activ

Mesajde cipilica » Vin Iun 21, 2002 5:38 pm

Orashul meu Botosani si facut un server de IRC si acolo am facut si eu canalul #activ pe care am si X... asha ca , cand nu avetzi ce face .. datzi un join pe acolo ...
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

caut site-uri

Mesajde cipilica » Dum Iun 23, 2002 1:16 pm

Mai care imi poate zice si mie niste site-uri de unde pot lua wallpaper-uri si poze cu ATB, LASGO, ACTIV, IMPACT, Voodoo vS Serrano??
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

caut site-uri

Mesajde cipilica » Dum Iun 23, 2002 1:20 pm

Mai care imi poate zice si mie niste site-uri de unde pot lua wallpaper-uri si poze cu ATB, LASGO, ACTIV, IMPACT, Voodoo vS Serrano??

House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde Raven » Dum Iun 23, 2002 1:50 pm

Vezi de-ti este de vreun folos: http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=57092#post57092

BTW: post no. 400 ;-P
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde sly » Mar Iun 25, 2002 6:30 pm

de ce nu merge canalul activ de pe irc??
de vreo 2 zile nu merge zice numai cu invitatie...
ce se intampla??
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Dap

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:06 pm

Dap .. este asa cum spune si sly :

#activ unable to join channel (invite only)

sorry :-(
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

imi pare rau

Mesajde cipilica » Mie Iul 03, 2002 2:30 pm

Salut din nou! Nu am mai intrat de mult pe aci deoarece am avut probleme cu netu` ... imi pare rau
Cat despre canlul #activ de pe undernet au fost ceva probleme ... dar s-au rezolvat!
Oricum le propun celor care se cred houseri adevaratzi sa intre pe #house-mania canaluil meu si al unor prieteni de al mei de pe UNDERNET!!
House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

salut gashca

Mesajde cipilica » Vin Iul 12, 2002 5:50 pm

Salut gashca.. Imi pare rau ca nu am putut sa mai vorbesc cu voi pe aci .. dar am fost plecat din localitate cu ceva treburi .. voi ce mai facetzi? care mai e viatza voastra? Apropo atzi vazut noul videoclip Activ - Printre Nori? E super ... O sa va dau informatzii in curand despre cei de la activ ... Pana atunci sper sa mai aud de voi

House Rulezzz
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

sly mai da un semnal de viatza

Mesajde cipilica » Dum Iul 14, 2002 6:03 pm

Sly mai da shi tu un semnal de viatza ... ca moare lumea pe aci ...
Andrei shi tu la fel ...
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde AnDrEi » Sâm Iul 20, 2002 3:14 pm

Mah .. ce pot sa spun .. am fost si eu in vacanta.. si inca voi mai fi .. nush pentru cat timp .. :-) noah .. am fost .. sunt si voi fi .. poate de asta nu am mai postat pe acest forum .. :-) no ofence .. :-) in curand voi fi din nou printre voi :-) acum va las si .. dap am vazut si eu noul videoclip "Activ" super marpha :p
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

vacantza placuta andrei

Mesajde cipilica » Sâm Iul 20, 2002 4:43 pm

Vacantza placuta andrei shi te ashteptam din nou printre noi ... :P
cipilica
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mie Iun 19, 2002 11:37 am
Localitate: In space

Mesajde sly » Sâm Iul 20, 2002 7:40 pm

ce sa zic mai cipilica??
eu am postat pe alte forumuri mai mult...dar am sa revin aici...deocamdata plec in vacanta la mare de duminica !!!
revenind la activ noul clip la melodia "Printre nori" e super marfa!!!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Re: vacantza placuta andrei

Mesajde AnDrEi » Joi Iul 25, 2002 10:12 pm

Initial trimis de cipilica
Vacantza placuta andrei shi te ashteptam din nou printre noi ... :P


cipilica dap .. multam fain .. iar in legatura cu ultimu` videoclip "Activ" ce parere ai ?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron