:: brooklyn bounce ::

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Re: Intrebare!

Mesajde jok3r » Lun Noi 18, 2002 4:38 pm

Initial trimis de Andrei
Mai .. a`ti auzit ceva nou despre ei?


da au mai scos un nou album ... BB NATION ... p care il am ... shi e destul d belea ... dar o sg melo e in stilul bb clasic ... unele dau sper dance ... iar altele spre techno ...
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Mesajde ombladom » Mar Noi 19, 2002 4:42 pm

De fapt Brroklyn Bounce au scos primul single in 96 cred...The theme of progressive attack si chiar a fost nr 1 in Germania atunci.

Si au scos acu o sapt albumu BB Nation de pe care am auzit numa 2 meldii: Bring it back si Lound & Proud...foarte miso, o sa incerc sa gasesc si restu pe net :)
ombladom
 

Yeeeeeeeeeeeeeeeeep

Mesajde AnDrEi » Vin Noi 22, 2002 2:50 pm

Am gasit si eu pe net Bring it back si Lound & Proud si acum astept ca sa downloadez :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Yeeeeeeeeeeeeeeeeep

Mesajde jok3r » Vin Noi 22, 2002 11:33 pm

Initial trimis de Andrei
Am gasit si eu pe net Bring it back si Lound & Proud si acum astept ca sa downloadez :-)


io am albumu bb nation ... !!!! ... la 4 zile dupa ce a aparut ...
io acum caut p ent remixed collection ... shi teh progressive attack ...

shi parca din cate shtiu io ... in 97 bb a scos melo the real bass ( we're taking over) .... nu shtiu care a fost prima melo ... da oricum ... in 97 abia au lansat primu album ...
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Re: Re: Yeeeeeeeeeeeeeeeeep

Mesajde jok3r » Vin Noi 22, 2002 11:34 pm

corectez ... the progressive years ... sorry ... mi scapa ...
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Mesajde NightClaw » Mar Noi 26, 2002 12:36 am

si io tot prin '97 am auzit prima data de bb. I-am remarcat dupa vocea tipului care dupa mine e dementiala :D. Melodii care mi-au placut progressive attack,funk u,take me there etc..... Desi in forma actuala stilul s-a cam schimbat, unele mel mai aduc cu cele vechi.
"Gravitation cannot be held responsible for people falling in love"
NightClaw
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mie Noi 20, 2002 12:33 am
Localitate: Romania-Craiova

Mesajde bellmondo » Mar Noi 26, 2002 7:08 pm

Mah dupa mine cea mai tare melodie care a fost este si va fi dea lu' BB eu zic ca e Borne 2 Bounce.Beatu' ala daca l-ar auzi unu' acuma cred ca ar spune ca e un nou album!!!:a :a
bellmondo
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Noi 23, 2002 2:26 pm
Localitate: piatra

Mesajde jok3r » Mie Noi 27, 2002 9:37 pm

deci shi io tot la vocea groasa mam oprit ... cand am asc the real bass (we're taking over) .. care la vremea aia mi sa parut cea mai belea melo ... (in fienca mai erau shi altzii ... mike monday bass lines the hard concert dj the crow sequential one red 5 etc) ... dar dintre toate asta mia placut cel mai mult la stilul bb ...
acum din noul album (bb nation) o sg melo e mai old school (by my side) ... care trage spre stilul traditzional bb ... restu .. o dau in hard core ... parca ceva acid (over bass , trance generated acid phace ) ... iar unele (cam multe ) ... dau in ceva dance ... dar totushi ... e bb ... trebe ascultat ....
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Mesajde jok3r » Mie Noi 27, 2002 10:04 pm

fratzilor ... care avetzi bb - remixed collection ? shi vrea sa faca schimb .. dau in locu la remixed collection the beginning the second attack restart shi bb nation ( ultimu album) ... format mp3 la secunda dupa cdu original ... fara "impuritatzi" ... :)
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Mesajde bellmondo » Joi Noi 28, 2002 5:52 pm

Initial trimis de jok3r
deci shi io tot la vocea groasa mam oprit ... cand am asc the real bass (we're taking over) .. care la vremea aia mi sa parut cea mai belea melo ... (in fienca mai erau shi altzii ... mike monday bass lines the hard concert dj the crow sequential one red 5 etc) ... dar dintre toate asta mia placut cel mai mult la stilul bb ...
acum din noul album (bb nation) o sg melo e mai old school (by my side) ... care trage spre stilul traditzional bb ... restu .. o dau in hard core ... parca ceva acid (over bass , trance generated acid phace ) ... iar unele (cam multe ) ... dau in ceva dance ... dar totushi ... e bb ... trebe ascultat ....


Mah adevarul e ca majoritatea se cam dau pe dance!!!!Nu stiu ce naiba parca ar fi vro' boala!!!

Nu stiu ce cred ei ca e la moda sau ceva!!!

:o Oricum dance,trace...nu prea se mai poarta,dar am o senzatie ca la trace ii cam vine vremea inapoi!!!Cat despre dance...nici sa nu mai vina ca ma cam plictiseste!!! :eek:
Cine vrea o discutie mai personala...sa sune la numarul meu de telefon!!...;)... e pe connex!! 0722675104
bellmondo
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Noi 23, 2002 2:26 pm
Localitate: piatra

cool

Mesajde soul dj » Mar Feb 25, 2003 7:34 pm

ai dreptate frate club bizzare mi se pare cea mai cool melodie pe care au scos-o cei de la bb. iar videoclipul mi se pare cel mai bestial videoclip house. respect
soul dj
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Feb 25, 2003 6:27 pm
Localitate: Botosani

Mesajde ograsa » Mie Feb 26, 2003 2:47 am

oh da.. Brooklyn Bounce.. am ultimu lor album sa zicem ca nu e chiar dupa cum ma astepam desi cateva melodii destul de reusite
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde jok3r » Mie Feb 26, 2003 1:27 pm

cam asha e ...
da nimeni nu are albumu d la bb ... re-mixed collection ???
ca in rest le am p toate ... :)
:) nebun inofensiv (:
jok3r
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Iun 23, 2002 11:02 pm
Localitate: in al 9-lea cer ... sau dorm ...

Mesajde ograsa » Mie Feb 26, 2003 4:49 pm

imi pare rau ca aici nu am cum s ate ajut.. eu le iau de pe kazaa sau astea.. mai mult si nus itu albumele tot ce vad culeg si cam atat :)
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori