High :)

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

High :)

Mesajde J.A.Tiranu » Lun Iun 24, 2002 2:04 am

Sau drogat mai pe romaneste. Starea aia de extaz, cand ti se face pielea gaina si esti invadat de placere, data nu de droguri sau alcool ci de o simpla melodie....Kosmonova - Celebrate.
Nu stiu de ce si cum, poate ca sunetele din melodie se identifica perfect cu mine, cu simtirile mele, dar am pus piesa de vreo 10 ori la rand si parca nu e suficient...(ce e enervant e ca nici macar nu se incadreaza in stilul preferat(CosmicG sau Picotto))
Szo... Aveti melodii care va produc o asemenea stare? Care?
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Deci...

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:24 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu
Sau drogat mai pe romaneste. Starea aia de extaz, cand ti se face pielea gaina si esti invadat de placere, data nu de droguri sau alcool ci de o simpla melodie....Kosmonova - Celebrate.
Nu stiu de ce si cum, poate ca sunetele din melodie se identifica perfect cu mine, cu simtirile mele, dar am pus piesa de vreo 10 ori la rand si parca nu e suficient...(ce e enervant e ca nici macar nu se incadreaza in stilul preferat(CosmicG sau Picotto))
Szo... Aveti melodii care va produc o asemenea stare? Care?


J.A.Tiranu iti spun eu .. nu prea poti sa faci o comparatie cat de cat reala intre starea de extaz care ti`o poate oferi o melodie si starea de extaz oferita de un drog ... deci este o totala diferenta .. asa ca incearca sa vorbesti intr`un mod cat mai aparte ..
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Iun 25, 2002 10:28 pm

Da, stiu cum este... Tocmai vorbeam cuiva de asta... Sunt destule piese, dar in ultima vreme, cand ma uit la niste videoclipuri inregistrari din concerte live... Ma ia cu furnicaturi de placere, pur si simplu... Eu numesc asta "dezintoxicare", cand ma intorc de la amica mea si unde am cam ascultat de toate, de la manele la Andre si ceva house... :D
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Kewl

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:33 pm

Initial trimis de Raven
Da, stiu cum este... Tocmai vorbeam cuiva de asta... Sunt destule piese, dar in ultima vreme, cand ma uit la niste videoclipuri inregistrari din concerte live... Ma ia cu furnicaturi de placere, pur si simplu... Eu numesc asta "dezintoxicare", cand ma intorc de la amica mea si unde am cam ascultat de toate, de la manele la Andre si ceva house... :D

Raven ai ascultat " Andre " ma refer la ce cantau ele inainte de a se desparti sau dupa?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Kewl

Mesajde J.A.Tiranu » Mar Iun 25, 2002 10:38 pm

Initial trimis de Andrei

Raven ai ascultat " Andre " ma refer la ce cantau ele inainte de a se desparti sau dupa?

Chiar trebuie sa spurcam forumul house cu "Andre" ?
:), nu m-am drogat pana acum dar beat am fost si se apropie...
Oricum, chiar n-ai nici o melodie care sa te atinga prea adanc?
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Yeap

Mesajde AnDrEi » Mar Iun 25, 2002 10:42 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu

Chiar trebuie sa spurcam forumul house cu "Andre" ?
:), nu m-am drogat pana acum dar beat am fost si se apropie...
Oricum, chiar n-ai nici o melodie care sa te atinga prea adanc?


J.A.Tiranu ba da .. si hai sa iti spun si care melodie m`a atact la suflet .. adik m`a atins foarte mult .. " Born To Bounce "

Andrei
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde dagy » Mar Noi 30, 2004 9:40 pm

AnDrEi scrie:J.A.Tiranu iti spun eu .. nu prea poti sa faci o comparatie cat de cat reala intre starea de extaz care ti`o poate oferi o melodie si starea de extaz oferita de un drog ... deci este o totala diferenta .. asa ca incearca sa vorbesti intr`un mod cat mai aparte ..

:bye: incearca sa te duci la The mission sau la Liberty parade.....sau mai accesibil incearca o seara in Kristal si daca traiesti house-ul la fel ca mine atunci ai sa vezi ce stare de euforie si ce adrenalina ai in vene dupa o ora de progressive trance.....live like the beat 130/min
Avatar utilizator
dagy
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:00 am

#ATB_Fans

Mesajde HyperLaur » Mar Dec 21, 2004 4:42 pm

eu unul nu m-am drogat inca , sper ca nici pe viitor , dar muzica iti poate aduce o stare de euforie , toata treaba e sa fi in locul potrivit si atmosfera facuta de dj sa nu vie ceva cunoscut .. adica ceva ce sa mai fi auzit .. sau aproximativ la fel.... in orasul meu nu sunt cluburi house si singura experienta de acest gen am avut-o in bucuresti in club maxx anu asta , banuiesc ca nu e club cu specific house ca erau amestecaturi , dar vreo juma de ora a fost house si atmosfera se amplifica treptat pana am simtit si eu senzatia de par de gaina si vibratie "stomacala" , cred ca era si vina volumului... , daca veniti in bistrita merita sa mergeti in Metropolis pt bas , e cate-o seara de simti cum iti zuraie creierul in cap :) .. e klumea...
Master Of Organic Chemistry
HyperLaur
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Dec 20, 2004 5:54 pm
Localitate: Bistrita

Mesajde Laura » Lun Dec 27, 2004 11:29 pm

live like the beat 130/min
how about hm...let's say 200/min. pe mine personal d'n'b-ul ma distruge.decat 3 luni la fitness mai bine o seara de drum.mi se pare genial.cat despre senzatii...ai putea sa le combini, droguri si muzica dar nu e recomandat intotdeauna si cu atat mai putin alcool si muzica de 200 bpm. PIUR
Avatar utilizator
Laura
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Lun Aug 04, 2003 11:00 pm


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori