Probleme administrative

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Probleme legate de Forumul House!

Mesajde AnDrEi » Joi Iun 27, 2002 9:26 pm

Dupa cum vede`ti prima stire este legata de down`moderarea lu sly si deedee si punerea ca moderator a lu Raven! Succes prietene si ai grija ce faci !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Probleme legate de Forumul House!

Mesajde Raven » Vin Iun 28, 2002 11:25 am

Initial trimis de Andrei
Dupa cum vede`ti prima stire este legata de down`moderarea lu sly si deedee si punerea ca moderator a lu Raven! Succes prietene si ai grija ce faci !


Multumesc.

Pe langa editare/stergere (ceea ca cred toti ca inseamna moderare), sper sa fiu si de acum incolo folositor prin vesti noi, linkuri utile, asa cum am mai facut pana acum, dar nu numai eu, cat si Andrei, Stormy si ceilalti...

Un big thumbsup celor care ajuta acest forum si un big thumbsdown celor care intra numai ca sa arunce cu noroi in cei cu adevarat pasionati de house, in general...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Probleme?

Mesajde AnDrEi » Vin Iun 28, 2002 3:46 pm

Initial trimis de Raven


Multumesc.

Pe langa editare/stergere (ceea ca cred toti ca inseamna moderare), sper sa fiu si de acum incolo folositor prin vesti noi, linkuri utile, asa cum am mai facut pana acum, dar nu numai eu, cat si Andrei, Stormy si ceilalti...

Un big thumbsup celor care ajuta acest forum si un big thumbsdown celor care intra numai ca sa arunce cu noroi in cei cu adevarat pasionati de house, in general...


Raven .. ca sa devii un moderator bun trebuie sa iei totu` incetu cu incetu .. asa ca pentru inceput creeaza cateva subiecte ( pot fi si sondaje ) in care sa atragi cati mai multi vizitatori pe acest forum .. dupa care vezi mesajele care nu sunt in limita bunului simt stergele .. iar cei care te enerveaza lasa`i pentru 1 zi in pace .. tu te duci pe forumu Avertismente .. postezi acolo un mesaj pentru cine vrei un avertisment impreuna cu dovada adik cu copy/paste la linku` unde a gresit acel user !
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Probleme?

Mesajde Raven » Vin Iun 28, 2002 4:00 pm

Initial trimis de Andrei
iar cei care te enerveaza lasa`i pentru 1 zi in pace .. tu te duci pe forumu Avertismente .. postezi acolo un mesaj pentru cine vrei un avertisment impreuna cu dovada adik cu copy/paste la linku` unde a gresit acel user !


Nu pot pur si simplu sa sterg postul respectiv nesimtit ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Nope!

Mesajde AnDrEi » Vin Iun 28, 2002 4:03 pm

Initial trimis de Raven


Nu pot pur si simplu sa sterg postul respectiv nesimtit ?

Nu Raven .. nu poti .. si stii de ce? deoarece in acel moment Sopra nu mai poate vedea de ce ai cerut un avertisment si acel user pentru gafa facuta nu mai poate fi pedepsit .. asa ca ai sa stergi postu respectiv dupa ce vede Sopra si dupa ce este avertizat cu semi sau ban total!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Nope!

Mesajde Raven » Vin Iun 28, 2002 4:12 pm

Initial trimis de Andrei

Nu Raven .. nu poti .. si stii de ce? deoarece in acel moment Sopra nu mai poate vedea de ce ai cerut un avertisment si acel user pentru gafa facuta nu mai poate fi pedepsit .. asa ca ai sa stergi postu respectiv dupa ce vede Sopra si dupa ce este avertizat cu semi sau ban total!


Aaa, da, bingo! Nu mi-am dat seama... Si acel user poate sa faca gura mare ca de ce i s-a sters postul, acu' nemaifiind vreo dovada... Kewl.. Mersi de sfat...

PS: As vrea ca threadul asta sa ramana cu sfaturi pentru moderare, daca se poate, okay ?
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Probleme?

Mesajde Raven » Vin Iun 28, 2002 4:21 pm

Initial trimis de Andrei


Raven .. ca sa devii un moderator bun trebuie sa iei totu` incetu cu incetu .. asa ca pentru inceput creeaza cateva subiecte ( pot fi si sondaje ) in care sa atragi cati mai multi vizitatori pe acest forum .. dupa care vezi mesajele care nu sunt in limita bunului simt stergele


Pai de cand am scris postul acela cu Delerium si tot nu te-ai lamurit ce-i cu formatia asta... :D:cool:

http://www.delerium.com parca :cool: :o
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Raven!

Mesajde AnDrEi » Vin Iun 28, 2002 6:43 pm

Raven .. foarte bine faci .. acum sa vedem cum facem cu absenta ta care va fi peste 2 saptamani!
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Re: Re: Probleme legate de Forumul House!

Mesajde Stormy Lady » Mar Iul 02, 2002 1:06 pm

Initial trimis de Raven


Multumesc.

Pe langa editare/stergere (ceea ca cred toti ca inseamna moderare), sper sa fiu si de acum incolo folositor prin vesti noi, linkuri utile, asa cum am mai facut pana acum, dar nu numai eu, cat si Andrei, Stormy si ceilalti...

Un big thumbsup celor care ajuta acest forum si un big thumbsdown celor care intra numai ca sa arunce cu noroi in cei cu adevarat pasionati de house, in general...


Bravo,baiete!cand dai o bere?(e buna si o cola pe caldura asta...)

Da,inteleg,Andrei si ceilalti au facut cate ceva pt. forumul de house....dar eu ce-am facut???(in afara de faptul ca l-am mentionat pe Darude in toate mesajele mele:) :D ;) )
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Re: Re: Re: Probleme legate de Forumul House!

Mesajde Raven » Mar Iul 02, 2002 3:02 pm

Initial trimis de Stormy Lady


Bravo,baiete!cand dai o bere?(e buna si o cola pe caldura asta...)

Da,inteleg,Andrei si ceilalti au facut cate ceva pt. forumul de house....dar eu ce-am facut???(in afara de faptul ca l-am mentionat pe Darude in toate mesajele mele:) :D ;) )


Fiecare a facut cate ceva... bhuttu, .J.A. Tiranu, sly, deedee, etc... Toti care vin cu o idee buna, un sfat bun, un link (eventual mai multe :D), o critica (dintr-aia bine fondata si cu bun simt in ea ;))

Intelegi la ce ma refer, acum ? Chiar si un gand bun conteaza... :a :o
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Re: Re: Re: Re: Probleme legate de Forumul House!

Mesajde AnDrEi » Sâm Iul 20, 2002 10:27 pm

Initial trimis de Raven


Fiecare a facut cate ceva... bhuttu, .J.A. Tiranu, sly, deedee, etc... Toti care vin cu o idee buna, un sfat bun, un link (eventual mai multe :D), o critica (dintr-aia bine fondata si cu bun simt in ea ;))

Intelegi la ce ma refer, acum ? Chiar si un gand bun conteaza... :a :o

Dap raven am inteles .. :-) noah acum astept intoarcerea ta ;-) iar daca cineva are vreo problema sa nu ezite sa o spuna :p
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Probleme administrative

Mesajde bhuttu » Lun Mar 03, 2003 12:52 am

Salutare.
Uite cum e vorba. De cateva zile mi s-a incredintat conducerea forumului de fata. Din cate vad, foarte multe posturi de pe aici sunt retarde. Din motive de rating, voi fi foarte bland cu posturile vechi. Regule nu se aplica insa si in cazul posturilor urmatoare. Va rog sa mentineti macar un anumit nivel de decenta, asta insemnand respectarea catorva reguli de baza ale forumului:
- nu mai postati mesaje de aprobare si atat de genul "da, asa e", "good point", "sunt de acord" etc.
- incercati sa fiti cat de mult posibil pe subiect. Divagatiile de la subiect sunt admise, dar e bine sa cititi si titlul threadului inainte sa postati in el.
- nu mai folositi forumul pe post de chat. YM-ul si PM-ul sunt doua optiuni foarte la indemana.

Deocamdata atat. Astea de mai sus luati-le ca pe niste rugaminti, nicidecum ca niste restrictii.

Threadul asta il voi pastra pentru orice fel de nelamurire tehnica(referitoare la forum, evidement) pe care ati putea-o avea.

Incolo, distractie placuta pe forumul house!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Vin Mar 07, 2003 11:16 pm

IMHO: trebuiau sa fie restrictii, nicidecum rugaminti.

2nd: mai intai aplicati-le si tie, mai apoi sa ai pretentii de la "retardatii" infantili la care faceai referire... Te rog sa nu-mi vii cu faze gen "cine face regulile nu li se supune", ca "nici in armata majurul nu face flotari cu tine, el da ordine", etc... ;)

Sper ca m-am facut inteles.
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde bhuttu » Lun Mar 10, 2003 1:08 pm

Vino cu cateva exemple in care mi-am incalcat propriile reguli si-o sa ma cenzurez. Sper ca de forumurile moderate de mine e vorba...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Lun Mai 12, 2003 8:41 am

Acum ca Impact au thread separat de House, nu crezi ca ar trebui sa modifici din "House,Impact" in "House" simplu, numele acestui thread? Evident, trebuie indepartat si threadul de aici...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Concluzie

Mesajde AnDrEi » Lun Mai 12, 2003 4:00 pm

Initial trimis de Raven
Acum ca Impact au thread separat de House, nu crezi ca ar trebui sa modifici din "House,Impact" in "House" simplu, numele acestui thread? Evident, trebuie indepartat si threadul de aici...

Raven eu am propus cand am fost moderator , si am primit drept raspuns " Nr mic de posturi nu duce la separarea lui "
Thnx :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Aug 18, 2003 1:27 am

Roxana, bine-ai venit la moderarea forumului House. Bun subiectul cu evenimente house, dar l-am unit cu doua mai vechi care anuntau evenimentele individual.
Daca nu-ti place, vezi ca primele doua formau un subiect iar urmatoarele 3 pe celalalt. Desparte-le.

Incolo, sper sa convietuim bine noi doi. :)
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Lun Aug 18, 2003 11:29 pm

Cu sigurantza Bhuttule ca ne vom intelege bine si vom face o echipa buna aici.
Nu`i nici o problema dak ai uinit subiectele,cum eu eram mai noua am incercat sa aduc ceva nou dar vad k s-au gandit altii inaintea mea la asta.
Ureaza-mi totushi bafta!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron