Propaganda sau Liberty Parade?

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Propaganda sau Liberty Parade?

Mesajde bogdanovici666 » Sâm Aug 24, 2002 1:38 pm

Care dintre cele doua manifestari de strada v-a placut cel mai mult?
Eu, unul, am participat la ambele si cel mai kool si marpha a fost liberty parade. Brooklyn Bounce au fost bestiali!!!!
Am fost si la propaganda, dar cam slabut !
Nu i-am vazut pe cei de la deep dish! Cum au fost???
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Mesajde dagy » Mar Noi 30, 2004 9:32 pm

da-mi si mie mai multe informatii despre propaganda ca sincer sa fiu nu am fost si nici nu prea stiu nimic.......merit rusine multa....am frecventat doar cluburi house(kristal)....cat depre liberty parade...tot respectul si sper sa renunte la inhibitii...atat organizatorii cat si "spectatorii"
Avatar utilizator
dagy
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:00 am

in general ok ..

Mesajde Klaustst » Lun Mar 21, 2005 4:37 pm

la liberty a fost totul ok .. super atmosfera .. nu am ce sa reprosez .. am fost in fiecare an si nu am regretat ..
.. insa un alt eveniment tare e Delahoya ... am fost in 2002 pentru prima oara si pot sa zic ca mi-a placut la nebunie
Un festival plin de aspecte interesante, multi artisti, multa muzica buna si variata, lume cu chef de dans, vreme frumoasa si ramane un orizont de asteptare a evenimentului de anul asta!... Delahoya 2005 is comming....
As posta mai multe detalii .. da sorry .. o sa revin .. gtg
Oricum dupa parerea mea festivalul Delahoya este cel mai important eveniment al mişcarii "rave" din Romania.
.. numai cu grija prin padure pacolo .. ca va sare jandarmu in carca si va perchezitioneaza :) .. no weed .. no pill's .. no drugs.
.. Trebuie sa se bage in seama si boschetarii astia ... cum frate .. satzi confiste lanturile de le pantaloni .. Cica "tu stii ca poti sa omori un om cu astea' .. ?! "
.. La care eu reply "bah asta .. tu stii ca poti sa omori un om si cu o scobitoare" :))
Klaustst
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Ian 07, 2005 5:20 pm
Localitate: In beci ..!!!

Mesajde cosmicX » Joi Mar 24, 2005 9:32 pm

in sfarsit oameni care mai stiu cate ceva despre muzica : ) bine zis cu Delahoya, e cel mai tare festival de muzica rave de la noi, dar sa nu uitam nici de TMbase care este si mai mare :) oricum sper sa se tzina delahoya 2005 si da..e de belea cu padurea aia...daca venitzi insotzitzi de ceva tipa poate o sa avetzi noroc in padurea aia :) bafta ! :D
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

ce mai e nou?

Mesajde bj3y » Vin Iun 10, 2005 12:26 pm

Fratzilor, m-am inscris in fan clubul asta numai ca poate poate stie careva ceva de liberty parade, pt ca am auzit ca anul asta cica nu se va mai face in Vama Veche...si asta m-ar devasta daca e asa. Daca e prin Bucuresti sau mai stiu eu unde prin tzara....sa se duca cine-o vrea... ;a
Si de Propaganda....asta cand si unde se tine? din cate stiu eu e pe undeva pe langa Cluj, nu ? :con:
Hai raspundeti careva va rog, dar nu la oha,ok?
bj3y
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 10, 2005 12:19 pm
Localitate: Botosani

Mesajde ninu » Mar Iun 21, 2005 7:58 pm

http://delahoya.info.ro

toate informatiile de care aveti nevoie pentru a va face sa veniti la hoya
ninu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 21, 2005 7:52 pm
Localitate: cluj

Mesajde bj3y » Joi Iun 23, 2005 2:15 pm

Totusi?!?!?!? nimic de Liberty Parade anul asta? totusi de apropie timpul si inca nu se aude nimic. La Delahoya n-am cum sa ajung si n-am kef sa ratez si liberty parade.pls care stiti dati un semn de viata,k? :dir:
bj3y
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 10, 2005 12:19 pm
Localitate: Botosani

Mesajde Blackie » Vin Iun 24, 2005 3:26 am

anul acesta ...6 August .....Vama Veche ...invitai speciali Filtherheadz cica ar afce un set live :D
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cosmicX » Mie Iun 29, 2005 3:43 pm

vrei muzica si oameni de calitate? Delahoya e raspunsul. La Liberty Parade o sa intalnitzi si manelisti si oameni care nu au nici o treaba cu muzica...plus de asta nu o sa auziti niciodata ce auziti la DelaHoya :) , asa ca sfatul meu e sa ajungeti acolo cat mai rpd..anul acesta se anuntza un line-up "greu". Bafta & ne vedem acolo ! :)
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde ravers_unite » Lun Iul 11, 2005 9:38 am

Hai ca nu mai e mult si incepe. Locatia va fii tot o plaja, dar partea super pt mine de 5 ani incoace e in camion!!!!!!!!!!!!!! Asa ca ne vedem pe 6 in Olimp sa le rupem franele!!!!!!! Eu voi fi in al doilea camion. voi?????????????
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
ravers_unite
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iul 10, 2005 8:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Eragon » Lun Iul 11, 2005 2:57 pm

Liberty Parade 2005
6 august

Liberty Parade Arena - adica uriasa plaja libera dintre Venus si Saturn, strajuita de o parte de mare si de cealalta de lacuri.
Line-up Liberty Parade 2005
Raresh
Suie Paparude
Raoul
Optick
Allen
Filterheadz
Horace Dan D

Camioanele vor pleca la ora 18:00 din Olimp. La ora 20:00 incepe spectacolul pe scena.
Eragon
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 11, 2005 2:55 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Psilocybe » Vin Iul 22, 2005 4:23 pm

cosmicX scrie:vrei muzica si oameni de calitate? Delahoya e raspunsul. La Liberty Parade o sa intalnitzi si manelisti si oameni care nu au nici o treaba cu muzica...plus de asta nu o sa auziti niciodata ce auziti la DelaHoya :) , asa ca sfatul meu e sa ajungeti acolo cat mai rpd..anul acesta se anuntza un line-up "greu". Bafta & ne vedem acolo ! :)

Si fu` frumos la hoya?:))Nu de alta,dar majoritatea care au fost si anul asta au zis ca nu mai merg la hoya.Pe langa vreme,cica echipamentul lasa de dorit si alte asemenea.Eu n-am apucat sa ajung.La liberty nu mai merg.M-am lecuit anul trecut.Plin de tigani care se dau mari "hausari" prea multi oameni beti,prea multi care merg si ei ca deh "toata lumea merge".O sa iau seturile care ma intereseaza de pe net (probabil doar de la filterheadz)...
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde cosmicX » Dum Iul 24, 2005 11:14 am

Psilocybe : Si eu am jurat ca nu mai merg in viata mea la Hoya. Nu ploaia a fost impedimentul ci faptul ca organizarea a lasat de dorit. Probabil ca ai auzit ca atunci cand a venit Dylan s`a stricat un cd-player deci si prin urmare a pus piese cu pauza intre ele...Ah da, si culmea...au bagat un camion de animatoare..cand le`am vazut imi venea sa le impusk pe toate...atunci am zis ca hoya o sa ajunga un fel de liberty parade. Anyways impresia generala este ca nu mai merg la anu, chiar daca Dj Snow a rupt, ca in fiecare an de altfel. Super tare omul ala, iar combinatia cu acel MC (am un lapsus acum) a fost criminala. Anyways , asteptam TMbase05 :) asta o sa fie singurul festival adevarat de muzica electronica...liberty parade? o sa vezi toti terminatii care nu au nici o tangentza cu aceasta muzica si care vin acolo doar pt : bautura, femei si cam atat.
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Dum Iul 24, 2005 1:38 pm

Asta stiu...Stiu si de dylan,era suparat omu` ca nici banii nu si i-a primit.Majoritatea au fost dezamagiti..Liberty parade-ul e asa cam de cand a inceput.Plin de wannabes.Anul trecut Bailey a rupt...restul,la fel ca in fiecare an.Sa nu mai spun ca ma dispera cristi nitzu...Oricum,party-urile de la noi sunt din ce in ce mai nasoale...Sper sa nu se strice si TMbase-ul..
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde cosmicX » Lun Iul 25, 2005 11:36 am

yep..a rupt marco bailey anul trecut,couldn`t agree more :) Iar despre TMbase sper sa nu o ia pe urmele DelaHoya, dar pana una alta vine paul van dyk in Ro :) si sunt si multe petreceri drumandbass in buc asa k nu ducem lipsa..
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Lun Iul 25, 2005 1:16 pm

Mda..pacat ca nu stau in buc.In suceava asta infecta nu se intampla nimic,niciodata...De abia astept sa ajung la faculta in bucuresti..
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori