Oare ce house asculta romanii!??

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Oare ce house asculta romanii!??

Mesajde Blackie » Mie Noi 20, 2002 10:36 pm

Vad ca romanasiiii nostri s-au dat pe club .... de ce ... nici eu nu stiu acum.... Vad ca pe zi ce trece romanii asculta , "cumpara" din ce in ce mai mult muzica club ! Ei bine as vrea sa va intreb si eu de ce romanii asculta CLUB ! ? Imi puteti da o explicatie sau cel putin spuneti de ce va place muzica club !? Ei bine Andrei vezi ca pana la urma am fost pana si eu sa fac muzica club ...... Cine iubeste este facuta de un an si jum ... numai ca producatorul s-a gandit ca va prinde asa ca s-a scos Cine iubeste ! Urmatoare melodie sper sa va placa .... si sper sa aduc ceva in muzica HOUSE in ROMANIA ... Am adus mix facut afara la CINE IUBESTE ....
Sper ca intr-o luna deja sa ajunga la voi ! Sunt deja 2 mix-uri gata la cine iubeste ! CAt de curand o voi pirata .... Adica va ajunge prin discoteci cat si pe net ! Sper ca a doua melodia sa va placa ... este un progessive club ...... si normal ca va trebui sa bag si ceva voci! Bafta multa voua !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Explikatie

Mesajde AnDrEi » Vin Noi 22, 2002 2:48 pm

Raspuns : Deoarece de fiecare data cand mergi intr`un club dj`ei mixeaza mai mult house "clubinn`" :-)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde ombladom » Vin Noi 22, 2002 6:00 pm

Sunt roman dar nu locuiesc in Romania. Imi place mult housu romanesc (Activ, Dj Project, si mai era unu din Timisoara...dj nu stiu cum)

Blackie, ai mai scos piese si mai de mult? O sa incerc sa gesc pe net .
ombladom
 

Hmmmmmmmm

Mesajde AnDrEi » Sâm Noi 23, 2002 12:39 am

Blackie .. deci tu pana la urma esti roman(ca) ?:)
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Lun Noi 25, 2002 1:46 pm

A aparut pe la noi o compilatie pe care TREBUIE sa o am (poate si voi ar trebui s-o aveti) -ceva de genul "Clubbing Culture"- am ascultat-o la cineva si suna intr-un stil...Nu mai am cuvinte!Merita!Pacat ca n-am nici un ban acum...si mai apare si House Party 12.....
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Intrebare!

Mesajde AnDrEi » Lun Noi 25, 2002 4:48 pm

Pe ce compilatie?
Avatar utilizator
AnDrEi
Junior Member
 
Mesaje: 2513
Membru din: Mie Ian 30, 2002 12:00 am

Mesajde bellmondo » Mar Noi 26, 2002 8:20 pm

Eu zic ca acu' prin discoteci si cluburi se asculta melodii ca Rapture(de la Lio),La vache(de Milk Ink) si altele de genu' asta!!voi ce ascultati pe acasa ca mai vreau si eu house german!!!!poate dati un nume ca sa pot si eu lua D P KaZaA!!!!
Cine vrea o discutie mai personala...sa sune la numarul meu de telefon!!...;)... e pe connex!! 0722675104
bellmondo
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Noi 23, 2002 2:26 pm
Localitate: piatra

Mesajde Blackie » Mar Dec 03, 2002 9:00 pm

Initial trimis de ombladom
Sunt roman dar nu locuiesc in Romania. Imi place mult housu romanesc (Activ, Dj Project, si mai era unu din Timisoara...dj nu stiu cum)

Blackie, ai mai scos piese si mai de mult? O sa incerc sa gesc pe net .

Am mai scos piese dar eram la inceput ... deci nu erau masterizate .... si se aud nasol ...... dar ele mai exista .... de fapt stilul meu era Trance .... dar din cauza producatorului nu pot scoate trance...... atunci cand multi vor afla de "Blackie" si nu Dj Blackie pt. ca eu nu ma consider inca un dj .... voi scoate pe piata si trance sau chiar poate pe album care o sa va placa o sa vedeti ca se poate si in Romania [ normal cu ajutoare de afara !]!Acum nu stiu unde poti gasi melodiile vechi ... unele din ele sunt masterizate .... pt ca acum am capatat si eu o experienta .... am fost afara si am vazut si eu cum si de ce ! In ceea ce priveste melodia care are videoclip nu stiu de unde o poti lua pt ca producatorul nu a vrut sa o pirateze dar in cele din urma cineva de la atomic a piratat-o !!!! Sper ca jegosu ala de producator sa imi dea vocile ca sa pot scoate si variantele lungi !Daca nu imi va da vocile ... voi scoate instrumentalul !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Hmmmmmmmm

Mesajde Blackie » Mar Dec 03, 2002 9:10 pm

Initial trimis de Andrei
Blackie .. deci tu pana la urma esti roman(ca) ?:)

Pana la urma eu sunt roman care mei iese pe afara din cand in cand si mai aude ce se asculta pe acolo ! Am 21 de ani ! Cat despre Clubbin' ...... o sa se mai asculte mult timp !!!! Majoritaaaaateaaaa Dj-lor din Romania procura muzica de la un anume Ady Piratu' care da in toata Romania muzica ! Iar pe compilatiile sunt foarte multe muzici club ! Poate au auzit de compilatiile alea Krypte !!!!! Totusi sunt bucuros ca se asculta si club decat manele si porcaria asta de Dance sau ce se mai asculta !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ombladom » Mie Dec 04, 2002 2:55 am

Blackie, ai cduri scoase si in America?
ombladom
 

Mesajde fercusclaus » Joi Feb 06, 2003 12:24 pm

Initial trimis de ombladom
Blackie, ai cduri scoase si in America?



Dar in Germania?
Semnatura sa aiba maxim 4 randuri.
fercusclaus
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Sâm Sep 28, 2002 10:31 pm
Localitate: Romania-Constanta

Re: Oare ce house asculta romanii!??

Mesajde soul dj » Mar Feb 25, 2003 7:28 pm

salut blackie i am a new member si am ramas mirat de cati fani are muzica house in romania. Pai de ce ne place muzica house, pentru ca e cea mai adevarata muzica. ma bucur ca mai sunt cativa care stiu care e muzica adevarata. respect!
soul dj
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Feb 25, 2003 6:27 pm
Localitate: Botosani

Am io "leac" pentru matalutza...

Mesajde Nitr0girl » Mar Mar 18, 2003 7:55 am

Initial trimis de bellmondo
Eu zic ca acu' prin discoteci si cluburi se asculta melodii ca Rapture(de la Lio),La vache(de Milk Ink) si altele de genu' asta!!voi ce ascultati pe acasa ca mai vreau si eu house german!!!!poate dati un nume ca sa pot si eu lua D P KaZaA!!!!


Cauta Paffendorf...daca tot zici ca itzi place muzica germana...shi Scooter(cre' ca pe asta il cunoshti)...bine ei nu fac house ...dar merita ascultatzi...de altfel incerca shi ATB sau Klubbheads...shi sa-tzi mai zic nishte nume...cu valoare pe piata muzicii electronice...Future Breeze,Dj Tomcraft,Dj Baloon,Dj Alg8or,Chicane...blah blah shi preferatii mei 666...totzi fac muzica mai "acida"...adik acid house...shi trance...incearca-i!
Carpe Diem!Game on!
Nitr0girl
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 11, 2003 9:14 pm
Localitate: Nek'Na'Duk City...Za'Ha'Doom Planet

Re: Re: Oare ce house asculta romanii!??

Mesajde Blackie » Joi Apr 24, 2003 10:26 pm

Initial trimis de soul dj
salut blackie i am a new member si am ramas mirat de cati fani are muzica house in romania. Pai de ce ne place muzica house, pentru ca e cea mai adevarata muzica. ma bucur ca mai sunt cativa care stiu care e muzica adevarata. respect!

NU sunt multi fani ai muzicii house din cauza acestei promovari de care eu m-am lovit si din cauza a ceea ce este promovat !
Cati dintre voi a-ti auzit trance adevarat la noi in tara ? Noi promovam craci , dosuri , balcoane .... etc.... Nici macar Dj mari de la noi din tara nu au putut sa iasa pe piata cu ceva adevarat ..... dar cine stiue poate ca vom scoate si noi ceva mai "Comercial & Bun " ca pana acum...... Eu am avut probleme cu casa de inreg Vela si vreau sa ma duc la alta casa ..... Mi-au respins muzica trance si au zis sa facem Cine iubeste dar nu a fost promovata ! Asa ca eu nu am mai continuat sa mai fac muzica pt. Vela ! Cred ca va iesi si un proces !!!! Am promisiuni in Germania dar ..... promisiunile sunt facute ca sa fie incalcate !!!
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Am io "leac" pentru matalutza...

Mesajde Blackie » Joi Apr 24, 2003 11:11 pm

Initial trimis de Nitr0girl


Cauta Paffendorf...daca tot zici ca itzi place muzica germana...shi Scooter(cre' ca pe asta il cunoshti)...bine ei nu fac house ...dar merita ascultatzi...de altfel incerca shi ATB sau Klubbheads...shi sa-tzi mai zic nishte nume...cu valoare pe piata muzicii electronice...Future Breeze,Dj Tomcraft,Dj Baloon,Dj Alg8or,Chicane...blah blah shi preferatii mei 666...totzi fac muzica mai "acida"...adik acid house...shi trance...incearca-i!

Tu deja ai spus nume de care multi dintre cei care citesc msj asta nici nu au auzit !! Uite Paul Oakenfold ... Paul Van Dyk , Dj Tiesto , Kay Tracid , Phil Fuldner ,Delerium , Rank 1 , si lista ar putea continua ..... club and progressive Olav Basoski care este preferatul meu , Timo Mass , Funkstar De Luxe , John Digweed , Sasha .... etc . Vezi tu lista ar putea continua dar nu ar avea rost pt ca noi ascultam numai ce ni se da nu mai cautam si altceva !!!
Poate ca intr-o buna zi romanul nostru va intelege ca nu trebuie sa te inbeti si sa dansezi pe manele pt. a te distra .... dar asta este o alta discutie :confused:
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde BuBBLeS » Mie Dec 29, 2004 6:29 pm

nu-mi place cum suna ce ai zis blackie.. adika "ne-am dat pe club"! cel putin eu nu :P ascult muzik d'asta de cand ma stiu,asta si din cauza surorii mele care e mai mare si asculta cu ceva ani in urma scooter,darude,dune & stuff.. eu acum ascult deep dish, paul oakenfold,digweed, tiesto <3 rullz :P sasha,carl cox bla bla.. astia mai mult! Ma bucur ca sunt invitati cat mai multi dj in romania,si crek` nu am pierdut mai mult de 3 "evenimente" in kristal club,so.. this muzic ruLlzzz :P
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

House rulzzzzzzzzzzz!

Mesajde Dj_ACMu » Joi Mar 31, 2005 9:11 pm

Benassi e ceva ceva
Tiesto ,Scooter ,Paul van Dyk,Beat Factory, :con: :con: :con: :con:
si romanesti Raoul , Dj Project , si Funky DJ's care stink!
Dj_ACMu
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 25, 2005 4:10 pm
Localitate: Stei

Mesajde retxed » Dum Apr 03, 2005 12:45 am

Ce casa de discuri ar baga banii in clubinn`,cand se poate castiga din manele foarte bine,cand toti romanii asculta nicokoae puta si de vita.canti de placere,faci clubinn de placere dar tot trebuie sa mananci si tu si daca ai bani de mancare din mai ce stiu eu ce shuste atunci din ce bani iti cumperi sculele cu care sa faci clubinn`.E adevarat lumea a inceput sa asculte muzica de club dar cati o cumpara.Poate pt inceput romanii care vor sa faca clubinn ar face bine sa sune cat mai comercial si apoi muzica de club de la mama ei
retxed
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Mie Dec 24, 2003 12:00 am


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron