Sondaj : Darude

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Sondaj : Darude

Mesajde ograsa » Mar Feb 25, 2003 12:00 am

Am auzit si pe la "cea mai cool melodie house" de Darude m-ar fii interesat parerire despre el etc etc
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde ograsa » Mar Feb 25, 2003 5:58 am

Si pentru ca uitaem sa zic de http://www.darude.com plus pana de site carebaniesc ca asta a fost de nu mergea ... dpa cum ziceam atept pareri si cmentarii depsre Darude :)
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

cool

Mesajde soul dj » Mar Feb 25, 2003 7:37 pm

sandstorm e adevarata de tot de la darude de fapt e singura melodie care imi place
soul dj
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Feb 25, 2003 6:27 pm
Localitate: Botosani

Mesajde ograsa » Mie Feb 26, 2003 2:45 am

pacat.. are si altele destl de reusite eu a cam tot cu el
Avatar utilizator
ograsa
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Dum Feb 23, 2003 12:00 am

Mesajde Stormy Lady » Mar Apr 29, 2003 3:58 pm

Salutare!

Obisnuiam sa scriu pe forumul asta, dar m-am cam lasat.....Ma bucur sa aflu ca exista romani care nu l-au uitat pe Darude....
Mi-e greu sa scriu acum cateva randuri despre el, nici n-as sti ce anume.....despre el pot scrie un roman......
Imi place sa cred ca sunt cel mai mare fan Darude din tara asta....Daca vrei sa discutam, imi poti scrie la storm_for_real@yahoo.com

Storm
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde Raven » Joi Mai 15, 2003 10:34 pm

Ce parere aveti de albumul Darude - Rush ? Nu stiu cat de nou este, l-am avut azi pe comp si l-am sters in intregime dupa ce l-am ascultat. M-a plictisit, IMHO...
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Vin Mai 16, 2003 11:29 am

Raven vrea probabil sa ma 'influenteze' cumva.......Daca RUSH nu era un album G-E-N-I-A-L nu il mai cumparam direct din Finlanda! (oricum nu se cadea ca un fan adevarat sa il ia de pe net)

Oricand se poate vizita http://www.findance.com , unde la 'Focus' este un fel de sondaj cu parerile celor care au ascultat albumul lansat pe 25 aprilie 2003.

RUSH are deja doua mari hituri in tara lacurilor: Music si Next to You, care au stat mai multe saptamani pe prima pozitie in Finnish Dance Chart si Finnish Single Chart.............
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Vin Mai 16, 2003 2:46 pm

Am cumparat albumu, si am dat 25 de dolari pa el $#@$!#

Dar mi-a placut foarte mult! :) de fapt orice a scos Darude mi-a placut. Pacat ca astia la radio aici nu dau decat "Music"...heh

Oricum omu are talent ca lumea.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Raven » Dum Mai 25, 2003 9:07 pm

Initial trimis de Stormy Lady
Oricand se poate vizita http://www.findance.com , unde la 'Focus' este un fel de sondaj cu parerile celor care au ascultat albumul lansat pe 25 aprilie 2003.


De ziua mea? Ce misto! Cred ca special au facut-o: mi-au facut o dedicatie :D :o
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde Stormy Lady » Lun Mai 26, 2003 1:19 pm

Daaaa, Raven, stiind ca esti un mare fan... ;)

DJ Jaxxx, l-am luat cu 20 de euro! ( plus 2,15 ca sa ajunga in Romania). Tu nu-ti dai seama ce norocos esti ca auzi asa ceva la radio???As vrea sa ajunga si aici....Care crezi ca ar trebui sa fie urmatorul single? Eu as sugera Passing By sau Rush; par cele mai potrivite si sunt destul de agresive...
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Iun 12, 2003 8:57 pm

Am facut rost de un nou program cu care pot face mixuri. Dupa ce ma mai obijnuiesc un pic cu el o sa fac un megamix de vreo 45 de min numa cu Darude cu toate cele 29 de melodii ale lui (remixuri si alte variante incluse). O sa incerc sa-l pun pe ftpul meu dar imi e teama ca viteza de copiere o sa fie slaba...sa vedem.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Stormy Lady » Sâm Iun 14, 2003 7:33 pm

Dj, ti-am spus pana acum ca esti unul dintre preferatii mei de pe forum?? ;) Serios, trebuie sa ma crezi.....
Nu poate decat sa ma bucure o astfel de idee.....un mix cu toate piesele lui Darude.....Ce titluri ai din cele mai vechi?(inainte de a lucra cu JS 16) Dar remixuri? Am auzit ca de remixul Waldo's People- 1000 Ways s- a ocupat numai el, fara Jaakko......

Regret enorm ca exista MTV Romania...... Mor gand ma gandesc ca altii vad Dancefloor Chart-ul european, in care a intrat si "Music".
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Mesajde SiMiCs » Vin Iul 04, 2003 8:15 pm

Parerea mea e ca Darude..e cel mai mistho dj...imi plac mult de tot piesele lui..in special ...Feel the beat si..Sandstorm..:B Darude!!
Use your eyes..Only to look at me..Use your mouth ..Only to kiss my lips..We are branches of the same old tree ...You can laught ..Only if you laught with me ..You can cry ..Only if you cry for me...Don`t forget that you`re condemned to me ....
Avatar utilizator
SiMiCs
Junior Member
 
Mesaje: 346
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Vin Iul 11, 2003 5:38 pm

M-am abonat la un post nou TV - BPMTV care are numa muzica techno, dance si house.

Asa am si eu ocazia sa vad videoclipuri de la Darude si altii ca nici macar mtvu american nu mai dau...baga numa hip hop din ala.. :(

Anyway...ia sa vedem daca ghiciti cine o sa fie live in Toronto pe 10 august??? That's right...Darude!!! :D

Deabea astept...si o sa fie si Original 3 (un alt grup de house)

Mergeti aici

http://www.summerrush.com/

Definately hype...

:o
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

sunt socat!!!!!!!!!!!1

Mesajde djibiza » Mie Iul 16, 2003 5:46 pm

va multumesc tuturor ca sunt fani darude si vreau sa va spun ca nu gresti de loc..e o alegere o.k.(darude is best in world.........)de aceea voi inaugura un nou site cu cel mai tare dj din europa DARUDE.la inceput am inceput cu http://www.rockdahouse.go.ro acum am de gand sa continuu cu ceva mai tare ,mai provocator http://www.worlddj.tk ,va fi un site mai tare ca mtv.ro....va promit (pana acuma am fost in cautare de fani)....va fi dotat cu cele mai tari chestii specifice dj- ilor.......ca saa va conving...voi creea in exclisivitate in romania FAN CLUB DARUDE.DE ACEEA AM NEVOIE DE VOI TOTI! daca vreti sami scrie ti :darude@bumerang.ro A fopst djibiza sau maryus ii multumesc anticipat celui care a initiat tema pe acest forum
djibiza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Iul 13, 2003 12:50 pm
Localitate: romania:iasi

am revenit!!!

Mesajde djibiza » Sâm Sep 13, 2003 12:33 pm

sunt foarte bucuros !!!!!!DARUDEno.1 in dance floorchat.......Am cumparat nou cd darude>rush............e bestial!cool asa cum imi doream o schimbare de stil {mai club}acum atb e ingenucheat in fata lui darude
djibiza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Iul 13, 2003 12:50 pm
Localitate: romania:iasi

Re: am revenit!!!

Mesajde broos » Sâm Sep 13, 2003 3:57 pm

Initial trimis de djibiza
sunt foarte bucuros !!!!!!DARUDEno.1 in dance floorchat.......Am cumparat nou cd darude>rush............e bestial!cool asa cum imi doream o schimbare de stil {mai club}acum atb e ingenucheat in fata lui darude


Pe langa Feel the beat si Sandstorm cred mai merita mentionat o piesa devenita clasica prin valoarea ei Burning.
Darude it's the best !!!
All your base belongs to us !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde rpop » Joi Sep 18, 2003 12:59 am

Mie imi place Tear Apart cel mai mult. Merití£ mentionat si cí£ Burning si Feel The Beat nu au fost scrise de Darude.
rpop
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Iul 05, 2002 7:18 pm
Localitate: Pittsburgh, USA

te contrazic!!!!!!

Mesajde djibiza » Joi Sep 25, 2003 12:56 pm

toate piesele au fost facute de darude...fratilor ducetiva pe mtv si votati pt. darude la dfc!!!!!!!!!
djibiza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Iul 13, 2003 12:50 pm
Localitate: romania:iasi

mai spuneti-va opinia cat mai puteti!

Mesajde djibiza » Mar Oct 07, 2003 1:36 pm

acusi voi dezvalui fiecaruia ceea ce simt pt. darude!!!!!!!!!!!voi spune adevaratavaloare a celui mai bun dj din europa
djibiza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Dum Iul 13, 2003 12:50 pm
Localitate: romania:iasi

Mesajde Stormy Lady » Mar Oct 07, 2003 1:58 pm

Nu e chiar atat de simplu.... JS 16 are o contributie decisiva si tot ce compune el este magnific. Pe albumul RUSH s-a mai 'infiltrat' si un alt producator, anume Heikki Liimatainen, colegul lui JS din proiectul Dallas Superstars (am impresia ca am mai scris asta undeva). Totusi, Darude nu numai ca scrie majoritatea pieselor, dar le si 'aranjeaza'. Fara el n-ar fi nimic, logic!

Acum australienii sunt cei mai fericiti pamanteni....... fanii stiu de ce ;)

apropo, djibiza, de unde ti-ai luat Rush?
"It all started with a brilliantly engineered sound that's increased in frequency,until it sounds like an alarm following you through the track.
It left no chance but dance for your life!"
Avatar utilizator
Stormy Lady
Junior Member
 
Mesaje: 317
Membru din: Mie Feb 20, 2002 12:00 am

Ma bucur ca exista acest forum

Mesajde CrazyMan » Dum Mai 08, 2005 8:26 pm

Salut, sunt CrazyMan si sunt unul din milioanele de fani a lui Darude. Va multumesc ca ati fondat acest forum pt a avea si eu cu cine vorbi. Darude este cel mai tare dj, iar pentru cei pesimistii, nu va faceti griji oricand va va surprinde si devia cu sound-ul lui. Mersi mult de tot! hristos a inviat, Music fans
CrazyMan
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Mai 06, 2005 7:56 pm
Localitate: Romania, Oltenita


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori