Ce ziceti de The Underdog Project ?

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Ce ziceti de The Underdog Project ?

Mesajde broos » Mie Sep 03, 2003 4:46 pm

Mi-au placut foarte mult piesele scoase de Underdog: "I handle it", "Summer Jam(ext)". Mi-a placut mai mult stilul abordat, fiind iubitor de freetyle. Chiar lipseau de ceva timp melodiile freestyle cand baietii au spart topurile cu "Na, na, na, nana... " :) "I handle it". In legatura cu remix-ul 2003 varianta club por spune ca este super reusit. Sunt tari de tot. Cred ca multa lume a sarit prin cluburi pe piesa asta.
Voi ce ziceti este un hit reusit ?

~~~~~~
Feel the beat !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde SatyR » Mie Sep 03, 2003 5:19 pm

Suna bine, si mie imi plac melodiile astea "i can handle it" si "summer jam", alte melodii inca nu am ascultat dar astea le-am ascultat grupa mare vara asta; imi aduc aminte ce nebunie era pe summer jam la mare in discoteca...

"summer jam alright" :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde bogdanovici666 » Joi Sep 04, 2003 11:06 am

Ei nu canta freestyle 100%... Au multe melodii meseriashe si merita ascultat...

Asa ca daca aveti cum, cumparati albumul si veti avea o placuta surpriza..

Iar remixul "Summer Jam 2003" e belea rau!
Avatar utilizator
bogdanovici666
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Sâm Iul 13, 2002 11:00 pm

Underdog - manele ? you're wrong !!!!!!!!

Mesajde broos » Lun Sep 08, 2003 6:57 pm

Initial trimis de HERETE
bah frate aici e forum de house sau de manele dance ? :D


The Underdog Project sunt de departe o trupa care a avut un hit de top vara asta cu remix-ul 2003. In legatura cu parerea incompetenta cum ca muzica lor ar fi manele dance sucksss la cei care cred asta !!!
Cum sa fie manea ? Ai ascultat vreodata 2 trupe de freestyle ? enumara-mi doua trupe sa vad ce cultura freestyle ai , daca nu sti mai bine taci.
Cultura freestyle are radacini mult mai indepartate decat muzica dance si mai ales manelele false care se fac la kg pe la noi.


~~~~~~~
Try to feel the beat !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde Matrashita » Mar Sep 09, 2003 10:56 pm

Va rog sa nu va mai luati la cearta sau sa nu mai scrieti tot felul de aberatii nici pe acest subiect si nici pe altele pt ca veti fi taxati.
Revenind la subiect: The UnderDog Project are si a avut mare succes...chiar daca nu au lansat ei prea multe melodii.
Sumer Jam 2003 este o piesa f cool si suna bine din toae punctele de vedere.
Au avut o idee f buna facand un remake:)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Ce ziceti ?

Mesajde broos » Sâm Sep 13, 2003 4:15 pm

Sa vedeti cate trupe romanesti vor adopta silul lor , adica beat-urile lor specifice. Cam asa se intampla de obicei, daca o piesa din afara are succes cu un anumit soud si anumite efecte cei din Romania fura cam tot. Un exemplul este formatia Simplu care piesa Oare stii este o copie a piesei The Underdog Projet -"I cand handle it".
Sa-mi spuneti cand apare o copie pentru ca Summer Jam 2003 a fost un succes total.
All your base belongs to us !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Noutatzi

Mesajde ICEball » Mar Oct 14, 2003 6:49 am

Meyy , am facut rost de o melodie a lor se numeste saturday night, atzi auzit de ea ,este noua, daca are careva versurile de la ea va rog sa le trimitetzi in mailu iceballmyown@yahoo.com ,, va multumesc anticipat.
ar fi bine sa facem un sondaj sa vedem care din melodiile astea se asculta summer jam, i can handle it, shi altele


byeee
va multumesc
Avatar utilizator
ICEball
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Sep 07, 2003 11:00 pm

Mesajde AvantgarD » Mie Oct 22, 2003 8:00 pm

nu inteleg de ce ati bagat voi underdog project la categoria house ! doar fiindca o piesa e la moda nu inseamna ca trebuia sa o bagam in orice categorie ! poate la alte categorii !
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

Mesajde Matrashita » Mie Oct 22, 2003 11:26 pm

Cum ar fi?
De ce nu ne explici tu dak esti asha istetz unde o incadrezi..la "dance " poate? :p
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde AvantgarD » Joi Oct 23, 2003 4:22 pm

eu as pune melodia asta in categoria dance cu cateva influentze house! eu zic ca este un forum care se respecta si cred ca trebuie sa fim putin mai exigenti ! nu am auzit niciodata sa se discute de buddha bar sau cafe del mar sau de nume grele din house cum ar john digweed, carl cox, marc cohen, danny tenaglia, olav basoski, mario piu ,james zabiela sau multi altii! sau poate ca tu stii mai multe si nu pot sa te contrazic !
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

Nu e dance !

Mesajde broos » Sâm Oct 25, 2003 6:54 pm

In primul rand nu e dance din acela care nu seamana cu house-ul. In al doilea rand cred ca stilul pe care il abordeaza o data cu acest remix este ibizza style sau ceva soft. Nu doar piesele house hard sound and beats trebuie disputate aici. The Underdog Project sunt o trupa buna si nu cred ca ar trebui eleminata de forum doar pentru ca muzica house are doar un singur gen de sonoritati, efecte si ca doar numele grele din domeniu trebiue sa stea sus dupa cum le-ai enumerat
All your base belongs to us !!!
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde AvantgarD » Dum Oct 26, 2003 11:01 am

eu nu am zis sa eliminim the underdog project ! mai intai sa discutam despre greii din muzica si dupa aia putem sa vb despre orice formatie! nu cred ca la o la masa incepi cu desertul si termini cu ciorba!
> > >1) Not everyone who drops shit on you is your enemy.
> > >2) Not everyone who gets you out of shit is your friend.
> > >3) And when you're in deep shit, keep your mouth shut!

-
AvantgarD
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mie Aug 07, 2002 2:56 pm
Localitate: jungle of chaos

Offtopic

Mesajde bhuttu » Sâm Noi 22, 2003 1:05 pm

Initial trimis de AvantgarD
nume grele din house cum ar john digweed, carl cox, marc cohen, danny tenaglia, olav basoski, mario piu ,james zabiela sau multi altii!


Marc Cohen de care zici tu e acelasi Marc Cohen care canta "Walking in Memphis"? Si daca da, ala-i house? :confused:

PS: broos, nu mai da quote la mesajul anterior. Foloseste butonul "trimite mesaj"
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 8:33 pm

nu imi dau seama de ce ii laudati ...pur si simplu au un singur beat ...si atat .pe care il folosesc si refolosesc ...sau ati uitat ca au scos si Winter jam :))) acum probabil asteapta anul viitor pt un Spring jam si s-a scos pe viata cu banii pe albume ! nu se poate ....a trecut de mult vremea lor ! :sal: :sal: :sal:
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron