trance

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

trance

Mesajde HERETE » Dum Sep 07, 2003 9:23 pm

nu am vazut deloc aici vreun thread dedicat trance-ului care parerea mea este za most uplifting music. mere la suflet . postatzi si voi cam ce trance ascultatzi si ce dj preferatzi.
tiesto rulz , apoi pvd si picotto.
HERETE
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Ian 02, 2003 11:14 pm
Localitate: bucale

Re: trance

Mesajde broos » Lun Sep 08, 2003 7:04 pm

Ascult mult trance imi place mai mult decat house-ul brut gen tribal sau progressive. Ca formatii ascult A.T.B., Fragma, Kay-Cee, Aquagen, ... mai multe.
Trance-ul are sa castige teren mult in industria muzicala.
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

Mesajde HERETE » Dum Sep 28, 2003 11:41 am

pai asta e problema...ca a castigat de demult in europa...e kiar veki sa zic asa :D...pacat ca la noi se tot merge pe club...bleah i can't stand it...makes me real sleepy :D
HERETE
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Joi Ian 02, 2003 11:14 pm
Localitate: bucale

buna

Mesajde mihu ionut » Mie Dec 10, 2003 4:22 pm

eu ascult de mult muzica trance este muzica mea preferata
mihu ionut
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Dec 10, 2003 3:36 pm
Localitate: suedia

Mesajde RaU1103 » Dum Mai 16, 2004 4:38 pm

Pentru cine nu stie ce inseamna trance ascultati "Ministry of Sound - Clubber's Guide to Trance 2000/2001/2002/2003/2004" ... sunt cele mai bune compilatii de trance ... si unele dintre preferatele mele ... alte recomandari finutze sunt: "Dj Tiesto - In my memory (2cd)", "Dj Tiesto - Nyana (2cd)", "Blank and Jones - Best Trance" etc, etc ....
Daca doriti alte informatii desptre Trance, sau alte sugestii ... postati :)
Avatar utilizator
RaU1103
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Feb 10, 2004 12:00 am

Mesajde jidvei » Vin Mai 28, 2004 10:56 pm

parerea mea e ca tranceu e o pierdere de timp...just joking,i am addicted to trance si asa ca n uo sa renunt prea usor la el.Dijei mei preferati: Dj kool(romanu),tiesto,armin van buuren si paul van dike :eat:
Avatar utilizator
jidvei
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 27, 2004 11:00 pm

Mesajde mhmd » Sâm Iun 12, 2004 8:31 pm

benassi si frateso parerea mea ca sunt cei mai tarii acum la cap asta ...incercati sa gasiti alte mel ale lor gen .....reimix la califronia dreaming ...gen hit my heart , able to love , ilussion , i love my sex ...!
[size=84]addicted to bass[/SIZE]
Avatar utilizator
mhmd
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Vin Iun 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Blackie » Mie Iun 16, 2004 11:26 pm

MMM . Ce sa spun nu am mai postat de almost 2 years here !!! :P . Intre timp am fost la italieni care sunt tot cu porcaria asta de progress ,,,,,, DAR ..... DAr ... Sper ca muzica asta Trance sa aiba cati mai multi adepti in Romania cu toate ca noi nu suntem educati [ ma refer ca ascultam numai manele ] trance-ul este muzica mea de suflet sper ca in 4-5 luni sa pot scoate ceva pe aici ... ca slabe sanse ... Uite cateva titlu-ri de mel pe care le-am pus eu in ultimu timp asta ca sa aveti ce face cat timp sunte-ti pe net ... sper sa va placa melodiile .... Scott Bond vs. Solar Stone - Naked Angel [ Iron Desert Remix ] asta ar fi una care imi place vinilu are vreo 5 vers :) ! Safri Duo - Rise [ Airbase Damage Remake ] , Matt Darey Pres Tekara Feat Xan - Wanna Be An Angel [ Airbase Mix ] , 8 Wonders - The Morning After [ Octagen Remix ] , Mike Koglin and Dj Uto - Yoake [ Club Ext Mix ] , Alex M.O.R.P.H. - Flaming Clouds [ Original Instrumental ] Astea sunt titluri pt cei care inteleg si simt aceasta muzica ... Exclus mocofanilor ... cum zicea un Dj de la Noi care acum NU prea mai pune trance [ poate stiti de cine e vb ..... A .... ] Oricum cand terminati de gasit mel astea da-ti un semn ca va plec :) Multa bafta celor care fac muzica !!!
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

Trance = Future

Mesajde Xenomorph » Vin Iul 30, 2004 1:21 am

Ce pot sa zic, trance-ul surclaseaza total celelalte genuri cand vine vorba de sunete electronice futuriste, care te induc parca intr-o transa acusto-psihedelica cand le asculti. Precis mai este o gramada de lume care afirma acelasi lucru.
Pacat ca nu e atat de popular la noi in tara, adica aud destul de rar la radio si pe posturile tv trance adevarat. Asa se intampla ca apare o piesa 'jos-cu-palaria' si se intampla sa o aud numai dupa cateva luni bune, cand sunt plecat prin strainatate, si mai urmeaza cateva saptamani bune pana reusesc sa-i aflu si numele... Nu stiti cumva niste site-uri care sa afiseze chart-uri trance cat mai cuprinzatoare si la zi (sau site-uri trance in general), ca eu caut pe google dar gasesc numai rezultate nesatisfacatoare.
Libertatea inseamna sclavie. Ignoranta inseamna putere. Razboiul inseamna pace...
Xenomorph
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 30, 2004 12:39 am
Localitate: Baia Mare

Mesajde dagy » Vin Noi 26, 2004 1:19 am

trance.....the new way of life.....uplifting progresiv trance....si sunt high!!:D
PvD, tiesto(unii cica e comercial da cred ca aia asculta "future sound of guta"):D:D:D:D, timo mass, dj thierry,marco bailey,misja helsloot.....
Avatar utilizator
dagy
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Joi Noi 25, 2004 12:00 am

Mesajde BuBBLeS » Mie Dec 29, 2004 7:35 pm

unii cica e comercial da cred ca aia asculta "future sound of guta" hahahahahahaha =)) mda.. aiurea combinatzia cu manelele !! ma bucur ca nu m-a facut mama manelista,desi ea asculta.. NO COMMENT!
did i dream u dreamed about me?! :P
Avatar utilizator
BuBBLeS
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Mesajde bj3y » Vin Iun 10, 2005 1:27 pm

Da....ce-i corect e corect...trance's the best....mai best ca orice din curentul tehno...
Nu tuturor le place....si cred ca trance-ul caracterizeaza personalitatile energice si pline de viata...
Eu unul cand ascult un trance kool....il simte tot fizicul meu,...fara sa zic eu ca e klumea:adica mi se ridica parul de pe maini si cred ca e o reactie mai mult decat orice comentariu....semn ca imi place cu adevarat
Am auzit la multa lume ca muzica asta ii face sa se simta diferit....te scoate din realitatea cruda si de kkt si te plaseaza intr-o lume paralela in care doar muzica mai conteaza...uiti de probleme....de toate rahaturile...savurezi soundul si atat.Mai ales cand vine o bucata linistita cu o voce de-aia angelica ...si apoi rasare din neant un ritm de-ala adevarat care creste in volum si totodata parca intra in tine ca untul in paine:)))) .....abia atunci poti zice ca asculti ceva adevarat.Multi asculta....putin simt ce asculta.Una e sa asculti sa treaca vremea si in timpul unui chat cu o gagica pe care vrei sa o combini si una e sa savurezi si sa nu iti mai trebuiasca nimic pe langa muzica.CIne ma contrazice....n-are valoare (parerea mea)
bj3y
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 10, 2005 12:19 pm
Localitate: Botosani

Mesajde bj3y » Vin Iun 10, 2005 1:34 pm

uitasem ceva...cine imi poate furniza mixuri trance....am si eu ceva de oferit....cu Judge Jules....Ferry Corsten,Johan Gielen....facem un schimb ....vorbesc cat se poate de serios,eu chiar nu prea am posibilitatea sa fac rost de muzica si is cam satul de ce am acum.bj3y@email.ro
bj3y
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Iun 10, 2005 12:19 pm
Localitate: Botosani

trance:)

Mesajde sen » Dum Iun 12, 2005 4:48 pm

i love high BPM's:))

avb, pvd, ferry corsten, tiesto, above and beyond si o gramada de alti "necunoscuti"..
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde cosmicX » Mie Iun 29, 2005 3:56 pm

sen : vrei high BPM`s baga drumandbass :) tranceul nu e caracterizat prin asta...bafta!
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde sen » Vin Iul 08, 2005 10:24 pm

lol... DnB e prea dezordonat ca stil.. ( cu toate k ascult... mai mult jungle DnB )

judge jules ft. amanda o'riordan - without love
talla 2xlc ft ely - the air that i breathe

mmm... si totusi trance-ul are mai multe bpm decat house-ul:)

ps. herete de pe RoTorrents? dk da sa traiesti omule!!!:)
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde Raven » Mar Iul 12, 2005 1:57 pm

cosmicX scrie:sen : vrei high BPM`s baga drumandbass :) tranceul nu e caracterizat prin asta...bafta!

Dac-ar fi să te uiţi puţin şi la traducerea efectivă a cuvantului „tranceâ€Â
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 11:48 pm

Daca vretzi ceva trance, putetzi incerca http://www.digitallyimported.com acolo o sa gasitzi posturi de radio cu genuri diferite de muzica, trance, house, eurodance..etc....try
Sau daca suntetzi fan Allen sau Optick: http://www.nextlevel.ro cred ca este ceea ce cautatzi
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mar Aug 02, 2005 9:39 pm

Poate ca nu e cel mai bun subiect pe care sa scriu dar am zis sa mentionez ca am fost la cel mai mare festival de house&trance din Anglia-Global Gathering.
Din impresiile proprii:Nu am vazut multi din cei p care vroiam sa ii vad din cauza autocarului care a intarziat 3 ore jumate vineri seara.Am pierdut Mylo,Paul Oakenfold,Roger Sanchez si James Zabiela dupa care chiar plang acum ca n-am apucat sa-i vad.
Am vazut prea putin vineri-Deep Dish care au fost cu adevarat buni,Kosheen(LIVE!)-au fost OK, si Sasha-RULLS!
Sambata am apucat sa vad mult mai mult,incepand cu ora 14 si pana la ora 5 dimineata.Nu am vazut tot ce vroiam pt ca erau cam 7 scene diferite dar ce am vazut a fost cu adevarat k-lumea.
Marea dezamagire a serii :TIESTO!
Nu stiu ce s-a intamplat, ca nimeni nu a intrat in atmosfera,nu se prea dansa si muzica p care a pus-o ...sucked big time!Doar la sfarsit a pus si el "Adaggio for strings" care a mai inveselit putin atmosfera.
Cu adevarat buni,adik excelenti au fost Eryc Prydz,Judge Jules,Junior Jack & Kid Creme,PAUL VYN DYK,Armin van Buuren,Ferry Corsten si Eddie Halliwell.(they made my night!) :D
Ce am mai vazut: Shapeshifters,Fergie,John Digweed(great!),David Guetta(awsome!),Tim Deluxe,Danny Howells,Steve Lawler,Erick Morillo...ei si cam asta a fost.
Probabil k n-am sa vad niciodata asha ceva in Romania,oamenii stiu sa aprecieze muzica aici si sa se distreze cu adevarat,n-am vazut scandaluri sau alte specimene.
Poze nu am facut din pacate pt ca mi-a murit aparatul chiar cu cateva zile inainte.
Poate prind CreamFields in august si apuc sa fac niste poze atunci.
Ei bine,cam asta!
A transmis din Uk-Matrashita! :)
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde maxx1nsane » Mie Aug 03, 2005 6:11 pm

Sa intzeleg ca te-ai distrat de minune :)
Mi-am permis sa te "citez" pe un alt forum, sper ca nu te deranjeaza, nu am dat numele tau pentru ca nu vroiam sa fac vre-o tampenie :)
Sper ca nu te deranjeaza...am facut asta pentru ca shtiu ca shi tu simtzi adevarata muzica shi nu spui prostii atunci cand postezi aici.
Am incredere in tine ca tot ceea ce ai spus aici este adevarat.
Ash fi vrut sa fiu shi eu acolo...dar din pacate nu se prea poate...shi inca o data sper ca te-ai distrat de minune, shi binentzeles atat pentru mine, cat shi pentru CAILUN ;)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Aug 03, 2005 7:57 pm

Nu ma deranjeaza k m-ai citat,poate imi dai si mie site-ul unde ai pus postul meu totushi,ash fi interesata sa stiu daca mai citeste cineva sau daca au mai fost romani la Global Gathering.
Ei bine,a fost super...am dansat 2 zile si 2 nopti cu 2 ore de somn intre si sincer,abia astept sa mai merg la un asha event inca odata.
Creamfields-un alt festival de genul asta va avea loc pe 29 august,cu cateva zile inainte sa ma intorc in RO,deci nu ash vrea sa lipsesc.
Cel putin ash veni si eu cu amintiri frumoase in tzara!
House & Trance rulls! :D
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde maxx1nsane » Dum Sep 04, 2005 3:41 pm

ori nu mai asculta lumea TRANCE ori inca nu s-au intors de la mare....?!?
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Raven » Mar Noi 01, 2005 1:52 pm

Puţini people-i..
Welcome... to the desert... of the real
Raven
Junior Member
 
Mesaje: 378
Membru din: Joi Apr 11, 2002 5:28 pm
Localitate: Work @ Bucureşti

Mesajde mobitzu » Mie Noi 22, 2006 1:27 am

Matrashita scrie:Poate ca nu e cel mai bun subiect pe care sa scriu dar am zis sa mentionez ca am fost la cel mai mare festival de house&trance din Anglia-Global Gathering.
Din impresiile proprii:Nu am vazut multi din cei p care vroiam sa ii vad din cauza autocarului care a intarziat 3 ore jumate vineri seara.Am pierdut Mylo,Paul Oakenfold,Roger Sanchez si James Zabiela dupa care chiar plang acum ca n-am apucat sa-i vad.
Am vazut prea putin vineri-Deep Dish care au fost cu adevarat buni,Kosheen(LIVE!)-au fost OK, si Sasha-RULLS!
Sambata am apucat sa vad mult mai mult,incepand cu ora 14 si pana la ora 5 dimineata.Nu am vazut tot ce vroiam pt ca erau cam 7 scene diferite dar ce am vazut a fost cu adevarat k-lumea.
Marea dezamagire a serii :TIESTO!
Nu stiu ce s-a intamplat, ca nimeni nu a intrat in atmosfera,nu se prea dansa si muzica p care a pus-o ...sucked big time!Doar la sfarsit a pus si el "Adaggio for strings" care a mai inveselit putin atmosfera.
Cu adevarat buni,adik excelenti au fost Eryc Prydz,Judge Jules,Junior Jack & Kid Creme,PAUL VYN DYK,Armin van Buuren,Ferry Corsten si Eddie Halliwell.(they made my night!) :D
Ce am mai vazut: Shapeshifters,Fergie,John Digweed(great!),David Guetta(awsome!),Tim Deluxe,Danny Howells,Steve Lawler,Erick Morillo...ei si cam asta a fost.
Probabil k n-am sa vad niciodata asha ceva in Romania,oamenii stiu sa aprecieze muzica aici si sa se distreze cu adevarat,n-am vazut scandaluri sau alte specimene.
Poze nu am facut din pacate pt ca mi-a murit aparatul chiar cu cateva zile inainte.
Poate prind CreamFields in august si apuc sa fac niste poze atunci.
Ei bine,cam asta!
A transmis din Uk-Matrashita! :)

am luat si eu liveurile sunt foarte tari mie mia placut in special deep dish
mobitzu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 22, 2006 1:19 am
Localitate: galati

Mesajde mobitzu » Mie Noi 22, 2006 1:53 am

mobitzu scrie:am luat si eu liveurile sunt foarte tari mie mia placut in special deep dish

si un site de pe care se poate lua super muzica o sa va placa sigur nush daca e voie dar in mod sigur e bine http://www.tranceaddict.com/forums/showthread.php?threadid=344310&perpage=12&forumid=&pagenumber=1
mobitzu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Noi 22, 2006 1:19 am
Localitate: galati


Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron