programe de facut House

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Cat timp credeti k va mai tine curentul HOUSE?

pentru totdeauna
34
71%
nu mai e la moda
3
6%
un timp
8
17%
a murit perioada House
3
6%
 
Voturi totale : 48

Mesajde Dj_Blue » Lun Mar 20, 2006 1:21 am

FL 6 xxl super nava cu cele 3 module de la spectrasonics shi multe alte vst-uri k vanguard, v-station, z3ta etc ... se face treaba ... pt multitrack recording fol cubase shi lasati rewire-ul ca e pus acolo ca sa unga ochii plus ca rupe la resurse treaba cu rewire ... reason-ul e la furat acum pe langa fl 6 ... adik mi se pare oarecum limitat chiar daca vb de reason 3.0. ceea ce mai folosesc de la propellerhead acum este recycle cu care imi mai fac nishte rex-uri pt FL ... asha cum se face intr-un studio profi ... exportati track-urile din FL in format wav. pe 32 bit float shi min 48 khz pt o rezolutie cat mai buna a samplerului shi apoi ashezati-le in cubase care de asemeni fol mixaj in 32 bit shi apoi mai auzim piese care cu adevarat se ridik la nivelul studio-urilor adevarate. acum pt cei care creeaza shi vor sa intre pe o compilatie bootleg cu sinteza de house/dance/dnb/chill sa intre pe http://mishcare.uv.ro pt mai multe detalii deja sunt cativa care au aparut acolo sper sa finalizam impreuna aceasta compilatie. Multa bafta
If musik is a crime...take me to jail !
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

Mesajde gepadj » Dum Oct 01, 2006 11:00 pm

Dj_Blue scrie:In sfarshti un om care ma intelege cu adevarat. Ms pt ajutor am sa caut sa vad daca shi merge eu am lucrat shi inca mai lucrez in fruity loops dar nu mai iese ceea ce am auzit ca se poate face pe Reason. shtiu ca in varianta full ajunge la un 312 euro shi nu prea imi permit acu.
am 7 piese complete in fruity dar vreau ceva mai spectaculos. am demmo de la Reason shi am vazut ce poate shi de aceea imi doresc foarte mult sa il am shi full.
shi un sfat pt ceilaltzi "mai invatzatzi sa facetzi shi voi musik nu numai sa o ascultatzi".
sper ca nu am suparat pe nimeni dar asta e adevarul.
bafta ALL.

pai de ce nu ne arati si 9 ce ai facut?daca tot atat dai sfaturi...
gepadj
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Oct 01, 2006 10:06 pm
Localitate: Romania

Compozitie Muzicala

Mesajde gabycanadianul » Sâm Ian 27, 2007 1:04 pm

Pentru cei care doresc informatii sau care sunt interesati sa cumpere SOFT AUDIO, ma puteti contacta pe mail gabycanadianul@yahoo.com sau putem discupa pe messenger.
Daca aveti nelamuriri cu Programele de creat sau cereti un sfat vorbim ;)
;w
gabycanadianul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 1:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde gabycanadianul » Sâm Ian 27, 2007 1:05 pm

Am Softuri FULL.FL 7 ( 2 DVD`s) FL 6 (1 DVD ) ... Vst-uri ...
gabycanadianul
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Ian 27, 2007 1:01 pm
Localitate: Bucuresti

house`ul asta....

Mesajde Cristihouse » Mie Mar 21, 2007 7:46 am

daca puteti sa ma ajutati si pe mine....is 1 fan inrait house si electro :eat: si vreau si eu programe care sa ma ajute sa`mi fac proprile sounduri...si alea alea...v1ol_cristi...id meu de mess :please: :D
Cristihouse
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 21, 2007 7:41 am
Localitate: tg-jiu

Mesajde damageswat » Mar Apr 03, 2007 11:03 am

care vreti programe de facut muzica HOUSE sau indiferent va pot ajuta eu.(contra cost) dar ieftin!! ((((damage_swat@yahoo.com)))) contactati-ma
PROGRAME FULLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
damageswat
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 03, 2007 10:56 am
Localitate: Romania

Mesajde damageswat » Mar Apr 03, 2007 11:14 am

care vreti programe de facut muzica HOUSE sau indiferent va pot ajuta eu.(contra cost) dar ieftin!! ((((damage_swat@yahoo.com)))) contactati-ma
PROGRAME FULLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
damageswat
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 03, 2007 10:56 am
Localitate: Romania

Anterior

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori