programe de facut House

Forum Dedicat Celor Ce Sunt Cu Adevarat In Lumea Muziki House

Cat timp credeti k va mai tine curentul HOUSE?

pentru totdeauna
34
71%
nu mai e la moda
3
6%
un timp
8
17%
a murit perioada House
3
6%
 
Voturi totale : 48

are cineva REASON sau ceva mi bun ?

Mesajde Dj_Blue » Mar Dec 23, 2003 5:18 pm

Sunt Dj shi vreau sa imi intemeiez o trupa shi am lucrat eu in Fruity Loops 3.0 am un an dar nu ma mai multumeshte am auzit ca Reason e mult mai bun shi ca are shi efectul de rebirth shi altele poate foarte bine sa fie imbinat cu un Roland. Va rog ajutatzi-ma plsssssssssssss
If musik is a crime...take me to jail !
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

muzica house nu prea se mai cauta in Romania

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 9:00 am

sunt oameni da nu prea multi.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

Mesajde Dj_Blue » Mie Ian 07, 2004 12:09 pm

Bai oameni buni eu nush de ce au schimbat titlul la forumul asta dar eu vreau shi eu programul asta full. eu un program de facut musica adevarata mai oamnei buni. facetzi un link daca gasitzi varianta full. plllllllllllllllllllssssssssssssssssssssss
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

Mesajde dj_jaxxx » Mie Ian 07, 2004 7:02 pm

In primul rand, varianta full pt Reason 2.5 nu cred ca se poate gasi pe net avand in vedere ca are un 'sound bank' de vreo 1.4 GB. L-am vazut pe un program de file share ca si kazaa. Se numeste eMule.

Aici e pagina web: eMule

Aici downloadezi eMule: download eMule

Te conectezi la un server si ii dai search.

Pe kazaa am gasit Reason dar are numai vreo 40 de MB si cred ca e doar un demo si din cate ai spus iti trebuie full version deci ar fi indicat sa incerci pe eMule sau pe dc++ (un alt program ca si eMule).

Sper sa gasesti ce iti trebuie.

In legatura cu Steve Lawler, am un set cu el din Ibiza in 2001. Pe ala il cauti?
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

cool

Mesajde Dj_Blue » Mie Ian 07, 2004 7:11 pm

In sfarshti un om care ma intelege cu adevarat. Ms pt ajutor am sa caut sa vad daca shi merge eu am lucrat shi inca mai lucrez in fruity loops dar nu mai iese ceea ce am auzit ca se poate face pe Reason. shtiu ca in varianta full ajunge la un 312 euro shi nu prea imi permit acu.
am 7 piese complete in fruity dar vreau ceva mai spectaculos. am demmo de la Reason shi am vazut ce poate shi de aceea imi doresc foarte mult sa il am shi full.
shi un sfat pt ceilaltzi "mai invatzatzi sa facetzi shi voi musik nu numai sa o ascultatzi".
sper ca nu am suparat pe nimeni dar asta e adevarul.
bafta ALL.
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

Mesajde Dj_Blue » Mie Ian 07, 2004 7:43 pm

shi la dc++ ce ip pun shi port
eu fol asta in retzeaua care imi furnizeaza net, shi shtiu ca are un ip shi un port pe care trebuie sa intri in rest setarile le shtiu.:con:
If musik is a crime...take me to jail !
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

Mesajde dj_jaxxx » Joi Ian 08, 2004 4:09 pm

Nu cred ca trebuie sa bagi ipul tau. Cred ca ti-l gaseste programul automat. Faza cu dc++ este ca threbuie sa ai multe fisiere la 'share' pentru ca sunt diferite criterii pentru a intra in huburi. Majoritatea cer sa ai cel putin 10gb de share. Eu doar am downloadat dc++, am specificat ce foldere sa adaug la share si cate locuri de upload sa am si dupaia m-am conectat la huburi. Dar gasesc ca emule e mai bun un pic. Adica acolo gasesti mai multe decat pe dc++ care este mai ales pentru filme si muzica. emule are tot ce vrei si ce nu vrei :)
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

La mai mare..

Mesajde Trendroid » Sâm Feb 14, 2004 9:59 pm

Salut, am Reason 2.5 Full Version, cat despre chestia cu formatia.. ce pot spune decat ca-mi starnesti zambetul :), trezeste-te omule! vorbesti ca-n telenovele :), daca vrei sa facem schimb de experiente scrie-mi: PiratesOfTribal@yahoo.com ok? :)



Cat despre chestia "House" tot ce pot spune e ca sunteti Idioti daca afirmati ca "house"-ul e pe duca: Deep Dish, Arman Van Helden, Danny Howells, Danny Tenaglia, Steve Lawler,Satoshi, Digweed,Lawo & Bushwacka, si inca vreo 200 pe care-i cunosc..pun si se invartesc in jurul fenomenului "house" prieteni. House-ul e la putere si v-a fi..problema se pune daca puteti intzelege adevaratu intzeles al conceptului.
Trendroid
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Noi 07, 2003 9:15 pm
Localitate: Pitesti

Mesajde Calinescu » Mar Feb 17, 2004 12:48 am

1) dj blue...tu asa crezi ca e treaba...face cine vrea muzica..? cum adik "mai apucati-va de scos muzica"? 2) tu macar stii la ce te referi cand zici house? sau zici asa...la muzica electronica in general. c-o fi suie, c-o fi impact...tot una ti-e. 3) pt tine ce face un dj? ce inseamna dj? care e diferenta intre dj rhadoo si michi? 4) ai o clapa acasa..? stii sa o folosesti? 5) ia legatura cu mine...ca sa-ti ascult piesele..sa-mi dau cu parerea...ca omu'
Calinescu
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Dum Apr 20, 2003 8:58 pm
Localitate: is

Mesajde George900 » Joi Apr 15, 2004 2:19 pm

Eu cred ca fruityloops e cel mai tare program la ora actuala ...eu am fruityloops 4.5 si ce-mi place cel mai mult la acet program e ca fura sunete efecte si generatoare de la alte programe care sunt instalate pe acelasi director de exemplu eu iam bagat pe fruityloops generatorul V-Station de la reason 2.5 simplu dai scan Plug. in plus cati cu kazza VST si o sa gasesti peste 40 de plug. vreau sa spun ca WAsp II e cel mai bun pentru muzica electronica si in plus poti face si muzica rock Donwloadezi Slayer I si Slayer II si faci super rock si de care vrei ...poti sa bagi microfon direct prin Fruityloops are si vocoder eu am instalat vre-o 4 vocodere + orga midi eu cred ca e cel mai tare program si mai bun ca reason ...
George900
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 14, 2004 6:03 pm
Localitate: Moinesti

Mesajde George900 » Joi Apr 15, 2004 4:37 pm

Vand sunete de tobe si pian Roland luate de mine pe pe Roland G 1000 valabil pentru Fruityloops mai multe detalii pe MGeorge_98@hotmail.com
George900
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Apr 14, 2004 6:03 pm
Localitate: Moinesti

Mesajde Blackie » Joi Iun 17, 2004 1:18 am

Interesant ce se discuta pe aici ... Hai sa va spun ceva ..... Curentul acesta house la noi nu este si nu prea va fi inteles de multi dintre noi .... pt ca cei care inteleg aceasta muzica sunt putini .... vad ca unu care intelege este Calinescu [ imi place cum ai pus problema ] ! Despre soft-uri MMM .... Dj Blue parerea mea de "Om" .....Fruity Loops avantaje poti pune instr Ex Fm 7 [ Native Instr ] , Pro 53 ... etc , Soundfont-uri si acum mai nou vad ca au bagat instrumente mai noi ! poti pune ca efecte vst-uri ..... ce ti-as recomanda ... Waves ... Fruity este un prog destul de destept cu multe facilitati si cu un playlist cam pt tot omu .....dezavantaje are o dinamica de rahat [ de fapt duce lipsa ] nu are un sunet cald [ Cum are reason ]............. Pe de alta parte acest Reason este preferat de multa lume ... pt reverb-ul pe care il are pt dinamica pt efect sunt mult mai apropiate de o clapa ... ceea ce la Fruty lipseste cu desavarsire si trebe sa bagi dinamica cu efecte .... dar are un playlist de te scarpini cu mana stanga la urechea dreapta ! Un lucru bun ar fi sa lucrezi cu amandoua .... si masterizezi cu Cubase !! As putea sa vb mai mult dar ma cam grabesc ... Ideea e ca .... cel mai bun prog este ala cu care te obisnuiesti ! In nici un caz Ejay !
Blackie
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 2:09 pm
Localitate: Bucuresti

nice nice nice

Mesajde keith1 » Mar Iul 06, 2004 11:36 pm

WOW.. in sfarsit se da shi la noi cu parerea despre produs muzica..

Nu am citit 100 %cu atentie ce atzi scris.. numa sunt de acord cu cateva chestii care mi-au sarit in ochi..

Ceea ce priveste productzia muzicii si ceea ce priveste programele cu care potzi crea something...

Personal Reason-u e Nr.1 dar... (aces dar) e chestie de gustu fiecaruia..

Eu zic sa nu grabesti productzia ca altfel iese un SHIT (big SHIT) ..

ma ocup de catziva ani cu (facutul muzicii) si de abia acuma incepe sa iasa ceva... Si la acest ceva ma refer pe plan internatzional de calitate..
nu sa sune la nu stiu care ceva in ureche si sa zica.. ca-i beton.. ci chiar sa o potzi compara cu o duzina de piese non-comerciale...

Atunci cand incepe piesa ta sa sune sau macar sa se apropie de una Adevarata.. atunci potzi zice ca stii cam 10 % dintr-un program de facut muzica..

Iara aici poate o sa ma contrazica catziva.. ca eeh... Stiu eu programu ala pe de rost.. Error omu.. ai de invatzat de nu potzi duce...

de ex. eu mi-am pus ceva piesa aici .. a little demo of mine.. sper sa se poata face download.. if not.. keith1@rdslink.ro and we'll chat :D

waitin''''.. for some.. beats :dir:

Keep on ravin'
keith1
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 05, 2004 10:26 pm
Localitate: Oradea

Mesajde Nimeni Graphics » Sâm Iul 10, 2004 12:11 am

Un site cu tot cu forum in domeniu ...

http://www.nimeni.as.ro merita vazut
" It's all about Pc Music "
www.nimeni.as.ro
Nimeni Graphics
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:21 am
Localitate: Bucuresti

Need Help on Login''!

Mesajde keith1 » Joi Iul 15, 2004 6:36 am

salutare nimeni.. G... :))

tot incerc sa-mi fac login pe Nimeni.as.ro

si nu merge..

errors on your webpage? or what?

mi-am facut cont acolo si nu poate fii activat.. i donno' why

cont Keith1
e-mail keith1@rdslink.ro

trimite-mi te rog un mail sau ceva.. sa ma inscriu si eu acolo.. ca as avea cateva idei de propus...

KeeP on RaViN'

:o
keith1
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 05, 2004 10:26 pm
Localitate: Oradea

Mesajde migxiandrill » Mie Aug 18, 2004 5:10 pm

Am nevoie de fruity loops 4.5 full.
Daca se poate si de reason 2.5 full.
Am vazut ce se poate face cu ambele programe. Cu Flp studio am facut ceva piese, insa nu le pot salva decat in mp3 sau wav, deorece in format flp imi da eroare la incarcare. Cine are programele de vanzare sa ma contacteze la migxiandrill@personal.ro sau chiar aici pe forum
migxiandrill
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 18, 2004 4:01 pm
Localitate: REGHIN

Mesajde gamb0 » Lun Ian 24, 2005 6:12 pm

RecomaND REASON pt ca am vazut ce poate sau daca nu si un ejay ca potzi face treaba si cu el
:P
gamb0
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Ian 05, 2005 11:44 am
Localitate: Cluj

House muzik

Mesajde MeBaD » Sâm Feb 12, 2005 4:24 pm

Ppl sunt oameni care asculta house plin de ei dar unde sunt cluburi cu asa muzica ma refer de calitate nu ce se asculta la noi ;a Sincer sunt in Arad cateva cluburi care se numesc cele mai tari baga house bla bla bla am stat 5 minute si am plecat acasa doar muzica comerciala!!!Kill me :nope: Nu mai ai ce sa asculti in tzara asta :cry: Si cand vezi si ce Dj`s avem... :bleah: .... Cred ca nu mai are rost sa spun ce am pe suflet :yD a innebunit lumea :shock: ;a
Me need some kul beats to wash my brain A-)
Sper ca n`am suparat pe nimeni :sal:
Avatar utilizator
MeBaD
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Feb 12, 2005 12:00 am

Mesajde cosmicX » Sâm Feb 12, 2005 5:39 pm

migxiandrill : vezi ca a aparut Reason 3..cu cateva plug-inuri noi...poate il gasesti pe dc++ sau pe niste torente..eu inca il mai caut

gambO : se pot face multe pe reason...de ex ultimul album prodigy e facut in mare parte in Reason :)
Avatar utilizator
cosmicX
Junior Member
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am

Mesajde retxed » Sâm Feb 12, 2005 6:55 pm

intrati si voi pe homerecording daca nu stiti ce programe sa folositi
Eu va recomand Cubase SX si puteti folosi si Reasonul prin el rewire
retxed
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Mie Dec 24, 2003 12:00 am

Salut!

Mesajde valikey » Dum Feb 13, 2005 3:55 pm

Am o rugaminte! Daca se poate as dori si eu Fruity loops 4.5 , am FL 3 , reason 2 , ReBirth ___ dar Fl este cel mai bun, deci sunt de acord cu tine. Si daca cunosti siteuri de unde se pot downlouda VST, PLS raspuns pe Valikrey@yahoo.com , nu vreau programul moka!
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Salut!

Mesajde valikey » Dum Feb 13, 2005 3:58 pm

Am Reason 2.0, ReBirth--- Scrie-mi pe valikey@yahoo.com
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Mesajde evil_mary » Joi Feb 17, 2005 12:00 pm

sal'tare :) eu sunt noua pe aici.
are cineva dance ejay 5 (full version) sau macar dance ejay 3 (full version)... si de ce nu 4. LOL nu sunt fana a ejay-urilor pt. ca's prea limitate, dar uneori imi place sa ma joc cu ele ;).
dau la schimb Fruity Loops 5 (full version), Orion Pro (full) si Acid Music Maker (full).
apropo ma poate invata si pe mine cineva cum sa folosesc Fruity? nu pot decat sa fac melodii monotone si banale :( nu stiu cum dracu' sa-l fac sa sune mai comercial (gen eurodance 90's)... ma scoate din sarite :)
va multumesc anticipat boys :)
fuck me and I'll fuck u twice!
evil_mary
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 17, 2005 11:35 am
Localitate: Romania

Mesajde Dj_Blue » Joi Feb 17, 2005 2:44 pm

am de un an reason 2.5 adik toata gama propellerhead dar acu caut reason 3.0 daca are cineva sa ma anuntze poate ajungem la o intzelegere.
cat despre e-jay-uri nush cum sa spun dar nu cred ca mai merita sa scoata ashtia ceva pt ca nu sunt altceva decat nishte jucarii penale.
ar trebuie scris pe ele UTILIZABIL de copii cu varsta cuprinsa intre 8-12 ani
daca vrei sa shtii mai multe despre FL itzi pot explica pe forumul http://www.armbell.com/forum/index.php?mforum=soundart am lucrat 1 an jumate in fl shi inca continui sa ma mai joc cu el :) reason e exceptional dar acum caut cele 3 inst vst de la spectrasonics daca are cineva mail me @ supersimplu@yahoo.com zbye
If musik is a crime...take me to jail !
Dj_Blue
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:10 pm
Localitate: iasi

Facem schimb!!!

Mesajde valikey » Joi Mar 03, 2005 12:01 pm

AM Dance e-jay3,4 5,6, si alte e-jayuri toate full si vreau fruity loops 5 si celelalte softuri. Am o colectie de softuri si stiu sa le folosesc pe toate. Si pentru soundul dee eurodance 90' nu este greu mai ales pe fruity loops . Eu am combinat soundul 00' cu stilul 80' si merge. Daca facem schimb eu sunt din Botosani , poti sa-mi scrii pe Valikey@yahoo.com sau sa-ma suni la 0742257898 si am sa raspund repede.
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Mesajde valikey » Joi Mar 03, 2005 12:01 pm

AM Dance e-jay3,4 5,6, si alte e-jayuri toate full si vreau fruity loops 5 si celelalte softuri. Am o colectie de softuri si stiu sa le folosesc pe toate. Si pentru soundul dee eurodance 90' nu este greu mai ales pe fruity loops . Eu am combinat soundul 00' cu stilul 80' si merge. Daca facem schimb eu sunt din Botosani , poti sa-mi scrii pe Valikey@yahoo.com sau sa-ma suni la 0742257898 si am sa raspund repede.
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Mesajde Dj_ACMu » Joi Mar 31, 2005 9:00 pm

fruty loops 5



by ACMu
Dj_ACMu
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 25, 2005 4:10 pm
Localitate: Stei

Mesajde maxx1nsane » Mie Sep 14, 2005 7:23 pm

....credetzi ca muzica adevarata se face cu fruty loops?
incercatzi macat Q-base...sau ceva de genu asta...
fruty loops e de copii :)
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde migxiandrill » Joi Noi 17, 2005 9:11 am

Salut, am revenit in acest forum. A trecut un si de cand am fost pe aici. Inca mai caut reson 2.5 si acum si 3.0. Am demo-urile si am vazut ce se poate face cu ele(programele).La inceput (in 2003) am lucrat in flp 3.0., cam un an, dar am dat de reason 2.0 si pot spune ca acest program este cel mai bun de facut muzica.Bestia de synth numita maelstrom este ideala pt. genul trance, iar in subtractor am reusit sa scot sunete de Yamaha seria cs ...x.Nu am controler midi sau o clapa si de aceea sunt nevoit sa-mi fac proiectele in flp si sa le exportezi in format midi pt. a le folosi in reason. Am de ceva timp nuendo 2 dar inca nu stiu sa-l folosesc, poate ma ajuta cineva. Pt. sound gen anii 90`s eu zic ca in reason se poate face foarte bine utilizand subtractorul si nn19 samplerul.
Daca cineva ma poate ajuta cu full-urile de la reason 2.5 si reason 3.0, si chiar flp5 sa-mi scrie aici pe site sau sa ma sune la numarul 0747-206816.
Multumiri anticipate.
migxiandrill
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Aug 18, 2004 4:01 pm
Localitate: REGHIN

Mesajde D3x73rU » Mie Noi 30, 2005 1:32 am

http://www.torrentz.com e un motor de cautare pt torrents ....programul pt a descarca torrents ...il gasiti aici http://www.download.com/BitComet/3000-2196-10296306.html?part=dl-BitComet&subj=dl&tag=button
Spor la download........
Later Edit ....cred ca stiti ce trebuie sa cautati pe http://www.torrentz.com .....daca nu ....contactati-ma la gaby@blackseanet.ro sau pe id-ul de Ymessenger catae82 pt un full version Reason 3
D3x73rU
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Noi 30, 2005 1:24 am
Localitate: o da

Următorul

Înapoi la House

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori