timpul - productie proprie

Beletristica, SF, Filozofie...

timpul - productie proprie

Mesajde big_mire » Mar Feb 07, 2006 1:25 pm

eu fug de timp amanandu-l
el fuge de mine trecand
eu il aman
el ma trece
ne departam unul de altul
ca doi straini
si umblam prin locuri nestiute
cat mai departe
ne gasim apoi
prin locurile nestiute
si ne imprietenim
ca doi straini printre straini
big_mire
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:05 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde pacha » Joi Feb 16, 2006 11:57 am

Mai demult,a spus cineva:fugit ireparabile tempus.

Ala a spus totul
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Feb 16, 2006 12:05 pm

Big mire, e slaba poezia, sper ca avem voie sa criticam. Daca ai inlocui "eu" cu "pula" si "timp" cu "pizda" ar fi poate mai interesant.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde wednesday » Vin Feb 17, 2006 12:53 pm

mi-e greu sa cred ca matale esti anu 4 la litere, poiezeia aia urla de la o posta a frustrare naiva de clasa a 7a. i might be wrong, dar alfel nu o vad.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Raspuns Celor Carora Cuvintele Le Ies Prin Alte Parti Decat Pe Gura

Mesajde big_mire » Sâm Feb 18, 2006 10:41 pm

wednesday scrie:mi-e greu sa cred ca matale esti anu 4 la litere, poiezeia aia urla de la o posta a frustrare naiva de clasa a 7a. i might be wrong, dar alfel nu o vad.

aviz administratorilor acestui site:domnilor , nu mai lasati pe aici sa isi dea cu parerea specimene ca cei ce folosesc cuvinte iesite parca pe fundul si nu pe gura lor...e pacat ...
iar cel ce spune cum ca nu as fi la litere, il anunt ca as fi oricand dispus la o polemica civilizata cu dansul, insa cu argumente si nu cu injuraturi de doi bani. cel ce spune ca as avea poezii de clasa a 7 a, cred ca insusi el este un pustan acneic si frustrat cu un vocabular limitat de doar cateva cuvinte, si alea limitate la zonele erogene.asa ca astept argumente pertinente care sa spuna ca o poezie e o tampenie, si as accepta asta cu draga inima, insa cu argumente si nu cu ragaieli, onomatopee si ragete bovine. mai puneti mana pe o carte domnilor , caci internetul si indobitoceste lumea, daca nu folosit cu cap! take care!
big_mire
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 07, 2006 12:05 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde eyewitness » Dum Feb 19, 2006 9:26 am

aviz administratorilor acestui site:domnilor , nu mai lasati pe aici sa isi dea cu parerea specimene ca cei ce folosesc cuvinte iesite parca pe fundul si nu pe gura lor...e pacat ...


stimate user poet

in primul rand aveti un tred aici unde forumistii isi insereaza creatiile proprii :
http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=8816
va rog sa-l folositi pe viitor

in al doilea rand, in momentul in care v-ati publicat creatia pe un forum, automat v-ati isushit si riscul unor comentarii mai mult sau mai putin pertinente. acceptati-le sau ignorati-le dar va reamintesc ca a place sau a displace nu atrag dupa sine si argumente

in al treilea rand, din comentariile de mai sus nu am sesizat inca intentia userilor de a va jigni insa raspunsul dvs este foarte aproape de limita impusa de regulamentul forumului vis a vis de jigniri

in al patrulea si ultimul rand, poezia dvs este banala, puerila iar ideea de final cu 2 straini printre straini fumata si chiar mediatizata.

va asteptam cu noi creatii, insa speram ca pe viitor, sa nu ne subestimati inteligenta

va multumim,
adminu de serviciu

ps: tred inchis
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm


Înapoi la Literaturile vechi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator