Politia face abuzuri din nou !

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Politia face abuzuri din nou !

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 1:45 pm

Prima etapa , primele incidente intamplate in Peluza ! Pana cand ?
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Aug 02, 2004 1:56 pm

Pana cand o sa existe si suporteri civilizati.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 02, 2004 1:58 pm

io creca pana se incheie campionatu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 2:12 pm

piskeshu suporteri civilizatzi exista pe stadion ! Intrebarea este gaborii sunt civilizatzi ? Nu este corect si normal ce fac ! Prin puterea care o au a legii fac ce vor ei si cand vor ei ! hEh ! Trebuie sa fim respectati ! Nu zic de imunitate dar macar drepturi respectate !
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 2:21 pm

voi saracii probabil ca stateati linistiti pe scaunele voastre, nu injurati pe nimeni, aplaudati ca la teatru si raii aia de gabori s-au apucat sa dea in voi ca sa le mai treaca putin plictiseala. este ca am dreptate?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 02, 2004 2:26 pm

si io cred lafel ca baicsu, numa ca nu iea batut ca casa le treaca plictisieala ci ca a vazt unu dintre jandarmi o inghetata la un copilas din galerie si a vrut si el o bucata...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Aug 02, 2004 2:29 pm

io creca pe gabori ia enervat ca toti suporterii crosetau si unii mai cu tupeu chiar coseau la goblenuri.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 2:37 pm

Vi se pare normal daca 2 suporteri la gol se duc spre gard si garda sare pe ei sa dea in ei ? Daca da atunci inseamna ca la TV e cel mai bine de urmarit un meci ! Dar cu grija sa nu va bucuratzi si sa strigatzi prea tare la gol ( s`ar putea sa vina garda sa va dea amenda ca tulburatzi linistea ) !
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Aug 02, 2004 2:40 pm

dumi: sa fim seriosi. acu nu zic ca aia din garda nus tampiti, dar acu nu o sa stau sa le plang de mila suporterilor. pooi mei am fost pe ghencea de cateva ori in timpu facultatii si exceptand un gard impins si lasat fix pe pantofii mei nu am avut nici un fel de probleme cu jandarmii. dar acu ce sa facem, adevaru e ca io nici nu prea crosetez bine
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Aug 02, 2004 2:41 pm

Da de ce-i musai sa se duca la gard? Nu pot sta la locu lor? Au hemoroizi, ii manca-n cur?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 2:49 pm

piskej, pai asa a vazut ei la televizor ca se face. maine poimaine il vad pe mustata ca alearga pe gazon si ii arunca lu zenga o poza cu lacatus in fata.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 3:01 pm

memetshol ai zis ca ai fost de cateva ori pe Ghencea ! Incearca sa vi mai des sa vezi comportamentul politiei asupra suporterilor ! Nu vorbesc doar de pusti dar ti se pare normal ca la intrarea in stadion la verificarea biletului un om de aprox 35 - 40 de ani sa fie luat de jandarmi si dus la masina ( nu in metode decente ci bruscat ) pentru ca era baut ? La masina ce s`a intamplat potzi deduce ...
Aceleasi metode sunt aplicate si in deplasari unde chiar este inadmisibil ce se intampla ... si in Bucuresti daca mergem in giulesti sau groapa e imposibil sa nu fi cel putin amenintat verbal din motive absurde ! asa ca nici eu nu as fi avut nimic cu ei daca nu as fi avut motive !

piskeshu poate ai dreptate puteau sa stea linistitzi dar daca tot au gresit ti se pare normal ca politia sa sara la bataie ? Unde ne sunt drepturile ?
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Aug 02, 2004 3:13 pm

Dumi, ma faci sa rad. Normal ca oamenii betzi nu trebe lasatzi pe stadioane.

Tu vorbesti de DREPTURILE suporterilor, ca si cum s-ar fi intamplat nush ce tragedie, cum ar fi , de ex., decimarea indienilor. ce drepturi? dreptu tau valoreaza cat biletu pe care l-ai platit. Sa stai pe scaun si sa vezi meciu, comportandu-te decent asta ie dreptu tau.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 3:25 pm

piskeshu de cate ori ai fost pe stadion ? Daca ai fost de cel putzin 10 ori inseamna ca ti`ai fi dat seama ca majioritatea suporterilor consuma o bere , un vin la o terasa inainte de meci ! Unde este scris ca nu ai voie daca esti sub influenta alcoolului pe stadion ! DA vorbesc despre drepturile noastre ca doar nu traim in jungla ( m`ai luat cu indienii ) . Daca esti beat pe strada inseamna ca politia are dreptul sa se "antreneaza" pe corpul tau ? Daca in ziua meciului stau cu tovarasii intr`o terasa beau 1-2 beri si apoi merg pe stadion tie ti se pare ilegal ?
Bafta
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Aug 02, 2004 3:27 pm

ilegal nu da te pisi des dupa beri si deranjezi lumea in juru tau cand te duci la veceu, te vad gaborii si ti-o trag :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Aug 02, 2004 3:28 pm

Io vreau sa atrag atentia ca oamenii prosti care se imbata pot provoca diverse altercatzii si n-au ce cauta pe stadion. Una e sa bei o bere , doo, da nu sa te duci beat poola la meci.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 3:30 pm

mai baiatule, tu faci diferenta intre a bea 1-2 beri si a fi baut? sau daca omu respecetiv se face manga din 1-2 beri, atunci sa stea frumos acasa, ca stie ce il asteapta la meci.

personal am fost de multe ori la meci. mi-am bataie la greu si mi-am luat si amenda pentru ca am strigat o singura data cuvinte obscene la adresa unei echipe "de suflet". ce-i drept, bataie mi-a luam pentru ca oamenii din galeria din care faceam si eu parte se comportau nepotrivit, sa zic asa, la iesirea din stadion. nu imi amintesc sa fi luat bataie aiurea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 3:47 pm

Nu vorbesc numai de bautura ! Abuzurile politiei daca atzi fost pe stadion trebuie sa le fi remarcat atunci cand nu itzi dau voie cu un mesaj care lor li se pare ciudat desi nu inteleg mesajul ! ti se pare normal ca bannerul de la brigada Vacarm sa nu itzi dea voie ? Pe giulesti la intrare politia a vrut sa interzica accessul cu el in stadion deoarce au spus ca incita la violenta ...
Mesaje pe care desi nu sunt scrise vulgaritatzi sau expresii interzise sunt oprite la intrare ... Anul trecut de ce pe anumite stadioane au vrut sa opreasca banner`ul "Rezistenta Ultras" . Explica`tzi`mi si mie ce este ilegal ?
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Aug 02, 2004 3:53 pm

acu adevaru e ca si anu trecut in gruapa neni de la jandarmerie facura caactu praf si nu ne-au lasat cu niste uaresceuri,
dar primu fact descris...e caca
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 02, 2004 4:14 pm

discutia a plecat de la ceva si a luat o alta turnura, dar nu asta este ideea. intrebare pentru deschizatorul acestui thread: daca suporterii respectivi ar fi vrut sa sara gardul si sa patrunda pe teren in cine stie ce scop? puteau jandarmii sa intuiasca ce anume doreau sa faca cei doi?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde DuMI » Lun Aug 02, 2004 4:23 pm

baixinho nu`i chiar asa nu sareau gardul ! Oricum puteau fi opritzi dar nu bruscatzi !
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Mesajde PATTEU » Mar Aug 10, 2004 1:32 pm

Suporterii echipei fondate de regimul stalinist s-au dat iar in spectacol au confundat pasunea din spatele peluzei din ghencea cu closetele moderne din Giulesti ,la ei in ghencea se usureaza pe unde apuca ,venind in Templu din Grant fara un training ptr folosirea closetelor au inceput sa sparga si sa devasteze respectiva instalatie care ii putea ajuta sa ii curete de mirosul infect de aurolac ,spre surprinderea lor militia au uitat sa-i deranjeze cu vreo cateva milioane amenda ,dar asta e sa speram ca la urmatoarea vizita a acestor salbatici accesul la toaleta sa le fie interzis !!!
Avatar utilizator
PATTEU
Junior Member
 
Mesaje: 77
Membru din: Mar Ian 14, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 10, 2004 1:37 pm

PATTEU, mersi ca mi-ai ridicat mingea la fileu:

[b]Directorul Complexului Sportiv din Giulesti, Dragos Vladut, spune ca suporterii stelisti prezenti la meciul dintre Rapid si Steaua, scor 2-1, in cadrul etapei a II-a a Diviziei A, au produs pagube de aproximativ 300 de milioane de lei, informeaza site-ul gruparii giulestene. "Suporterii stelei au rupt 219 scaune in sectorul ocupat la peluza I, au distrus aproape in intregime un grup sanitar din sectorul D. Au facut praf o usa de termopan, au distrus un lavoar, instalatia de apa calda si apa rece, o tisnitoare. Culmea este ca nu s-au multumit cu atit, au mai facut si vreo patru-cinci gauri mari in peretii de la acelasi grup sanitarâ€Â
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Aug 10, 2004 1:39 pm

vai sarmanii...templu din grant...ba inca ma cac pe mine de ras
adevaru e ca voi cand veniti in ghencea nici seminte nu spargeti pe jos
bashti dacilea
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Aug 10, 2004 1:41 pm

memetule, vezi ca deja a inceput sa puta. problema este alta: singura modalitate prin care noi am putea sa distrugem grupurile sanitare cand mergem la voi este sa scoatem copacii din pamant.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Aug 10, 2004 1:52 pm

si nu avetz atata fortza nu ca nu atz incercat nu?
acu nu ca ii apar paia, da cred ca este o problema a galeriilor celor mai mari echipe din tzara (steaua si dinamo) plus a vuastra. de fiecare data cand is in deplasare distrug pacolo:scaune, la voi veceurili (din templu ~p)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mie Aug 11, 2004 5:01 pm

Mah ideea e alta.Am fost in deplasare la Cluj la meciul Poli - Cfr si sa mor eu de nu eram tratati ca niste animale.Am ajuns in gara unde ne asteptau(Atentie!!!) 300 de jandarmi cam la 600 de oameni sa ne duca la stadion de unde ne cumparam bilete.Am cumparat bilete...surpriza...cu 5 ore inainte sa incepa meciul ei vroiau sa ne bage pe stadion sa nu cumva sa ne plimbam prin oras si sa devastam tot.in fine,pana la urma am rupt noi randurile,am fugit de jandarmi,toate bune si frumoase....Cu 1 ora jumate inainte sa inceapa meciul toata Commando Viola se strange in jurul stadionului Cfr si dam sa intram pe stadion.Se intra cate 3!!! persoane odata sa putem fi verificati din cap pana in picioare.Eu fiind imbracat mai larg sunt tras deoparte si sunt perchezitionat ca un adevarat traficant de droguri....
Jandarm:"Ce-ai la gat?"
Eu: Un aparat foto
Jandarm:"Sa vad."
Ii arat aparatul,dupa care....
J:"Ce ai in buzunare?"
Eu:"Portofel,mobil,chei si un batic"
J:"Sa vad"
J:"Ce-ai in portofel?"
Eu(deja nervos si iritat):"BANI SI ACTE"
J:"Sa vad"
Eu deschid portofelul,ii arat niste bani,buletinul,o poza cu prietena mea si zic:"E bine asa?"
J:"Desfa baticul"
Eu:"De ce?"
J:"Poate ai lame sau obiecte contondente"
Il desfac,ii arat ca e o BUCATA DE PANZA si zice....bine treci....
Eu fericit ca am trecut de "filtru",hopa i se scuala la alt jandarm.."filtru II" sa ma ieie deoparte....
J:"Ce-ai in ghiozdan(o intrebare normala)"
Deschid geanta in care aveam: O camasa mai groasa,o pelerina si un Mp3 player
J:"Deschide Cd-playerul"
Il deschid,dupa care ma pune sa ii scot cd-ul si sa ii arat ce e in locul de baterii.Eu rosu de nervi ii spun ca in locul de baterii am BATERII.Ma pune sa le scot sa nu le arunc cumva pe teren si sa le las acolo ca...citez..."poti sa-ti cumperi altele".Eu ii zic ca daca ma pune sa scot bateriile si sa le arunc nu intru pe teren,stau afara ca bateriile alea erau de fapt acumulatori si nu le arunc nici in ruptul capului.Pana la urma intru pe teren,dar nu fara comentarii..."ridica-ti pantalonii ca stau prea jos".Trebuie mentionat ca nu am fost singurul tratat asa ci toata lumea a fost tratata la fel.Problema e ca nu ai voie pe stadion cu anumite bannere,de fumigene ce sa mai vorbim.In fine.Nu zic ca suporterii sunt "Usa de biserica",dar totusi suntem oameni care vrem sa ne sustinem echipa si pana in momentul in care nu am facut ceva rau,oamenii de ordine nu au voie sa actioneze violent sub nici o forma.Cei care au fost in deplasari,din orice galerie din tara,stiu despre ce vorbesc.Ar mai fi de zis multe,dar deja am scris destul deocamdata.


Numa bine


P.S. Am uitat sa mentionez ca la finalul meciului am fost tinuti 30 de minute intre stadion si poarta de la iesire(in picioare stateam bineinteles) din dracu stie ce motive.Crispati rau clujenii astia.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 12, 2004 12:12 am

la ultima chestie asa se face de obicei: galeria echipei oaspete pleaca dupa ce suporterii gazda au parasit stadionul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Joi Aug 12, 2004 2:52 am

Oameni buni, ideea este urmatoare. Si jandarmii gresesc, dar si suporterii gresesc mai rau decat jandarmii. Eu una nu ma pot plange de perchezitii prea atente, deoarece sunt fata si noi suntem lasate sa intram pe stadion mai usor decat barbatii, lucru gresit as putea zice, dar ma rog, sa trecem peste asta. In schimb am sa dau un exemplu. In prima etapa din returul campionatului trecut am fost cu niste prieteni in deplasare la Brasov. Ce este corect este faptul ca 98% dintre suporterii stelisti s-au alcoolizat grav pe drum si au ajuns la stadion mai mult decat beti. Cu toate acestea, nu au produs altercatii in Brasov sau la intrarea pe stadion. In schimb, cu 10 minute inaintea meciului gaborii ne-au anuntat ca vom intra unul cate unul!!!!!!!!!!!. Ce mai ziceti de asta oameni buni. 300 de oameni in fata stadionului ar fi reusit sa intre, dupa parerea lor, unul cate unul in 10 minute. Normal ca s-a creat o tensiune, suporterii dorind sa vizioneze meciul, iar gaborii au crezut de cuviinta sa dea in noi si sa pulverizeze in stanga si in dreapta cu spray paralizant. In concluzie, frate la noi in Romania, cand e vorba de fotbal, meciul suporteri vs gabori se termina la egalitate. RADE CIOB DE OALA SPARTA!!!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde DuMI » Sâm Aug 14, 2004 1:54 am

baixinho am deschis topic`ul asta pentru abuzuri ! atunci cand suporterii gresesc si sunt sanctionatzi nu mai este abuz din partea lor ! Doar de abuzuri este vorba !
baixinho zi`mi si mie plz daca frecventezi peluza de obicei ?!? 10x
Bafta
Am tot ce vreau si nimic nu e al meu
Ma intreb mai mereu voi ramane derbedeu ...
Avatar utilizator
DuMI
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iul 15, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron