Jos Becali!

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Jos Becali!

Mesajde AdevaRapper » Vin Aug 27, 2004 7:29 pm

Galeria-i prima voce! Jos Becali! Sus Lacatush!

Pentru a ne demonstra pana unde poate ajunge prostia, Gigi Becali nu a plecat in excursie in jurul lumii, insa a facut ce stie el sa faca mai bine.

Il acuza pe Rachita pentru meciul pierdut aseara, cand de fapt Paraschiv, Falemi, Bostina au fost principalii protagonisti ai infrangerii, oameni care greu si-ar gasi un loc in divizia A si care in nici un caz nu au ce cauta in primul 11. "Latifundiarul din Pipera" vrea sa scape de Vivi, uitand cate goluri decisive a dat, pana la urma, un fundas, care si-a facut treaba cu brio in 95% din meciuri.

Prostul, dupa ce ca e prost, se crede si superior. Exact ca Nicolae Ceausescu, la inceput modest, dornic sa invete, acum el e atotputernic, nu asculta de nimeni, taie si spanzura, el e patron, el e antrenor, da ce jucator vrea afara, arunca pe gratis coordonatorii pe care-i aveam rivalelor de moarte, isi face imagine politica pe seama Stelei.

Domnule Cioban, Steaua nu e a dumitale. Fa bine si lasa-ne! Ne-am saturat!
Ai acaparat tribuna, crezi ca baga cineva strambe, cand cea mai mare stramba esti char dumneata!

Ultima victima a lui Gigi este, se pare, Walter Zenga, care, adus intr-un moment foarte inoportun, nu are ce face.

Lacatus este legenda, Gigi marioneta, de aceea el nu l-a adus pe Lacatus, e invidios ca cineva, altcineva decat el, e aclamat si iubit de tribuna.

Gigi!
Sunt lucruri care nu se pot cumpara!
Pentru toate celelalte, te rugam sa stangi bani si sa ne lasi!

Forza Steaua!
Vino, Laca!
Pentru noi, pentru ultrasii adevarati, pentru stelistii sufletisti!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 27, 2004 8:07 pm

si cine crezi ca ar fi dispus sa investeasca atatia bani incat sa tina echipa in picioare daca e sa plece Becali?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Aug 27, 2004 8:15 pm

Crezi ca nu se gasesc destule persoane care sa vrea sa iasa in prim-plan prin imaginea Stelei?
Oricum, ce spui tu este o resemnare nelalocul ei, pentru ca nu putem accepta la infinit ca un prost cu bani sa creada ca, de vreme ce e bagat in seama e ceva de capul lui si sa devina arogant si dictator si sa faca din Steaua o taraba sau o tarla de oi.
Trebuie sa punem capac!

Eu sunt pentru revenirea Stelei sub tutela Ministerului Apararii Nationale, fie si din umbra cum a fost o perioada.
Oare de ce ne numim Armata Ultra?

PS: La familia Becali am intalnit toate tipurile de prostie:
-> prostia taraneasca, prostie care la inceput inspira mila, dar poate deveni periculoasa prin insasi definitia ei (Gigi)
-> prostia ciocoiului, mafiotului fara scrupule, gata sa sara la gatul oricui, indiferent de prietenii (Giovanni)
-> prostia prostului care totusi nu e atat de prost sa nu se prinda ca prostia nu trebuie aratata in public decat cand e nevoie (Victor)
Rusine acestui cancer al fotbalului romanesc numit familia Becali!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 28, 2004 9:33 am

omule, eu tin cu Rapid, deci sa-mi spui mie ca ma resemnez cand este vorba de situatia stelei este nepotrivit. chiar vrei sa spun ce sentimente am pentru echipa ros-albastra? sa fim seriosi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 28, 2004 9:52 am

bun... si ce treaba are becali ca numitu jucator din care se impleteste mobilier de gradina este paralel cu folbalu . tza trecut prin cap frodata ca asta ie per ansamblu valuarea lotului echipei de mai incolo de cinema lira si in jeneral a folbalului romanesc ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Sâm Aug 28, 2004 11:09 am

Eye, uitandu-ma inca o data la atitudinea lui Gigi fata de Rachita, cred ca, similar, Abramovici ar fi avut motive mai mult decat suficiente sa-l ghilotineze pe Mutu. Asta nu e o atitudine potrivita unui presedinte de club. Ati uitat cand Rachita ne-a salvat din situatii foarte grele, chiar inscriind.

A! Si inca ceva...mi-a trecut prin cap si ca valoarea lotului e scazuta. Dar oare nu e aproape acelasi lot care le-a facut minute fripte celor de la Liverpool? Nu e aceeasi echipa (ba chiar saltata un pic valoric cu Petre Marin si Andrei Cristea) care a impresionat placut campionatul trecut?

Oare nimeni nu observa ca aroganta lui Gigi creste pe zi ce trece? Oare nimeni nu observa ce sefi de galerie avem, cum e acum si cum era pe vremea lui Jean Pavel?
Atmosfera de la Steaua s-a schimbat vizibil. Cred ca cel mai slab meci al Stelei din sezonul trecut a fost totusi superior tuturor meciurilor de inceput (exceptand cel de la Zeleznik), chiar si cel de la Dinamo a fost un meci de tot kktul!

Si astea sunt doar cateva aspecte.

Noi ce asteptam? O minune? Cu Gigi n-o sa se intample. Onorabil pentru el era sa plece cu tot cu Piti si cu Meme Stoica cu ocazia ratarii campionatului!
Asa, orice perioada mai buna NU ARE CUM sa dureze mai mult de 3-4 etape! Aia nu e conducere!

PS: baixinho...de unde sa stiu ca esti rapidist?asta e fanclub steaua
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 28, 2004 11:21 am

Raperre, valoarea lotului este mult mai scazuta decat cea pe care a avut-o la meciul cu Liverpool prin simplul fapt ca au plecat Raducanu si Aliuta. Cristea nu o sa ajunga niciodata la valoarea lui Raducanu, iar Petre Marin sa fie multumit daca o sa ii ajunga la genunchiul lui Aliuta. si nu spun asta ca Aliuta este acum la Rapid. si pana sa se transfere la Rapid aveam aceeasi parere despre el, iar cand era in forma buna consideram ca Iordanescu trebuie sa inceapa echipa cu l.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Aug 28, 2004 11:34 am

baixinho © scrie:Cristea nu o sa ajunga niciodata la valoarea lui Raducanu

Cristea e clar mai bun decat Raducanu. El a demonsrtat ca poate inscrie si din afara careului de 6 metri. E drept ca Andrei nu are norocul sa se loveasca mingea de el si sa intre in poarta, dar... sa fim seriosi.

Intr-adevar, diferenta e facuta de plecarea lui Aliuta. Si cine a fost protagonistul acestui transfer? Caracterul "occidental" al lui Becali.
Intr-o situatie similara, cum a procedat Copos cu Zyati? Sau Abramovici cu Mutu? L-a aruncat pe gratis lui Juve? NU, a preferat sa-l tzina chiar si degeaba decat sa intareasca pe altii! La fel am facut si cu Danciulescu.
La fel de usor s-a debarasat si de Romeo Paduret care l-a suplinit pe Dorinel Munteanu multe meciuri.

Echipa Stelei e nimicita dupa poftele lui Gigi.
Cu Aliuta, Paduret (si chiar cu Piturca) credeti ca mai ajungeam aici ?
Chiar si cu Piturca (pe care nu prea il aveam la suflet) s-a purtat ingrat. Daca ai bani, nu inseamna ca tu poti sa faci si echipa! Daca vrei sa faci echipa, poti sa preiei functia de antrenor. Da' Gigi vrea sa fie in tot si in toate, daca are bani are dreptul sa se bage peste tot intr-o masura mare, mica, nu coteaza! daca are el pofta?...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 28, 2004 11:53 am

bre matale nu prea intelegi cum ie mersu prin fotbal adica DA, DACA AI BANI FACI CE VREI . steaua ie o investitie pentru gigi becali de unde trebe sa scuata bani ca nimeni nu ie prost sa investeasca neshte bani ca sa-i piarda fara a castiga nica

daca are interesu sa vanda un jucator ii va forta mana antrenorului sa-l foloseasca ca sa fie vandut iar tu ca superter poti sa te dai de ceasu mortii atata tinp cat nu ai nici un vot in consiliul de administratie.

nu tin cu echipa din ghencea si nici cu aia de langa ficus si nici cu rapid numa ca matale ca multi altii puneti problema gresit. pe familia becali ma pish de prin 90 incuace numa ca gigi fiind actionar majoritar face ce vrea cu investitia lui , ie ca un patron de intreprindere, nimeni nu puate sa-i dicteze pe banii lui.

in plus gigi ie mic copil pe langa abramovici si la bani si la atitudine.

al doilea punt gresit ie cu cine compari valuarea lotului lu echipa de mai incolo de cinema lira? cu poli iasi sau cu manchester? nu optservi ca ne dam infoiati in campionatu intern cu ce valorosi folbalisti avem si cand scuatem capu in lume o luam de nici n-apucam sa mai jucam in luna sectenbrie decat fuarte rar? facem duar un act de prezenta?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Sâm Aug 28, 2004 11:58 am

OK, mi-am expus punctul de vedere (pe care mi-l mentin), multumesc si voua pentru opinii! Se pare ca totul are un pret in bani pe lumea asta, nu?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 29, 2004 11:45 pm

Dupa meciu cu Craiova...nea Gigi a zis ca nu-i surpriza daca Steaua ajunge in finala cupei UEFA. ~p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Aug 30, 2004 11:01 am

si ce-ai gasit de ras? important e ca oamenii care scri aici CHIAR CRED intr-o echipa, nu ca tine care esti un amarat de mercenar, care la fiecare inceput de campionat tzii cu alta echipa. mars de-aici !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 30, 2004 11:07 am

Repet : nu este surpriza daca Steaua ajunge in finala cupei UEFA ! tu, ca suporter al Stelei, chiar crezi ca nu e surpriza acest lucru ?
Dupa dubla mansa cu TSKA Sofia..urmeaza 4 meciuri grele in grupe...unde tre' sa termini in primii 3 sa mergi mai departe. Dupa aia...urmeaza optimi, sferturi si semifinale. Deci 3 duble manse. Mda...nu e surpriza...daca Steaua trece de toate astea. E chiar ceva normal.

Nu e problema ta cu cine tin eu. Important este ca sunt suporter al fotbalului...asa ca marsh tu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Aug 30, 2004 11:18 am

ei bine, ca suporter al fotbalului ar trebui sa stii ca nici un meci nu seamana cu altul, asha ca orice este posibil. si ca de obicei, esti un dobitoc. incearca sa ma evitzi te rog !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 30, 2004 11:25 am

off-topic : stimati moderatori, pot sa-i zic si eu lu' SOD ca e dobitoc ? sau se pedepseste ?

on-topic : eu imi doresc din tot sufletu ca Steaua ..nu numai sa ajunga in finala UEFA, dar sa o si castige. totusi..afirmatia lui Becali este doar un vis. Irealizabil in vremurile actuale.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Aug 30, 2004 11:31 am

domnului SOD, ca n-am fost la curve impreuna.

si daca este doar un vis, cine itzi permite sa razi de acest vis? sau cine itzi da acest drept? vezi de esti dobitoc? ca nu gandesti mai departe de o secunda..
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 30, 2004 12:18 pm

limitati-va la a discuta strict pe marginea subiectului. v-as ruga sa folositi epitetele mai mult pentru eventuala intalnire face to face sau pentru ym. multumesc.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Aug 30, 2004 12:24 pm

cu oameni care se gandesc doar la ce sa manace peste o ora nu potzi avea o discutzie pertinenta. iar face to face mi-e greu sa cred ca o sa se intample. asa ca scriu aici, ca de aia e forum, sa ne expunem opiniile.

cat despre gigi, eu am numai cuvinte de bine. doua chestii i-as reprosha : gazonul si tabela. dar sunt convins ca vor fi rezolvate si astea.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Aug 30, 2004 12:29 pm

eu sunt convins ca daca nu ar fi niste unii pe langa el care sa-i dea si sfaturi rele si ar face declaratii mai cumpatate, echipa favorita a lui SOD ar defila in Romania.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Aug 30, 2004 7:07 pm

Sa fim seriosi!
PS: Incalificabil gestul lui Gigi de a se descotorosi de Vivi Rachita.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Raz van Helsing » Lun Aug 30, 2004 9:42 pm

Deh, nu-mi prea plac oierii in sensul becalian... Nu-mi prea place ca fara un astfel de oier Steaua ar fi undeva pe la mijlocul clasamentului... Nu ca ne-ar fi adus Gigi glorie eterna pana acum, sau ca ne-o va aduce prea curand...

Si apropo, de acord ca nu-mi prea place sa avem bosorogi in lot, dar sa aduci doi jucatori ca Baciu si Lovin, doar fiindca sunt inalti... Are UEFA vreo limita de inaltime? :rolleyes:
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Raspopitu » Mar Aug 31, 2004 3:04 pm

M-am prapadit de ras cand am auzit ce filme are nea gigi.Steaua in finala cupei UEFA...Seamana cu o afirmatie recenta si la fel de penibila...:"Lasati-ne sa ne antrenam pt Champions League"...macar asta era parca mai realizabil decat finala UEFA.E clar ca AR FI O SURPRIZA,de care noi toti cred ca ne-am bucura daca s-ar realiza.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Sep 24, 2004 8:00 pm

in fotbalul romanesc gigi berbecali e singuru care a investit MULT mai mult decat a castigat. Spre deosebire de Copos, Badea shi altzi profitorii ca ei. Ca castigat imens la capitolul imagine, bravo lui, inseamna ca a fost istetz shi a stiut cum sa se bage in fatza. Ca e agramat, uneori extrem de imbecil shi deseori neandertalian in gesturi, treaba lui, d'asta nici n-am sa-l votez la alegeri. Dar pentru ce-a facut la Steaua eu il admir, shi daca ar fi avut de la inceput un antrenor competent ca Zenga, nu ca jaful ala de Pitzurca care a investit EXTREM de prost in jucatori, cred k acuma steaua n-avea rival. A greshit intr-adevar cu Aliutza, insa sa nu uitam ca Aliuta nu mai jucase nimic de 1 an, ca acuma rupe la Rapid, e treaba lui, shi micutzului shi "coloratului" mijlocash ar trebui sa i se ceara socoteala. De ce acolo poate shi la steaua nu?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Noi 27, 2004 12:36 pm

ai putina dreptate decret
dar io imi amintesc ca atunci cand a preluat steua ,aceasta echipa era cea mai tare din romania ,si razboiul lui fratii becalii a dus echipa la pamant
el a distrus steaua si acum o reface,el si piturca
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori