Penalii din ghencia

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Penalii din ghencia

Mesajde Daimon » Vin Feb 25, 2005 1:04 am

Astazi steaua a meritat victoria. putea sa bata si in timpul celor 90 de minute, pt ca au avut ocazii, si mai ales pt ca au jucat fotbal, jos palaria din punctul asta de vedere (nu discut aici problema terenului, cat era ala teren de fotbal si cat orezarie) dar m-a dezgustat faptul ca la o anumita televiziune au aparut nijte baitzi (mari "ultrashi" ma gandesc) ca sa ii cante osanale lu jiji oieru.

daca asa se intelege acolo la bukale cum ca galeria tre sa se aiba bine cu conducerea ca doar ia bani de la ea (cum stim toti ca se intampla) imi pare rau pt fenomenul ultras din romania, care se pare ca exista doar intr-un loc.. si ala nu e sigur ca e in romania...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cutuma© » Dum Feb 27, 2005 7:03 pm

Cu tot respectul DAR tu judeci ce vezi in afara stadionului shi asta sub impulsul unei exuberantze de moment?! Cand toate ziarele din Europa au scris ca publicul din Ghencea a purtate echipa catre victorie, cand dupa ce Dorinel a ratat penaltiul tot stadionul i-a scandat numele, shi cate shi mai cate, tu ai tupeul sa vi sa spui ca nu exista fenomenul ultras?! Tu te auzi vorbind?!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Feb 27, 2005 8:38 pm

eu nu vorbesc de atmosfera din timpul meciului, nici de atitudinea publicului, ci de cei care s-au dus intr-o emisiune televizata, sa ii cante lui becali! atat. dar de fapt aia sunt galeria stelei. nu cei care au cantat si au incurajat echipa la meciul asta.. pt ca majoritatea nu sunt oameni care merg in fiecare etapa sa o vada pe steaua...

si faptul ca a cantat tot stadionul, n-are absolut nci o relevanta pt existenta sau manifestarea fenomenului ultras.

ce vrei sa spui, ca toti specatori au fost de fapt adevarati ultrashi? :con:
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde cutuma© » Mar Mar 01, 2005 3:23 pm

bah esti penal, cica aia care nu se duc la meciuri sunt galeria stelei shi aia care se duc sunt doar publicul. bwahahahaha....penal rau de tot...vezi-ti mah de treaba ta shi lasa steaua in pace ca le ai cu fenomenu tare rau....hahahaha, poanta zilei
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Mar 01, 2005 5:55 pm

Nu poate sa-mi zica nimeni ca simpatizez Steaua, dar sa-mi vina un taran ce se crede destept si interesant si sa creada ca daca e din Timisoara e buricu pamantului e inaceptabil!!!
Unde erai acum 2 ani cand Poli Timisoara juca cu 30 de oamnei in tribuna in divizia C??? Atunci nu erai ultras? Sau esti "ultras" de 1 an si gata, dai lectii???
In loc sa multumesti astora din "bukale" (oare ce intelegi tu prin cuvantul asta, ca in limba romana nu exista... poate o fi in tiganeasca ta pe care o stii doar tu!) ca aveti echipa in Divizia A, devii penibil pe site...
Crezi ca Fulgerul Rocar Bragadiru Timisoara e ceva in fotbal??? Nu, e un nimic! Un zero!

PS: asta e subiect de "intern" nu de "Fan Setaua"
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mar 01, 2005 6:17 pm

eu nu vroiam sa jignesc pe nimeni, dar vad ca am fost prost inteles...
am spus eu nu vorbesc de atmosfera din timpul meciului(...) ci de cei care s-au dus intr-o emisiune televizata, sa ii cante lui becali! atat. (...) aia sunt galeria stelei. nu cei care au cantat si au incurajat echipa la meciul asta.. si mai simplu, nu mi se pare normal ca reprezentantii galeriei sa ii cante osanale conducatorului clubului

ayrtoane, merci pt aprecieri, avatarul tau spune totul despre pozitia din care vorbesti deci, no further commnets..

apropo de multumit.. nu mai suntem in comunism.. si dobos si bkp au venit aici pt avantaje financiare. asa ca din moment ce echipa merge pentru ca noi dam bani si atragem sponsori, prin atmosfera. nu cred ca se pune problema de multumit.

si nu, nu sunt nici macar ultras, am deschis topicul pt a sublinia importanta rezultatului stelei, pt amaratul nostru de fotbal. dar nu puteam sa nu spun ce m-a derajat joi seara la televizor... vad ca realitatea a deranjat.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Mar Mar 01, 2005 6:57 pm

Vad ca o dai in ...avatare: apropo de ce ziceam mai sus ... "un zero" ... sa completez totusi: un zero BARAT face aprecieri? atunci si eu sunt no comment! (vai, ce bine stim engleza, nu-i asa? ...si romanes si engleza... suntem poligloti, bravo! :D )
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mar 01, 2005 9:51 pm

nu era vorba ca tu "esti no comment". era vorba ca nu mai vreau eu sa comentez nimic" ceea ce nici n-o sa mai fac!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Mie Mar 02, 2005 9:08 am

Macar de te-ai tine de promisiune...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron