Steaua in campionatul 2005/2006

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde SOD » Lun Mar 27, 2006 12:47 pm

bhuttu scrie:STEAUA - AEK Timisoara 2-1

Ultimul antrenament ros-albastru dinaintea corectiei in dubla mansa ce va trebui aplicata rrapidului.

bhutule, ma dezamagesti profund. am io vaga impresie, sau chiar esti rrrrrrrrrrasist?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mar 27, 2006 12:50 pm

Io zic c-ar fi mai bine sa-ncetam o vreme cu prostia asta. Inainte de semifinala cu Middlesborough, fac io un subiect separat de rasism si ma explic acolo.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mar 27, 2006 12:51 pm

si a unui arbitraj vadit potrivnic.


n-aj fi chiar asa de transant
in doo faze clare a dezavantajat steaua, prima la lovitura libera indirecta din careu acordata aiurea lu poli si doi (aici e de vina tusieru) semnalizarea de ofsaid a lui banel din repriza a doua , scapat singur cu portaru lu poli (care apara sutu in prima faza).

pe poli i-a dezavantajat la faza golului intai. faza din care s-a inscris golu lui dica nu a fost corner. clar mingea a iesit afara din banel.

in rest a mers pe compensatii, atat negru ala de la poli(nu jtiu cum il chiama) cat si neshu trebea sa ia al doilea galben deci roshu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Lun Mar 27, 2006 12:55 pm

n-ai nici o scuza. in orice competitie, de orice natura, chiar si adversarii se pot respecta. mi-e scraba de tuata treaba asta si drept urmare ma pish pe galerii si pe cei ce gandesc astfel.

zi-mi ceva ba bhuttule? de ce nu faci ba o bomba artizanala , ca sa rezolvi treaba asta pt totdeauna? iti dai seama cum ar fi? la primul meci, galeria ar scoate banner mare cu fatza ta si toti si-ar face tricouri cu tine. n-ar fi tare?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mar 27, 2006 12:56 pm

Nu stiu de ce faza vorbesti in legatura cu Nesu. Bine, na, e posibil sa le vad mai mult p-astea ale noastre. Da' oricum, pe Poli i-a scutit lejer de fo 4 galbene. Plus ca indirecta aia a fost o tampenie, si cred ca si-a dat si el seama, imediat dupa ce-a dat-o. Tot la sugestia tusierului, e drept.

EDIT, ca scrise si SODu': Bre Cataline, te rog io, da-mi un ignore vreo doua saptamani, sau hai sa ne intalnim la o bere si satz explic io cum se vede problema de la mine. Intre timp, cu sfintii separatisti de la Poli, care-s cei mai buni dintre romani, cum e?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Mar 27, 2006 1:02 pm

Aia de la Poli is la fel de aiurea ca si rasistii de la Steaua!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 27, 2006 1:06 pm

bhuttu scrie:Io zic c-ar fi mai bine sa-ncetam o vreme cu prostia asta. Inainte de semifinala cu Middlesborough, fac io un subiect separat de rasism si ma explic acolo.

auzi bre? da de ce atunci si nu acum? ce, atunci o sa fii mai putin rasist? si ce-i prostia aia cu white power taman acum? de ce nu acum 2 saptamani sau doua luni sau doi ani? sa-mi bag pula daca te recunosc...
bah, pana la urma ce pula mea vb aici? e doar un meci de fotbal. nu vreau s-o fac pe moralistul, si eu merg la stadion, si eu dau muie rapidului, si eu am zvastica pe telefon, dar cred ca totusi totul trebe sa aiba o limita. deja dam in fanatism si nu-i ok.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Mar 27, 2006 2:13 pm

off topic
SOD scrie:mi-e scraba de tuata treaba asta


de-aia număr zilele care au mai rămas pană pe 8 aprilie. să se termine, dracului, cu toate rahaturile din jurul acestui meci. tot ce-mi doresc este să nu se decidă la penaltiuri, că nu ştiu dacă o să mă ţină inima. şi mai sper ca echipa care se va califica să nu fie exclusă de UEFA din cauza măgăriilor care se vor scanda in tribune.

legat de meciul Steaua - Poli, se vede de la distanţă că Olăroiu nu a gpsit, incă, o soluţie pentru a-l inlocui pe Iacob. a marcat, Nicoliţă, un gol superb, dar Opriţa şi Cristea au fost cam paraleli. la golul de 2-0, primul mai avea puţin si-l incomoda pe Bănel.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Mar 27, 2006 2:24 pm

SOD scrie:....si eu am zvastica pe telefon, dar cred ca totusi totul trebe sa aiba o limita. deja dam in fanatism si nu-i ok.



:))))))))) Davidescule
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Mar 27, 2006 2:56 pm

sa le iau pe rand. o sa incerc sa nu jignesc pe nimeni.
despre arbitraj n-are rost sa vorbim, a fost brambura dar una peste alta s-au compensat chestile.
aiule lovitura indirecta a fost acordata cu acoperire. prea s-a dus mingea direct la portar. e drept, arbitrul putea sa o treaca cu vederea.
despre oamenii care au fost acolo.. pana una alta nu eram la opera, normal ca se mai spun tot felul de chestii.
legat de separatism si autonomie.. chetiile astea sunt aiurea intelese. si nu, n-o sa vezi nici un mesaj cu Banatul nu e Romania pt ca a fost facuta o chestie similara de cei de la Barca. oricum realitatea se vede si e evidenta.

bhuttu-le mai usor cu aek, ca eu nu zic ca POLI a jucat cu CCA !

rasismul lui bhuttu,(si al lui aliosha) e mai mult decat penibil avand in vedere jucatorii emblema ai stelei, ca sa nu mai zic de jucatorii care sunt acum in echipa.

keshule tu simti nevoia sa zici ceva ori de cate ori e vorba de POLI? sau e vorba doar de mine? avem si ymeu pt asta.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde piskeshu » Lun Mar 27, 2006 3:00 pm

Adevaru e ca Poli, cu suporterii ei care se cred din putza de aur, ma cam calca pe nervi in ultimu timp.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Lun Mar 27, 2006 3:58 pm

Daïmon scrie:...una peste alta s-au compensat chestile.

una peste alta steaua a fost mai buna :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Mar 27, 2006 4:19 pm

de la faptul ca s-au compensat chestiile legate de arbitraj... nu vad cum ajungi tu la faptul ca steaua a fost mai buna. pai a fost mai buna, ca a dat cu un gol mai mult. dar asta n-are legatura cu arbitrajul.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Lun Apr 10, 2006 11:37 am

dinamo-Steaua 1-1, 9 aprilie 2006, etapa XXI a campionatului romanesc, editia 2005-06. Locatia: terenul viran din spatele Spitalului de Urgenta Floreasca.

Steaua a inceput seria celor 3 meciuri de pregatire in vederea dificilei duble manse cu Middlesborough din semifinalele Cupei Uefa cu un egal impotriva unui adversar care, desi evident inferior valoric, a jucat cu foarte multa ambitie.

Atmosfera dinaintea meciului si de la intrarea in stadion a fost destul de linistita fata de alte dati, din doua motive: organizarea aproape foarte buna, ceea ce e atat surprinzator cat si admirabil, pentru ca ea a fost asigurata de aceeasi Jandarmerie Romana, despre ale carei ispravi s-ar putea scrie o carte de snoave si anecdote. Al doilea motiv este ca interesul pentru meci a fost mult mai scazut decat in alte dati, desi se putea decide soarta campionatului. Steaua venea dupa un meci important in Cupa UEFA, usor obosita si fizic si psihic, si e normal sa se concentreze mai mult asupra Cupei Uefa, o performanta cu care se intalnesc ceva mai rar decat cu castigarea campionatului. Pe de alta parte, dinamo a pierdut mare parte din sprijinul publicului, si asa nu prea numeros, din cauza stagiului prelungit de pregatire pentru Liga Campionilor si din cauza antrenorilor cu numele "Marin", care probabil le aminteste de rezultatele de loc notabile din compania Farului. Nu stiu, zic si eu...

Pe stadion, duelul galeriilor a fost, din multe puncte de vedere, mult mai interesant decat meciul propriu-zis. Pe langa scandari si duelurile scandarilor, aproape ca s-a abuzat de o recuzita impresionanta.
dinamo au avut vestele pe care le-au pastrat in toata prima repriza, alea care formau, din corpuri, "1996" scris cu rosu pe fond alb si incadrat de doua steaguri ale Romaniei, tot din corpuri. Mesajul era "De 10 ani dominam peisajul Ultras din Romania" (aluzie la infiintarea Nouva Guardia, in 1996). Coregrafie foarte reusita, spectaculoasa, impresionanta si unica - pentru mine cel putin - pana acum. DAR... amploarea acestei coregrafii a fost mult prea mare pentru evenimentul sarbatorit si, in orice caz, mult prea mare pentru echipa de 2 lei pe care trebuia s-o sustina.
Efectul si l-a facut, insa... a fost evidenta scaderea in intensitate a urlaturilor noastre imediat dupa.
Dintre bannerele lor, l-as remarca p-ala cu "Toti taranii in Romania/ Asculta Scooter - Maria". Inspirat si amuzant. N-am inteles de ce imediat dupa au inceput ei sa cante "tap-tap tap-tap ta-ta-tap tap-tap...". Cu atingere a mai fost si ala cu "Meci unic in Romania, unde-a fost coregrafia?", aluzie la faptul ca la meciul cu rapid de pe Lia Manoliu noi n-am avut coregrafie. Dar discursul lor e inconsistent, pentru ca despre acelasi sfert de finala tot ei au zis "Minima audienta, nu suntem pe frecventa". In rest, aluziile la vanzari de bilete, angajari la club si alocatii sunt patetice cand vin de la niste oameni pe care Giovanii Becali ii platea sa-si astepte echipa in aeroport dupa un turneu de pregatire. Evident, pentru Liga Campionilor.

Despre coregrafiile noastre o sa spun mai putine, pentru ca nu prea le-am vazut decat de dedesupt, iar pozele inca n-au aparut pe net. Simpatic a fost mesajul baietilor de la TK, cu "2 Stupid Dogs: Porcea si Putoiu", care insa a intrat pe stadion cu "Cand si noi?" si "???" in loc de Porcea si Putoiu. A mai fost distractiva aia cu televizorul pe care scria "Middlesbrough - Steaua, Uefa Cup", inconjurata de desene cu diferiti caini in diferite ipostaze umilitoare. Aceleasi ipostaze umilitoare cu care ne-au cam obisnuit in ultimii 10 ani. Cam de cand s-a infiintat Nouva Guardia.
Habar n-am ce-au reprezentat coregrafia de la inceput si aia de la pauza. La sfarsit le-am lasat un banner pe care scria "Asistati cu neputinta la a voastra umilinta".

Meciul: s-a vazut ca doar una din echipe juca "meciul vietii". Intamplarea face sa fie aia mai slaba. Asa ca, desi Steaua a atacat mai mult, dinamo a dat gol prin lovitura libera foarte bine executata de Niculescu. Ogararu a gresit mult la faza de dinainte, iar eliminarea lui e deplin justificata. Eu zic ca daca intra prin alunecare si lovea mingea putea sa scape doar cu galben. Asta pe langa faptul ca Ghionea si Goian nu trebuiau sa-l scape pe Zicu singur cu portarul.
Noroc cu Margaritescu, care a egalat la cartonase rosii putin dupa pauza. Repriza a doua a fost mult mai echilibrata, chiar cu o usoara dominare dinamovista. Paradoxal, Steaua a avut mai multe ocazii clare.
Spre sfarsitul meciului, abia intratul Cristocea a tinut sa dea si el un gol. Si-a dat, in prelungiri, iar ocazia lui Nicolita (ultima a meciului) putea sa stea la baza inca unui an plin de frustrari si de demiteri de antrenori in Stefan cel Mare.
Simpatic un nene din spatele meu: "Ar trebui sa dam gol in minutul 94, cu mana, din offside". Da, ar fi fost ceva, da' nici asa n-a fost departe.

In alta ordine de idei, se vede clar la Steaua oboseala, atat din joc cat si din numeroasele probleme medicale pe care jucatorii le tot acuza. Probleme venite pe fondul efortului fizic intens. Dar dupa parerea mea asta nu se poate invoca drept scuza, atata timp cat ai pretentii la semifinale de cupe europene. Alegerea e simpla: joci semifinale de cupe europene si obosesti, sau te pregatesti de 3 ani pentru Liga Campionilor in meciuri cu Otelul Galati si ai program lejer.
Bostina a revenit, dar n-a fost in forma maxima, probabil din cauza absentei de cateva saptamani. Cristea deja si-a facut meciul bun pe sezonul asta la Galati, si acum intra pe teren doar sa fie 11 jucatori in teren. Dica alearga la incalzire mai mult decat in timpul meciului. Banel a fost si el obosit, saracul, si de-asta n-a mai avut incursiuni rapide pe contraatac.
In rest, miscarile lui Olaroiu sunt destul de dubioase: mijlocasii de banda se schimbau intre ei mai ceva ca antrenorii lui dinamo, Goian a jucat atacant vreo 10 minute, Radoi fundas central dupa vreo 7 luni... Dar astea toate doar pentru ca n-a prea existat solutie pentru suplinirea eliminarii lui Ogararu.

In final, Steaua si dinamo raman la egalitate de puncte (caz ca Steaua castiga restanta, ceea ce ar cam trebui), Steaua a intrat pe teren deja invingatoare si a iesit la fel, intr-un meci egal in care - oricum - rezultatul nu l-a simtit nimeni ca fiind prea important. Iar dinamo ramane cu frustrarea ca au batut Steaua in Stefan cel Mare o singura data in ultimii 15 ani, dar si cu multumirea ca au avut cea mai tare coregrafie in anul in care a luat Steaua Cupa UEFA. Oare o sa mai planga Borcea o data?

Later: la dracul, era sa uit. De arbitraj, dom'le. Bre, deci mie mi s-a parut in regula italianul ala. Rosu la Ogararu a fost justificat, rosu la Margaritescu la fel, iar faptu' c-a dat multe galbene a fost pentru ca ii era mai comod asa. Adica, arbitru strain chemat la derby romanesc, s-a gandit ca mai bine sa ingalbeneasca in stanga si-n dreapta decat sa aiba batai de cap inutile. Oricum, e mai bine decat Serea, Corpodean, Deaconu sau Salomir. Si, din cate-am vazut aseara la recurs, mai bine decat ce-au avut rapizii.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Apr 10, 2006 3:31 pm

bhuttu scrie:miscarile lui Olaroiu sunt destul de dubioase (...) Goian a jucat atacant vreo 10 minute

Intrebat de ce a ales să-l trimită pe fundaşul Goian in atac in finalul meciului, Oli a explicat: “Retrăgandu-se, Dinamo ne-a lăsat să construim. Puteam duce uşor mingile la margine, pentru că Dinamo se apăra foarte bine şi foarte organizat in zona centrală. Atunci l-am introdus pe Goian in centru pentru că nu aveam un varf veritabil şi trebuia să improvizăm“.

ps: răspunsul a fost dat la conferinţa de presă de după meci.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Apr 10, 2006 3:38 pm

Locatia: terenul viran din spatele Spitalului de Urgenta Floreasca.


corect ie : terenu viran de dinapoia lu ficus
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Apr 10, 2006 4:07 pm

cine-i ficus?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 10, 2006 4:10 pm

un magazin alimentar foarte popular in randul bolnavilor de la urgentza. ii vezi mereu in magazin, imbracati in pijamale, cumparand parizer,paine si suc. se afla la intersectia lu Calea Floreasca cu Sos. Stefan cel Mare.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Apr 10, 2006 5:47 pm

vezi butulica cine frecventeaza menajeria de cotarle? :D

da miraculosule si creca ie printre primele magazine private deschise dupe revolutie

in atentia suporterilor stelijti

bre uameni buni, aduceti-l pe hamutovski inapoi oricat ar costa, nu va dati seama poate ca steaua ie pe val acu, da acest carlos este depasit de evenimente. in afara unor interventii (3) in meciu cu otelu in rest a fost exofla. abarnare sa iasa la o centrare, sa se aseze la o lovitura libera sau corner, ie lipsit de intuitie si fler. ascultati la aiu ca nu va vrea raul :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Apr 10, 2006 7:20 pm

Pe moshu pana si prietenii lui il descriu ca un "cameleon imputit". La el nu ma mai mira nimic.

Am inteles cu ficusu', da' din cate stiu eu primul magazin privat de dupa revolutie a fost pe Ion Campineanu, pe langa palatul telefoanelor. Poate ma lamuresti si pe mine prin alt loc, pe unde trebuie.

Si cu Carlos, iar zic ca n-ai dreptate. Mie mi se pare bun, dar mai important decat daca e Carlos bun sau nu mi se pare ca Hamutovski e slab. Vorba lui Gigi, "nu e de Steaua". Ah, c-ar mai trebui un portar, asta e altceva...

Dar asa ar mai trebui si-un atacant, si-un mijlocas stanga, si-unu central ofensiv.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Apr 10, 2006 7:23 pm

Carlos a scos minge grea la 0-0 la Sevilla. Hamu a supt-o intre buturi si Villareal a facut 1-0 anul trecut. Asta-i diferentza.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Apr 11, 2006 9:30 am

bre, ie treaba vuastra ce credeti, io me-am espus parerea si nu vreau sa veniti p-orma sa-mi planjeti pe umar :D

se pare ca steaua si-a reprogramat o parte a meciurilor din retur. pe tvr text a fost afisat programu meciurilor stelei in continoare. buna decizie a lijii
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Apr 11, 2006 9:42 am

ie lipsit de intuitie si fler

asta mi se cam pare si mie, plus ca nu se prea intelege cu centralii si cand iese pe minge mereu se loveste de ei.
in schimb:
1. are priza fuarte buna la mingi (exceptand faza cu rapidu, dar aia se mai intampla)
2. are un joc de picior bun, ceea ce permite aparatorilor sa recurga la pase inapoi, mai ales ca degajarile lui is fuarte precise si mai ales fuarte lungi
3. e umpic dus cu pluta (nu uita faza de la sevilia cand a iesit si a prins mingea fics langa linia de 16m).
4. amu nustu cat e de diplomatica declaratia, dar aparatorii cica au incredere in el, ceea ce le face jocul mai sigur.

pana una alta, in conditiile in care pe curca de la faru se cereau 700mii€ cred ca imi mai putem acorda umpic de credit portughezului. Plus ca misiunea de "portar" la steaua este destul de usoara, in conditiile in care are in fatza un cuplu de fundasi centrali fuarte exacti



da portughejii is de coma
“Carlos a asigurat semifinaleleâ€Â
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Apr 11, 2006 9:52 am

bre, un portar mediocru, daca are in fata o aparare ca a stelei, la gramada, poate fi considerat bun. ia pune-l in puarta la vaslui sa vezi ce face? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Apr 12, 2006 1:02 pm

Despre coregrafii si atmosfera destul de corecta relatarea, binenteles cu subiectivismul de rigoare, scuzabil pt un stelist pe un thread pentru stelisti.

Insa fraza de mai jos dovedeste totusi o mare lacuna in ceea ce priveste realitatea duelurilor directe:
bhuttu scrie: Iar dinamo ramane cu frustrarea ca au batut Steaua in Stefan cel Mare o singura data in ultimii 15 ani, dar si cu multumirea ca au avut cea mai tare coregrafie in anul in care a luat Steaua Cupa UEFA.


Numai din 2000 incoace, deci din ultimele 7 meciuri in campionat in "Stefan cel Mare" Dinamo a catigat 4 si Steaua 2, plus egalul de duminica:
1999/2000 : Dinamo - Steaua 3-2 (Lupescu, Petre, Mihalcea resp Ciocoiu, Danciulescu);
2000/2001 : Dinamo - Steaua 1-0 (autogol R.Niculescu);
2001/2002 : Dinamo - Steaua 2-0 (Mihalcea si Bolohan);
2002/2003 : Dinamo - Steaua 2-4 (Danciulescu, Tames - Raducanu2, Bostina, Aliuta);
2003/2004 : Dinamo - Steaua 2-1 (Barcauan, Grigorie - Neaga)
2004/2005 : Dinamo - Steaua 0-1 (Cristea)
2005/2006 : Dinamo - Steaua 1-1 (Niculescu - Cristocea)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Apr 13, 2006 9:18 am

Mea culpa, ma gandeam la cu totul altceva si am spus o tampenie. Mai grav si ca nu mi-am dat seama.

Despre meciul de aseara, cu Iasi, putine de spus. Meci cam fara istorie. Steaua a castigat cu 1-0, gol din penalty, dar meritat zic eu, pentru ca Iasiul a avut, in tot meciul doar 3 semi-ocazii: un sut de la distanta peste poarta si doua lovituri libere de la 20m+. Asta pe cand Banel a dat pe langa intr-o veselie, Cristea a incercat o foarfeca pretentioasa la o minge pe care scria "gol" si a mai pierdut alte cateva mari mingi de gol in careu, iar Steaua a avut mai mult de 20 de offsideuri, de zici ca era Juventus.

Deci luaram 3 puncte, da' jocul a fost mai slab ca alte dati. Sa speram ca din lipsa de miza si din oboseala. Cristea varza, Bostina isi revine cam incet.

Ce regret cel mai mult e ca au fost prea putini insi pe stadion. Da, a fost ploaie si vreme urata si meci fara miza, da' ne paste pericolul sa ajungem suporteri doar de cupe europene. Mie personal imi pare rau, si-as vrea sa se umple Nationalu' la fiecare meci. Dar deh, miercuri lumea mai si munceste/se scoleste, sau pur si simplu nu vrea sa vada Iasiu'.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Apr 28, 2006 6:58 am

se pare c-ati ajuns la vorba aiului visavis de carlos
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Mai 02, 2006 12:30 am

Io inca nu l-as impusca pe Carlos, inca. Eventual dupa ce se termina sezonul, caz ca n-ajungi tu la vorba noastra pana atunci.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Rama » Mar Mai 02, 2006 12:40 am

h0va scrie:asha antrenor shi echipa


asha suporteri..



sa va fie rushine.

asha prost iti meriti soarta
Rama
Avatar utilizator
Rama
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mai 01, 2006 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Mai 02, 2006 8:32 am

Rama, pe acest forum ai scris doua posturi. intr-unul nu ai spus nimic, in cel de mai sus ai jignit. ai grija ca te joci cu focul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator