Steaua in campionatul 2005/2006

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Steaua in campionatul 2005/2006

Mesajde baixinho© » Joi Iun 30, 2005 12:16 pm

Etapa 1
FC Arges - Steaua
Etapa a 2-a
Steaua - FC National
Etapa a 3-a
Poli Timisoara - Steaua
Etapa a 4-a
Steaua - Otelul
Etapa a 5-a
Pandurii - Steaua
Etapa a 6-a
Steaua - Dinamo
Etapa a 7-a
Poli Iasi - Steaua
Etapa a 8-a
Steaua - FCM Bací£u
Etapa a 9-a
Farul - Steaua
Etapa a 10-a
Rapid - Steaua
Etapa a 11-a
Steaua - Gloria
Etapa a 12-a
CFR Cluj - Steaua
Etapa a 13-a
Steaua - Sportul
Etapa a 14-a
Jiul - Steaua
Etapa a 15-a
Steaua - FC Vaslui
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Dum Aug 07, 2005 11:33 am

FC ARGES-STEAUA 0-1 N Dica

O prima victorie pentru Steaua in acest campionat. Ma bucur ca Dica a reusit sa razbune penalti-ul pe care l-a ratat campionatul trecut in Trivale.

Forza Steaua!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Dum Aug 07, 2005 12:16 pm

Steaua invinge la Pitesti desi marti are un meci f f important in Liga campionilor
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Oct 16, 2005 10:44 pm

E enervant de multa liniste pe forumul asta, si pe fanclub in general. Asta m-a pus pe ganduri, daca ar trebui sa scriu aici ce-am de zis, sau spre locuri mai caldute. Numai ca de fiecare data cand imi vin idei de-astea imi aduc aminte ca la un moment dat fc a insemnat mult pentru mine. Si cred ca a ramas forumul pe car-l simt cel mai aproape.

Dar - asa cum zicea comentatorul stadionului din Bistrita - sa lasam filosofia prafoasa si sa trecem la ce e cu adevarat important.
Si lucrul important nu e ca Steaua a obtinut o victorie lejera acolo unde se astepta un meci foarte greu si unde tristii fotbalului romanesc sperau un esec, ci important e ca Steaua joaca magnific, mai bine decat puteam spera la inceputul sezonului. Daca ratarile lui Iacob mi-au intins nervii pana dincolo de unde-ar fi trebuit, contraatacul de mare clasa care a dus la golul 2, al lui Dica, m-a extaziat cu totul. Mi-am amintit in momentele alea de Romania mondialului din '94, Romania care din 3 oameni si 2 pase era capabila sa desfiinteze orice adversar. Si o mare bila alba pentru Radoi, care a avut suficienta viziune si altruism incat sa-i lase lui Dica laurii golului. Nu sunt sigur de regulament in situatiile alea, dar nu cred ca se pune problema de off-side.
A, Aliosha, il mai urasti pe Bostina dupa cursa de 60 m si golul de mare exceptie din seara asta?

Daca Steaua ar juca tot timpul ca primele 45 de minute de azi cu Farul, sau ca primele 45 de minute din meciul cu Dinamo, cred ca perioada '86-'89 isi va pierde curand unicitatea.

Problemele pe care le vad eu acum la Steaua sunt 2:
- de obicei, dupa o prima repriza formidabila, Steaua pierde mult din ritm in repriza a doua. S-a intamplat si azi cu Farul si s-a intamplat de doua ori cu dinamo, dand ocazia javrelor sa faca gura mare. Nu mai vorbesc de meciul de trista amintire cu Rosenborg de la Bucuresti.
- lotul Stelei e in continuare subtire, chiar daca o data cu explozia de forma a lui Goian, cuplul Goian-Ghionea pare unul stabil, iar urcarea lui Radoi la mijloc da un plus de consistenta atacului. Vorbind de rezerve, Oprita si Cristea sunt departe de forma care i-a urcat pe peretii camerei mele, iar Lovin, desi a facut cateva meciuri bune, inca e inconstant si nu se ridica la nivelul care i se cere pentru meciurile mari. Mi-e groaza sa ma gandesc cum ar arata Steaua cu doi-trei titulari indisponibili. La fel cum mi-e greata sa-mi aduc aminte de ce-a insemnat absenta lui Dica in 3 meciuri europene sau echipa improvizata din meciul cu Rapid II din cupa. Sa speram ca asta se va rezolva cat mai repede prin 2-3 transferuri importante, mai ales ca Protasov nu straluceste la schimbari.

Oricum, una peste alta, sunt absolut incantat de prestatia Stelei din sezonul asta si am mari sperante legate de un traseu bun in UEFA. De titlu nici nu-mi mai pun problema.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Oct 17, 2005 7:32 am

bhuttu scrie:Daca Steaua ar juca tot timpul ca primele 45 de minute de azi cu Farul, sau ca primele 45 de minute din meciul cu Dinamo, cred ca perioada '86-'89 isi va pierde curand unicitatea.

nu ştiu dacă vreo echipă romanească este in stare să joace un meci intreg la intensitate maximă. din păcate. mai ales in perioada care va urma, cu meciuri şi in cupa uefa şi in campionat si in Cupa Romaniei. nu e şi cazul stelei in CR (fără nici un fel de ironie), dar şi in celelalte competiţii va avea mult de furcă.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Oct 29, 2005 3:15 pm

bhuttu scrie:de obicei, dupa o prima repriza formidabila, Steaua pierde mult din ritm in repriza a doua


bhuttule, problema este, din puntu meu de vedere, mai mult de ordin tactic. sa-ti esplic de ce. daca steaua sau oricare alta echipa, juaca escelent in prima repriza, marcheaza, face spectacol etc inseamna ca este o buba in tactica echipei adverse. la paosa, antrenoru echipei care e umilita, schinba tactica, iel fiind primu care vede unde-s hibele. antrenoru stelei merge pe tactica reprizei intai ca duar n-o fi nebun sa schinbe o tactica care i-a adus rezultate in prima repriza insa banuieste ca adversarii vor schinba tactica. daca echipa adversa reuseste sa contracareze tactic jocu din prima repriza urmeaza politica de schinbari. cei care intra in teren nu intra neaparat ca vezi duamne aia pe care-i schinba sunt terminati fizic ci ie clar ca ie o schinbare de tactica.

ezat se intanpla cand o echipa are o prima repriza slaba si o a doa f buna. treaba are aceiasi lojica.

am vazut rapidu in meciu cu feyenord la bucuresti, dinamo la everton in deplasare si pe steaua in jiulesti. tuate 3 echipele, in ipostazele amintite, au jucat la sacrificiu iar conditia fizica nu a fost un handicap. deci io zic ca diferentele dintre reprize, ca joc, este rezultatu tacticii si mai putin al conditiei fizice.

[quote="baics jiulejteanu"]nu ş]

nici real madrid nu-ti juaca, insa aia schinba liniile ca la uochei, de multe ori rezervele is mai bune decat titularii :D

deja intram in amanunte tactice. cu 3-4 mijlocasi cu plamani de locomotive gen dorinel munteanu, selimesi, dan petrescu sau florentin petre poti rezolva tactic...conditia fizica
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 30, 2005 10:24 pm

fără nici un comentariu ca să nu imi aud vorbe: Steaua - Gloria Bistriţa 0-1, gol Mureşan in minutul 81.

ps: singurul motiv pentru care am băgat aşa de repede scorul este că meciul a fost transmis de Telesport, post care nu se prea prinde in Romania.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Lun Mar 20, 2006 9:35 am

asha antrenor shi echipa
Olaroiu i-a aplicat un cap in figura unui contestatar

La finalul meciului, Cosmin Olaroiu i-a transmis secundului Dumitru Bolborea sa-i directioneze pe jucatori spre vestiare prin spatele restaurantului Trattoria Calcio. Cind au ajuns in dreptul localului, urmind traseul impus de Oli, jucatorii au fost luati in primire de citiva angajati ai stabilimentului.

"Legumelor, muraturilor!", le-a strigat acestia fotbalistilor, lucru care l-a scos din minti pe antrenorul Stelei, acesta ripostind dur.

Olaroiu l-a lovit pe unul dintre bucatari cu capul in gura, dupa care a vrut sa-l "atinga" si cu pumnul, insa lovitura tehnicianului s-a oprit in pometele lui Valentin Salageanu, patronul restaurantului, care intervenise pentru a aplana conflictul.

La fel de recalcitrant ca Olaroiu a fost si Radoi, numai ca jucatorul a nimerit cu un picior intr-o gura de canal si a cazut. In acest timp, angajatii localului au intrat in salon si s-au incuiat prin interior.

Sursa hotnews.ro


asha suporteri..

Stelistii catre Razvan Lucescu: ''Mori, tigane!''

Razvan Lucescu a venit in tribune la meciul Stelei de pe Cotroceni, pentru a-si observa adversara din Cupa UEFA la lucru. Pe langa scuipati si sloganuri rasiste, Lucescu a fost la un pas sa fie batut. El a parasit arena inainte de finalul partidei, fortat!


In tribune fanii Stelei au oferit un spectacol dezgustator. Suporterii din Ghencea s-au intrecut in sloganuri rasiste la adresa rivalilor din Giulesti, iar venirea lui Lucescu a pus paie pe foc.

Dupa ce a fost scuipat si injurat, stelistii i-au dedicat sloganuri precum "afara cu ciorile din tara" sau "mori tigane".

La pauza, un grup de fani ai Stelei au dat buzna la oficiala pentru a-l lua la bataie pe antrenorul Rapidului. Acesta a scapat de linsaj doar dupa interventia energica a jandarmilor.

Lucescu a parasit arena in minutul 80.

Sursa onlinesport.ro


sa va fie rushine.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Mar 20, 2006 9:45 am

h0va, depăşeşti limita, să mor dacă te mint. din prima ştire inţeleg că angajaţii hotelului i-au atacat verbal pe jucătorii Stelei. păi orice antrenor cu scaun la cap ar fi luat apărarea elevilor lui. şi nu sunt ferm convins că l-a lovit intenţionat cu capul in gură pe ăla, ci doar că s-a dezechilibrat din cauza unei căderi de calciu şi nu a avut de ce să se sprijine.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde h0va » Lun Mar 20, 2006 9:51 am

da bre, sa'i aparam bre ca sunt mici shi neputinciosh..adevaru ie ca jucatorii trebue laodatz chiar shi cand joaca prost.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mar 20, 2006 11:23 am

hova tata, nai ce face la subectu lu rapid? ia vez matalutza pacolo si scriene despre marele vostru egal de la argesu.

mai spart la faza cu luciescu, daca ajunge olaroiu in giulesti sa numi zici cai punetz covoru rosu sil intampinatzi cu paine si sare.
satz amintesc de scuipatii de pe costumele echipelor vizitatuare?
basht dacilea.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mar 20, 2006 12:53 pm

h0va scrie:Stelistii catre Razvan Lucescu: ''Mori, tigane!''

Razvan Lucescu a venit in tribune la meciul Stelei de pe Cotroceni, pentru a-si observa adversara din Cupa UEFA la lucru. Pe langa scuipati si sloganuri rasiste, Lucescu a fost la un pas sa fie batut. El a parasit arena inainte de finalul partidei, fortat!


La care aseara, la Recursul Etapei, Dinu Gheorghe spunea ca Razvan n-a avut alte probleme in afara de scandarile ostile, si ca a plecat in minutul 80 c-asa a avut el chef. Da' Dinu Gheorghe nu cred ca se pune, ca asta e stelist recunoscut.

h0va scrie:In tribune fanii Stelei au oferit un spectacol dezgustator. Suporterii din Ghencea s-au intrecut in sloganuri rasiste la adresa rivalilor din Giulesti, iar venirea lui Lucescu a pus paie pe foc.


Si eu care ma vaitam ca nu s-au strigat suficient de multe de rrapid, in contextul in care trebuie sa-i eliminam din sferturile UEFA. Si din fotbal. De fapt, daca memoria nu-mi joaca feste, doar pe final s-a auzit de vreo doua ori deja celebrul "am avut si vom avea mereu..". Pe dinamo i-am injurat mai mult, dracu'!

h0va scrie:Dupa ce a fost scuipat si injurat, stelistii i-au dedicat sloganuri precum "afara cu ciorile din tara" sau "mori tigane".


Sloganurile sunt de la tine, ca io n-am auzit asa ceva. De scuipat si de injurat nu ma pronunt, ca io am stat la peluza. Abia cand am ajuns acasa am aflat c-a fost Lucescu la meci.
In alta ordine de idei insa, imi amintesc de un oarecare Luis Fernandez, antrenor al lui PSG, care el, din capul lui de francez rupt de realitatile fotbalului romanesc, ne-a facut popor de tigani dupa un dus de flegme in Giulesti. De fapt noi nu suntem popor de tigani, doar ca nimerise el la o reuniune. :D
Si oricum, imbaierea antrenorului advers e o tehnica de mare finete, patentata in Giulesti.

h0va scrie:La pauza, un grup de fani ai Stelei au dat buzna la oficiala pentru a-l lua la bataie pe antrenorul Rapidului. Acesta a scapat de linsaj doar dupa interventia energica a jandarmilor.


Unii dintre fanii stelisti chiar aveau in posesie pistoale automate AK47, de fabricatie ruseasca. Spre tribuna I s-au aruncat si cateva grenade dinspre peluza, iar jandarmii au reusit sa dezamorseze chiar si o bomba artizanala!!! Ca sa nu mai vorbim ca mai toti au aruncat cu sticle incendiare. Numai un miracol dumnezeiesc a facut ca Razvan sa scape cu viata!
Acu' serios, repet, nu stiu dac-au vrut baietii sa intre peste Razvan, da' astia care-au bagat-o p-asta cu linsaju' s-au uitat prea mult la filme cu Van Damme.

h0va scrie:Lucescu a parasit arena in minutul 80.

v.punctul 1.

h0va scrie:Sursa onlinesport.ro


Asa ca, tinere, mai caca-te o data pe sursele tale, sau pe mintea aia de te face sa le citezi. Sau macar citeste ce scrie acolo.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Lun Mar 20, 2006 1:49 pm

hova tata, nai ce face la subectu lu rapid? ia vez matalutza pacolo si scriene despre marele vostru egal de la argesu.


memetu, bre..asta scria pe siturile cu pricina, e despre Steaua si este despre campionatul 2005/2006, nu vad care e problema..dar daca ma rogi tu asha frumos am sa ma car linishtit catre coltzul meu de forum, asha cum ii shade bine oricarui tanar pus la punct de sensei n'am sa te refuz caci de, asha se cade..multumesc pentru obiectivitate :)

Asa ca, tinere, mai caca-te o data pe sursele tale, sau pe mintea aia de te face sa le citezi. Sau macar citeste ce scrie acolo.


Maestre, sa fii sanatos, ie a 3a oara in interval de 2-3 zile in care ma jigneshti. Nu am facut altceva decat sa citez cuvant cu cuvant ce au scris pe site ca d'aia am pus in quote. Se vede treaba ca d'acolo sus de unde ma priveshti aerul este destul de rarefiat din cauza basinilor din capu matale. Eo zic ca ai o problema de atitudine shi vad asta din felul in care alegi sa dialoghezi cu oamenii pe forum. Nu cred ca tzi'ar strica nishte fursercuri cu acid barbituric in compozitie, macar pentru atunci cand te ashezi in fatza calculatorului shi intri pe forum.

In rest numa bine shi m'am lamurit pe deplin cate parale faci.

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Mar 20, 2006 2:01 pm

Hova, lasa ca si tu ai venit aici ostentativ cu stirea aia dubioasa, ce-i drept n-ai jignit pe nimeni personal, ai jignit asa mai difuz cumva.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde bhuttu » Lun Mar 20, 2006 2:02 pm

ohoo, asa usor a fost?

bine ma pa!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Mar 20, 2006 2:18 pm

h0va, lasa-i bre ca s-asa is necajiti si amarati. ii scoateti din uEFA, mai fac cateva egaluri si termina pe 4-5 si la anu nu mai aude nimeni de ei.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde piskeshu » Lun Mar 20, 2006 2:37 pm

Ba, Daimoane, ai prins viata ca batu Puli? Vezi ca esti off topic!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Mar 20, 2006 2:59 pm

si te-ai gasit tu sa faci scandal? de cand ai devenit stelist?
subiectu e despre stiaua in campionat. eu mi-am exprimat opinia cum ca vor termina pe locul 4 sau 5. n-am injurat pe nimeni.


edit de la mine memetu: care mai scrie pe forumu lu steaua "aurolac" sau alte apelative dastea, pateste sters de post si avert. avetz chef de scandal, facetz ca hova da numi datz motiv. multam
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Lun Mar 20, 2006 3:09 pm

se-nfiripa frun scandal, ceva? hai ca de cand ajtept :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Mar 20, 2006 3:31 pm

Daimoane, intotdeauna am tinut cu Steaua... in campionat, ca sa fiu on topic.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Mar 20, 2006 3:43 pm

memetule, am pricipit.. da' normal ar fi sa ii editezi si postul lu keshu... sau el ca ii stelist are mai multe drepturi

@keshu, pai vezi, de-aia nu discut eu cu tine despre fotbal.

ontopic: fac afirmatia de mai sus gandidu-ma la ce s-a intamplat anul trecut cand dupa ce au iesit din uefa stelistii au avut o perioada aiurea in campionat.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Lun Mar 20, 2006 3:51 pm

pijkej scrie:intotdeauna am tinut cu Steaua


vezi bre, asta te strica pe tine si te mai miri de ce se ia lumea de tine :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mar 20, 2006 11:29 pm

Daïmon, da' mai mult memetu scrie: care mai scrie pe forumu lu steaua "aurolac" sau alte apelative dastea, pateste sters de post si avert. avetz chef de scandal, facetz ca hova da numi datz motiv. multam


Memetule, ca de la stelist la stelist: esti rau, bre, ne injuram si noi civilizat, ca oamenii, si nu deranjam pe nimeni cu porcaielile noastre. Se retrage din competitie partea care termina prima argumentele. Si oricum, hova o cam daduse pe pa, Daimon, parea ca are nitel chef de cearta. Plus ca si eu simt ca pe poli inca nu i-am injurat suficient.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Mar 21, 2006 12:04 am

lasa bre, ca discutam mai pe sfarsitu saptamanii. oricare va fi rezultatu, sunt convins ca o sa avem motive de scandal. imi pare rau ca n-ajung la meci, dar o sa am destule surse de la fata locului;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde memetshot » Mar Mar 21, 2006 11:55 am

Memetule, ca de la stelist la stelist: esti rau, bre

rau de tot. ma stii duar, spume la gura, ochii rosii (da aia nu ie de la rautate bre, ie de la bere)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Mar Mar 21, 2006 12:39 pm

Daïmon scrie: oricare va fi rezultatu, sunt convins ca o sa avem motive de scandal.


Ba nu, mie mi se pare consens. Voi veniti sa luati 3, noi o sa va dam 3. Ca-s puncte, ca-s goluri, mai conteaza...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Mar 21, 2006 1:22 pm

zici tu? mai vedem. s-ar putea la sfarsit sa strigam noi "olaroiu ole!" :D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Eagle Raider » Mie Mar 22, 2006 6:48 pm

Daïmon scrie:ontopic: fac afirmatia de mai sus gandidu-ma la ce s-a intamplat anul trecut cand dupa ce au iesit din uefa stelistii au avut o perioada aiurea in campionat.


cum de le jti tu pe toate.numa ca anu trecut a luat campionatu.
iar perioada aiurea de care vb u deja se inmpla aja ca va da vro 2 goale(in plus) la ajtia de la poli sa va mai inchida gura ai ca prea v`o luati in cap
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mar 22, 2006 6:59 pm

lasai mai si pe astia de la policlinica timisuara. se bucura si ei dupa doo victorii de renume modial obtinute in fatza unor echipe din top 5 pa anu asta.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Lun Mar 27, 2006 12:30 pm

STEAUA - AEK Timisoara 2-1

Ultimul antrenament ros-albastru dinaintea corectiei in dubla mansa ce va trebui aplicata rrapidului. Steaua a castigat, asa cum anticipam, asteptat si meritat, in ciuda unei formule de joc foarte ciudata si a unui arbitraj vadit potrivnic.

MECIUL: Steaua a inceput in forta, intr-un stil de mare echipa care mi-a adus aminte de varfurile de forma cu Farul (in tur) sau RC Lens. Dica a deschis scorul dupa cateva minute de joc, dintr-un corner si o prelungire a lui Oprita. Pe la jumatea reprizei, Banel a facut 2-0 in urma uneia din rocadele stanga-dreapta intre el si Cristocea, rocade care-au bulversat cel mai mult apararea Timisoarei. Poate si faptul ca rocadele astea nu s-au mai repetat in repriza a doua a facut ca meciul sa ia turnura pe care3-a luat-o.
Un sut din afara careului, in vinclu, al lui Balace a facut ca scorul la pauza sa fie totusi 2-1.
Repriza a doua a aratat o Steaua mult mai retrasa, poate din cauza lenii monumentale a lui Dica, poate din cauza accidentarilor si a importantului meci de joi, poate din cauza formulei de joc inedite sau poate pentru ca Olaroiu stia ceva ce noi nu stiam inca. In tot cazul, asta a dat ocazia Timisoarei sa atace si lui Daimon sa faca galagie. Ambele in van, totusi, pentru ca Radoi si Lovin au oprit orice tentativa de pivotare, iar Ghionea a fost seful centrarilor in careu, Steaua iesind de pe teren cu cele 3 puncte.
Emotiile pe care le-am avut in a doua repriza nu s-au materializat pana la urma decat in vreo doua suturi antiaeriene, fara rezultat.

ECHIPA: Steaua a inceput cu Baciu, Nesu, Lovin si Cristocea titulari, ca sa termine cu Petre Marin pe dreapta (?), cu Banel mutat cu domiciliul in banda stanga si cu Cristea izolat in atac. Meci mare facut si de Lovin si de Cristocea, dar mai ales de Banel. Carlos a avut - in premiera - cateva plasamente gresite si as spune c-a facut un meci slab, iar Cristea a avut - chiar asa izolat - vreo doua ocazii sa mareasca avantajul Stelei. Pacat ca tehnica si viteza lui nu sunt dublate si de un simt al portii adecvat. Foarte ingrijorator e Nesu, care nu s-a miscat deloc bine.

PUBLIC: Desi au fost mai putini decat ma asteptam (cred ca putin peste 20.000 de stelisti si vreo 25.000 in total), atmosfera a fost foarte frumoasa. As indrazni sa spun chiar mai frumoasa decat cu Hereenveen sau cu Betis. S-a cantat mai tot timpul, au scapat si cateva "Am avut si vom avea mereu...", plus "rrapid, uita-te/ ora ta se-apropie", s-au ars fulare visinii, sudul s-a batut cu jandarmii la tribuna a II-a, exact ca-n vremurile bune.
La minusuri as pune jena aia de strigare cu "Mustata liber" si poate - absenta in continuare a unei coregrafii de amploare pe Lia Manoliu(bine, e si greu de facut pe monstruozitatea aia de stadion, si nu cred ca Poli merita efortu').

Despre timisoreni: dezamagitor, absolut dezamagitor. De unde se umfla in pene, la propriu, pe la toate televiziunile, ca pe stadionul lor femeile alapteaza si mosii vin cu nepoteii, aia cateva mii de suporteri de aseara au dat o lectie de necivilizatie. Toate, dar ABSOLUT TOATE mesajele lor au fost unele pline de ura la adresa Stelei si n-au fost indreptate nicidecum impotriva echipei (probabil pentru ca n-aveau de ce sa se lege la capitolul asta), ci au fost atacuri directe la adresa a ceea ce ei cred ca inseamna suporterii Stelei. Plus o coregrafie pentru care, probabil, in alte tari ar fi fost arestati. Aia cu "eclipsam capitala". Sunt surprins ca nimeni nu zice nimic cand vine vorba de frustrarile separationiste ale suporterilor lu' Poli. Nu m-ar surprinde, in schimb, ca in ceva timp, pe Dan Paltinisanu sa fie afisat un banner pacifist si original, ceva gen "Banatul nu e Romania". Dracu', nici Poli nu e din Timisoara.

Si-nca ceva, Daimoane, daca tot ai ajuns pana aici: Spune-mi tampit, dar pentru mine a fi suporter Steaua nu inseamna nici a-l vrea pe Mustata scapat de acuzatiile de camatarie, nici a gasi cele mai originale rime de pe planeta, nici a avea cea mai lata panza de pe stadion si, Doamne-fereste, nici a urla ceva de spargerea Romaniei in provinciile istorice. Si-as vrea si eu sa-mi spui, daca nu ti-i prea mult, cam cati copii de tzatza si cati batrani cu nepotei se vad pe Dan Paltinisanu la o furtuna cum a fost aia de la Steaua-Arges.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator