Steaua in cupele europene, editia 2005/2006

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Trece Steaua de Rosenborg?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Aug 18, 2005 11:27 am

Da
3
43%
Nu
4
57%
Nu stiu
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 7

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 8:12 am

in 89 del piero se juca in putzulica guala cu galetuca, greblutza si lopatzica in nisip la viareggio pe plaja
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 8:14 am

cine a marcat in 89 cele 4 goluri
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde AxinTe » Vin Aug 26, 2005 8:21 am

daca nu ma insel .. in 89 erau van basten gullit si rijkard(sau cum se scrie..) si in nici un caz del piero nu a jucat la milan.
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 8:23 am

maciuci, cauta pe gugal, oricum fro 2-3 le-au dat gullit si van basten
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 8:24 am

e vorba de un italian
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 8:27 am

uite de pe gugal echipa lu berlusconi de-atunci :

AC Milan (trainer Sacchi)
G.Galli; Tassotti, Costacurta (F.Galli 74), Baresi, Maldini; Colombo,
Rijkaard, Ancelotti, Donadoni; Gullit (Virdis 60), Van Basten
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 8:42 am

cred ca e vorba de maldini, da ma, asa cred
tatal lui a fost fotbalist si are o sora
numai conteaza

Dacă ar fi eliminat pe Rosenborg, Steaua ar fi fost distribuită in grupa F a Ligii Campionilor, alături de Real Madrid, Olympiakos Pireu şi Lyon. "Acum chiar sint supărat că nu ne-am calificat! Era o grupă relativ uşoară, de care puteam trece. Am fost atit de aproape să aducem pe Real Madrid la Bucureşti!", a declarat Gigi Becali ieri, la citeva minute după tragerea la sorţi de la Monte Carlo


e becali nebun s-au nu
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 26, 2005 9:19 am

old lord scrie:cine a marcat in 89 cele 4 goluri

gullit, van basten, gullit, van basten, 3-0 la pauza. s-a nascut si un cantecel dupa acel meci: van basten si ruud gullit / au razbunat pe rapid. ~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Aug 26, 2005 12:39 pm

dak se poate ,putezi si voi sa modificatzi titlul topicului in "Steaua in Europa"

Steaua este cap de serie schimb şi poate să joace cu Rennes (Franţa), Vitoria Guimaraes(Portugalia), Valerenga (Norvegia), Krylia Sovetov (Rusia) şi Domzale (Slovenia).
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 1:20 pm

Valerenga - Steaua in turu 1 UEFA. Deci tot cu norvegienii. Astia parca i-au eliminat pe Rapid mai demult :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 26, 2005 1:46 pm

atz vazut ce ataca au norvegienii?mda, Flo si Iversen.Radoi o sa aiba zile grele:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Aug 26, 2005 1:49 pm

futumash...
deci pronosticu meu: avem trei echipe in turu intai. tuate cele 3 or sa suga poola.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Vin Aug 26, 2005 1:53 pm

asta ie clar.lasa ca la anu le aratam noi:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Aug 26, 2005 1:59 pm

io creca ne fura arbitrii :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 2:00 pm

lasa ca la anu le aratam noi


normal c-o sa juace sportu in uefa ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 2:04 pm

Grupa 4
Rennes - Osasuna
Guimarí£es - Wisla
Krylya Sovetov - Alkmaar
Stuttgart - Domzale
Ví¥lerenga - Steaua Bucureşti
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Aug 26, 2005 9:51 pm

numai ghinion am avut la tragerea la sort ,echipele roamanesti numai ultimele au fost trase din urna

Steaua a cazut iar cu o echipa norvegiana.Nashpa ,echipele romanesti au avut intotdeauna probleme cu echipele italienesti si cele nordice :((
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Aug 27, 2005 7:40 pm

becali chiar ca e nebun - steaua nu a putut sa bata pe rosenborg si el vrea sa bata pe real, lyon care ii cea mai tare exhipa franceza de 4 ani incoace de acum si pe olimpiakos care se descurca destul de bine, chiar ca e nebun :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Sep 09, 2005 5:02 pm

Steaua nu va juca returul cu Valerenga in Ghencea!
Comisia de Apel a UEFA a decis, ieri, ca terenul Stelei să fie suspendat pentru o etapă in cupele europene, din cauza manifestărilor rasiste de la partida retur cu Shelbourne, din turul trei preliminar al Ligii Campionilor. De asemenea, Steaua a fost amendată şi cu suma de 30.000 de franci elveţieni. Astfel, clubul stelist va trebui să joace returul cu norvegienii, programat pe 29 septembrie, intr-un oraş situat la minimum 250 de kilometri de Bucureşti. Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, a declarat că „decizia este foarte drastică şi este mai bine să nu fac nici un comentariu. Indiferent de locul unde se va disputa partida, abonaţii noştri vor avea acces gratuit la meci“. Iniţial, Steaua fusese amendată cu 16.500 de euro.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Sep 09, 2005 5:19 pm

se bucura si aia din Constanta sau Bacau sa vada si ei fotbal mare...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Vin Sep 09, 2005 9:12 pm

dai in pula mea pe astia de la uefa!! pai ce fac se joaca cu noi!! :((
ba amenda ,ba nush ce!!
dak o faceau trebuia sa o faca de la inceput!!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Sep 09, 2005 9:52 pm

airtoane, constantza ciuciu, ca de la bucurejt la orasu de bastina a lu migu sunt 225 chilometri.

eagle, futel in gura pe mitica dragomir, nu pe aia de la uefa. cand suporterii stelisti au dat drumu la niste ciori inaintea unui meci impotriva Rapidului nu a luat nici o masura ca observatorul nu a scris nimic in raport. cand suporterii dinamovisti au scos la iveala afise cu antonescu, zelea codreanu, zvastici si alte alea lpf s-a multumit sa dea o amenda si sa mearga pe burta. cand l-a prins pe neaga dopat nu l-a suspendat ca era jucator de perspectiva si nu putea sa-i strice cariera. cand suporterii Rapidului au batut diferiti oameni nevinovati prin orasele in care si-au insotit echipa prin tara nu a suspendat nici un teren ca, vezi Doamne, nu au facut nimic pe stadionul propriu. suspendarea din sezonul trecut a terenului stelei si a Rapidului a venit foarteeeee tarziu. uefa nu a facut acum decat sa aplice regulamentul, chestie care in Romania este ceva anormal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 09, 2005 9:57 pm

ayrton scrie:se bucura si aia din Constanta sau Bacau sa vada si ei fotbal mare...

din pct de vedere bacaul nu cred ca a prea vazut footbal mare in afara decat cateva amicale de a nationale dar despre costanta nu poti sa zici asa ceva mai ales dupa meciul care l-a disputat acum romania cu cehia.
sucza-ma dar nici 3 steaua - valerenga sau cum io zice la echipa aia nu se va compara cu romania - cehia :smash:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Sep 10, 2005 2:11 am

chiar au scos dinamovistii chestii cu antonescu sau cu zelea codreanu? pai baietii aia nu-si dau seama ca e o cretinitate sa apari cu insemne de dreapta si sa sustii un simbol al comunismului?????????

ciudata decizia celor de la uefa... dar are dreptate baicsu, vina e tot in ograda noastra si nu e de ieri de alaltaieri...

pe de alta parte si aia de la uefa exagereaza cu "nazismul romanilor"
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Sâm Sep 10, 2005 3:58 am

e o cretinitate sa apari cu insemne de dreapta si sa sustii un simbol al comunismului?


da bre, antonescu, codreanu si zvastica ie clar sinboluri comuniste. bine dracu ca n-au arborat sinboluri naziste gen secera si ciocanu, lenin, stalin etc ~p ~p ~p

on topic : ne meritam suarta asa cum bine a mentionat baics
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Sep 10, 2005 8:31 am

bineinteles ca ne meritam soarta fiindca noi romani avem mantalitatea aia ca la noi rasismul nu prea ar exista ca daca ii zici lu unu cioara sau tigan nu ar trebui ca persoana respectiva sa se supere noi inca nu am evoluat ne pricepem numai la injurat si acum cand cei din afara ne suspenda stadioanele ni se pare o aberatie ( referire la spusele lui bostina parca ) fiindca pana acum la noi nu s-a suspendat stadioane din cauza rasismului cel putin din cate stiu eu :dir:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Sep 10, 2005 9:35 am

eyewitness scrie:da bre, antonescu, codreanu si zvastica ie clar sinboluri comuniste. bine dracu ca n-au arborat sinboluri naziste gen secera si ciocanu, lenin, stalin etc ~p ~p ~p

bre, sinbolu comunist la care ma refeream eu e chiar echipa:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Joi Sep 15, 2005 9:21 pm

Steaua - Valerenga, la Constanta
Partida Steaua - Valerenga se va disputa la Constanţa, desi initial se spusese ca meciul va avea loc la Bacau. Mihai Stoica, aflat la Oslo pentru partida tur cu Valerenga, a fost sunat de un reprezentant al Comisiei de Disciplină a UEFA, care i-a spus că stadionul din Bacău, unde era programat iniţial să se dispute meciul, nu intruneşte condiţiile impuse de forul european. Astfel, oficialul UEFA a menţionat că Steaua are acceptul să joace pe stadionul "Gheorghe Hagi", deşi distanţa de la Bucureşti pană la Constanţa este de aproximativ 225 de kilometri şi nu de 250 de kilometri, aşa cum solicită forul european. Partida retur cu Valerenga este programată pe 29 septembrie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Joi Sep 15, 2005 9:39 pm

Steaua castiga la Valerenga cu 3:0 si si-a asigurat locul in grupele Uefa,dupa ce echipa din Oslo a anuntat ca va juca cu revervele ,ca forma de protest in urma deciziei de a juca 3 meciuri in 5 zile!!

uraaa!! Valerenga - Steaua 0:3
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 15, 2005 9:41 pm

echipa mai panarama ca valerengen aia greu de crezut ca poate exista.
Sper doar sa nu vina steaua in Constanta...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator