Steaua in cupele europene, editia 2005/2006

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Trece Steaua de Rosenborg?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Aug 18, 2005 11:27 am

Da
3
43%
Nu
4
57%
Nu stiu
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 7

Mesajde cutuma© » Joi Dec 01, 2005 10:44 am

Pentru cine nu a fost la meci, o scurta recapitulare cum a stat faza cu coregrafia. Cam cu 10 minute inainte sa inceapa meciul s-a apucat mister mustache sa imparta "placutzele". Pentru aceasta grea activitate s-au lipit pe scaune "scoci" astfel incat sa stie fiecare ce culoare primeste. Impedios necesar era ca cei fara "scoci" sa stea jos si ceilalti in picioare, lucru f usor de realizat cu 5.000 de oameni f. calmi si relaxati. Intra echipele pe teren, mister mustache ne informeaza "inca 5 minute". Apoi se prinde .... "aaa acum cei cu sfoara (?!?) sa ramana in picioare pt a primi placutzele albastre". Incepe meciul, galeria nu canta pt ca e ocupata cu pb organizatorice, ca si cum te-ai duce in vizita ,la masa, la cineva si pe parcurs iti mai aduce o lingura, o furculitza, un cutzit. Publicul cedeaza nervos si se isca o bataie de toata frumusetzea. Tribunele I si II (mentionez ca am stat la tribuna I ca de obicei dar eram f. aproape de galerie) striga la unison "Rusine sa va fie!". Mister mustache ishi da intr-un final apoteotic seama de imbecilitatea situatiei si anunta victorios "nu mai facem nimic in seara asta, hai sa cantam". Era deja prea tarziu, atmosfera se stricase total. Abia prin repriza a doua s-a revenit la toane mai bune.

Daca eram sef de galerie faceam un banner mare pe care scriam in rusa "Oleg nu pleca" dar na, ce sa faci, eu imi rad mustatza.

Meciul a fost okey, STEAUA a jucat bine in conditiile unui gazon infect. O victorie cu 3-0 fie si cu niste suedezi e totusi un rezultat f. bun. Sa nu incepem sa fim mai catolici decat Papa.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde bismark » Joi Dec 01, 2005 10:46 am

Bravo pt Steaua Dar Bravo pt Gigi Becali cel mai adevarat conducator:D acolo unde il puii face treaba!!curata tot si face el la loc!
Avatar utilizator
bismark
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Dec 01, 2005 10:46 am

decret: rezultatul a fo fuarte misto si eu cred ca steaua a jucat economicos. Dar nu poti sa negi ca acest lucru a dus la un meci modest din partea lor.

intre golul lu radoi si cel al lu goian steau nu a avut ocazii clare, dar nici nu i-a lasat pe suedeji sa faca ceva.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Dec 01, 2005 10:52 am

mersi memet, deci ie sanse mari sa mearga mai departe adica sa intalneasca o echipa mai slaba in primavara

bre decret, gazonu ala ie o rushine bre, la muedezi trebea sa le inodam piciuarele da de unde plm cu gazonu ala. a ajuns propriul teren sa devina un handicap pt jucatorii romani, sa muara miraculosu inecat in cehesti daca nu-i asa
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Dec 01, 2005 10:54 am

sanse mari sa mearga mai departe adica sa intalneasca o echipa mai slaba in primavara

dap. cu un 0-0 la herta ne calificam de pe primul loc si avand in vedere valoarea destul de scazuta a echipelor de prin uefa, locul 3 ar trebui sa fie o echipa destul de accesibila.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Joi Dec 01, 2005 8:19 pm

BV Steaua ,ai facut un cadou frumos de ziua nationala
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Dec 16, 2005 12:05 am

memetShol scrie:cu un 0-0 la herta ne calificam de pe primul loc

deştept este memetu ăsta. :D

Posibilii adversari ai Stelei: Slavia Praga, FC Basel, VfB Stuttgart, Lokomotiv Moscova, Litex Loveci, Heerenveen şi Bolton Wanderers.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Dec 16, 2005 10:07 am

as prefera Slavia pt ca avem o revansa de luat pt acel 4-1 din shaisprezecimile cupei uefa din sezonul 99/2000. Heerenven e si ea o echipa de batut.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Dec 16, 2005 10:18 am

Slavia Praga, FC Basel, Heerenveen şi Bolton Wanderers.

pliz sa fie una dintre astea
prefer baselu sa-i scuatem pe elvetieni ca cu ei ne batem la locu 15
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Dec 16, 2005 1:57 pm

ce-ar fi sa joace Steaua cu Stuttgart şi Rapid cu Hertha! ~p~p~p


edit: Heerenveen - Steaua.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Dec 16, 2005 2:15 pm

Heerenven e o echipa f. modesta pe care ar trebui s-o eliminam fara prea mari dificultati. O tragere care ne avantajeaza.

Nici rapidul n-a picat rau, hertha e de batut.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Dec 16, 2005 2:18 pm

decret...daca e sa merem sa jucam cu ei ca fiind o "echipa modesta pe care tre s-o batem" e gresit.
nustu cum au abordat meciu bulgarii dar herenvenu or avut ceva ocazii.

rapidu au si ei sansele lor, numa ca trebe iar sa se mobilizeze calumea

BAFTA AMBELOR ECHIPE
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Dec 16, 2005 2:26 pm

hai bre.... asta sa le-o zici la fotbalisti, mie orice mi-ai zice heerenven e o echipa de descultzi. Ca au avut ocazii cu levski ma lasa rece ca si din aia sarea mingea ca din topor.

In optimi insa am belit-o grav. Betis sau AZ Alkmaar si mai jucam si primul meci acasa. Nu cred k prindem sferturile :(
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Dec 16, 2005 2:31 pm

daca nu pleaca radoi & ogararu si olaraiu continua treaba buna inceputa de oleg si betisu si alkmaaru is de batut.
plm rapidu ia batut pe fainord, noi de ce nam putea sai batem pe alkmari?
betisu....is asa sasa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Dec 17, 2005 10:00 am

L-am crezut nebun pe becali cand a zis ca steaua va ajunge in finala cupei uefa, inca il mai cred putin nebun dar acum cred si eu ca steaua are sanse foarte mari sa joace finala
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Steaua pe FINAL UEFA

Mesajde milan_bulgar » Joi Dec 22, 2005 10:09 am

Steaua avea acest an ecipa mare, Steaua trebvue joca finala. Forza Steaua. ==D
[font=Arial Black]Sofia= zone CSKA, levski este izraelish tim. Forza CSKA.[/font]
Avatar utilizator
milan_bulgar
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 29, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Dec 22, 2005 11:42 am

bulgare, schimbă-ţi semnătura, că deranjează ochii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Dec 22, 2005 2:40 pm

mai baixinho il stiu pe bulgar de pe yahoo.meseger, simpatic om :D
omul asta zice ca tine si cu dinamo si cu steaua, asa ceva nu am mai intalnit pana acuma, oricum el zice ca e posibil

serios vorbind , io sunt convins ca steaua are forta necesara sa ia cupa uefa
au de toate: bani multi, echipa foarte valoroasa, lot omogen, liniste in club, antrenor bun, de toate
aaaa, sa nu uit, le trebe ceva mai mult noroc
in ultimii 15 ani nimeni nu s-a gandit la o asemenea performanta

nici rapid nu sta rau cu lotul, ma dar prea mult se rateaza la rapid
io nu inteleg cum de rezistati, cum de mai traiti, la asa ratari mori de inima rea :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Dec 28, 2005 2:21 am

domne mie mie frica de Alkmaar,e buni astia
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Feb 15, 2006 11:31 pm

Steaua e ca si calificata in urma victoriei in deplasare cu 3:1 in fata celor de la Heerenveen
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde hxa » Joi Feb 16, 2006 1:57 am

Superb Steaua halt Heerenveen
uefa.com
hxa
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Joi Iul 07, 2005 11:49 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Feb 16, 2006 11:18 am

Ce ziceai memet de olandeji ? :D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Feb 16, 2006 11:25 am

daca e sa merem sa jucam cu ei ca fiind o "echipa modesta pe care tre s-o batem" e gresit.

exact asta am zis. din fericire nu a fost cazu si s-au concentrat. is curios daca cele 20 de minute de la inceputu reprizei a doua cand steaua nu a miscat, au fo facute asea casai adoarma pe olandeji. NU de alta, dar cum au inceput sa miste, i-au cam ametit.

Betis, cam najpa, stiu ceva folbal.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Joi Feb 16, 2006 6:35 pm

asta e... ii batem si pe astia :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Feb 16, 2006 8:02 pm

apropo de meciu dasara: dus rau de tot cu pluta portaru ala :d
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Feb 17, 2006 10:36 pm

'ai ba memetule ca e simpatic. O sa fie raspunzator de ceva atacuri de cord, da' mie imi place.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 10, 2006 7:49 am

steaua-betis = 0-0

nu am incredere in olaroiu, momentan nu si-a cajtigat votu meu de incredere
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Mar 10, 2006 9:55 am

nu mi-o luaţi in nume de rău, dar Steaua nu ar fi marcat nici dacă s-ar mai fi jucat trei reprize.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Mar 10, 2006 11:04 am

ei, esti rautacios. ei puteau marca, dar daca tactica lu nea olaroiu a fo sa juace la 0-0 ei au reusit cu brio acest lucru
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Vin Mar 10, 2006 11:24 am

daca tactica lu nea olaroiu a fo sa juace la 0-0
memetule, miaj dori sa te sustzin, da` nu se puate bre! poi ma picur pe tactica asta atunciea! cum sa vrei sa faci 0-0 acasa in conditziile in care dup-aia tre sa batz(sau sa faci un egal cu goluri) afara?!
imi pare rau pentru olaroiu shi nu vreau sa-l judec io( are cine, nu-i bai!), dar Steaua nu-i echipa sa juace la 0-0 acasa! nici cu barcelona, nici cu vasluiu(ups, aici parca-i bai:) )!

trecand peste astea, io zic ca are cine le da goluri la betishi la ei acasa shi sper sa ne citim p-aici shi dupa sferturi, shi dupa semifinale shi...

hai Steaua!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron