Steaua în campionatul 2006-2007

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Steaua în campionatul 2006-2007

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 2:06 pm

Etapa 1 (29 iulie)
Poli Timişoara - Steaua
Etapa a 2-a (5 august)
Steaua - Universitatea Craiova
Etapa a 3-a (12 august)
UTA - Steaua
Etapa a 4-a (19 august)
Steaua - FC Vaslui
Etapa a 5-a (26 august)
Steaua - Farul Constanţa
Etapa a 6-a (9 septembrie)
FC Argeş - Steaua
Etapa a 7-a (16 septembrie)
Steaua - Rapid
Etapa a 8-a (20 septembrie)
Dinamo - Steaua
Etapa a 9-a (23 septembrie)
Steaua - Gloria Bistriţa
Etapa a 10-a (30 septembrie)
Poli Iasi - Steaua
Etapa a 11-a (14 octombrie)
Steaua - CFR Cluj
Etapa a 12-a (21 octombrie)
Oţelul Galaţi - Steaua
Etapa a 13-a (28 octombrie)
Steaua - Unirea Urziceni
Etapa a 14-a (4 noiembrie)
Ceahlăul Piatra-Neamţ - Steaua
Etapa a 15-a (11 noiembrie)
Steaua - FC Naţional
Etapa a 16-a (18 noiembrie)
Sportul Studenţesc - Steaua
Etapa a 17-a (25 noiembrie)
Steaua - Jiul Petroşani
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde bhuttu » Dum Iul 23, 2006 11:36 am

STEAUA - rrapid 1-0, 22 iulie 2006, stadionul Lia Manoliu, Supercupa Romaniei, editia a VII-a (parca, nu baixule?)

Steaua a inceput campania 2006 incet, intr-o atmosfera de amical si intr-un meci pe care, desi premiat cu un ditamai trofeul, nimeni nu pune prea mare pret. Nimeni, mai putin sparring-partners-ii nostrii de aseara, obisnuitii de-acum rrapizi. Pe care i-am si batut, ca prea se vaitau ca sezonul trecut au tot iesit in spatele nostru fara sa-i batem.

Ambele echipe au jucat in formule dubioase, avand multe rezerve in 11-le de start. Asta s-a datorat in mare parte faptului ca Olaroiu incearca sa cristalizeze poate un nou sistem de joc pentru sezonul care urmeaza - la Steaua - cat si fapului ca cei mai viteji si mai drepti si mai frumosi si mai cinstiti si mai putin bruneti dintre fotbalistii din Romania au luat dreptatea in propriile maini in ultimul meci al sezonului trecut si, odata cu ea, cam atatea cartonase rosii cate se iau intr-un sezon intreg.

Formula stelei, doar pentru posteritate, a fost:
Carlos - Balan, Ghionea(cpt),Baciu, Nesu - Cristocea, Lovin, Coman(Paraschiv), Ochirosii(Nicolita) - Badea, Oprita(Iacob).

La ciori s-au incercat pentru prima data Griffiths (primul cangur tigan, vorba lu' decret), Sapunaru(era si timpul, dupa 83 de ani) si cainele pana la moarte Zicu. Ultimii 2 au avut parte de o primire mai mult decat calduroasa din partea galeriei noastre (cand au mai avut ei ocazia sa-i injure asa multi oameni?), si toti 3 au avut ocazia sa regrete proasta inspiratie care-au avut-o transferandu-se la asa o rusine de echipa.

Meciul a fost unul mediocru as spune, dpdv calitativ, jucat in ritm de serata dansanta. Prima repriza a fost una echilibrata, vulturii tuciurii avand chiar mai multe ocazii, concretizate in vreo 4 suturi care-au trecut alaturi si intr-un reflex frumos a lui Carlos, care-a scos o minge de sub bara. Dar si cu o chifla imensa a lui Gigel Coman, care a dat pe langa din 8 metri, avand in fata o poarta mare si goala.
Repriza a doua a curs cam intr-un singur sens, pentru bronzati neconsemnand decat o minge trimisa din 18 m spre proprii suporteri (adica spre cer), de acelasi Nae Constantin care a incercat sa transforme unicul gol al meciului intr-un autogol.
Vasilica a mai ratat si el o minge buna, iar spre final, cand stadionul se gandea la eventualul circ pe care l-ar putea face Carlos la penalty-uri, Oprita avu o idee: "Ce-ar fi sa dau si eu gol?" isi zise. Si cum tot era in careul advers - la vreo 6-7 metri de poarta, lateral stanga, avea mingea la picior iar respectiva poarta era goala, Minca fiind retinut cu alte treburi la coltul lung, il si dadu, si odata cu el nota generala in care o sa se desfasoare inca un sezon al minoritarilor: tristete si frustrare.

Steaua arata binisor, as zice, ceea ce ma incurajeaza sa intaresc ceea ce afirm de ceva vreme deja. Anume ca 2007 o sa ne prinda tot prin Liga Campionilor.

Carlos n-a prea avut treaba, asa ca el poate sa conceapa linistit in continuare noi culori de echipament, in functie de vopselurile de par care le mai vede el prin Plaza.

Apararea a fost, ca de obicei, stabila si sigura. Baciu a fost totusi una din verigile slabe ale echipei, iar Nesu a dat vreo 2 chifle care-l vor mentine pe Petre Marin titular inca o vreme. Un plus in schimb pentru Balan, si chiar pentru Ghionea, care s-a decis sa nu mai gafeze aseara.

Mijlocul a mers grozav, dar doar pe laterale. Lovin a fost cel mai slab jucator al nostru, iar Gigel Coman a avut 2 ispravi: o mare ratare si-o accidentare auto-provocata. Ochirosii a fost o surpriza placuta, Talent are, ii mai trebuie curaj si-un pic de experienta.

Atacul putea foarte bine sa nu existe, iar Badea si Oprita sa fi jucat ca a doua linie de mijloc. Rezultatul ar fi fost acelasi. Dar, daca de Oprita cam stim ce-i poate pielea, de la Badea am cam vrea nitel mai mult.

Si cam asta a fost. Suedezii si-au primit, pentru a 3-a oara in acest an medaliile de invinsi, iar Steaua mai adauga un trofeu la lungul sir din care-s mai multe inainte decat inapoi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Iul 30, 2006 1:11 am

Poli AEK Rocar Timişoara - Steaua 0-0, 29 iulie 2006, etapa 1 editia 2006/07

In primul rand, as dori si pe aceasta cale sa-mi bag pula in gura lu' Dan Negru, precum si in a celui care-a avut ideea de a-l pune comentator sportiv. Nu trebuie uitati, evident, nici cei care-au pus-o in practica.

MECIUL: Campionat inceput cu stangul si joc slab al Stelei, zic eu, chiar daca avem +1 la adevar. Totodata nu ne dezmintim traditia de a pierde puncte in campionat dupa victorii in Europa. Stupida traditie.

Prima repriza echilibrata, cu doar cateva momente de dominare stelista, dar cu cele mai mari ocazii apartinand timisorenilor. Timisoreni care-au inceput hotarat, si pe parcursul intregului meci au aratat ca vor sa castige mai mult decat Steaua. Daca dorinta ar fi fost dublata si de valoare, altul ar fi fost rezultatul meciului.

Repriza a doua a luat totusi o alta turnura. Steaua a mai inceput sa si joace cate ceva, iar Poli s-a stins incet-incet, nefacand fata fizic. Si totusi, cea mai mare ocazie tot la Poli a fost, noroc ca Mansour e un ratangiu mai mare ca Dennis Serban in vremurile lui bune.

In concluzie, meci dezamagitor al Stelei, care sper sa nu repete asemenea evolutii. Si pe viitor poate mai vedem si noi 2 pase legate, combinatii pe jos la mijlocul terenului, pase scurte in fata careului, cacaturi d-astea care fac jocul spectaculos si din care se mai dau si goluri. Si poate nici nu mai facem greseli in aparare. S-aude in spate? Ghionea, Nesu? Carlos, tu auzi?

Iar de minunatul public timisorean, cred eu c-ar fi cu-atat mai minunat cu cat nu s-ar mai umfla atat de tare in pene cu asta. Pene...

Si cu gazonul ala jalnic, ce e Iancule? Shakira a venit sa cante sau sa pasca?

Cartu e categoric un plus pentru Poli, asa cum Ogararu e un gigantic minus pentru noi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iul 30, 2006 5:35 am

noroc ca Mansour e un ratangiu mai mare ca Dennis Serban in vremurile lui bune


daca nu atingea carlos mingea,acum vorbeai de o victorie norocoasa a lu' poli :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Dum Iul 30, 2006 6:18 am

shmecher si arogant ca de obicei, butulica. nu vad ce te umflii in pene asa. rezultatul a fost unul cat se poate de echitabil. steaua e o echipa mult mai putin "eurofantastica" decat o laudati voi. s-a vazut o pregatire fizica mai buna, sau de fapt mai proasta a noastra (pt ca am cam cazut in repriza a doua) si faptul ca nu avem atacanti. jumadebuletin bucur nu a facut nimic iar mansour e limitat rau. in rest se putea intampla orice.

terenul era cum ziceai si tu, jalnic. voi oricuma ati avut un avantaj, asa e si terenul din ghencea.

daca te uitai atent si vedeai ca nu sunt bannere pe gard (ca tot te dai cunoscator al fenomenului) ai fi realizat ca la meciul asta publicul nu avea cum sa se prezinte altfel. (poate ca o sa scriu la meciuri vazute la fata locului despre asta)

p.s. nu stiu ce a debitat Negru, oricum ai dreptate, e un gunoi de om. de-al vostru, stelist declarat.

p.p.s sper ca nu am ofensat pe nimeni cu impresiile expuse aici.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Dum Iul 30, 2006 6:37 am

daimuane, da pe asta cum o interpretezi?

Fanii campioanei au fost bătuţi măr ieri după-amiază pe terasele din Timişoara. Suporterii lui Poli au făcut un raid prin oraş şi chiar au atacat cu cuţitul mai mulţi stelişti. Cinci dintre ei au ajuns in spital, o parte din ei avind fracturi, iar ceilalţi tăieturi de cuţit. Sosiţi la stadion, fanii Stelei au explodat cind trei colegi de-ai lor au fost luaţi in dubă de jandarmi: "S-au impins in noi şi acum ne dau amenzi! Nu se poate aşa! Sintem tăiaţi, bătuţi şi unii au ajuns prin spitale cu fracturi. Este inadmisibil. Sintem suporteri, nu criminali!", a spus indignat un fan roş-albastru. Altul şi-a arătat semnele lăsate de incăierarea cu bănăţenii.

(sursa gsp.ro)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Iul 30, 2006 7:39 am

io la suporterii aia stelisti care s-au pisat pe statuia lui Stefan cel Mare le doresc o viata scurta si o spitalizare indelungata (daca eram io si cativa colegi de ai mei pe acolo azi eram celebru :D ). Daca au facut ceva similar si prin timisoara ii felicit pe baneteni si data viitoare la mai bine.
Chetia asta cu citatele din presa despre suporteri pe mine nu mha lamuresc deloc, mai ales cand vin vorba de gsp. Ei spun ca galeri a X a fost batuta dar nu zic de ce
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 30, 2006 7:43 am

old lord, esti cunva clona lu daimon?

cred ca-i destul de clara intrebarea mea:
daimuane, da pe asta cum o interpretezi?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Iul 30, 2006 11:20 am

Daimoane, unde-am zis eu ca rezultatul n-a fost echitabil? Am zis doar ca Steaua a jucat suficient de prost incat sa faca rezultatul echitabil.

Terenul din Ghencea o sa-l vedem peste-o luna. Prin targ se zice c-ar arata bine acum.

Nu stiu unde m-am dat cunoscator al fenomenului, si nici macar n-am o idee clara despre ce fenomen e vorba. Sunt insa la curent cu certurile intre "galeria" lu' Poli si sefii echipei, dar ma lasa complet indiferent. Io vorbeam de altceva. De infatuarea TUTUROR timisorenilor care sustin pe Poli si care se cred buricul pamantului. Ori, Buricul Pamantului e o trupa din Sibiu. :)
Si nici macar n-as fi zis nimic de asta, daca n-avea grija Dan Negru sa-mi aminteasca pe toata durata celor 90 de minute cum numai la Timisoara vin femei si copii pe stadion, cum numai la Timisoara se umple stadionul, cum timisorenii cunt cei mai viteji si mai drepti dintre spectatori... plm...
Intr-o alta nota, cel putin la TV fondul sonor chiar a fost grozav. Ceea ce ma face sa ma gandesc ca poate lipsa galeriei nu-i asa rea.

Dan Negru stelist? =)) La fel si Borcea!

http://www.gsp.ro/index.php?a=50697&shift=1

"Sper să-mi menţin obiectivitatea. Am mai comentat un meci, Naţional-Poli, şi cu toate că am incercat să rămin cu picioarele pe pămint, pe la jumătatea primei reprize m-am trezit că incurajam Timişoara" (Dan Negru)

Imi cer scuze ca iau Gsp drept sursa, dar e cea mai la indemana.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Iul 30, 2006 1:58 pm

aiule lucrurile au fost exact invers la partea cu atacatul cu cutitul. dej aam avzut pe un post de televiziune ca stelistii injunghiati au fost 5 si au fost transportati de urgenta la spital.. cand altundeva se spunea, ieri mai pe seara ca s-au prezentat doar trei la spital.

nu cred ca e nevoie sa iti spun cum lucreaza presa de la noi.

cat despre violenta care exista... asta e nu o pot nega (pot cel mult sa imi exprim dezacordul).. si de o parte si de alta. oricum nici eu daca as veni la un meci in bucuresti nu m-ash rupe de grup si nu as umbla aiurea prin orash.

(revin incepe F1 :P )
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eyewitness » Dum Iul 30, 2006 2:05 pm

daimuane intrebarea mea legata de articol ti-a fost adresata tomna pentru faptu ca esti din timisuara si poate ne spuneai ceva ce ai vazut tu cu ochii tai sau ai auzit ceva de la prieteni. personal, in principiu, ma cam pish pe gsp
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Iul 30, 2006 10:58 pm

sa o iau pe rand. au fost cateva altercatii intre suporteri prin orash. in realitate cei care au fost atacati cu niste cutite au fost Polistii, trei au fost zgariati, nu foarte grav. dar e deja o problema ca s-a ajuns la chestii de genu asta.

despre chestia cu autocarul.. puteau foarte bine sa fie trei copii, eu nu stiu mai multe.

pe la televizoare au mai spus si ca galeria lui Poli a revenit in peluza dar nu a mai avut timp sa faca coregrafie. asta e o cretinitate enorma. a existat o discutie intre reprezentantii CVUCS si conducere, probabil lucrurile se vor rezolva, dar la meciul de ieri nici un membru al gruparilor importante nu a cantat.

bhuttule, partial e corect ce zici, nu pot nega ca la un moment dat atitudinea suporterilor e mai mult sau mai putin aroganta.. dar asta pot zice si despre tine:)

Negru ala e vai si amar de capul lui. L'am prins si eu la meciul cu Nationalul, mai mult decat penibil. cat despre pasajul ala din gsp, si eu l-am vazut pe antena 1 la stirile din sport spunand ca e Stelist convins de mic, dar ca tine si cu Poli (faza a fost la kktul ala de emisiune de la ST Tropez)

nu stiu cum s-a auzit la tv, din pacate fara oamenii care dadeau tonul, repertoriul a fost de tot kktul. bine ca n-au strigat si celebra scandare (care nu se foloseste la noi) "pe ei pe mama lor"
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde bhuttu » Joi Sep 21, 2006 8:59 am

Liga I etapa a 8-a editia 2006/07 (20 septembrie 2006) dinamu - Steaua 1-0

Formula cu multe improvizatii a Stelei, in special in linia de mijloc, data peste cap de accidentarile lui Cristocea si Paraschiv. Astfel, Olaroiu a inceput in linia de mijloc cu Oprita - Lovin, Bostina - Nicolita, in ideea ca, la nevoie, Oprita ar putea urca in atac, iar Nicolita si Bostina ar trece fiecare pe flancurile lor, drept si respectiv stang. Asta s-ar fi intamplat, probabil, dupa un gol pe contraatac al Stelei, Oprita nefiind omul contraatcurilor rapide, fiind in schimb un varf excelent pentru atacuri pozitionale cu posesie prelungita.

Evident, socoteala d-acasa nu s-a potrivit cu a din spatele Ficusului, eliminarea lui Thereau (ma scuzati - eliminarea gratuita a lui Thereau) complicand un pic problema. Oli a facut o mica expectativa pana la proxima idee. Care idee a venit odata cu accidentarea (sper ca nu foarte urata) a lui Petre Marin. In momentul asta se bulverseaza complet si linia de fund, Steaua neavand nici un fundas stanga apt de a intra in teren. Astfel, Saban trece in premiera pe partea stanga a apararii, iar Banel este aproape scos din joc prin retragerea lui ca fundas dreapta.

Prin manevra asta, Steaua ramane cu inca un om in minus, chiar daca pe teren, Bostina fiind un mare 0 ca inchizator. Intrarea lui Badea a revigorat un pic atacul, fapt vizibil printr-un sut superb de la vreo 30-35 de metri, respins din vinclu de Gaev. Nu l-a revigorat mai mult pentru ca Badea a primit mingi putine, si pentru ca Dica a fost mult retras fata de ce joaca de obicei. Astfel, faimosii fundasi dinamovisti ce se fac de ras meci de meci la nationala de tineret a Romaniei au fost scutiti de presingul pe cat de agasant, pe-atat de eficient al Dicanului.

Chiar si in formula asta ciopartita, si chiar cu asistenti care - probabil in premiera mondiala - iau decizii pentru faze petrecute pe partea opusa, faimosul atac al lui dinamu, cu faimosii atacanti rotiti care dau gol de cum intra n-a fost in stare sa sparga rezultatul cu care a inceput meciul, cel putin pe tabela de marcaj.

Nenumaratele gafe ale lui Carlos sau cele 2 lovituri libere din pozitii periculoase cersite de Niculescu n-au adus nici ele mare lucru, tabela indreptandu-se spre acelasi 0-0 exasperant pentru Borcea, care probabil investise bani grei in acest meci.

Personal, sunt convins ca daca Steaua dadea un gol, puteam cu totii sa ne vedem de treaba, pentru ca nimic notabil nu s-ar mai fi intamplat in acest meci. Dar Dumnezeu si asistentul de origine maghiara au hotarat altfel. Numai primul stia insa ca e nevoie de o intrare tardiva si de o actiune de geniu a lui Dennis Serban pentru ca dinamovistii sa-si poat umfla pieptul cu cele 3 puncte cucerite azi in fata Stelei dupa fiecare din viitoarele lor esecuri in Cupa Uefa in acest sezon.

Concluzii:

- Steaua a gandit bine meciul, dar a fost nevoita sa-l joace prost;
- dinamu a meritat sa castige, fie si numai pentru actiunea superba a lui Dennis Serban;
- arbitrajul a fost sub orice critica si defaorizant pentru Steaua, dar pentru asta se tot cauta solutii, inca din primavara. Aia cu solicitat arbitrii straini n-a functionat.

Despre ce s-a intamplat in tribune, atat cat am putut sa vad la televizor si azi pe net: se intrece masura din ce in ce mai tare din partea jandarmeriei, iar incidentele s-ar putea sa ia o turnura nasoala rau de tot daca nimeni nu ia atitudine. De data asta nu s-a lasat cu morti, dar nu e timpul trecut. Imi pare nespus de rau ca n-am ajuns pe stadion. Daca staim cum vor evolua lucrurile, as fi facut tot posibilul sa ajung.

Peluza CiH ar trebui sa-si deschida o agentie de organizat nunti, botezuri si alte ocazii, pentru ca focuri de artificii asa frumoase ca ale lor, io n-am vazut decat la concertele gratuite Voltaj in aer liber. Iar confetti-urile alea la nunta lu' Irinel Columbeanu ar fi dat un efect de dadea toti pe spate. Ultrasi adevarati, ce sa mai...
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 21, 2006 9:03 am

Nenumaratele gafe ale lui Carlos

care nenumarate greseli ale lui carlos butule? nafara de aia de la accidentarea lu marin, cand el a iesit pe centrare, penca in centrul careului nu era nici un aparator?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Sep 21, 2006 1:12 pm

sau aia in care a dat pe langa minge chiar din fata lui Ganea in repriza I?

Sunt unul din aparatorii lui Carlos, dar e clar ca omul nu stie sa iasa pe centrari.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 21, 2006 1:51 pm

sau aia in care a dat pe langa minge chiar din fata lui Ganea in repriza I?

domnule butulica...acolo tvrul nu nea dat si noo o mica reluare. dar te afli umpic in ofsaid.
1. ganea a intrat in rep 2. danciulescu era nenea ala (mi se pare
2. mingea i-a venit fuarte greu, aberanta solutie aleasa de aparator. daca o degaja avea tuate sansele sa il loveasca pe dinamovist, asa ca singura metoda era sal dribleze. cum l-a driblat, este partea a doua, dar i-a iesit.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 21, 2006 2:02 pm

sau aia in care a dat pe langa minge chiar din fata lui Ganea in repriza I?

domnule butulica...acolo tvrul nu nea dat si noo o mica reluare. dar te afli umpic in ofsaid.
1. ganea a intrat in rep 2. danciulescu era nenea ala (mi se pare
2. mingea i-a venit fuarte greu, aberanta solutie aleasa de aparator. daca o degaja avea tuate sansele sa il loveasca pe dinamovist, asa ca singura metoda era sal dribleze. cum l-a driblat, este partea a doua, dar i-a iesit.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Sep 23, 2006 11:09 pm

Liga I etapa a 9-a editia 2006/07 (23 septembrie 2006) STEAUA - Gloria Bistrita 2-1

Cadul in care s-a desfasurat meciul e cel putin la fel de interesant ca meciul in sine. Ultimul meci pe Lia Manoliu, pe o vreme profund neprielnica, cu suporteri putini si veniti la stadion in egala masura pentru a-i vedea la lucru pe campionii Romaniei si pentru a protesta impotriva violentelor jandarmeriei de la mijlocul saptamanii.

Numeroase indisponibilitati, titulari odihniti in perspectiva dificilului meci din CL cu Olympique Lyonnais de peste 3 zile si un protest tacut al Stelei la adresa tratamentului la care este supusa in Liga I, acestea au fost premisele unei formule de joc mai degraba incropite, in unsprezecele de start nefiind prezenti decat 2 titulari de drept (Goian si Petre Marin, desi s-ar putea lua in calcul si Saban sau Oprita).

Astfel, un inceput dezarticulat al Stelei si unul in forta al Bistritei a facut ca oaspetii sa fie in avantaj dupa 11 minute de joc printr-un gol foarte frumos, din afara careului, la o greseala a inchizatorului Ovidiu Petre.

Steaua incepe sa atace, dar actiunile se leaga greu. Ovidiu Petre si Gigel Coman au niste incercari timide de a ataca poarta, in urma a doua faze fixe, dar suturile lor trec alaturi.

O incursiune a lui Vali Badea chiar inaintea pauzei aduce penaltyul din care Bostina, capitanul de azi, egaleaza. Parerea mea este ca penaltyul e corect. Intr-adevar, fundasul Bistritei atinge mingea inainte de a-i secera piciorul lui Badea, dar il opreste pe atacant de la a continua faza, in conditiile in care mingea era departe de a parasi suprafata de joc si nu era urmarita de nimeni.

Repriza a doua aduce o Steaua ceva mai determinata, care va domina aproape integral cele 45 de minute ramase. Gloria este preocupata numai de pastrarea rezultatului, fapt care nu se poate intampla cand esti atacat de Steaua. Astfel, Oprita are 2 mari ocazii de a marca, printre care si un lob superb scos de pe linia portii. Dica executa si el impecabil o lovitura libera chiar in vinclu - unde fute musca, cum se mai zice - dar tot Oprita marcheaza golul victoriei dupa un corner, printr-o lovitura de cap inselatoare, pe care n-o opreste decat plasa portii lui Albut.

Imediat dupa gol, Gloria are vreo doua incercari palide de a egala, dar finalul meciului gaseste tot Steaua in atac.

Imi place insistenta cu care Olariu incearca manevra de rocada a mijlocasilor de banda. Azi a incercat-o, dar fara vreun rezultat vizibil, Stancu nefiind vreun Edwin Koeman, ci doar un fundas dreapta transformat in mijlocas, la al doilea meci oficial pentru Steaua si care e normal sa nu reuseasca mare lucru in banda stanga. De fapt nici in dreapta n-a reusit prea multe, dar poate fi un jucator util daca e bine folosit. Cat despre Bostina, el e handicapat de piciorul drept si inapt in faza defensiva, asa ca a-l juca mijlocas dreapta inseamna a nu-l juca deloc.

Bune in schimb incursiunile fundasilor centrali, Goian avand cateva driblinguri in jumatatea adversa, iar Baciu o ocazie de poarta in repriza a doua. Ovidiu Petre si Gigel Coman inca nu par sa se fi prins ca joaca la Steaua, iar Badea, nesustinut, e ca un motor care merge in gol.

Nu-i de mirare, astfel, ca tot greul a cazut pe Oprita (un gol + 2 ocazii), sau ca atacul Stelei a fost mult mai legat (chiar daca nu neaparat mai consistent) dupa intrarea lui Dica.

Problemele disciplinare continua insa, si asta nu e deloc bine. 7 cartonase galbene pentru Steaua in meciul de azi.

Cu gust declaratia lui Olaroiu: "Steaua a fost exclusa din campionat, asa ca facem si noi ce putem."
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Sâm Sep 23, 2006 11:42 pm

Cand esti avantajata in meciu cu rapid , arges si gloria...nu stiu cum poti avea nesimtirea sa zici ca Dinamo cumpara arbitri
Nu zic ca steaua o face ...arbitrii ei in sine sunt idioti ...dar si mai idiot e jiji cu mm care acuza si devin penibili
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Sep 23, 2006 11:49 pm

In meciul cu rapid, e adevarat, tuciurii au avut un penalty refuzat. Cu Argesul n-a fost penalty la Goian, cu Gloria a fost la Badea. Altceva?

Unde am zis eu ca dinamu cumpara arbitrii? E adevarat, chiar cumpara, dar nu-mi amintesc s-o fi zis pe forumul asta. Sau nu cu mine vorbeai?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde kacio » Sâm Sep 23, 2006 11:52 pm

cu arges n-a fost penalti ? hai ma fii serios ce dracu , minti lumea pe fata.
Sa-ti amintesc ce a zis porumboiu la o emisiunea tv "daca nici aici nu se da penalti , cand se poate da?"

Si penaltiu stelei a fost valabil la meciu asta cu gloria ?? Iar esti penibil omule.S-a vazut clar cum a atins mingea prima data . Ce dracu incercati sa ascundeti realitatea ca niste tarfe nu stiu . Ati fost avantajati si gata . Si repet , nu o zic ca ati fost avantajati la presiunile vreo unui de la steaua.Ca eu nu sunt idiot ca voi sa acuz fara dovezi . Zic doar ca arbitrii sunt prosti si ori le e frica sa arbitreze corect "granzii" ori mai mult de atat nu pot
ROCK AGAINST COMUNISM
Avatar utilizator
kacio
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Mie Aug 03, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Noi 13, 2006 9:12 am

asta e subiectul de anul asta si se posteaza asa putin ???

ieri seara steaua a zdrobit nationalul cu 6-0
radoi revine cu gol
toate cele bune
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Noi 20, 2006 11:30 am

inca un egal in contul echipei steaua
dinamo a gresit de 2 ori in campionat iar steaua nu reuseste sa profite. becali a declarat ca asa e fotbalul. chiar asa sa fie ??? eu zic ca olaroiu e un antrenor slab si nu stiu cat trebuie sa mai piarda steaua ca becali sa inteleaga asta.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Noi 20, 2006 1:38 pm

dinamo a gresit de 2 ori in campionat iar steaua nu reuseste sa profite

a profitat Rapid-ul, daca Steaua nu se pune cu picoarele pe pamant Rapid ii va lua fatza si sincer nu as vrea sezonul viitor un C.L. fara Steaua.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Noi 21, 2006 9:58 am

nici eu nu as vrea in sezonul viitor o liga a campionilor fara Steaua
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Noi 21, 2006 5:06 pm

nici eu nu as vrea in sezonul viitor o liga a campionilor fara Steaua


bah ce porunbel ai scos din gura, numa colunbofilii stiu

plm, adica daca steaua se ambitioneaza sa tina un antrenor falit alaturi de alti jucatori faliti, care de mult nu mai dau randament si nu e in stare sa bata pandurii pulii mele sau ceahlaul sau iasiu sau galatiu de ce plm sa-mi para rau ca nu ne reprezinta in CL? daca inbecilu de becali afirma ca nu aduce jucatori valorosi de-afara ca trebe sa-i plateasca la salar de 3-4 ori mai mult ca pe alti jucatori de la steaua ceea ce n-ar fi corect atunci sa aducem cat mai multi carlosi, bostini si opriteni si asa facem un lot valoros si omogen pentru CL, nu? la fel ca la barcelona, ronaldinio ia salar la fel cat ia rezerva de portar. corect, nu? la fel si la real, mancester sau bayern. asa ia invatat si pe iei comunismu, toti egali, ce pizda masii

nu nene, locurile 1 si 2 din liga 1 se califica in CL, indiferent cine-or fi ele io unu voi tine cu ele, chiar daca e steaua, rapid, dinamo , poli sau vasluiu. daca steaua nu pupa, hales bules, treaba lor, insa dupa ca au demonstrat in turu canpionatului nu merita nici locu 2
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Noi 21, 2006 5:22 pm

Din pacate Eye-ul are dreptate. De cand a venit Oli imi tot musc limba dar nu se mai poate. Oli + Dica + Banel + G. Coman = jale.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Noi 21, 2006 7:05 pm

curtuma, cu dica nu (prea) iti dau dreptate. i s-a rupt firul dupa meciul tur cu dinamo kiev, dar pana atunci a fost mult peste media echipei. e golgeterul formatiei si, spre desobire de altii, nu marcheaza doar din lovituri libere sau penaltiuri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Noi 21, 2006 7:29 pm

Dica

cutuma...dica este singurul jucator de la steaua care poate sa faca o diferenta. pana una alta de doi ani, el este omu care scuate steaua din rahat in multe momente.
da fanu romana uita. amu dupa cateva meciuri proaste, hai sal futem in gura.
adevaru e ca ronaldinio nar prea mai avea ce sa caute la steaua
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 21, 2006 8:25 pm

memete, buba ie subcutanata, deci din puntu meu de vedere dica nu se pune
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori