Divizia A ,sezonul 2001-2002 : meciurile din retur - rezultate, comentarii...

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde cutuma© » Dum Apr 21, 2002 8:08 pm

Petrolul-Steaua 1-1 Irimescu/Raducanu

In fatza unei echipe slabe, cu 10 oameni baricadatzi in fatza portzii shi care a reushit sa inscrie in minutul 3 Steaua a pasat mult, paralel cu poarta lui Irimia, avand 3 shuturi pe poarta pe parcursul intregului meci. Norocul i-a suras insa, de mult nu se mai intamplase, shi a reushit prin acest "omul potrivit la locul potrivit" kre este Claudiu Raducanu sa obtzina al 5-lea punct in retur. Cam putzin pt o campioana.
I-ash remarca in acest meci pe Tudor,Nicolae shi Raducanu shi la capitolul eterne dezamagiri: Mitritza,Baciu,Falemi,Al Pitzurca.
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Steaua - Brasov 4-0

Mesajde Aliosha » Dum Apr 28, 2002 10:25 pm

Uite ca am castigat si noi un meci, pana la urma.
Eu nu l-am vazut ca a fost transmis de TVR. Poate scrie cineva aici cum a fost.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

ceva mai bine

Mesajde cutuma© » Lun Apr 29, 2002 9:23 pm

in prima repriza nu am jucat mare lucru dar spre deosebire de alte meciuri am cam fructificat toate ocaziile avute. Ceea ce era mai interesant era k dupa fiekre gol se striga tot mai tare "pitzi lasa-ne" shi "pitzurk de sarbatori/dar'ar Dumnezeu sa mori"(nu prea sunt de acord cu lozink asta, in fine).
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Ceahlaul-Steaua

Mesajde Bagheera » Mar Apr 30, 2002 11:30 pm

Ce credeti bate Steaua maine pe Ceahlaul? Incercati si un pronostic. Eu cred si sper intr-un 2-1 pt noi.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Steaua

Mesajde Bagheera » Mie Mai 01, 2002 6:01 pm

3 puncte superbe castigate de Steaua la Piatra-Neamt!! In sfarsit echipa campioana castiga in deplasare dupa 7 luni. Cu aceasta victorie Steaua se mentine in lupta pentru castigarea unui loc calificant in cupa UEFA si de ce nu pentru titlu!! :)
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 8:39 pm

Dom colonel va rog cu respect sa nu mai faceti threaduri pentru fiecare meci din campionat. Pentru asta e unul special pe care discutam etapele. (Ieri dupa cum ai observat am mai unit unul.)
THX
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 8:47 pm

IN SFARSHIT!!! De necrezut dar Steaua a cashtigat un meci in deplasare! Shi cel mai important este k a survenit in urma unui joc bun, sigur in aparare shi eficient in atac. Sa vedem ce facem cu Rapidu'
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 12:51 am

Eu,care pana acum eram anti-Steua,m-am bucurat enorm ! Mi-a parut bine..ca au castigat...! Ce expresie avea Piturca la golul din minutul 86 ! A trecut si el prin multe ! Mare antrenor !
Hai Steua !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Mai 02, 2002 1:03 am

Am vrut sa subliniez niste evenimente. Daca am deranjat imi cer scuze. Si sa revin la etapa : m-am bucurat din tot sufletul ca Steaua a dat o lectie celor de la Piatra-Neamt.



Initial trimis de Aliosha
Dom colonel va rog cu respect sa nu mai faceti threaduri pentru fiecare meci din campionat. Pentru asta e unul special pe care discutam etapele. (Ieri dupa cum ai observat am mai unit unul.)
THX
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Joi Mai 02, 2002 1:13 am

Aici nu deranjezi pe nimeni stai linistit. Le-am unit pentru ca nu se scriau mai mult de 3-4 pareri la el si deaia. La meciurile importante facem threaduri... asta e parerea mea cel putin.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Joi Mai 02, 2002 1:20 am

Ai dreptate m-am grabit un pic. Si este normal sa se fac thread-uri numai la meciurile importante.!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 11:55 am

Ole,ole,ole..ole !

Steaua-Rapid 2-1
2 goluri pentru Claudiu Raducan si 1 gol pentru Sumudica.
Un meci absolut superb ! Am zis ca ma uit la Champhions League nu la campionatul Romaniei ! Sunt bucuros pentru victoria stelistilor !
V-am zis eu..ca Piturca face treaba la Steaua ! Jucatorii sunt de partea lui si asta conteaza !
Poate sa zica ce o vrea..Aliosha ! Pitzi e mare !
Bravo Steaua !

Reporterul l-a intrebat pe Piturca dupa meci : " Credetzi ca vor mai fi probleme intre dumneavoastra si galerie ? " , iar reputatul antrenor a replicat : "pai nici nu au fost " !

Bravo Pitzi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 04, 2002 12:21 pm

Steaua a facut un meci mare. Totzi jucatorii au dat ce-au avut mai bun in ei shi am reushit o victorie f importanta. Bravo Claudiu!Bravo Rica! Bravo Dumitru! Cinste voua! Iar in ceea ce il priveshte pe Pitzurk, shi-a mai spalat din pakte, dar dak vrea sa ramana la Steaua trebuie sa ishi schimbe atitudinea shi sa nu mai dea afara jucatori valoroshi. Pai se compara Miu cu B.Nicolae???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 12:41 pm

Hai ma..lasa-l pe Pitzi..ca face treaba buna ! La anu..daca ramane..lautzi campionatu' !

Pana una alta..Steaua nu o duce rau....se afla la a treia victorie consecutiva (Brasov,Ceahlaul,Rapid) ....si pe locu 5 in clasament..la egalitate cu Rapid (locu4) si la un puncte de Otelu (locul 3) !
Poate ii batetzi pe Dinamo..in returul de Cupa.si mergetzi in UEFA ! Echipa are moralul ridicat...tribuna e alaturi de ei....deci sunt sanse !
Forza Steaua !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 04, 2002 12:48 pm

Poate ai uitat ce a facut steaua pana la victoriile astea! 0-1 cu Argesh 0-0 cu natzional 1-1 la penultima clasata petrolul 0-1 la galatzi etc. Nu vreau sa par carcotash, cinste lui pitzurk k a batut rapidu' dupa 5 ani, dar sa nu uitam k a shi gafat. Shi mai zi-mi shi mie o chestie: DE CE JOACA MITRITZA LA STEAUA???
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 12:58 pm

0-0 cu National ..lidera....e un rezultat foarte bun ! eu il consider chiar surpriza...ca n-a batut nationalul cu 2-0 sau 3-0 ! :D
Iar...ca au fost invinsi cu 1-0 la Galatzi..e ceva normal !
Cu Argeshu si Petrolul..au mai gresit si ei..ca sunt oameni ! E puternic campionatu' ...d'asta si ultima clasata paote sa-i bata la orice ora ! :p

Despre Mitritza..nu cunosc. :confused:
(probabil ca de bun ce e ..joaca la Steaua :p )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 04, 2002 1:08 pm

Deja faci caterink! Lasa-te k avem amandoi dreptate in ceea ce il priveshte pe pitzurk dar la faza cu rezultatele n-ai ce zice...
Mitritza nu joaca de bun ce e la echipa asta ci pt k e pila lui pitzi, shi crede-ma k shtiu asta din surse sigure...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 1:13 pm

Nu fac ma caterinci ! :D
Oricum..nu cunosc asa multe despre Steaua ! Sunt anti-Steaua,Dinamo si Rapid ! Dar acum...vazand si eu la TV..ca sunt astia impotriva lu Pitzi...am zis sa urmaresc si eu sa vad ce rezultate are. Si ..iata a inceput sa intra pe trasa normala !

Pitzi..era idolul meu ca jucator..cand aveam 5-6 ani ! Am si breloc cu el...cumparat de la Balea ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

forza steaua

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 3:59 pm

Bah n-am mai prins meciul. Am rezistat pana la 3.30 dupa care am abandonat ca eram "obosit".
Chiar asa frumos s-a jucat ?


PS: arata mai frumos clasamentul asta acum
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

UMT - Steaua: 0-3

Mesajde Aliosha » Joi Mai 16, 2002 4:34 am

"Rí£doi a deschis deschis scorul in minutul 15, cu o loviturí£ liberí£ la care Buturugí£, alí£turi de spectatori, s-a uitat cum se zbate in plasí£. UMT a avut ºansa sí£ egaleze in minutul 73, dar penaltiul executat de Mada a fost respins de Tudor. Mada A mai apucat sí£ loveascí£ cu capul mingea respinsí£ de Tudor, trimií¾and-o in barí£.

Douí£ minute mai tarziu Steaua conducea cu 2-0, prin golul lui Rí£ducanu din minutul 74, iar Cristescu a dus scorul la 3-0 cu zece minute inainte de final"
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Ceahlaul-Petrolul 1-3

Mesajde Bagheera » Joi Mai 16, 2002 3:19 pm

Ceahlaul se face iar de ras prin prestatia din meciul cu Petrolul. Se pare ca de data asta au fost huiduiti chiar de proprii lor suporteri. Stefan ne demonstreaza inca o data, nu ca ar mai fi fost nevoie, cat de magar este si cum il doare in cur de toata lumea. Inca o data :Rusine!!!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Vin Mai 17, 2002 5:06 am

:D forumul de fotbal intern e 2 etaje mai sus. :p

PS offtopic: Bagheera maine ai raspunsul pe care il astepti de la mine, scuza-ma pt intarziere te rog
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

meciu cu dinamo

Mesajde AxL » Vin Mai 17, 2002 8:00 am

daca nici acum nu invingem si noi odata e nasoala rau. in returul cupei a fost intr-adevar si mult ghinion (tinand cont de ratarile din prima repriza), dar oricum jucatorii nostrii sunt prea nesimtiti ca sa joace pana la sfarsit... (macar cu dinamo!!)
in fine.... am uita toti sezonu asta de cacat daca am invinge si noi in sfarsit pe dinamo sezonu` asta.. daca nu e chiar nasol !

dar oricum indiferent de rezultat clanul paunescu si "jiji" trebuie sa plece !!!

VOM PROTESTA MEREU !!!
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Bagheera » Vin Mai 17, 2002 11:36 am

Si chiar daca printr-o minune Steaua va lua titlul trebuie sa protestam? Mie mi se pare o utopie. Nici nu va dati seama cat de rau a facut echipei atmosfera asta de rahat creata de suporteri dupa declaratiile lui Hagi&Co. Mai sunt 4 etape, sa-i lasam sa joace linistiti si dupa aia se trage o linie si se fac analizele.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

pai tocmai asta e !

Mesajde AxL » Vin Mai 17, 2002 8:40 pm

Initial trimis de Bagheera
Si chiar daca printr-o minune Steaua va lua titlul trebuie sa protestam? Mie mi se pare o utopie. Nici nu va dati seama cat de rau a facut echipei atmosfera asta de rahat creata de suporteri dupa declaratiile lui Hagi&Co. Mai sunt 4 etape, sa-i lasam sa joace linistiti si dupa aia se trage o linie si se fac analizele.


pai tocmai asta e... dupa ce am protestat tot returu, de ce sa ne lasam acum.... chiar daca asa cum ziceai ar castiga campionatul... chiar daca pare o tampenie sa ceri demisia unei conduceri care ar castiga campionatu, in cazul asta nu cred ca este pentru ca ,,,,, conducerea de la Steaua este una comunista si nu avem nevoie de asa ceva ! ne-am saturat de dominatia asta ! parca toti suporterii am fi sclavi... :( numai conteaza parerea noastra ci doar a celor care au 1000 si nu stiu cati de $ / an sa dea cotizatie... plecati ! lasati-ne !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Bagheera » Vin Mai 17, 2002 11:00 pm

Asta este o mare utopie sa ceri demisia unei conduceri care ar castiga campionatul sau te-ar califica in cupele europene. Sincer sa fiu pe mine nu ma intereseaza daca este conducerea comunista , marxista, fascista sau mai stiu eu ce atata timp cat Steaua are rezultate. Personal nu il inghit pe Gigi Becali dar nici dobitocul ala de Hagi nu este mai capabil.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde AxL » Sâm Mai 18, 2002 10:24 pm

Initial trimis de Bagheera
Asta este o mare utopie sa ceri demisia unei conduceri care ar castiga campionatul sau te-ar califica in cupele europene. Sincer sa fiu pe mine nu ma intereseaza daca este conducerea comunista , marxista, fascista sau mai stiu eu ce atata timp cat Steaua are rezultate. Personal nu il inghit pe Gigi Becali dar nici dobitocul ala de Hagi nu este mai capabil.


de acord ca nici hagi nu e mai capabil.. dar oricum cred ca e mai sufletist. si in legatura cu conducerea.... nu e chiar asa ca nu conteaza... pai tie iti convine o conducere care trimite body-guarzii sa-i omoare cu bataia pe cei care striga demisia.... nu e chiar asa...
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde lucianus » Sâm Mai 18, 2002 10:29 pm

Maine joaca cu Dinamo.Sunt tare curios ce o sa faca.Sper sa bata,ca sa le fac in ciuda dinamovistilor .Cand o pierdut Steaua mi-o facut in ciuda.Sa le fac si eu lor.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Steaua.....mai slaba ca niciodata?

Mesajde MissBugMafia » Sâm Mai 18, 2002 11:17 pm

Is tare cuiroasa ce vor face la meciu` de maine cu Dinamo.
:( Parearea mea insa este ca ei au decazut foarte mult din pacate, dar am speranta ca vor "reveni"
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

2-0 la Constanta !!!

Mesajde AxL » Mie Mai 22, 2002 8:58 pm

uite ca mai castigam si noi afara..... insa din pacate am impresia ca e prea tarziu :D dar oricum e bine in perspectiva campionatului viitor !...

o intrebare am si eu insa... DE CE p*@# mea a plecat Hagi din tribina la 2-0 pt. Steaua ??? ca parca era stelist.... tare mi-e frica ca ne-a inselat pt toti.... SPER sa nu fie asa !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron