Suporter ? De cand ??

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Suporter ? De cand ??

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 30, 2002 6:17 am

Cand ati devenit suporter al Stelei? V-a determinat ceva in mod deosebit, e din familie, e contagios sau cum ???
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde lucianus » Dum Mar 31, 2002 1:51 am

Eu sunt stelist de cand ma stiu,Aliosha.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Sâm Aug 10, 2002 6:41 pm

Eu sunt Stelista din nastere,my dad is, 2 of my brothers are
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Ian 20, 2003 10:31 pm

Stelist de mic copil, de cand ma ducea tata pe Ghencea ... intre '87 si '90 mergeam meci de meci ...

Din '98 am reluat drumul spre stadion, de trei ani sunt abonat in Peluza 1, am la activ deplasari in Bucuresti si in tzara ... viitor membru al grupului ULTRAS ... cam atat :)
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 11:30 pm

Eu sunt stelist dinainte de a ma naste, din clipa cand am fost conceput!
PS: Marius Lacatus RULES! or ruled?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Mar Ian 21, 2003 1:11 pm

RULZ!!!
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AdevaRapper » Mie Ian 22, 2003 11:24 pm

Marius Lacatus a fost cel mai mare idol al meu dintre fotbalisti! Daca ar veni ca antrenor la Steaua, alaturi de Hagi, s-ar implini unul din cele mai frumoase visuri ale mele legate de echipa mea de suflet!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Ian 23, 2003 9:45 am

Atata timp cat prin Ghencea va avea o functie oarecare (antrenor, manager, director nustiudecare) Victor Piturca, Marius Lacatus nu va putea fi antrenor la Steaua, sau in cel mai bun caz va fi 3-4 etape si va fi mancat de viu... Oricum, parerea mea, ca antrenor, Piturca>Lacatus (nu a demonstrat inca ca are valoare nici de FC Brasov, dar de Steaua...).

Si ca sa raspund si eu la intrebare, sunt suporter antistelist de cand ma stiu, si e ereditar in familie, l-am mostenit pe tata.
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Ian 25, 2003 12:28 am

Initial trimis de ayrton
Atata timp cat prin Ghencea va avea o functie oarecare (antrenor, manager, director nustiudecare) Victor Piturca, Marius Lacatus nu va putea fi antrenor la Steaua, sau in cel mai bun caz va fi 3-4 etape si va fi mancat de viu... Oricum, parerea mea, ca antrenor, Piturca>Lacatus (nu a demonstrat inca ca are valoare nici de FC Brasov, dar de Steaua...).

Si ca sa raspund si eu la intrebare, sunt suporter antistelist de cand ma stiu, si e ereditar in familie, l-am mostenit pe tata.

In primul rand Piturca este cel mai prost antrenor pe care l-a avut Steaua in istoria sa si in al doilea Lacatus, daca ar ajunge la Steaua, ar rezista mult mai mult decat preconizezi tu, deoarece ar avea un imens sprijin din partea suporterilor!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Mar Feb 18, 2003 3:47 am

Eu sunt stelist de cand s-a format Steaua in 1947:) deshi am 14 ani...:)
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Feb 18, 2003 4:02 am

Tudor, ti-am modificat eu mesajul de mai sus. Forumurile Steaua si Dinamo nu sunt facute pentru a posta pe ele injuraturi adresate altor echipe. Sunt permise pareri de toate felurile, ironii dar nu injuraturi.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde tUdOrUK » Mie Feb 19, 2003 2:28 pm

Ok, Aliosha, imi cer scuze!
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Sâm Feb 22, 2003 1:02 am

Ma bucur sa vad ca sunt suporteri stelisti chiar la Londra! Eu am dus un fular cu Steaua pe Tour Eiffel in varf ca sa se recunoasca faima europeana!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Joi Feb 27, 2003 9:19 pm

Steaua e pretutindeni...pana si la mine la scoala pe peretele din afara. Am scris mare cu albastru "FORZA STEAUA"
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde helguera88 » Lun Mar 03, 2003 10:14 pm

Poza ...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Hightop » Dum Mai 25, 2003 4:27 pm

de cand ma stiu .
Nobody Likes me . But I like That !
Hightop
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Iun 24, 2002 11:51 pm
Localitate: Coltu' Strazii

De cand ma jtiu

Mesajde I`m With You » Dum Sep 28, 2003 7:43 pm

eu sunt supportera STEAUA de cand ma jtiu...Imi plak astha e ! FORZA STEAUA !!
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Sep 29, 2003 9:17 am

cred ca de prin 86-88. la marile meciuri dinamo steaua io tineam cu ros-albastrii. culmea e ca nu am pe nimeni in familie stelist, iar persoanele din jur ma intrebau de ce nu tin cu Fc Arges ca doar sunt pitestean.
la chestia cu piturca, nu cred ca e cel mai prost antrenor pe care l-am avut, iar cu Claudiu nu inteleg ce aveti? doar pentru ca e prost de da in gropi? dar da goluri tata...si asta tre sa faca un atacant. nu uitati ca el le-a dat-o cainilor si sfintilor....

anyway FORZZA STEAUA!!!!!!!!!!!!!!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Noi 18, 2003 10:36 am

Toata lumea zice ca e suporter de cand se stie.

De ce nu vine nimeni sa zica ca a tinut cu dinamo pana ieri? :)

Oricum, ca sa rup traditia spun ca tin cu Steaua de la 6 ani ca pana atunci nu intelegeam fotbalul. *p
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

pt toti stelistii

Mesajde mihaela_c » Joi Dec 18, 2003 9:25 pm

ma bucur pt site-ul vostru.este foarte reusit.Acum ...despre STEAUA:sunt stelista..si chiar inraita...de mic copil...asa ca ,cu totii sa strigam FORZA STEAUA!
P.S:CHIAR DC DINAMO A IESIT CAMPIOANA DE TOAMNA,TOT STEAUA VA FI PE PRIMUL LOC.ACOLO ESTE LOCUL EI.
mihaela_c
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 18, 2003 9:13 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde wwritza » Joi Ian 08, 2004 1:20 pm

:hi: eu sunt fana de prin 86 cred...desi aveam vreo 8 ani dar cred ca atunci a intrat microbul. pe stadion am inceput sa ma duc destul de tarziu , prin '98, fiindca atunci mi-am facut o prietena la facultate cu care puteam merge, si cu fratele ei pe post de bodyguard. Am facut si cateva deplasari iar pe stadionul stateam la peluza galeriei. inca mai pastrez aproape toate biletele la meciurile la care am fost, plus abonamentele. cel mai superb meci la care am fost , pentru mine a ramas finala cupei din '99 daca tin minte, cu rapid. prelungiri, lovituri de pedeapsa....si bineinteles ca steaua a fost cea mai tare.....
tin minte ca inca era belo si laca, iar belo a fost cel care a egalat in ultimul minut la 2-2 .
superba seara =D

am vrut sa merg cand au jucat cu Liverpool in anglia, dar este cam departe de mine.
imi doresc ca atunci cand mai vin in tara sa merg la un meci si...daca se poate...sa si castige :yD
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Martin Eden » Lun Mar 15, 2004 2:10 pm

Sunt suporter din 85, cu toate ca nu prea intelegeam multe din fotbal in acea vreme. Dar ce-i mai important este ca niciodata n-am tradat culorile ros-albastre si nici nu am de gand. HAI STEAUA!!!!
Avatar utilizator
Martin Eden
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Noi 13, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mar 16, 2004 8:08 pm

ce s-a intamplat cu cei care au facut deplasarea la brasov, am inteles ca au fost ceva incidente!!!
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Malko » Mar Mar 23, 2004 6:37 pm

Sunt suporter al echipei Steaua din 1976. Cu toate acestea, prin 82 m-am inscris la Rapid, unde am jucat 2 ani la pitici. Motivul? Foarte simplu. Doream sa joc fotbal, iar stadionul Giulesti era mai aproape de domiciliu.
O chestie naspa s-a intamplat acum cativa ani la Constanta. Am fost la un meci dintre Steaua si Farul si am stat aproape de galeria Farului. Cand a dat Steaua gol, am uitat unde ma aflu si am sarit in picioare strigand cat ma tineau bojocii. Noroc ca eram cu un prieten la vreo 130 kg ca alfel o furam.
Alte vremuri, venea lumea la stadion.
Avatar utilizator
Malko
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Dec 07, 2003 12:00 am

Mesajde Ciprian21 » Mar Mar 30, 2004 11:57 am

Aliosha scrie:Cand ati devenit suporter al Stelei? V-a determinat ceva in mod deosebit, e din familie, e contagios sau cum ???


Din '83, de cand m-am nascut! LUPTA STEAUA!
Ciprian21
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:20 am
Localitate: Regie

Mesajde Ciprian21 » Mar Mar 30, 2004 1:08 pm

Laca is the best! Ar face treaba buna daca ar antrena STEAUA!

Prietena mea e stelista inraita de cand am dus-o in mijlocul Armatei Ultra la meciul cu tziganii(Ghencea 2004); inainte habar n-avea de fotbal, acum stie toata echipa! ;-)
Ciprian21
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 30, 2004 11:20 am
Localitate: Regie

Mesajde porta » Mar Mai 04, 2004 9:28 pm

inca din burta mami....sau mai bine de cand eram pe "teava".....STEAUA te iubesc!!!
porta
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 18, 2004 11:57 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ana17 » Vin Mai 14, 2004 5:10 pm

cand eram mica, la un meci steaua-dinamo, m-a intrebat unchiul meu, care e si acum un stelist 100%, cu cine tin. si fara sa stiu de ce.... pur si simplu am zis "STEAUA"... poate mi-a placut mai mult cum suna. apoi... acum un an m-a dus tot el prima data pe stadion si de mult ce mi-a placut, am devenit o microbista inraita si acum stiu tot ce se intampla in fotbalul intern (in principiu doar ce are legatura cu echipele mari, practic.... ).... stiu toti jucatorii... merg la meciuri, am abonament etc. ma declar stelista vesnica, indiferent daca vom ajunge vreodata in C (Doamne fereste!) sau mai vad o data o finala de cupa campionilor.
"hai la mare sa fugim, sa-i fentam pe toti poetii, sa ne facem ca vaslim"
ana17
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mai 14, 2004 2:00 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron