Reformulare:ce Pedeapsa Merita Neaga?

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Reformulare:ce Pedeapsa Merita Neaga?

Mesajde SOD » Joi Mai 09, 2002 12:08 pm

EXILAT IN SIBERIA SI OBLIGAT LA MUNCA FORTATA.AM RATAT ULTIMA SANSA DIN CAUZA AERELOR LUI DE VEDETA!
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 1:10 am

Iti raspund aici SOD. Si eu probabil ca l-as fi luat la suturi dar din moment ce nu am avut unde sa vad meciul....nu am atat furie recenta acumulata importiva lui
Oricum care era porcela lui, drogatul nu ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 1:43 am

nurofen, saridon sau orice alta aspirina existenta pe piata mondiala de medicamente.stai-ar inima sa-i steie de aurolac.
bre,nea aliosha,bre imi vine sa urlu,bre!pai degeaba m-am dus la stadion ca dobitocu' etapa de etapa ca acu sa am la birou tricou cu steaua cu doliu?zi si matale.......
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 1:53 am

Lasa ca in doliu eram si cand ne conducea batranelul de Jenei si nu am murit. O sa-si revina Steaua.. Toate echipele mari din lume au trecut prin momente dificile. Din pacate acest moment dureaza la Steaua de vreo 13 ani.. :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 1:55 am

Si io sunt la fel cu Steaua pun la suflet , ma apuca nervii dar in ultimu timp m-am mai potolit ca nu mai are rost. Astia care sunt acum la conducerea Stelei fac clubul praf. S-a dus totul dracu. Eu astept vremuri mai bune sau o minune ca sa fie ce a fost inainte.
Nu mai e echipa, antrenor, Becali e un grandoman minicnos, Jean Pavel era el cum era dar era bun acolo ... s-au dus toate pe apa Sambetei.
Am ajuns ciuca batailor.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 1:59 am

Jean Pavel chiar daca nu are el intelectul dezvoltat a fost unul dintre cei mai activi si respectati sefi de galerie. Pacat ca a fost indepartat urat de la echipa. Dar a fost dat pe usa din dos chiar Lacatus... asa ca nu ma mai mira nimic!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 2:05 am

De cine? De Lacatus?
Asta e noua. A zis omu clar ca au venit bodyguarzii lui Becali si l-au batut si ca acum de cand e insurat si are copil nu mai vrea sa riste. Care e faza cu Lacatus?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 2:09 am

Pai Lacatus iubeste Steaua mai mult decat isi iubeste familia. Dupa meciul de la Galati castigat de Otelul sub conducerea lui Laca, a inceput sa planga, a luat un fular al Stelei si i-a salutat pe ultrasi. Impresionant nu...? De asta spun ca acum cativa ani s-a facut in asa fel incat el sa nu mai aiba nici un loc la club, sa nu mai fie dorit acolo.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 2:13 am

Am citit eu gresit la tine, scuza-ma. Am crezut ca ai zis ca Jean a fost dat la oparte de Laca. Greseala mea. Da exact cum ai zis tu. L-au dat afara pe Laca asa ca nu ma mai mira nimic...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 2:36 am

am lipsit un pic.am avut treaba cu manelele,firar ele ale draq-ului.
mi-e rusine sa spun ca am plans.am 110 kile si moaca de urmarit general.da' cand a luat laca fularul cu steaua aruncat de armata ultra la galati, am plans ca o vita incaltata.
la meciul national - steaua din tur(3-2) am fost pe stadion.era daca nu ma insel primul meci dupa ce fusese mazilit jean pavel.pai stiti ce s-a intamplat? la meci erau cel putin!!!!!! 15 oameni ce isi disputau titlul de sef de galerie,unul mai tigan ca altul.sa ma trazneasca dumnezeu de va mint,dar la un moment dat a venit unu gras si plin de tatuaje de-lea de parnaie cu o bata in mana sa ne zica sa ne ridicam si sa cantam, ca ce p**a lui,de-aia am venit la meci.mai tragic este ca s-a luat si de o familie foarte in varsta(peste 50 ani aveau amandoi),familie venita pur si simplu sa urmareasca meciu , nu sa dea m**e lu' olariu & co.
de la jean pavel incoace, eu personal nu am mai vazut o galerie ci umbra palida a ceea ce afost odata ARMATA ULTRA.
alt personaj ce trebuie ucis este d-l comentator de gramofon safta.asta ori e ori tampit ori tampit. auzi dom'le ce zice el pa microfon la fiecare meci :"galeria este fantastica.rugam toti suporterii de la a doua sa cante odata cu galeria" .pai o data ca galeria de vreo cateva etape nu mai canta,si a doua ca dupa plecarea lui jean pavel galeria s-a spart in 5 fractiuni si atunci cand safta de indemna la cantat,astia 5 cantau fiecare altceva.
poa' sa zica colonelu' ce vrea. steaua de-abia daca mai e un bec de 40 w.si ma doare sufletul!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 2:41 am

In ceea ce-l priveste pe Safta ai mare dreptate. Nu am intalnit dobitoc mai mare ca asta. La meciul Ceahlaul-Steaua am intrat pe site la http://www.steauafc.ro sa ascult transmisia in direct sa vad ce scoate din el. Chestia interesanta e ca inainte cu 10 min de inceperea meciului dobitocul era in direct si nu stia. Am murit de ras cand am auzit ce dialog purta cu Trica venit si el sa-l ajute in comentarea meciului. :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 2:50 am

Da SOD asa a ajuns galeria Stelei. Stiu ca inainte sa plec am mai fost la cateva meciuri si acum din auzite.
Safta e un dobitoc. Siteul oficial e de un pupincurism iesit din comun. Trebuie sa fii nebun sa citesti ce scrie acolo si sa iei de bun.

PS: frumos post sod
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 3:09 am

multumesc mult !conteaza mult sa fii suporter adevarat,cu toate ca aceasta definitie este neclara pentru mine.cred ca suporter adevarat nu esti nici cand mori.e mult prea greu,dar foarte frumos.dar am vazut odata niste suporteri,dom'le iti venea sa-i iei acasa. la romania -ungaria,in ghencea,era un grup de prin inima ardealului,de venisera si cu copii de doi anisori.mi se face pielea gainii numai cat imi amintesc.au cantat oamenii aia tot meciul,iar la sfarsit au plans ,de fericire,dom'le ,de le salta camasa de pe ei.se golise stadionu' si noi tot stateam in jurul lor sa ne povesteasca ce patimesc ei de la unguri acasa la ei.atunci AM VAZUT ROMANI FERICITI.nu vreau sa par sentimental ca e dovada de slabiciune,dar cu riscul de a ma repeta,mai zic odata: mi se face pielea gainii numai cat ma gandesc.
CINSTE LOR !
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 3:14 am

Intr-adevar a fost o atmosfera extraordinara la ambele meciuri cu Ungaria. Dar la chestia cu ce patesc ei de la unguri acasa... ma abtin. Eu sunt fost handbalist (si am si sange de ungur in mine) , am umblat in toata tara si desi jucam in Bucuresti chiar la STEAUA am fost primiti super bine in tot Ardealul. Si de unguri si de romani. Am avut primire frumoasa chiar si in Odorheiu-Secuiesc...
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 3:33 am

da-mi voie sa te contrazic.poate ai avut tu bafta.
1.am activat la c.s.s. unirea focsani pe post de judoka centura maro vreme de vreo 12 anisori.am halit cantonamente si pregatiri de nu stiam de noi.in zonele cu populatie preponderent maghiara nu am fost niciodata bine primiti.
2.jud. vrancea are granita cu jud. covasna.ai idee cate conflicte sangeroase se consuma saptamanal intre cele doua etnii?

a nu se intelege ca am ceva cu ungurii!una dintre cele mai bune prietene ale mele e unguroaica.

dar hai ca ne-am abatut de la subiect.daca ne vede moderatoru' suntem exmatriculati amandoi.asa ca:f**u-ti dumnezeii matii neaga,cu fotbalu' tau cu tot,de criminal ce esti!!!!!ti-ai batut joc de mii de suporteri.sper ca cineva sa-ti arate toate aceste posturi si atunci sa crapi de jusine,grijania matii de ratangiu!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Mai 11, 2002 3:34 am

Asa e... mai bine il injuram pe Neaga sa mai uitam de suparari... :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 3:49 am

colonele,
stii ce e mai tragic?ca eu nu prea balacaresc sportivii cum fac multi.pt. ca stiu ca e greu sa faci performanta.da' cu neaga asta nu ma pot aptine.
in returu' campionatului trecut,la dinamo-steaua(1-0),cand galeria stelista a inceput sa cante"catalin haldan are usa in tavan" mi-a fost rusine ca sunt stelist.intotdeauna galeriile adverse(rapid,dinamo) au avut sloganuri mai bune,bannere mai bune,arsenal mai bun.e pacat de dumnezeu ca suntem cei mai multi din toata tara.zau asa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 4:22 am

SOD am un prieten bun care a facut judo de performanta la Focsani, Aurel in cheama. Am fost si cu ei in turneu ca simplu spectator acum ani buni de zile. Profesorul lui avea doi baieti ambii judoka si ei. Pe unu parca il chema Ciuc si a facut o bataie pe o plasa cu borcane de si-a taiat venele de la ambele maini. Poate stii de cine e vorba ca Fosaniu nu e oras mare.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 11:50 am

nume de familie,burlan cumva?iar ta-su era si arbitru international?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 11, 2002 3:04 pm

Pe familia antrenorului (tata si baieti) parca burlan ii chema.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Sâm Mai 11, 2002 4:30 pm

burlan batranu' a fost un criminal!o gramada de sportivi cu perspectiva,inclusiv eu,au renuntat la judo cand a venit asta la c.s.s. el era antrenor la alt club din focsani si cand antrenorul de la c.s.s s-a imbolnavit grav i-a luat el locul.pe celalalt baiat parca mugurel il chema.astia doi frati erau singurii de la clubul vointa(unde antrena tacsu) de au facut performanta.ne-a nenorocit!baga antrenamente cu noi de parca plecam in vietnam.multi s-au lasat.mare pacat
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Mai 12, 2002 5:01 pm

Cate posturi pe un subiect cu neaga, mi-e shi lene sa le citesc pe toate, atunci makr sa zic shi io ceva de Domnu' Dopat. Pai el merita castrat k sa nu mai piarda noptzile shi sa se concentreze la joc. Apoi merita trimis sa joace vreo 1/2 de an la Gloria Buzau, poate acolo o fi bun de ceva. Shi nu in ultimul rand ar trebui serios penalizatzi cei kre l-au adus in ghencea!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Lun Mar 17, 2003 12:32 am

speram eu ,da nu stiu de ce,probabil ca de idiot si credul,ca nu va mai fi nevoie sa se scrie in threadul asta!ei,m-am inselat!

pai,ce sa mai zic? neaga si trica sunt catrana ma,cernoziom,pamant de flori,bitum!sunt jucatori de dicizia C!nu stiu ce dracu ii mai tine piturca ma!o fi copropietar de jucatori?are interese economice?nici nu stiu ce sa mai cred!poate nu tine cu steaua,si atunci se explica toate momentele penibile si de criza prin care a trecut echipa in ultimul an si jumatate!

asa,si ca sa fiu on topic,l-as tine pe neaga la echipa de tineret,pana ar invata ce einseaman sa-ti respecti colegii,adversarii si suporterii!el nu cunoaste notiunile astea!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Joi Mar 27, 2003 8:30 pm

hehehehehehe!bah,dumnezeu a fost azi stelist ma!si nu oricare!din gruparea Ultras!ai auzit bai Hyde?din Ultras!
oameni buni,iata ca ruga mea a fost auzita!multumesc doamne!

Neaga la "tineret"

Victor Piturcí£ a decis retrogradarea atacantului pentru cí£ acesta s-a pregí£tit superficial in repriza secundí£ a meciului cu Dinamo, cind fusese scos la incí£lzire (27.03)

Dupí£ douí£ zile libere, lotul Stelei s-a reunit ieri, la ora 16:00, la stadion, prilej cu care Victor Piturcí£ l-a anuntat pe Adrian Neaga cí£ a fost retrogradat la echipa de tineret ca urmare a comportamentului sí£u din repriza secundí£ a meciului cu Dinamo. Scos la incí£lzire dupí£ pauzí£, atacantul in virstí£ de 24 de ani a renuntat sí£ mai alerge dupí£ ce antrenorul a fí£cut cea de-a doua schimbare, in minutul 77, la scorul de 3-1 pentru ros-albastri. Cind Piti a vrut sí£-l arunce in luptí£, Neaga stí£tea sprijinit de un panou publicitar, asa cí£ tehnicianul l-a introdus in teren pe Daniel Orac (18 ani).
Superficial. Piturcí£ a explicat pentru ProSport motivele deciziei de a-l trimite pe jucí£tor la echipa secundí£: "A tratat superficial momentul cind l-am trimis la incí£lzire, iar acesta e un lucru grav. Cind m-am uitat spre el, abandonase miscí£rile de stretching. Mi-a zis cí£ mai erau doar 7-8 minute din meci si cí£ nu credea cí£ o sí£ mai intre in joc. Dací£ refuza sí£ intre pe teren, asa cum s-a scris in presí£, Neaga nu mai era la Steaua acum. Oricum, el s-a mai comportat la fel de superficial si la meciul cu Craiova".
"Un afront adus colegilor" Antrenorul grupí£rii din Ghencea a condamnat atitudinea ex-pitesteanului: "íŽmi pare rí£u pentru el, eu tin foarte mult la Neaga, l-am bí£gat si cind evolua slab, dar aceste gesturi ale lui nu sint compatibile cu notiunea de profesionalism. E un afront adus colegilor si suporterilor. El este plí£tit sí£ joace, indiferent dací£ e vorba de 90 de minute sau de citeva secunde. Sper sí£ inteleagí£ si sí£-si schimbe atitudinea, altfel e posibil sí£ fie pierdut pentru fotbal". Neaga s-a pregí£tit asearí£ alí£turi de seniori, insí£ de azi dimineatí£ va trece sub comanda lui Radu Troi, antrenorul "tineretului". "Aceastí£ mí£surí£ e pe timp nelimitat. In functie de cum se va pregí£ti si de cit de preocupat va fi, voi decide cind va fi rechemat la prima echipí£", a punctat Piturcí£. Fotbalistul a refuzat sí£ comenteze retrogradarea sa.

sursa : Prosport
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 28, 2003 11:49 pm

Eu zic ca Neaga e bun de copil de mingi...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Joi Apr 15, 2004 11:00 pm

A gresit Neaga ce a gresit candva dar trebuie sa recunoastem cu totii ca de la meciul cu Dinamo incoace Neaga a aratat ca este intr-adevar un jucator de valoare. Prezenta lui pe teren a echivalat cu prezenta a patru adversari, el alergand si fiind prezent atat in aparare cat si in atac. Parerea mea este ca neaga nu ar trebui criticat acum, pentru ca intr-adevar si-a revenit, sa speram ca nu pentru scurta durata.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SOD » Joi Apr 15, 2004 11:04 pm

a patru adversari? hai draga, cel putzin la 6/7. pe bune. eu cred ca la sfarsitul returului or sa se bata realul si mancesterul sa-l ia. si el o sa alega tot steaua, din dragoste nu de alta.

cruelo, tu tzi-ai scuipat vreodata amigdalele pe ghencea injurandul pe neaga, fiind in acelasi timp si in prag de infarct? eu am fost. de mai multe ori. cred ca forma asta deosebita a lui o sa dureze fix inca vreo 3 etape. maxim!

heyuieriu : buna seara Nepronuntzatule!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Cruela » Vin Apr 16, 2004 12:12 am

Si eu l-am injurat pe Neaga atunci cand a fost cazul, insa in ultima vreme nu mai este cazul... Poate fi o sclipire de moment, dar a alergat extraordiar de mult si a luptat in ultimele meciuri, deci eu zic ca merita sa fie laudat si incurajat. Este jucatorul care il inlocuieste, dupa parerea mea, pe Claudiu Raducanu si modul lui de joc incepe sa se asemene cu cel al lui Raducanu.
Ar fi bine sa o tina tot asa.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde porta » Mar Mai 04, 2004 9:06 pm

...si-a revenit Neaga......
porta
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Ian 18, 2004 11:57 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Joi Mai 13, 2004 10:21 am

incredibil dar pare adevarat. neaga joaca in sfarsit exact ce trebuie si se vede pe teren.
faptul ca steaua la actual juaca spectaculos nu i se datoreaza lu dica, cum se tot aberau comentatorii aseara, ci lui neaga...
Sa speram ca o sa continue sa juace asa.

SOD-ule stiu ca daca plateai fiecare muie data lu neaga acu mancai din gunoaie, dar tre sa recunosti ca juaca altceva acu.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron