Divizia A , 2002- 2003: rezultate si comentarii...

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde Aliosha » Lun Sep 16, 2002 6:44 am

Meciul a fost spectaculos. Pacat ca nu am invins pentru ca judecand dupa numarul de ocazii meritam.
Momentan sunt KO pt ca altfel as mai fi scris....

Axl: e Jean din nou seful galeriei sau a revenit doar in vizita???
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde AxL » Lun Sep 16, 2002 8:09 am

Initial trimis de Aliosha
Axl: e Jean din nou seful galeriei sau a revenit doar in vizita???

nu stiu sa-ti raspund exact, dar oricum a cantat ca-n zilele bune. o sa ma interesez.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

revin...

Mesajde AxL » Lun Sep 16, 2002 9:08 am

Prosport 16.09.2002 - "Asearí£, galeria Stelei a fost condusí£ de Jean Pavel, revenit dupí£ o absentí£ de un an, mai exact de la meciul cu Dinamo Kiev. Pavel s-a impí£cat cu Gigi Becali, cu care a avut un conflict, si a decis sí£ reviní£ doar pentru acest meci. "Era un moment greu si am vrut sí£ dau o miní£ de ajutor. Nu cred insí£ cí£ voi rí£mine", a spus acesta."
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 18, 2002 9:31 am

Bah..dupa umila mea parere..de'abia acum urmeaza meciul decisiv pentru Olaroiu. Cu Astra,la Ploiesti. Daca nici acum nu castigatzi...v-atzi supt ! :p
Steaua este pe locul 15 , la egalitate cu FC Argesh. Doar UTA e mai slaba ca Steaua dupa 4 etape.
Daca nici acum nu luatzi 3 puncte....suntetzi PA !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Sep 18, 2002 10:20 am

Asha e mai, meciul de la ploieshti e decisiv. Dak nu cashtigam ieshim definitiv din cursa pt titlu.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Mie Sep 18, 2002 3:30 pm

un lucru este clar... voi fi prezent pe stadion sa urlu :cool:
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Rosu Oana » Vin Sep 20, 2002 5:29 pm

Initial trimis de D€CR€T
Asha e mai, meciul de la ploieshti e decisiv. Dak nu cashtigam ieshim definitiv din cursa pt titlu.


Oricum ati cam iesit...da' asa cum zicea Oli , daca steaua va juca in toate meciurile ca in cel cu dinamo , sigur veti lua campionatul.
Acum Oli trebe doar sa se gandeasca ce va face cu atacul, asta e principala problema.. nu mai ramane decat sa vedem ce se va intampla..
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Sep 20, 2002 8:40 pm

Care-i mai diferentza dintre dinamo shi steaua? 3 puncte, nu? Dak noi am ieshit...voi suntetzi inca in cartzi? nu de alta dar parca la victorie luai 3 puncte...ah, sau te referi la adevar? Lasa, k datzi voi cu bata-n balta cat de curand...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Sâm Sep 21, 2002 10:04 am

Decret , pana la sfarsitul campionatului mai e destul timp si se pot intampla multe lucruri. Atat dinamo cat si steaua sunt intr-o perioada grea si ambele echipe trebe sa se acomodeze cu antrenorii. Si vom vedea care dintre ele se va descurca mai bine.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lorduletz » Dum Sep 22, 2002 11:53 pm

Uite ca s-a spart gheatza . Mai greu dar merge . Daca nu-si baga baietzii astia mintile in cap in iarna o sa vedem o remaniere masiva pentru ca parca de la an la an la Steaua merg lucrurile mai rau . Apropo intrebarea lunii : pierde steaua nocturna ?
Quot erat demonstrandum
Lorduletz
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Sep 18, 2002 12:03 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

victorie.... in cele din urma

Mesajde AxL » Lun Sep 23, 2002 12:42 am

am fost la meci dar mare lucru din joc nu am vazut :D mai mult cu ochiu' in jurul meu prin tribuna, ca iar au fost incidente cu gaborii. chiar sub nasu' meu ! din nou aceleasi probleme... se pare ca demersul de la Steaua-dinamo a fost in zadar... (asa cum era de asteptat)
oricum, felicitari pt echipa care a castigat in sfarsit si mai ales pt galerie care a fost din nou peste daruirea jucatorilor !
in alta ordine de idei s-a lansat site-ul:
www.ULTRAS.ro - nu trebuie sa ratati !!!
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Steaua - bacau 3-0

Mesajde AxL » Dum Sep 29, 2002 10:08 pm

o victorie mai clara, prima de acest gen! goluri neaga (11 m), oprita si raducan. un 11m ratat + alte ocazii, rosu pt oprita... si un pronostic stricat pt mine ca pusesem 2-0 !!! ;a la mai mare ! :D
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde cutuma© » Lun Sep 30, 2002 9:43 am

Ma costa de ma rupe netul de dimineatza asha k ma rezum la a spune k a fost o victorie mai mult decat meritata, dar pacat k a intervenit acel arbitru imbecil care iar ne va pune toata presa in spate cand era clar k meciul l-am fi cashtigat oricum...

Pacat de Opritza, sper sa nu ia mai mult de o etapa...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Steaua - ceahlaul 0-0

Mesajde AxL » Sâm Oct 05, 2002 10:29 pm

sunteti DEGEABA !!!....
atat !;B
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde cutuma© » Dum Oct 06, 2002 9:17 am

Dupa ce am renuntzat la ideea de a merge la meci m-am ashezat in fatza ecranului cu gandul de a vedea cum defileaza Steaua in fatza Ceahlaului care in precedenta vizita in Bucureshti o cam luase pe cocoasha de la Dinamo 0-5.

Steaua era lipsita de cel mai in forma jucator al sau, Daniel Opritza, dar pt o echipa ce se vrea mare asta nu e o scuza. Am jucat aiurea, fara o idee clara, am aruncat zeci de baloane in fatza cand era clar ca nu asha trebuia abordat acest meci, Trica a fost tzinut in teren pana la exasperare, dar ce sa faci?, ce alt jucator ofensiv putea fi trimis in teren?

Am jucat f.bine cu Dinamo, slab cu Astra, bine cu Bacaul shi f. slab cu Ceahlaul...in ritmul asta suntem clar candidatzi la locurile 5-8. Daca in iarna nu aducem cel putzin un atacant, vom ramane iar in afara cupelor europene admirand bataile pe care le incaseaza alde Rapid shi Dinamo...

Pacat...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

fc arges - Steaua 2-3

Mesajde AxL » Sâm Oct 19, 2002 11:02 pm

In sfarsit un meci mai reusit ! Mai trebuie remarcata si afluenta de suporteri. Una peste alta o deplasare reusita...
Nu stiu de ce, dar cred ca Iovan poate fi un Del Bosque pt. Steaua (pastrand bineinteles proportiile :D )
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Gloria- Steaua

Mesajde Bagheera » Vin Noi 01, 2002 3:46 pm

Duminica de la ora 14.00 Steaua joaca la Bistrita in fata revelatziei din acest sezon. Ardelenii s-au gandit sa lase la o parte blaturile si sa practice un joc corect. Meci foarte greu, din punctul meu de vedere este mult mai greu decat meciul cu tziganii din etapa precedenta. Daca nu obtinem macar un rezultat de egalitate victoria cu gunoierii nu are nici o valoare. Steaua din pacate are mari problem de efectiv : neaga accidentat, la fel si Bostina iar Cl. Raducanu a fost suspendat 2 etape dupa ce a injurat tusierul de la meciul trecut. Oricum sa le tinem pumnii si sa speram ca vor face o figura frumoasa!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Gloria - Steaua 0-0

Mesajde Bagheera » Dum Noi 03, 2002 4:12 pm

Meciul a fost dominat clar de Steaua dar Bistrita a avut ocaziile mai clare. Una peste alta cred ca rezultatul a fost echitabil. Consider ca este un rezultat bun avand in vedere starea terenului si indisponibilitatile de la Steaua. Sa nu uitam ca suntem neinvinsi de 7 etape! :o
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Dum Noi 03, 2002 9:01 pm

Mda, avand in vedere indisponibilitatzile precum shi rezultatele precedente ale gloriei pe teren propriu consider rezultatul drept unul bun...urmeaza meciul cu nationalul.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Dum Noi 03, 2002 11:37 pm

............................
rezultat bun, dar NU si suficient !...
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 09, 2002 9:18 pm

steaua-national 0-2

Teren PROST
Jucatori PROSTI
Antrenor PROST

ATAT!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Raspuns

Mesajde lucianus » Sâm Noi 09, 2002 11:31 pm

TEREN PROST ai dreptate.Mai mult era noroi decat iarba.
Fix atunci pe B1TV era transmis un meci din italia (parca) si
sa vedeti acolo ce teren:nici un pic de noroi.

JUCATORI PROSTI nu ai dreptate.Jucatorii au jucat bine dar
nu era terenul bun asa ca ce sa joace,alunecau.Si daca era
Real Madrid nu juca bine.

ANTRENOR PROST nu ai dreptate.Antrenorul nu are nici o vina.
Eu am fost la meciul cu Gloria si s-a comportat frumos cu galeria
ne-a salutat...Si daca ai fi fost mai atent la meci el si-a cerut
scuze ca sezonul trecut nu a stiut ce face si ca acum spera
sa ia cupa.El nu a avut ce face,sa mearga sa joace el pe teren?
Asta e mai pierdem mai castigam
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Re: Raspuns

Mesajde catharsis » Sâm Noi 09, 2002 11:41 pm

Initial trimis de lucianus
ANTRENOR PROST nu ai dreptate.Antrenorul nu are nici o vina.
Eu am fost la meciul cu Gloria si s-a comportat frumos cu galeria
ne-a salutat...Si daca ai fi fost mai atent la meci el si-a cerut
scuze ca sezonul trecut nu a stiut ce face si ca acum spera
sa ia cupa.El nu a avut ce face,sa mearga sa joace el pe teren?
Asta e mai pierdem mai castigam


un antrenor nu e bun daca se comporta frumos cu suporterii si isi cere scuze pentru esecurile sale
piturca nu a stiut sezonul trecut ce face si nici acum nu cred ca stie, deoarece steaua nu joaca nimic, iar terenul porst nu e nici o scuza, deoarece, din cate stiu, nationalul tot pe acelasi teren a jucat...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 09, 2002 11:55 pm

Cum se numeste un antrenor care tzine in teren un jucator huiduit de tot stadionul shi care in 90 de minute nu face nimic bun?

Btw MUIE TRICA...intoarce-te invartindu-te la craiova...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde marian jan » Dum Noi 10, 2002 1:20 am

iti spun eu,se numeste piturca!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Re: Re: Raspuns

Mesajde baixinho© » Dum Noi 10, 2002 9:51 am

Initial trimis de catharsis
iar terenul prost nu e nici o scuza, deoarece, din cate stiu, nationalul tot pe acelasi teren a jucat...


Asta a declarat si Piturca al finalul meciului, ca nu vrea sa auda pe vreunul dintre jucatorii lui ca da vina pe teren, deoarece FC National a jucat pe aceeasi suprafata de joc. Revenind la Piturca, refuz sa spun ca este un antrenor bun sau mai putin bun, dar stau si ma intreb de ce la m-ai bagat pe Lita in locul lui Florentin Dumitru? Doar ca sa aiba pe cine sa scoata ca sa-l trimita pe gazon pe Neaga?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Lun Noi 11, 2002 12:13 am

eu nu inteleg cum piturca a reusit sa faca o treaba foarte buna la echipele nationale, in conditiile in care la steaua o tot da in bara...
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Lun Noi 11, 2002 11:01 am

degeaba se tot arunca vina pe piturca pt ca el nu prea are nici o vina, in afara de cea ca a indepartat unii jucatori valorosi de la echipa... dar si dintre astia, unii au fost "eliberati" pe drept.
de exemplu sunt total de acord cu indepartarea CURVEI numita miu :fuck: ce impresii avea baiatu' aseara la procesu etapei... era cel mai tare el... MUIE !!!
pana una alta, tot piturca era pe banca cand am castigat cu rrapid si oricum nu piturca joaca in teren ci jucatorii... iar partea nasoala este ca multi dintre ei sunt ca miu... adica nu-i intereseaza decat $ ... echipa mai putin. ei se mobilizeaza doar la meciurile importatante pt ca stiu ca e "lume buna" prin tribune si spera si ei sa fie "furati" prin alte parti unde teancu de parai este MULT mai voluminos...
iar noi ne facem nervi aiurea... asta e !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

uta-steaua 2-0

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 16, 2002 3:43 pm

NU VA MAI SUPORT!!!! MUIE TRICA SHI MUIE OLIGOFRENULUI CE ANTRENEAZA STEAUA!!!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Noi 16, 2002 5:35 pm

Decret,eu chiar nu te inteleg. Steaua a pierdut un meci disputat in deplasare. Care e problema ?
Trebuia 100 % sa castige ? Era meci de "2" ..din'ainte de a fi jucat ?
Mie mi se pare un rezultat normal. UTA este o echipa foarte buna....si nu e nici o surpriza ca i-a batut pe Steaua la Arad.

Sa remarcam ca este a doua infrangere consecutiva (0-2) pentru gruparea rosh-albastra !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron