Divizia A , 2002- 2003: rezultate si comentarii...

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 16, 2002 8:56 pm

Nu ma oftic pt k am pierdut ci pt felul in care am pierdut. Shi cred k intzelegi foarte bine la ce ma refer.

Ma voi ruga la Dumnezeu k steaua sa nu retrogradeze anul asta...Vorbesc foarte serios.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

uta - Steaua

Mesajde AxL » Dum Noi 17, 2002 12:31 am

"Steaua a pierdut, jucand foarte slab" ... nene citatu' este dupa site-ul oficial... deci... aia e! fara comentarii ca sunt de prisos... suntem PA si anu' asta !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Fotbal romanesc

Mesajde Mahdi » Lun Noi 18, 2002 11:03 am

Bey, am promis, inainte de meciul de Sambata - 16.11.2002, ca, in cazul in care Steaua pierde, ma las de fotbalul asta de kkt care sa joaca la noi in tara.

Dupa ce am vazut ce a putut face trio-ul Pitzy-Paunescu-Ciobanu' din echipa care nu stia ce e aceea o infrangere in fata ultimei clasate am renuntat la a mai urmari o competitie in care primeaza blaturile si in care echipele sunt facute de catre cei care dau banii de parca ei ar fi tocit bancile si ar fi rupt cateva, a se citi MULTE, perechi de ghete incercand sa faca ceva din echipele respective.

La chestia asta a contribuit , mai ales, declaratia Ciobanului dupa plecarea lui Olaroiu, in care i-a spus direct lui Miu ca el trece instant la echipa de tineret, plus ce am citit duminica in Libertatea unde am vazut ca sunt mari sanse ca in iarna Steaua sa se desparta de Trica, Pompiliu Stoica, DROGATUL de Neaga (nu ca asta din urma ar conta prea mult) si in plus Miu, Lita si Bordeanu, exilati la tineret de un idiot, a se citi CIOBANU' lu' PESHTE, pentru ca au avut curajul sa se ia in gat cu el.

Din pacate aici se termina relatia mea cu aceasta asa-zisa competitie, marginindu-ma la a sustine echipa nationala in meciurile ei.

Fortza Romania, si multa bafa in calificari (nu de alta dar va trebuie :) )
Avatar utilizator
Mahdi
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Dum Oct 06, 2002 11:00 pm

Steaua-Farul 1-0

Mesajde cutuma© » Dum Noi 24, 2002 10:30 pm

chiar nu se poate face nimic cu terenul ala? imi e shi jena sa ma mai uit la meciurile stelei de acasa, acel gazon fiind cred cel mai prost din divizia a. nu se poate sa ne facem de kko in halul asta.

legat de meci...spre deosebire de alte datzi am jucat mai mult haotic decat prost. Am avut ocazii dar aparute in urma shansei sau a unor gresheli nepermise ale acestor "descaltzatzi" din constantza. Cam atat. Cand steaua va juca mai bine voi scrie shi eu posturi mai detaliate.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Steaua-Echipa nationala

Mesajde mikiadi » Vin Dec 13, 2002 4:11 pm

Steaua a fost, este si va ramane echipa nr. 1 in Romania, cea mai buna si cea mai iubita ! Dinamo fura campionatele, Rapid este echipa momentului t=2002 ( anul tocmai se incheie ), National e doar o echipa nu de cartier ci de alee, Gloria are glorie doar trei etape iar Craiova este doar un descperitor uimit de nocturna.
Steaua este mai presus de toate STEAUA ! Nici o echipa nu va intra in CL in afara de Steaua . Nu uitati ca Steua a adus coeficientului Romaniei 90% din puncte, Dinamo e invatata sa piarda tur-retur iar rapid ia cate un egal in deplasari ca sa piarda acasa ( vezi ultimii 3 ani : 0-1,0-1,0-1,0-0,0-0,1-1). Steaua cand joaca in cupe face spectacol de genul 4-1.....si aduce puncte Romaniei pentru ca este echipa Nationala, are cel mai tare si cel mai diplomat presedinte si un viitor recent ce va duce la noi trofeee ! Forza Steaua !
mikiadi
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Sep 21, 2002 11:23 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Vin Dec 13, 2002 10:04 pm

sperantza moare ultima...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Dec 14, 2002 11:49 pm

mikiadi ai vazut clasamentu din Divizia A lately?Il gasesti p net la http://www.prosport.ro.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Dum Dec 15, 2002 12:16 am

Initial trimis de MiG29
mikiadi ai vazut clasamentu din Divizia A lately?Il gasesti p net la http://www.prosport.ro.


hehehhe.... bine zis... de cacat suntem de cacat! adica... EI sunt de cacat... si sa iasa singuri ca eu unul nu mai sunt dispus sa pun suflet alaturi de aceasta echipa... cel putin pana nu iese din "mocirla" in care se afla
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde MiG29 » Dum Dec 15, 2002 1:05 pm

Axl shtiu ce simtzi...eu tzin cu Dinamo shi ma simt aproape k tine.Pana una alta tot tziganii sunt pe locu 1 shi doar sa fie cretini sa piarda titlu(totushi tzinand cont k e vorba de rrapid,miracles can happen:D)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Dec 15, 2002 1:56 pm

eh kkt...hai mai migule...sa fim corectzi...rrapid e singura echipa cu fatza de campioana. Oricat ne-am oftik noi...Dak ia Dinamo sau Steaua atunci inseamna k avem un campionat de kkt. Pt k nu asha arata o echipa de fotbal in adevaratul sens al cuvantului.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Dec 16, 2002 12:53 am

Da mah Decret cam asta spuneam shi io.Da poate ia Nationalu titlu...(shtiu k suna absurd da pana la urma de asta-i fotbalu frumos).
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Dec 16, 2002 7:13 pm

Natzionalul? Azi in prosport scria k e f. posibil ca 3 jucatori de baza de la national Coman,Ilie shi Vintila sa plece la craiova...deci ashadar shi prin urmare...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Dec 25, 2002 11:55 pm

Oricum e clar ca Rapidul ia campionatul, dar din pacate nu e destul de puternica nici macar pentru turul III UEFA! Am facut o analiza la sanga intre Rapid si Dinamo Kiev (cea mai la indemana pt o comparatie) si din pacate e diferenta de cel putin o clasa!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Le retour!

Mesajde AdevaRapper » Dum Mar 09, 2003 11:13 pm

Steaua a inceput cu dreptul noul an pe plan oficial, odata cu victoria (1-3) de la Timisoara! Veriga puternica: Valeriu Rachita, revenit cu brio in unsprezecele militar. Veriga slaba: Mirel Radoi, de nerecunoscut in meciul mai sus amintit!
Special Guest: Claudiu Raducanu: HAT TRICK!

3 goluri ... sa traiasca!

Forza Steaua!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde tUdOrUK » Lun Mar 10, 2003 12:09 am

Forza Steaua
Excelent meciul de azi! Claudiu hat trick. Se pare ca ne-am revenit de tot shi dupa pregatirea de iarna. Io cred ca locul 2 e al nostru...cat despre campionat depinde shi de rapid ce face in celelalte meciuri.

Forza STEAUA!!!
Avatar utilizator
tUdOrUK
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Dum Feb 09, 2003 12:00 am

Mesajde SOD » Vin Mar 14, 2003 5:24 am

bah,nu va mai bucurati asa tare,ca n-am batut pe real!nu pot fi asa ca voi,sunt nitel mai realist.sper din toata inima ca intregul circ de la club sa se fi inchis cu adevarat si echipa sa aiba liniste!

blocnotes a bagat-o in ate de 3 ori.cred ca ni-ci nu-si mai amintea cum e!hehehe,e bine pentru moral!radoi a jucat bine bre,doar ca a urmat cu exactitate ceea ce i-a spus piturca.in returul asta il vad pe radoi mult mai matur si mai motivat!oare de ce?sa fie nationala?sa fie vreun transfer gras?vom vedea!

acum,cu prazarii sa vedem ce-o iesi!ma duc pe stadion duminica,poate sa fie si grindina cat pepenele!dupa ce vin ,fac cronica meciului,asa cum obisnuiam acum juma'de an!sper ca prin evolutia lor,sa nu ma determine sa nu mai scriu iar juma' de an si sa pun doliu la tricou iar!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Vin Mar 14, 2003 9:58 pm

Meciul de sambata cu craiova...sa vedem cam cum stam cu cateva zile inainte.

1.Gazon groaznic, imposibil de jucat, nici nu vreau sa ma gandesc cum jucatorii ishi vor descoperi latura animalica balacindu-se ca porcii prin noroi
2.Revine Trica, probabil va fi titular, a doua veste proasta a zilei
3.Proaspatul "leu neimblanzit" va continua sa absenteze, shi avand in vedere forma sa anul asta pot spune k e o pierdere.
4.Lutu nu va fi titular, deci craiova va juca in sfarshit in 10 oameni. A mai ramas Sava.
5.Oltenii au cel mai prost adevar -8 shi vor veni in BC ca un adevarat leu ce strange din dintzi sa prinda poate una din ultimele bucatzele de carne ramase.

Eh...poate oi fi io pesimist!

In ceea ce-l priveshte pe Radoi, mi-ash dori f. mult sa prinda un contract bun la finalul anului in strainatate, sa-shi ia shi steaua nishte banutzi, sa-i fie shi lui bine pt k a ajuns la un nivel f. bun shi este momentul sa progreseze. Nu de alta, dar mi s-ar rupe sufletul sa ajunga shi el ca tarfa de miu...

Iar blocnotesul va ramane mereu acelashi etern oportunist. Macar de-ar juca in continuare ca pana acum. Btw, SOD-ule, mai tzii minte primul hat-trick al lui la steaua? Acel meci incredibil Otelul-Steaua 4-5?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

x

Mesajde AxL » Lun Mar 17, 2003 12:09 am

greseli de arbitraj... greseli de mentalitate... steaua- craiova 0-0
resemnare, "dulce" resemnare...
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde SOD » Lun Mar 17, 2003 12:20 am

noroc axule,nu te-am mai vazut demult!

bah,mi-e sila de campionatul asta!ma uit acu la proces si e un circ televizat!
nici macar nu comentez ceva despre meciul asta!arbitraj execrabil!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde AxL » Mar Mar 18, 2003 10:49 pm

noroc si tie! mai bine da-mi niste detalii despre concertu' vdv din backstage :D adica, o sa fie pe 26 ? si la ce ora ? da-i in ma-sa pe "fotbalistii" astia ca-s patetici
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

steaua-brasov,comentariu pe scurt de al fata locului!

Mesajde SOD » Joi Mar 20, 2003 2:39 am

LACATUS,LACATUS,LACATUS,LACATUS,LACATUS,LACATUS!
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,HEI,HEI,HEI!

1.asa a inceput meciul!nu ma ascund ca am avut pielea gainii!
2.dossey este cu siguranta portarul nr.1 din Divizia A
3.neaga si trica trebuie trimisi la o echipa de divizia C
4.alexandru piturca trebuie bagat mai des pentru a-si capata incredere in sine
5.bostina trebuie incurajat sa urce mai des in atac

asta a fost tot!a,vreti sa va mai zic de organizarea de cacat si de noroaiele din fata stadionului?pai sunt aceleasi ca acum un an!in plus avem tabela de marcaj stricata,iar safta a schimbata cd-ul cu muzica de dinainte de meci si pauza!acum are unu numai cu animal x!cred ca e fan!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Mar 20, 2003 10:56 am

SOD-ule, am shi io o intrebare...cum a jucat Tudor?, k eu n-am prins ieri din pacate meciul iar tata era prea nervos aseara incat sa poata aprecia in mod obiectiv prestatzia lui....

Neaga si Trica nu sunt fotbalisti. ORICE ALTCEVA dar nu fotbalisti, poate ar trebui sa-shi incerce norocul pe la sarituri in bazin ca la aruncari prin careu cu sigurantza se pricep...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mar 20, 2003 11:05 am

sodule am si io o intrebare: aia de castigara ieri cu 3-2 nu ie aceiasi si identici cu aia de-i dadura campioanei entitr titlu pe tava?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 21, 2003 3:40 am

bre decrete,ce sa-ti zic?ca pana a luat gol nu prea a avut de treaba!adica,nu stiu daca au fost 3 suturi pe poarta tot meciul!oricum,parerea mea e ca a fost 75% greseala de aparare si 25% de martin tudor!

ba,da stiti cum joaca vivi rachita ma?ba,se pisha pe astia tinerii ma!le da clasa!e jucator cu caracter!o sa vedeti voi ca asta o sa ajunga nucleul echipei in jurul caruia se vor strange tinereii.iar de alexandru piturca n-am glumit ma!trebuie jucat!cat a intrat pe teren,a facut preluari misto si bune,a dat pase bune,a driblat excelent si nu a pierdut mingea!adica a facut mai mult decat neaga si trica la un loc!clar,trebuie bagat cat mai des!

hehehehe,bre ochila,lasa "rautacismele"!n-auzi ca avem campionat fara noncombaturi?hehehehehe!astia inventeaza dexu,sa mor io!auzi tu cuvant,noncombat!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 21, 2003 10:03 am

bah... ce pana mea bah ni-l luara astia pe andone? taman acu cand ne mai revenisem si noi...da-le-as pe unde beau apa....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Mar 21, 2003 3:45 pm

n-auzi ma ca era visul omului si ca de 7 ani asteapta momentul asta?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 21, 2003 3:48 pm

baga-i-ar in B pe aia la care s-a dus acu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Mar 21, 2003 11:29 pm

Initial trimis de SOD
ba,da stiti cum joaca vivi rachita ma?ba,se pisha pe astia tinerii ma!le da clasa!e jucator cu caracter!o sa vedeti voi ca asta o sa ajunga nucleul echipei in jurul caruia se vor strange tinereii.

Rachita e un real castig pentru Steaua si cel mai bun jucator stelist din retur (la egalitate cu Raducanu)!
Tot in inceputul de retur m-au dezamagit Radoi si Bostina (Neaga se subintelegea eu nu inteleg ce cauta pe teren)!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

le-am dat la muie si i-am pus si capra :D

Mesajde AxL » Dum Mar 23, 2003 10:33 pm

VICTORIE !!!

4-2 cu spurcatii.... simt ca intineresc !!!

o victorie atat de dorita, mai ales ca o razbunare a evenimentelor ce au avut loc in aceasta saptamana (MUIE boys !!!)
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde marian jan » Dum Mar 23, 2003 10:38 pm

ale,o,ale,o,ale,o....

am fost in groapa/am fost in groapa,
v-am dat si muie/v-am pus si capra!

hihiihihihihihi
sa traiasca baietii!dinamo cica s-ar apuca de curling :D
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron