Noutati

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Noutati

Mesajde lucianus » Dum Aug 11, 2002 1:25 am

M-am gandit ca ar trebui sa avem un thread de
Noutati ca si celelalte Forumuri.Aici sa postam
noutati legate de Steaua.
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Nou sponsor

Mesajde cutuma© » Mar Aug 13, 2002 9:07 pm

Din sezonul viitor steaua va avea un nou sponsor shi anume grupul elen Alexandrion. Se pare k acesta va vira in contul stelei 400.000 de $ sub forma de prime la derby-uri shi de obiectiv.

Discutziile pt sponsorul principal raman deschise, favoritzi fiind Orange shi B.C.R.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

noutati de la SteauaFC.com

Mesajde AxL » Joi Aug 29, 2002 9:26 pm

- "Vineri seara, de la ora 18.30, tehnicianul Stelei va pune castile pe cap si va dialoga in direct cu dumneavoastra, suporterii nostri de pretutindeni"
- "Scrieti pe e-mail la adresa Intrebari@SteauaFC.com, toate intrebarile pe care doriti sa le puneti antrenorului Cosmin Olaroiu. Scrieti toate sfaturile pe care vreti sa le dati lui Olaroiu si vineri dupa amiaza, tehnicianul Stelei va raspunde."
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Aliosha » Joi Aug 29, 2002 9:53 pm

La meciul cu Poli, retardul (ca altfel nu il pot numi) de Safta a spus ca de acum meciurile Stelei vor fi transmise LIVE pe internet prin intermediul siteului oficial.

Prea frumos sa fie adevarat mi-am zis ... am intrat sa caut pe site si bineinteles ca nici vorba de asa ceva.

Voi ce stiti ?
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Meciul sunt transmise!!

Mesajde Iulya » Joi Aug 29, 2002 10:32 pm

Initial trimis de Aliosha
La meciul cu Poli, retardul (ca altfel nu il pot numi) de Safta a spus ca de acum meciurile Stelei vor fi transmise LIVE pe internet prin intermediul siteului oficial.

Prea frumos sa fie adevarat mi-am zis ... am intrat sa caut pe site si bineinteles ca nici vorba de asa ceva.

Voi ce stiti ?



Meciurile sunt comentate in direct pe site-ul oficial prin winamp. Inregistrarea comentariului poate fi ascultata si dupa meci de la caseta meciului respectiv.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Iulya » Joi Aug 29, 2002 10:34 pm

Iulian Miu a avut accident!! Din fericire a scapat nevatamat dupa ce a trecut pe rosu si s-a izbit de o alta masina!
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Re: Meciul sunt transmise!!

Mesajde Aliosha » Joi Aug 29, 2002 11:07 pm

Initial trimis de Iulya



Meciurile sunt comentate in direct pe site-ul oficial prin winamp. Inregistrarea comentariului poate fi ascultata si dupa meci de la caseta meciului respectiv.


Asta stiam...
Safta se referea la imagini nu doar la sunet. Poate s-a exprimat el gresit.. poate am inteles eu gresit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Am pierdut

Mesajde lucianus » Dum Sep 01, 2002 6:46 pm

AM pierdut si cu craiova.
3-0 ;P
Deci sa recapitulam.Din 3 meciuri avem doar 1 punct.
Comentati meciul voi pentru ca eu ;P
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Dum Sep 01, 2002 7:04 pm

bai lucianus, ce dracu' mai, de ce postezi mesajul asta aici, facem o alandala totala, n-ai vazut threadul de rezultate shi comentarii?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Sep 13, 2002 5:47 am

Tineretul a reusit sa bata pe dinamo cu 1-0. Cronica completa din ziar la linkul asta:

http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&postid=81432#post81432

PS: sa speram ca si astia mari o sa reuseasca o performanta similara.
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Sep 13, 2002 8:54 am

Pun si eu aici o intrebare,ca nu am unde altundeva.

Am vazut ca vice presedinte la Steaua este Mihai Stoica. Mie imi era tare simpatic omu asta..de cand era presedinte la Otelu. L-am vazut ca un om destept....in desele sale aparitzii la Nea Ovidiu.
Ma intreb... cum a ajuns la Steaua ? Adica..si presedintzii se pot transfera ? Steaua a platit la Otelu pt. el ?
Si inca o intrebare mai generala,nu neaparat legata de Steaua : cam ce functie arepresedintele sau vice-presedintele unui club ? Ce trebuie ei sa faca ? Care sunt indatoririle lor ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde AxL » Vin Sep 13, 2002 9:08 am

Mihai Stoica nu e nici un vice... este director executiv :D - recomand pt informare http://www.steauafc.com.
In alta ordine de idei, azi de la ora 19:00 este Mirel Radoi pe steauafc.com. Intrebarile adresate lui se pot trimite la intrebari@steauafc.com
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde AxL » Lun Sep 23, 2002 8:48 am

la http://www.fcsteaua.ro si http://www.steauafc.com au aparut poze de la meciul cu dinamo ! luati ca merita
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Vineri, la ora 18.00 , Mihai Stoica vorbeste cu suporterii

Mesajde AxL » Mie Sep 25, 2002 10:11 pm

vineri 27.09.2002 - http://www.steauafc.com : dialog cu mihai stoica. intrebarile se trimit la intrebari@steauafc.com
p.s. imnul neoficial al Stelei: http://www.steauafc.ro/poze/2002_9_19_1 ... ial%20.mp3
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Scapa Steaua de niste jucatori ?

Mesajde Aliosha » Joi Sep 26, 2002 6:11 am

L-AU SUPíƒRAT PE GIGI!


Socotind cí£ nu-si merití£ banii, conducí£torii din Ghencea se gindesc sí£ renunte la serviciile lui Neaga, Tricí£, Lití£ si Pompiliu Stoica, ale cí£ror salarii anuale totalizeazí£ peste 300.000 de dolari. De la inceputul acestui sezon, cei 4 au avut evolutii dezamí£gitoare, reflectate si in notí£rile din ProSport, care au oscilat intre "foarte slab" (0 stele) si satisfí£cí£tor (douí£ stele), principalului finantator al echipei fiind dispus sí£ renunte la cei patru atunci cind se va ivi prima ofertí£


Startul greoi de campionat a lí£sat urme adinci in Ghencea. Desi a incercat sí£ dea impresia cí£ nu e descumpí£nit de rezultatele nesatisfí£cí£toare, lui Gigi Becali i-au picat greu evolutiile si atitudinea unora dintre jucí£torii emblematici pentru Steaua ultimilor doi ani. Surse din anturajul principalului finantator al ros-albastrilor sustin cí£ patru fotbalisti au intrat in colimatorul lui Becali. Acestia sint Eugen Tricí£, Pompiliu Stoica, Adrian Neaga si Cí£tí£lin Lití£. Vicepresedintele Consiliului Director ar fi spus intr-un cerc de prieteni cí£ e hotí£rit sí£-i vindí£ pe cei patru atunci cind va apí£rea prima ofertí£ de transfer pentru ei.

Nemultumirea finantatorului a fost declansatí£ in principal de comportarea jucí£torilor. Tricí£ si Stoica au inceput sí£ fací£ nazuri din momentul in care nu li s-a mai garantat locul de titular, Neaga nu a justificat investitia financiarí£ si moralí£, in timp ce Lití£ a avut doar evolutii mediocre de la venirea sa in Ghencea. Dupí£ infringerea de la Craiova, 1-3 in etapa a treia, Becali a convocat la o sedintí£ 6 dintre elevii lui Olí£roiu: Florentin Dumitru, Tricí£, Pompiliu Stoica, Neaga, Claudiu Rí£ducanu si Aliutí£. Considerati a fi fotbalistii reprezentativi ai Stelei, acestora li s-a reprosat cí£ echipa este dezbinatí£, ei fiind avertizati sí£ intretiní£ o atmosferí£ buní£ si sí£ renunte la "bisericute" si la aerele de vedetí£.


Eugen Tricí£ - 26 de ani
La Steaua din octombrie 1998
A venit de la U Craiova, in contul unei datorii de un milion de dolari a clubului din Bí£nie cí£tre George Constantin Pí£unescu
Salariu anual: 90.000 $
In acest campionat a jucat 153 de minute (5 meciuri, douí£ ca titular)
Media calificativelor ProSport: 0,6 stele / meci

Cí£tí£lin Lití£ - 27 de ani
La Steaua din decembrie 2000
A venit de la FC National, in schimbul a 200.000 de dolari
Salariu anual: 55.000 $
In actuala editie a Diviziei A a bifat 178 de minute (4 meciuri, douí£ ca titular)
Media calificativelor ProSport: o stea / meci

Pompiliu Stoica - 26 de ani
La Steaua din iunie 2000
A venit de la Astra Ploiesti, pretul sí£u fiind de 400.000 de dolari
Salariu anual: 60.000 $
A jucat 268 de minute in acest campionat (3 meciuri, toate ca titular)
Media calificativelor ProSport: o stea / meci

Adrian Neaga - 23 de ani
La Steaua din iulie 2001
A venit de la FC Arges, pitestenii primind in schimbul lui 400.000 de dolari, plus dezlegarea lui Vlí£doiu
Salariu anual: 100.000 $
In acest sezon a jucat 263 de minute (4 meciuri, toate ca titular)
Media calificativelor ProSport: 1,25 stele / meci

Prosport
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde lucianus » Sâm Sep 28, 2002 9:27 pm

Duminica jucam cu Bacaul.Un meci greusor pentru
Steaua desi zic altii ca ii batem usor
Dau un pronostic
2-0 pentru Steaua
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Oct 01, 2002 4:40 pm

Si care e noutatea lucianus de ai postat-o pe threadul asta ? :con:

Gigi isi da din nou in petec

"
S-A RAZBUNAT PE "LEANA"


Tip fí£rí£ simtul umorului, Gigi Becali rí£spunde cu invective satirelor la adresa sa pe care le vede la televizor. Duminicí£ searí£, in Ghencea, el l-a fí£cut albie de porci pe Mugur Mihí£escu (foto), amintindu-si de scenetele in care a fost ridiculizat de "Vacanta Mare". Finantatorul stelist fusese protagonistul unui episod asemí£ní£tor acum un an, inaintea meciului Dinamo - Steaua. Atunci victimí£ i-a cí£zut Malonga Parfait, prezentatorul emisiunii "Fotbal la Maxx", care a incasat si douí£ palme de la Becali




INCIDENT

Dupí£ incheierea partidei Steaua-FCM Bací£u, pe culoarul de la lojele tribunei oficiale s-a iscat un incident intre finantatorul ros-albastrilor, Gigi Becali, si Mugur Mihí£escu, alias "Garcea" de la "Vacanta Mare". Ca de obicei, la sfirsitul unui meci, cei de la loje au iesit pe hol, comentind cele petrecute pe gazon.

Mugur Mihí£escu, care venise in Ghencea la invitatia unuia dintre patronii de la Alexandrion, sponsor al Stelei, s-a apropiat de grupul lui Gigi Becali, printre care se aflau Viorel Pí£unescu, Viorel Hrebenciuc, Dan Diaconescu si altii. Cind l-a ví£zut, sponsorul Stelei si-a adus aminte de glumele fí£cute pe seama lui in emisiunile "Vacanta Mare" si a inceput scandalul. Martori care au dorit sí£-si pí£streze anonimatul au povestit pentru ProSport cí£ "totul s-a intimplat pe neasteptate. Gigi a explodat. A inceput sí£-l fací£ in toate felurile, ". Becali l-a injurat continuu pe "Garcea", care, aflat la numai doi-trei metri de Gigi Becali, nu a a mai avut replicí£. Aceeasi martori spun cí£ "Mugur s-a schimbat la fatí£ si a plecat imediat, pentru cí£ Gigi era precum o avalansí£. A gresit si el, dupí£ ce iei pe cineva la misto, normal e sí£ nu mai vii sí£-l saluti sau sí£ te bagi in seamí£ cu el. Dar Gigi nu l-a lovit, nici n-a intentionat, oricum nu ar fi avut cine sí£-l opreascí£". Un alt participant pasiv al disputei a considerat cí£ "n-a fost nimic senzational, doar o discutie mai incinsí£. Nu s-au dat palme, nu a iesit cu bí£taie!". Cei care au asistat la scení£ au mai mí£rturisit cí£, dupí£ plecarea lui Mugur Mihí£escu, "Gigi a mai spus cí£ ar merita sí£ o ia pe coají£. Era extrem de nervos, i-a zis de toate continuu, nici nu l-a lí£sat pe Mugur sí£ deschidí£ gura".

"
-prosport-
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Oct 02, 2002 4:49 pm

Curtea Suprema de Justitie a respins azi recursul in anulare, asa ca Tehnorob a castigat procesul si va trece la executarea silita a bunurilor. Tehnorob a antamat nocturna in contul a 8 miliarde de lei, dar trebuie sa-si recupereze diferenta pana la 37. Din acest motiv, ii asteapta pe cei de la Steaua la discutii pentru scaune, tabela de marcaj, tribuna oficiala si alte acareturi. Oricum, incepand de azi, daca echipa de fotbal vrea sa foloseasca nocturna in diverse scopuri (antrenamente, meciuri) trebuie sa o inchirieze.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Oct 02, 2002 8:56 pm

Crede oare cineva k se va respecta acest ordin...parca vad cum se mushamalizeaza totul.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Mie Oct 02, 2002 10:20 pm

e clar asta ! jiji si paunescu pulseaza $:D
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde baixinho© » Joi Oct 03, 2002 8:42 am

Becali a declarat ceva de genul: "Becurile sunt ale noastre, la fel ca si transformatoarele. Pe astea nu au voie sa le ia". Daca era sa fi facut pe smecherul facea alte declaratii, cum s-a intamplat la decizia de acum doua saptamani ("Sa aiba curajul sa scoata instalatia de nocturna si or sa vada ei dupa aceea"). Cred, totusi, ca pana la urma Steaua va da banii, daca nu va trece la santaj. Deja oameni ai Tehnorobului se tem sa nu vina "amicii" lui Becali peste ei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Oct 07, 2002 7:41 am

Imi e mai greu sa vad de aici toate meciurile dar la Proces si la rezumate tot ma uit...

Iarasi problema Miu. Nu semneaza e dat afara ... A intervenit si Olariu in discute intrand in polemica cu Becali (impresarul).
In paralel a fost contactat si Prunea, presedintele asociatiei jucatorilor daca nu ma insel.

Becali i-a numit mí£scí£rici si lingí£i pe Olí£roiu si Mihai Stoica
In emisiunea "Procesul Etapei" de asearí£, impresarul Ioan Becali i-a atacat dur pe Cosmin Olí£roiu si Mihai Stoica, numindu-i "mí£scí£rici si lingí£i". "Anul trecut, cind erau la alte echipe, spuneau cí£ Miu are valoare nationalí£. Acum, cind au intrat in cloací£, au tí£cut milc si l-au lí£sat pe Miu pe dinafarí£". Mihai Stoica, directorul executiv al Stelei, a intervenit telefonic spunind cí£ "nu mi se pare normalí£ iesirea asta si nu inteleg motivul acestor jigniri. Eu n-am participat la discutia referitoare la Miu si n-am nici un amestec". Becali a replicat: "Atunci esti un nimeni, nu lingí£u dací£ n-ai fost la sedintí£. Te-ai bí£gat in mocirlí£".
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde AxL » Dum Oct 20, 2002 10:09 pm

noul antrenor este... ... ... (da) ... ... (suspans) :yD ... ... Victoooooor Piturcaaaaaa !!!
aplauze... o fi bine, o fi rau ?... vom vedea !

Off.Topic: Things have never been so sweeeeeeeell, I have never failed to faaaaaaaaail !!!:rulz: R.I.P. Kurt ! way to go Aliosha:B
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

poze de la meciul cu rrpaid

Mesajde AxL » Dum Noi 03, 2002 11:34 pm

poze garla (si misto) de la meciu' cu tiganii aici: http://www.steauafc.com/main.php?categorie=arhiva&limba=ro
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde baixinho© » Vin Noi 15, 2002 1:39 pm

STEAUA-DECIZII / Miu suspendat pina la terminarea contractului cu Steaua
BUCURESTI, 15 nov (MEDIAFAX) - Consiliul Director al FC Steaua l-a suspendat, vineri, piní£ la terminarea contractului si l-a amendat pe jucí£torul Iulian Miu, pentru declaratii calomnioase la adresa directorului executiv Mihai Stoica si pentru cí£ a refuzat sí£ fací£ deplasarea la Arad, alí£turi de echipa de tineret.
Tot in sedinta de vineri, consiliul grupí£rii militare l-a amendat pe jucí£torul Valeriu Bordeanu, deoarece nu a vrut sí£ fací£ deplasarea la Arad cu echipa de tineret.
"Stoica, care face parte din conducerea FC Steaua, nu l-a jignit, iar Regulamentul de Ordine Interioarí£ nu-i permitea lui Miu sí£ fací£ asemenea declaratii. Miu nu va mai avea drept de joc nici la formatia de tineret. Jucí£torul nu a respectat programul pe care il avea, nu a fost prezent nici la aceastí£ sedintí£, desi a fost convocat, insí£ a fost gí£sit joi dimineatí£, la ora patru, in clubul Sugar.Comportamentul lui Miu ii va aduce mari prejudicii pe plan fotbalistic", a spus presedintele Consiliului Director al FC Steaua, Viorel Pí£unescu, care a adí£ugat cí£ va convoca o nouí£ sedintí£ pentru a i se aduce jucí£torului la cunostintí£ sanctiunile luate.
Directorul executiv al FC Steaua, Mihai Stoica, a declarat cí£ atitudinea lui Miu este unicí£ in istoria clubului. "S-a luat aceastí£ decizie deoarece Miu este recidivist si a avut un comportament care nu a mai existat in istoria grupí£rii steliste. A refuzat sí£ meargí£ la Arad invocind niste probleme medicale, insí£ a refuzat sí£ viní£ la un consult la medicul echipei. Orice persoaní£ din fotbal care ii va mai acorda incredere lui Miu va face o mare gresealí£", a spus Stoica.
Antrenorul stelist Victor Piturcí£ nu a dorit sí£ conteste declaratiile presedintelui Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, care a afirmat cí£ Miu trebuia sí£ joace, pentru cí£ este jucí£tor de echipí£ nationalí£. "Este Miu atit de important pentru echipa nationalí£? Si Ghioane a fost convocat in lotul national, iar acum nu poate sí£ prindí£ un post de titular la Steaua", a comentat Piturcí£.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 11:36 pm

Au inceput tratativele pentru Radu Niculescu si Dinita
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

1532

Mesajde baixinho© » Joi Feb 06, 2003 7:16 pm

Paunescu a renuní¾at la actiunile de la Steaua
Principalul finantator al echipei Steaua, Gigi Becali, a anuntat, joi, ca Viorel Paunescu a renuntat la actiunile detinute in cadrul noii societati comerciale Steaua SA.
"Din punct de vedere legal, Viorel Paunescu a intrat la Adunarea Generala trecuta intr-o conventie, adica a acceptat sa intre cu sase la suta, insa apoi a trimis o notificare printr-un executor judecatoresc in care se arata ca renunta la aceste actiuni, deci prin urmare Paunescu a renuntat legal la 200.000 de dolari, atit cit valoreaza actiunile. Cu toate astea ii voi da acesti bani, pentru ca nu vreau sa iasa nimeni in pierdere. Viorel Paunescu va fi presedinte de onoare in noua societate comerciala, dar si presedinte la AFC Steaua", a declarat Gigi Becali.
Noua structura a Consiliului Director al Societatii Comerciale Steaua SA este urmatoarea: Gigi Becali - presedinte; Mihai Stoica-presedinte executiv; Ilie Nastase, Alexandru Sassu, Teia Sponte - vicepresedinti. Au mai fost cooptati in Consiliul Director Stefan Iovan si Adrian Bumbescu.
Adunarea Generala a FC Steaua, care a avut loc, joi, la sediul clubului, a votat actul constituitiv al noii societati comerciale, potrivit caruia Becali detine 51 la suta din actiuni, AFC Steaua are 36 la suta, Victor Piturca - 4 la suta, iar Lucian Becali 3 la suta. De asemenea, a fost cooptat un al cincilea actionar, omul de afaceri George Gaita, actionarul majoritar al cotidianului "Ziua", care va prelua actiunile lui Viorel Paunescu.
Membrii Adunarii Generale au decis ca reprezentantul AFC Steaua in noua societate comerciala sa fie Teia Sponte.
Gigi Becali a anuntat ca va contribui la capitalul social al noii societati cu 510.000 de dolari, iar Adunarea Generala a aprobat ca AFC Steaua sa participe la capitalul social cu aport in natura constind in instalatia publicitara rotativa de la stadionul Steaua, evaluata la 360.000 de dolari. In Adunarea Generala au fost admisi Vasile Stinga si Leonard Strizu.
Gigi Becali a apreciat ca aceasta este o zi istorica pentru Steaua. "Azi am facut un pas care ma linisteste, iar daca la precedenta Adunare Generala spuneam ca am temeri, acum spun ca suta la suta voi fi actionar majoritar si voi face totul ca Steaua sa revina acolo unde ii este locul si prin aceasta echipa sa schimb imaginea fotbalului romanesc", a afirmat Gigi Becali.
Becali a afirmat ca va trebui sa achite, vineri, suma de 50.000 clubului Otelul Galati, dupa transferurile lui Sorin Ghionea si Gabriel Bostina, dar si suma de 70.000 de dolari gruparii Rapid pentru transferul lui Dorel Mutica. "Daca nu achit aceste sume, vom fi depunctati, iar orice esec al Stelei inseamna diminuarea contului meu", a spus Becali, care a mentionat ca va trebui sa aloce, joi seara, suma de 60.000 de dolari pentru echipa, care va pleca intr-un stagiu de pregatire in Cipru.
Becali a precizat ca a fost imputernicit de AFC Steaua sa semneze orice act in cadrul acestei asociatii. "Desi sintem separati pe acte, noi formam un tot, o familie, sintem Steaua, iar de AFC Steaua tot eu va trebui sa ma ocup si sa dau bani pina la urma. Daca AFC Steaua nu are bani sa creasca talente nici eu nu am echipa", a afirmat Becali.
Presedintele FC Steaua a spus ca va avea in curind o audienta la ministrul Apararii Nationale, Ioan Mircea Pascu. "Am semnale din partea persoanelor autorizate din Ministerul Apararii Nationale ca Steaua nu va pleca niciodata din Ghencea. Cred ca oficialii ministerului vor intelege sa ne ajute, pentru ca Dinamo este ajutata de Ministerul de Interne, iar Rapid de Ministerul Transporturilor. Este normal sa se vorbeasca si in viitor despre noi de «gruparea militara», pentru ca pina la urma armata a nascut acest copil numit Steaua", a declarat Becali.
La sedinta nu a participat Viorel Paunescu. Inainte de votarea punctelor de pe ordinea de zi, Adunarea Generala a inlocuit-o pe Verona Dascalescu din functia de secretar al AG, cu Marius Piturca. La adunare au participat 57 de membri plus patru imputerniciti, iar 36 de membri au semnat convocatorul AG de joi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Mie Feb 12, 2003 11:54 pm

Steaua - O-echipa-asiatica 1:0
Steaua - Ferencvaros Budapesta 4:0
...prost sa fii, dar sa-ti revii!
(c) Marin Nicolae
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Joi Feb 13, 2003 4:58 pm

echipa aia coreeana se numea LG Cheetas
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde helguera88 » Joi Feb 13, 2003 9:51 pm

Steaua - Matador Puchov ( Slovacia ) 3-2 , goluri Orac, Neaga x 2 .
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron