Noutati

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde Ayrton » Vin Iul 29, 2005 2:18 pm

io am parerea ca vor trece de shelburn...sunt ciumeti rau de tot irlandeji...
m-am uitat un pic pe lotul celor de la Rosenborg: o echipa cu varsta medie destul de inaintata, au niste internationali norvegieni din aia care ne-au enervat in trecutele preliminarii... va fi echilibrat duelul, insa orishicat, Rosenborg nu e Manchester United sau Inter Milano.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Iul 29, 2005 2:22 pm

ehe...daca era inter steaua trecea lejer....in uefa
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Mie Aug 03, 2005 11:10 am

ma un lucru este clar!!! Steaua va ajunge in Grupele Ligii Campionilor ,indiferent ca vreti voi sau nu
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Aug 03, 2005 12:06 pm

alt lucru este si mai clar: pe viitor, posturile off topic vor fi sterse.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Aug 03, 2005 8:25 pm

2:1 pentru Steaua la pauza !!! in meciul retur cu Shelbourne
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Aug 03, 2005 9:32 pm

Steaua merge mai departe si va intalni pe 9 august echipa norvegiana Rosenborg in Ghencea ,dupa victoria din aceasta seara in fata celor de la Shelbourne cu 4:1
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Dum Aug 07, 2005 12:34 pm

Steaua a rezolvat problema stadionului

Oficialii Stelei s-au intalnit zilele trecute cu reprezentanţii MApN pentru a discuta termenii prelungirii contractului de inchiriere a arenei din Ghencea, care expiră in această iarnă. “Am avut o intrevedere cu generalul Bădălan şi am ajuns la un numitor comun privind problema stadionului. Va trebui insă să depun in contul Ministerului 250.000 de euroâ€Â
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Aug 10, 2005 10:00 pm

Steaua face egal acasa cu Rosenborg ,scor 1:1 ,dupa un meci dominat clar de stelisti ,in ciuda numeroaselor ocazii pe care le-au avut
RATARI INCREDIBILE

aia la primu sut pe poarta ,gol!!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Aug 11, 2005 5:17 am

lasa bre c-a fost un test util pentru meciu cu national de sanbata
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Aug 11, 2005 8:05 am

CINE DRACU E BOSTINA ASTA DE A RATAT INTR-UN ASEMENEA HAL
de unde naiba vine si ce cauta intr-un meci european?

ps: mai ar trebui pe aici un subiect, steaua in liga campionilor 2005-2006, si tare nu as vrea sa-l fac io
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Joi Aug 11, 2005 8:31 am

un meci frumos...pacat ca stelistii au ratat...
acum rosenborg pleaca cu prima sansa in calificari...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Aug 11, 2005 9:08 am

poola prima sansa...
acum se pleaca de la sanse egale in meciul din neorvegia.

futumash pe ei de norvegieni. e al treilea meci in care ne fac buba pe final.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 11, 2005 9:32 am

memetule, matale ai gandit cand ai scris postul de mai sus?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 11, 2005 9:39 am

poi...la cum juaca, steaua are mai multe sanse pe teren, dar din pacate scorul de 1-1 ii dezavantajeaza. Deci io zic ca sansele is 50-50.

al 3-lea meci
1. rom - norvegia 0-1
2. norvegia - rom 1 - 1 (golu lor dat cum a fo dat)
3. asta


deci, undei baiu?


(nu uita este pe forumu lu steaua, atata timp cat posturile la care raspunzi nu au legatura cu rapidu, incearca sa pastrezi o urma de obiectivitate.)
* rugamintea i-a fost facuta lu baicsu, restu posturilor abracadabra or sa fie sterse.
multam.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Aug 11, 2005 12:08 pm

memetShol scrie:undei baiu?

lui Rosenborg ii este suficient un 0-0, pe cand steaua este obligata sa marcheze. la asta m-am referit. parerea mea este ca sansele lui Rosenborg sunt mai mari decat ale adversarei, undeva la un 65%-35%.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Aug 11, 2005 12:16 pm

poi daia am zis 50-50...ca daca asara se termina 1-0 erau 65-35 (ochila, sumele astea sunt scuasa din burta)
mie mi se pare ca numa o tampenie absoluta poate sai opreasca pe stelisti sa nu dea gol...ceea ce ma duce cu gandu la faptu ca baicsu s-ar putea sa aiva dreptate
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

intalnire secreta gigi becali - dan petrescu

Mesajde old lord » Joi Sep 22, 2005 9:27 am

un reporter de la ziarul atac a publicat niste fotografii in care gigi becali si dan petrescu se afla la aceeasi masa.
reporterul a spus ca s-a discutat despre steaua
cica e posibil ca dan petrescu sa-l inlocuiasca pe Protasov

stoica a declarat urmataorele
"Nu infirm acest lucru, dar nici nu pot sa confirm. Aceste fotografii exista, insa nu spun nimic"
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 4:05 pm

daca este vorba despre banca tehnica inseamna ce Becali chiar e nebun, sunt sigur ca Dan il va refuza din nou fiindca inca nu este pregatit sa antreneze o echipa mare.
iar becali la ce naiba ii trebuie antrenor ca Protasov face treaba buna la Steaua ce pretentii avea sa fie de acum in Cl si sa bata pe Lyon ( nu zic Real ca aia is mai prosti ca Lyon-ul :zambet: ).
Asa ca Becali ar trebui sa mai astepte macar cateva luni sa vada ca Protasov face treaba iar daca nu face da sa il inlocuiasca
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde didy12 » Mar Noi 22, 2005 5:00 pm

[quote]hey Steaua!!!!
didy12
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 22, 2005 4:20 pm
Localitate: SEVERIN

Mesajde Eagle Raider » Dum Noi 27, 2005 10:48 pm

Pleacă Protasov, vine Olăroiu?

Managerul general al FC Steaua, Mihai Stoica, a recunoscut in cadrul emisiunii "Minutul 91" că antrenorul Oleg Protasov are o ofertă de a pregăti echipa ucraineană Dnepr Dnepropetrovsk, dar că nu se pune problema ca acesta să se despartă acum de gruparea din Ghencea. "Oleg nu va pleca acum. Ştiu de oferta de la echipa din oraşul lui natal, dar nu cred că va pleca. Şi-a dat cuvantul", a spus Mihai Stoica.

Presa ucraineană a scris că Oleg Protasov se află in negocieri cu gruparea din Dnepropetrovsk, iar surse din anturajul Stelei confirmă această mutare. "Este posibil să plece, dar să califice echipa in primăvara europeană", ne-a declarat laconic Gigi Becali. "Dacă se va despărţi de Steaua va trebui să-mi plătească clauza de reziliere", a mai adăugat latifundiarul.

Dacă Protasov ar vrea să-şi incheie contractul, scadent in 2007, inainte de termen, ar trebui să plătească o clauză de reziliere de 150.000 de euro. In schimb, dacă il demite, FC Steaua ar trebuie să-i achite tehnicianului 40 la sută din suma rămasă de incasat pană la finalul contractului. Surse autorizate afirmă că in cazul in despărţirii de Protasov locul său ar urma să fie luat de Cosmin Olăroiu, care a mai pregătit echipa din Ghencea şapte etape in turul sezonului 2002/2003.

sursa:prosport.ro
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Noi 27, 2005 10:57 pm

daca pleaca Olaroiu sigur nu va veni, mai degraba ar incerca din nou becali sa il aduca pe Petrescu
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Noi 28, 2005 3:52 pm

Patronul Stelei a recunoscut astăzi că prima sa variantă pentru inlocuirea lui Protasov ("plecarea ucrainianului va fi un impact pozitiv pentru echipă, jucătorii vor evolua cu o şi mai mare dăruire in meciurile cu Halmstad şi FC Vaslui") este Cosmin Olăroiu. "Dacă Oleg va pleca atunci viitorul antrenor va fi Oli", a declarat Gigi Becali.
Secundul lui Oleg Protasov in Ghencea, Ştefan Stoica, spune că "am incercat să vorbeasc cu el, să-l fac să se răzgindească şi să rămină la echipă, insă n-am reuşit să-i schimb decizia".
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 28, 2005 3:56 pm

bag poola in creeru lu nea ciobanu.
is curios cand o sa vie 23-u
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Lun Noi 28, 2005 9:54 pm

clar la vara :P
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Dec 28, 2005 5:41 pm

Am incercat sa il gasim pe George Ogararu, pentru a elucida viitoarea sa destinatie, fiind clar ca el nu va mai ramane in Ghencea, din retur, lucru intarit si de patronul Gigi Becali.

Numai ca el nu este de gasit, ambele sale numere de mobil fiind inchise. Surse de la Steaua afirma ca el ar fi plecat deja din tara, pentru a parafa un transfer la o echipa in strainatate.

Prima destinatie se pare ca ramane Villarreal, in Spania, iar a doua este Bayern Munchen, in Germania.

Onlinesport
=======================
Pacat, Oga era unul dintre preferatii mei de la Steaua.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Dec 29, 2005 11:29 am

si totodata cel mai bun fundas dreapta din tzara la ora actuala. Grav e ca n-avem alternative viabile pe postul lui. Ar fi Balan dar care vine dupa o lunga accidentare si nu e deloc capabil sa suplineasca lipsa lui Oga .... ar mai fi si Petre Marin dar sper sincer sa nu fie el o solutie :|
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mie Ian 11, 2006 2:03 am

Salarii uriase la Steaua, Radoi 700.000 de euro

Gigi Becali a marit marti salariile jucatorilor de la Steaua, iar Mirel Radoi este in capul statului de plata. Pretul? Semnarea prelungirii contractelor pe 5 ani.

Salariile jucatorilor Stelei au crescut cu 30%.

Cei mai tari jucatori de la Steaua si-au prelungit contractele si au primit bani in plus. Radoi, Ogararu, Paraschiv, Ghionea, Bostina, Nicolita si Goian sunt oamenii pe care Steaua ii are pana in 2010.

Mirel Radoi este cel mai bine platit stelist si cel mai bine platit fotbalist din Divizia A, cu 700.000 de euro pe sezon, din 2007. In urmatorul an si jumatate, Radoi va castiga 1.500.000 de euro.

"Este pretul fidelitatii pentru Steaua. Din 2007, salariul minim la echipa va fi de 150.000 de dolari, pentru ca vom fi in Liga Campionilor", a spus Becali, citat de ProTV.

Practic, salariile au crescut cu sume cuprinse intre 20.000 si 50.000 de dolari, mai putin la Radoi, care va primi cu 200.000$ mai mult.

Acest lucru l-a facut bucuros si pe Olaroiu: "este extraordinar de bine pentru ca voi lucra cu o echipa multumita".

Mutarea a fost facuta de Becali luni seara, dar anunta abia marti in Italia. Totul fusese prefatat de Revelion.

Steaua a ajuns marti in cantonament, iar jucatorii au fost primiti cu flori. Hotelul in care vor sta a fost deschis special pentru delegatia Stelei.


ma stirea asta m-a socat
ce idee buna, rasplatirea fidelitatii, fantastic
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Ian 11, 2006 2:08 am

misto ce face becali la steaua are ganduri marete cu echipa si probabil cateva din ele le va realiza.
tot ce ii doresc stelei e ca sezonul acesta sa castige cupa uefa si campionatul pt ca la anu sa poata intra in grupele CL
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Ian 11, 2006 3:09 am

si campionatul pt ca la anu sa poata intra in grupele CL


pai cred ca poate obtine un loc in liga campionilor si fara sa ia campionatul
daca nu ma insel si locul 2 se duce in liga campionilor
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Ian 11, 2006 9:33 am

te inseli,merge in preliminarii si daca castiga campionatul si daca iese pe locul 2 A-)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator