D'ale lui Gigi

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

D'ale lui Gigi

Mesajde Aliosha » Mar Oct 01, 2002 4:49 pm

Cam de 2 ori pe luna Gigi o mai "comite" si totul ajunge in presa.
Ba il bate pe "Parfait" ba mai construieste o biserica sau ii da lui Andrei Gheorghe 5000 de dolari intr-un gest de generozitate (a se citi grandomanie.)

Ultima disputa se pare ca a avut-o cu Garcea.

Gigi Becali: "Homosexualul í£sta sí£ mí£ ia pe mine la misto!?"


Ce-ati fí£cut, domnule Gigi Becali, ati vrut sí£-l bateti pe Mugur Mihí£escu?
Ei, am vrut sí£-l bat. Nici chiar asa. M-a enervat insí£ rí£u de tot, de cind l-am ví£zut o datí£ la televizor cí£ fí£cea misto de mine.

El spune cí£ de la un cintecel, pe care l-a compus dupí£ ce au intrat bodyguarzii dumneavoastrí£ in galerie.
Da? Ei, uite, emisiunea aia n-am ví£zut-o, cí£ nu stau eu sí£ mí£ uit la ei, dar l-am ví£zut altí£datí£. Bulangiul isi pusese o cí£ciulí£ in cap, minca brinzí£ cu ceapí£ - vezi, Doamne, eu eram cioban - si se strimba: "Eu sint finantatorul!", "Eu sint finantatorul!". Ei, stai cí£ iti arí£t eu cine e finantatorul!

Dar asta a fost mai demult.
Si ce dací£ a fost mai demult? Eu nu permit nimí£nui sí£-si batí£ joc de mine. Si vreti sí£ ví£ spun ceva? Nu l-as fi recunoscut, cí£ numai la Garcea nu mi-e mie gindul. Dar, prostul s-a bí£gat singur in seamí£. Eram in usa lojei, asteptam sí£ coboare lumea de acolo si ví£d cí£ dí£ unul din cap spre mine, in semn de salut. Pe moment n-am stiut de unde-l cunosc, dupí£ care mi-a picat fisa: "Stai asa, cí£ í£sta-i Garcea!". Cind l-am ví£zut pe avorton cu fata si cu hainele alea de homosexual mi s-a pus pata! Cum adicí£, homosexualul í£sta sí£ mí£ ia pe mine la misto? Si ce bine mí£ simteam piní£ sí£-l ví£d, eram asa de binedispus si de relaxat!


"Sí£ nu mai calce in viata lui in Ghencea"

Si ce-ati fí£cut?
I-am zis: "Iesi, bí£, in p...a mí£-tii afarí£! Ce cauti tu aici?". Sí£ fací£ misto de mí£-sa si de familia lui, nu de mine! Pí£i, cum s-au simtit cei din familia mea, sotia, copiii, cind l-au ví£zut pe avorton cum face misto de mine? Sí£ fací£ de homosexualii lui, nu de mine, cí£ nu-i permit. Eu am orgoliu, dací£ altii nu au si tac, e treaba lor.

Ati pierdut un spectator la meciurile Stelei.
íƒsta? I-am zis sí£ nu mai calce in viata lui pe acolo. Si unde mí£ duc de acum si e si el acolo, sí£ disparí£. Unde sint eu, n-are loc el! Si-n restaurant dací£ dau de el, il dau afarí£! Nu-l bat, dar ii zic: "Iesi, mí£, afarí£!", nu mí£ intereseazí£ cu cine e la masí£. Sí£ plece!

Zice cí£ l-ati amenintat cí£ n-o sí£ mai aibí£ nopti linistite de acum, cí£ stiti unde stí£.

Nu-i fac nimic, dí£-l dracu'! Eu am si uitat ce s-a intimplat. Dar chiar, asa am auzit, cí£ ar avea o casí£, o vilí£, pe aici, pe lingí£ mine. De unde o avea bulangiul í£sta bani?

Dar pe Radu Pietreanu l-ati sunat sí£-i spuneti cí£-l tí£iati?
Nu. L-am sunat sí£-i spun cí£ mie nu-mi plac chestiile astea. El, cí£ "nu, domn'e, a fost o glumí£". "Glume de-astea sí£ faceti de acum inainte cu familiile voastre, nu cu mine", i-am zis.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Oct 02, 2002 8:47 pm

Da-o dracu' de treaba k a greshit shi ala...
Ia zi aliosha, dak imi fac emisiune tv, te fac de kko shi dup'aia vin sa te salut tu cum ai reactziona?

Si ce bine mí£ simteam piní£ sí£-l ví£d, eram asa de binedispus si de relaxat!
-m-a amuzat rau de tot fraza asta....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Oct 02, 2002 11:04 pm

Eu nu zic ma ca nu a gresit dar e penibil si Gigi de multe ori.
De cate ori ia foc imi aduce aminte de Jesus Jil y Jil. Sa speram ca nu va lasa Steaua in situatia in care a lasat-o Jil pe Atletico. :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Oct 03, 2002 8:36 am

Normal k e penibil, dar ce sa-i faci, cand shtii cum e nu-l provoci.

Legat de Atletico, ooops...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Ian 20, 2003 11:33 pm

Ce penal a fost azi Gigi Becali cand a afirmat ca Dumitru Dragomir a aparat fotbalul romanesc de dictatura! Mi-e rusine!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori