La revedere Oli

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde baixinho© » Vin Oct 18, 2002 3:41 pm

OLAROIU-DEMISIE / Antrenorul echipei Steaua Bucuresti, Cosmin Olaroiu, si-a prezentat demisia
BUCURESTI, 18 oct (MEDIAFAX) - Antrenorul echipei Steaua Bucuresti, Cosmin Olaroiu, si-a prezentat, vineri, demisia din aceasta functie, informeaza site-ul oficial al gruparii militare.
Olaroiu va conduce, vineri, de la ora 15.00, ultimul antrenament al echipei steliste.
Conducerea clubului FC Steaua se va intruni, vineri seara, pentru a desemna un nou antrenor.

OLAROIU-STEAUA / Cosmin Olaroiu: "Nu mi s-a parut corect si loial cind conducerea Stelei a discutat cu Lacatus"
BUCURESTI, 18 oct (MEDIAFAX) - Cosmin Olaroiu, care si-a prezentat, vineri, demisia din functia de antrenor principal al echipei Steaua Bucuresti, considera lipsit de fair-play gestul reprezentantilor clubului de a discuta cu Marius Lacatus despre preluarea conducerii tehnice a formatiei steliste.
"Nu mi s-a parut corect si loial cind conducerea l-a contactat pe Lacatus in timp ce eu eram antrenorul echipei. A fost un gest lipsit de fair-play. Ma simt dezgustat de ce s-a intimplat", a declarat Olaroiu.
Fostul tehnician stelist a precizat ca decizia de a demisiona in apartine in totalitate. "Nu mai exista cale de intoarcere. Am anuntat conducerea clubului ca intentionez sa demisionez in urma cu mai mult timp. Nu mi-a cerut nimeni nimic, dar mi-am dat seama ca nu sint dorit. Oricum as fi demisionat dupa meciul cu FC Arges", a mentionat Olaroiu, care a adaugat ca a comis multe greseli.
Fostul antrenor al formatiei FC National le-a multumit, totodata, presedintelui Consiliului de Administratie al clubului militar, Viorel Paunescu, si fostului antrenor Victor Piturca pentru colaborare. El a mai spus ca dintre cei doi secunzi, Dumitru Bolborea va parasi si el gruparea din Ghencea, in timp ce Marian Lupu va ramine la Steaua.
"Nu regret ca am venit la Steaua. Aceasta este viata. Nu poti cistiga intotdeauna", a mai spus Olaroiu.
Tehnicianul stelist a decis sa demisioneze dupa ce presedintele Viorel Paunescu l-a avertizat ca il va da afara daca echipa nu cistiga meciul de simbata cu FC Arges, din etapa a VIII-a a Diviziei A.
Cosmin Olaroiu a fost numit in functia de antrenor al formatiei Steaua pe 25 iunie si a inregistrat alaturi de aceasta echipa, in primele sapte etape ale Diviziei A, trei rezultate de egalitate, doua victorii si doua infringeri. Formatia militara ocupa locul sapte in clasamentul Diviziei A, fiind la noua puncte de liderul Rapid.
Olaroiu a antrenat in sezonul trecut formatia FC National, cu care a terminat campionatul pe pozitia a doua.
-------------
Antrenor interimar va fi Stefan Iovan, urmand a fi numit principal (se parte) Victor Piturca. Se zvoneste ca Olaroiu va fi instalat la nationala de tineret.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

in cer scuze pt offtopic

Mesajde marian jan » Vin Oct 18, 2002 6:29 pm

incepand de azi,nu mai tin cu nici o echipa de fotbal din romania,nu mai mai intereseaza nici un meci.oricum,felicit echipele RAPID BUCURESTI si FC NATIONAL.doar ele joaca fotbal.restul se caca pe fotbal.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Oct 18, 2002 8:04 pm

Shtirea m-a lovit in plin cand am ajuns acasa shi ink nu mi-am revenit...

Dak revine pitzurca eu din primul minut voi reincepe intonarea imnului Pitzi lasa-ne...

-voi reveni-
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Oct 18, 2002 9:25 pm

Detalii....

O sa caut interviul cu olaroiu deshi e cam banal...nu e asha interesant
Mai interesanta e o declaratzie a lui Becali...care va sa zica el e bun prieten cu mitica dragomir shi ala i-ar fi zis k steaua poate fi condusa doar de doi antrenori romani Lucescu shi Pitzurca shi cum Lucescu n-are cum sa vina el il va convinge pe pitzurca...Cat de prost shi de ushor de manipulat e becali asta...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Sâm Oct 19, 2002 11:10 pm

Initial trimis de D€CR€T
Cat de prost shi de ushor de manipulat e becali asta...

asa este. e prost ! dar e un prost plin de bani !.... (puncte-puncte) :@) :yD
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

ce marlanie

Mesajde Love2Fly » Dum Oct 20, 2002 1:43 am

Bah! voi ati vazut cum a jucat steaua azi? ziceam ca nu e adevarat de parca plecarea lu' Olaroiu a eliberat Steaua de un blestem.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Bagheera » Mar Oct 22, 2002 9:39 pm

Cu riscul de a-l calca pe nervi pe Decret eu zic ca e de bun augur reintoarcerea lui Piturca. El a gresit ca om foarte mult, comunicarea a avut de suferit dar ca tehnician nu cred ca i se pot reprosa multe. Oricum nu stiu daca a vazut cineva Procesul mai ales declaratia lui Laca de-a dreptul impresionanta...;P
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mar Oct 22, 2002 10:22 pm

Initial trimis de Bagheera
Oricum nu stiu daca a vazut cineva Procesul mai ales declaratia lui Laca de-a dreptul impresionanta...;P


1. Bine ai revenit Bagheera, long time no see.
2. Da cateva detalii ca eu am ratat Procesu' Duminica trecuta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mie Oct 23, 2002 11:29 am

Numai bine Aliosha.. La Proces in afara faptului ca m-am umplut de nervi deoarece Halagian manca cacat cu amandoua mainile si contesta victoria Stelei s-a bagat in seama si cretinul ala de razvan Lucescu care are darul de a te enerva prin simpla lui prezenta. Lacatus a spus ca poate nu e timpul sa revina acum dar el spera ca o data sa fie impreuna cu suporterii Stelei conducand echipa. Ma rog.. nu ma exprim eu prea bine acum dar m-a miscat declaratia lui. Oricum eu am ramas marcat de la meciul de anul trecut de la Galati cand suporterii stelisti i-au aruncat o esarfa si el a sarutat-o. Mentionez ca avea lacrimi in ochi. Este un adevarat stelist nu ca viermele de Miu spre exemplu...
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Oct 24, 2002 8:37 pm

Initial trimis de Bagheera
Cu riscul de a-l calca pe nervi pe Decret eu zic ca e de bun augur reintoarcerea lui Piturca. El a gresit ca om foarte mult, comunicarea a avut de suferit dar ca tehnician nu cred ca i se pot reprosa multe.


:confused: :mad:

Bagheera...eshti culmea cu pitzi al tau..

Ca tehnician nu i se pot reprosha multe? Ia sa vedem:
1.tactica invechita, un 4-4-2 care nu se mai foloseshte de mai bine de 10 ani
2.Lipsa de clarviziune a echipei pe teren
3.Lipsa rezultatelor
4.Evacuarea silita a unor jucatori f.utili
5.Conditzia fizica precara a echipei
6.Antrenamente nediversificate

Mai vrei? Mai am...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Bagheera » Joi Oct 24, 2002 11:41 pm

Initial trimis de D€CR€T


:confused: :mad:

Bagheera...eshti culmea cu pitzi al tau..

Ca tehnician nu i se pot reprosha multe? Ia sa vedem:
1.tactica invechita, un 4-4-2 care nu se mai foloseshte de mai bine de 10 ani
2.Lipsa de clarviziune a echipei pe teren
3.Lipsa rezultatelor
4.Evacuarea silita a unor jucatori f.utili
5.Conditzia fizica precara a echipei
6.Antrenamente nediversificate

Mai vrei? Mai am...


1. doar partial este adevarat...mai sunt extrem de multe echipe care o folosesc.. in plus jucatorii romani nu au conditia fizica de trece la un 3-5-2 sau 3-4-3
2. vina nu o poarta neaparat antrenorul, fiind nevoie de un bun conducator de joc
3. ultimul campionat este luat cu piturca dupa ce a preluat echipa dintr-o situatie nu tocmai buna
4. Miu e un magar si jumatate, iar Bordeanu rezerva eterna e inconstient
5. De conditia fizica se ocupa preparatorii si depinde de cat de mult suflet depun jucatorii
6. Aici nu ma bag e discutabila problema

Mai vreau...
:D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 02, 2002 10:44 pm

1.jucatorii romani nu-s in stare sa joace decat celebrul 1-9-1 al lui vichi roshca...
2.Vina o poarta antrenorul pt k n-a adus un asemenea jucator la echipa sau k n-a contracarat lipsa acestuia printr-un joc colectiv
3.shi locul 4 de anul trecut tot cu el e obtzinut...
4.Dar de R.Niculescu shi Vladoiu? Aia nu erau buni?
5.De conditzia fizica e responsabil in primul rand antrenorul care nu shtie decat sa ishi alerge jucatorii pana cad aia mortzi
6.Nici nu credeam k te bagi :p

Mai vrei?
7.Arogantza fatza de presa shi de suporteri (dar aparent s-a schimbat...shti vorba cu lupul shi naravul nu?)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Bagheera » Sâm Noi 02, 2002 11:30 pm

Decret as putea sa-ti raspund si eu in 6 sau 7 puncte si am tine-o asa la nesfarsit. eu zic ac indiferent de cine este condusa de pe banca echipa sa mearga bine si sa se imbunatatzeasca relatziile de joc.
Tu sau Aliosha mai bine inchide-ti topicul ca a cam trecut "plecarea" :D
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Dum Noi 03, 2002 1:04 pm

da sa traiti dom' comandant :p
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori