Steaua-Rapid

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Steaua-Rapid

Mesajde Bagheera » Joi Oct 24, 2002 5:52 pm

Dati si voi un pronostic pentru meciul de duminica care se va disputa la ora 15.00 sau la ora 21.00 :confused: impotriva ciorilor. Apropo de ciori am citit in Gazeta Sporturilor ca seful galeriei de la Rapid cioara nr 1 adica Sir Corsicanu ar vrea sa actioneze in instanta si nu la noi chiar la Strassbourg site-ul Steauafc.com pentru jocul Impusca cioara :o imitatie dupa cunoscutul joc Prepelix. Stirea mi s-a parut de-a dreptul excelenta!!:D

PS. eu zic ca bate Steaua cu 2-0
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Joi Oct 24, 2002 8:43 pm

0-0
(ca sa nu fie prea scurt postul mai adaug un rushine aliosha k ma lashi sa muncesc singur pe forumul asta...threadul asta merita lipit!!!)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde sly » Vin Oct 25, 2002 7:15 am

2-1
eu vad o victorie pentru steaua care o va relansa in lupta pentru titlul de campioana!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde AxL » Sâm Oct 26, 2002 6:21 pm

looooooooooooooooooooooooool, meserie! sa-i dea in judecata... ce pana lui :yD
2-0
mori tigane =D
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde SOD » Sâm Oct 26, 2002 6:53 pm

NICIODATA TIGAN!

2-1 pentru noi!asta e pronosticul meu dar as vrea sa ma insel.adica sa fie 3-0!ce mi-ar placea!

care mergi pe stadion?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Sâm Oct 26, 2002 11:56 pm

O sa fiu prezent la tribuna a II-a. Maine cand ma trezesc ma duc la biserica sa ma rog pentru Steaua. Cred ca va par un om nebun dar avem nevoie. Pe zi ce trece sunt mai fanatic!!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 27, 2002 12:32 am

Meciul incepe la ora 21 . Pronosticul meu este 2-0 pt. oaspetzi .
Dar..nu ash vrea sa se intample asa !
Imi doresc sa bata Steaua ..ca daca nu bate..Rapidul se distanteaza la 7 puncte de locul 2 ..si e grav !

O sa urmaresc meciul din fatza micilor ecrane si voi tine cu rosh-albastrii , dupa multa vreme . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Oct 27, 2002 3:21 am

Ghidat de onorabilul principiu MORI TZIGANE shi eu sper sa...facetzi meci egal,sau macar sa bata Steaua.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Steaua-Rapid

Mesajde lucianus » Dum Oct 27, 2002 9:26 pm

Minutul 15 : 0-0
Pronostic: 2-1 pentru noi
No Comment
Avatar utilizator
lucianus
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Feb 18, 2002 12:00 am

GOL

Mesajde Aliosha » Dum Oct 27, 2002 9:37 pm

Gol Steaua. 1-0 (Aliuta '30)
Rapid 1-1 (Bratu '53 )
Steaua 2-1 (Falemi '76)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Dum Oct 27, 2002 10:41 pm

min 75 in ghencea 2-1 pentru steaua
a marcat in min 71:Falemi
dupa ce a egalat Bratu in min 51!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Oct 27, 2002 11:14 pm

Mie imi pare bine ca a castigat Steaua ..pentru ca acum nu mai are lumea ce sa ii zica lu' Nea Pitzi ! :p
Sa vedetzi voi ca peste cateva etape..o sa-l slaveasca !

Asadar...Steaua in pofida unui inceput de sezon dezastros ...se afla pe 4 !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde AxL » Dum Oct 27, 2002 11:47 pm

eoooooooo ! victorieeeee :o
ne-am pisat pe gunoieri !
felicitari echipei si felicitari galeriei pt o alte coregrafie de exceptie (mai exact ult*ras)
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde SOD » Dum Oct 27, 2002 11:49 pm

care va sa zica,doar eu cu sly am pronosticat scorul corect.
echipa a mers mai bine,in ciuda faptului ca oprita nu a stralucit,asa cum mi-as fi dorit,iar raducanu a avut o prestatie mai mult decat mediocra.
surprinzator a fost in schimb falemi,dar si piturca care a jucat cu 2 atacanti.trica a dezamagit inca o data.cred intr-o revenire a echipei,chiar daca pana la pauza de iarna va mai lua bataie.cred ca exista o atmosfera buna in cadrul echipei.
bravo ambelor echipe,bravo ambelor galerii!

P.S. sabau a fost magnific!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Lun Oct 28, 2002 2:38 am

Superb!

Steaua-Rapid 2-1

Pentru ciorile neconsolate :moon:
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Lun Oct 28, 2002 8:16 am

SEARA REINCORONARII


Intors la cirma Stelei, Victor Piturcí£ a sí£rbí£torit alí£turi de jucí£torii sí£i victoria cu 2-1 obtinutí£ asearí£ impotriva Rapidului. La inceputul primului sí£u mandat in Ghencea, in martie 1999, tehnicianul ros-albastrilor reusea un 2-2 in Giulesti, rezultat considerat atunci meritoriu. La al doilea descí£lecat, Piturcí£ a inceput si mai promití£tor, realizind ceea ce pí£rea imposibil: victorie contra liderului. Steaua a fortat mai mult in fata unui Rapid parcí£ multumit cu remiza, a deschis scorul prin Aliutí£ (36), n-a cedat psihic dupí£ egalarea superbí£ a lui Bratu (51) si a gí£sit cheia victoriei prin Falemi (76)


Steaua a realizat asearí£ o primí£ reprizí£ care i-a fí£cut pe suporteri sí£ se reindrí£gosteascí£ de Piturcí£. Pe lingí£ curajul de a reveni pe banca ros-albastril0r la un meci infernal cu Rapidul, unde nu avea decit varianta victoriei pentru a visa la titlu, Piti a readus in Ghencea fotbalul in viteza, la care sezonul trecut pí£rea cí£ renuntase. A jucat tot 4-4-2, a mizat si acum pe favoritii sí£i, Dumitru, Tricí£, Stoica, i-a indopat cu ambitie pe Falemi si Aliutí£ si a reusit sí£ domine clar Rapidul piní£ la pauzí£, raportul ocaziilor fiind de 4-1 pentru gazde. A venit si creatia lui Aliutí£ din minutul 32 si Piti a intrat la cabine zimbind din toatí£ inima.

A doua reprizí£ a inceput pentru el cu un dus rece. Oprita a ratat pasa de 2-0 si imediat a venit contraatacul ascutit a lui Bratu, care a egalat la primul sut pe poartí£ al oaspetilor. Tiní£ra locomotiví£ giulesteaní£ trecuse zimbind de Paraschiv si Pompiliu Stoica. In continuare, sansa i-a inchis usa in nas antrenorului stelist la ocaziile lui Falemi. A fost salvat de acelasi Fale, care a uimit 24.000 de spectatori la actiunea de 2-1. A fost de ajuns ca Piturcí£ sí£ se incoroneaze pentru o searí£ ca rege in Ghencea, la fel ca in urmí£ cu un an si jumí£tate cind cistiuga titlul.

PRECAUTIE PIERZíƒTOARE. Rapid nu a vrut sí£ riste prea mult. Rednic a gindit o asezare cu 5 fundasi, cu Sabí£u la inchidere, cu 3 mijlocasi in fata Motului si cu un singur virf, Bratu. A mizat pe un presing prin care sí£ toace atacurile Stelei si pe un joc de pase din maximum douí£ atingere, perfect pentru contraatac. A pierdut in prima reprizí£, dar, si cu noroc, a dat lovitura dupí£ pauzí£ prin golul lui Bratu. Dar din nou, ca si cu Vitesse, a plí£tit pentru lipsa de curaj si a cedat clar in fata Piturcí£, deoarece, spre deosebire de stelist, si-a adus aminte de atac doar cind ii ajunsese tabela la os.


Pí£unescu fermecat de finetea lui Falemi
Presedintele stelist Viorel Pí£unescu a declarat la finalul meciului cí£ "s-a ví£zut adeví£rata valoare a echipei. Am revenit la un joc combinativ, in vitezí£ si cu pase din devieri. Personalitatea si autoritatea lui Piturcí£ au contat foarte mult, Steaua a arí£tat ca o echipí£ europeaní£. Suporterii ne-au incurajat extraordinar si cred cí£ astí£zi s-a format din nou o adeví£ratí£ familie a Stelei". Pí£unescu i-a remarcat pe Florentin Dumitru, pe Aliutí£ si pe Falemi, despre ultimul spunind cí£ "de la meci la meci evolueazí£ din ce in ce mai bine si a devenit indispensabil. A marcat la capí£tul unei actiuni de mare finete". (Cí£tí£lin Tepelin)

"Rapidistii acuzí£ arbitrajul? Care rapidisti? Nu stiu sí£ fi existat pe teren, poate au intrat pe parcurs"
Eugen Tricí£

"Dumnezeu a fost stelist in seara asta. Tehnica individualí£ si jocul colectiv au reprezentat atuurile noastre, iar bí£ietii s-au mobilizat mai mult ca altí£ datí£. Am fost o clasí£ peste Rapid"
Gigi Becali
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Cioc cioc

Mesajde baixinho© » Lun Oct 28, 2002 9:54 am

Intrebare: ce trebuie sa faca Trica sa fie eliminat? Ca daca nici faultul la Rat de la jumatatea primei reprize nu a fost de rosu... Sau nu o fi vrut arbitrul sa-i strice ziua (a jucat al 200-lea meci pe prima scena). Mi-e greu sa cred ca Steaua ar fi rezistat 65 de minute in zece.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Lun Oct 28, 2002 10:43 am

Frumos meci.Chiar mi-a placut. V-atzi revenit si sunteti si voi pe drumul cel bun.Daca o sa continuatzi asa o sa punetzi betze-n roate echipelor care sunt deasupra voastra.Asa ca, mult succes!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde marian jan » Lun Oct 28, 2002 12:14 pm

ma bucur ca am castigat.mi-a placut jocul lui falemi in mod special.raducanu si trica au dezamagit pentru a mia oara.chiar daca nu am ce sa ii reprosez,tot nu il sustin pe piturca.baixinho,nu mi s-a parut a fi un fault de rosu.
pe de alta parte,cred ca ne trebuie un portar.martin tudor are sclipirile lui cateodata,dar cateodata ia niste goluri jenante.
pronosticul meu era 1-0,dar e bine si asa ;)
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Lun Oct 28, 2002 8:00 pm

Sunt foarte bucuroasa ca a castigat STEAUA, insa sunt putin suparata ca nu am vazut si eu meciul:D !
Oricum parca am avut o presimitire sau asa ceva pt. ca de 2 saptamani pe mana stanga imi scriu "FORZA STEAUA" =D

Bravos Steaua, felicitari!\:/
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Cruela » Lun Oct 28, 2002 8:03 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Mie imi pare bine ca a castigat Steaua ..pentru ca acum nu mai are lumea ce sa ii zica lu' Nea Pitzi ! :p
Sa vedetzi voi ca peste cateva etape..o sa-l slaveasca !

Asadar...Steaua in pofida unui inceput de sezon dezastros ...se afla pe 4 !


Steaua a cashtigat pe propriul ei merit shi nu pentru ca Pitzi ar f facut ceva. Sincer, nu pot sa il sufar pe Pitzurca. Face de ras numele Stelei. Sa dea Domnul sa o tina tot asa cu victoriile, ca sincer, Rapidul nu merita sa fie pe locul unu!
Steaua e o akipa buna, dar daca ar avea un antrenor da valoare, nu ca Pitzi ar avea mai multe sanse si in afara! Vom trai si vom vedea!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Bagheera » Lun Oct 28, 2002 10:49 pm

Trebuie mentionat si faptul ca atmosfera de pe stadion a fost superba. Sustinatorii Stelei au dat clasa inaintea primului fluier cand peluza noastra , tribuna I si tribuna a II-a au fost acoperite cu cartoane rosii si albastre iar la peluza tronau 2 stele galbene (nu e cazul sa mai explic ce reprezinta acestea) si inscrisurile Citius Altius Fortius!
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Aliosha » Mar Oct 29, 2002 5:04 am

Initial trimis de Bagheera
Trebuie mentionat si faptul ca atmosfera de pe stadion a fost superba.


Astea sunt momente in care regret ca nu pot fi la stadion.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mar Oct 29, 2002 12:50 pm

Adaug si eu o poza care surprinde super-galeria Stelei
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 02, 2002 8:32 am

Vreau shi eu sa felicit Steaua pt victoria de saptamana trecuta shi pt modul in care a fost realizata. Nu am avut timp sa comentez meciul dar promit sa ma revanshez la meciul cu Gloria.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron