Ce jucatori ar trebui transferati in Ghencea?

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Ce jucatori ar trebui transferati in Ghencea?

Mesajde Iulya » Mie Iun 18, 2003 11:01 pm

Care ar trebui sa fie campania de transferari a Stelei in aceasta vara, tinand cont ca vrem sa ajungem in primavara europeana si castigam campinatu', deci sa jucam pe doua fronturi?
Precizati si ce jucatori ar trebui sa plece si de ce.
Iulya
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Mie Iul 17, 2002 12:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde catharsis » Joi Iun 19, 2003 12:06 am

haha, care doua fronturi cand steaua (ca orice echipa romaneasca de altfel) ajunge maxim in turul 2?
pai ar cam trebui sa pleca cam toata echipa si sa vina cam jumatate din nationala romaniei ca steaua sa ajunga in primavara europeana.
mie imi place de becali ca tot se lauda si nu aud nimic concret.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Iun 20, 2003 9:33 am

Daca ramanem doar cu astea doua transferuri de pitici, n-avem shanse la absolut nimic. Urgent trebuie transferati 2 atacanti de valoare, Njock shi Mitrovici de exemplu, dar la cum se mishca Nea Pitzi shi nea Gigi iar ramanem cu Neaga shi Oprita in atac...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Iul 02, 2003 1:12 pm

tre' transferati in primul rand NEaga si trica de la echipa. cu neaga in teren steaua joaca 10-12
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Re: Ce jucatori ar trebui transferati in Ghencea?

Mesajde lae » Joi Aug 07, 2003 11:14 am

in primul rand de la steaua ar trebui sa plece stoica si apoi sa vina mitrovic caramarin g coman si antenor marius lacatus
lae
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 07, 2003 11:07 am
Localitate: romania cugir

Mesajde AdevaRapper » Vin Aug 29, 2003 10:36 pm

Mitrovici nu mi se pare un talent. E adevarat ca a reusit si clipe bune, dar doar atat.
Eu as fi adus pe Paduret si Chihaia de la Sportul, pe Negrean si Sanmartean de la Gloria, pe Njock si Caramarin.
A! Si pe Danciulescu inapoi!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

forzza rossi azzurri

Mesajde Tiger49 » Vin Sep 12, 2003 9:12 am

ce ma enerveaza pe mine cel mai tare e ca steaua nu procedeaza ca alte cluburi, si nu prea aduc jucatori straini in probe. cine stie, poate acum aveam un n'jock si un mitrovich, nu?
Avatar utilizator
Tiger49
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Sep 11, 2003 11:00 pm

din Gazeta

Mesajde Aliosha » Mar Sep 16, 2003 5:57 am

Galca in Ghencea?




Fostul international este liber de contract si se antreneaza de ieri cu ros-albastrii. Daca nu va gasi un angajament afara, mijlocasul ar semna cu Steaua


Ieri dimineata, jucatorii Stelei s-au prezentat ca de obicei la antrenamentul de refacere. O parte, titularii din partida cu Poli AEK, au ramas la sala, sub conducerea preparatorului fizic, Marian Lupu, iar ceilalti, impreuna cu secundul Stefan Iovan, au facut o sedinta de pregatire mai tare, afara, pe teren. Celor din urma li s-a alaturat de ieri si fostul international roman Costel Galca, care a evoluat in ultimul sezon la Zaragoza, unde a fost imprumutat de Villarreal.

Dupa cum se stie, desi mai avea contract cu gruparea spaniola pe inca doi ani, jucatorul a fost pus pe liber in urma unui scandal cu conducerea clubului, acum cautindu-si un nou angajament. Dupa sapte ani, el a revenit in vestiarul din Ghencea, dezechipindu-se pe locul dintre fundasii centrali, Vivi Rachita si Tibi Curt. "Am facut un antrenament de intensitate mare si chiar daca am inteles ca n-a mai jucat de vreo doua luni, Costel s-a miscat foarte bine, a fost in acelasi ritm cu restul jucatorilor", a spus Stefan Iovan, dupa sedinta de pregatire.

Ex-spaniolul, al carui ultim salariu a fost de 1,1 milioane de dolari, este deocamdata in cautarea unui angajament convenabil in strainatate. |n cazul in care nu se va concretiza nici o oferta, el ar putea semna un contract cu Steaua, cel putin pina la finalul actualului sezon. "Eu stiu ca Piti l-a placut mereu pe Galca. Daca el vrea sa-l aduca, nu-i nici o problema pentru mine", a spus presedintele Gigi Becali.

Constantin Gilca

Nascut pe 8 martie 1972
Debut in Divizia A: 06.12.1989, FC Arges-Flacara Moreni 2-0
A jucat la: FC Arges (1989-1991), Steaua (1991-1996), Mallorca (1996-1997), Espanol (1997- 2001), Villareal (2001-2002), Zaragoza (2002-2003)
Meciuri/goluri in Divizia A: 183-26
Meciuri/goluri in "nationala": 66-4
La Steaua:
- 148 de meciuri in Divizia A
- 25 de meciuri in cupele europene
- 24 de goluri in Divizia A
- un gol in cupele europene
- 4 titluri de campion al Romaniei ('93, '94, '95, '96)

- 2 Cupe ale Romaniei ('92, '96)
- 2 Supercupe ale Romaniei ('94, '95)
Ultimul meci la Steaua: 28.04.1996, Steaua-Gloria 3-1 (finala Cupei Romaniei)
Ultimul sau contract: 1,1 mil. dolari la Villareal
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Joi Dec 18, 2003 11:31 am

Dica a semnat ieri pe 4 ani cu Steaua, urmand a avea un salariu anual de 90.000$, in schimbul sau Argeshul primind 250.000 de para. Lui Dica se pare ca ii vor urma Ganea, Dorinel Munteanu, Galca shi Denis Serban.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Dec 18, 2003 11:39 am

io sper dica sa nu fie neaga 2. ca cand o venit neaga era cel mai cel...dupa care s-a taiat
mi-ar placea sa-l aduca pe ganea...dorinel nu stiu ce sa zic, e cam batran totusi
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Dec 21, 2003 12:06 am

Se pare ca Ionel Ganea are de gand sa semneze un contract in Germania :(
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mie Dec 24, 2003 11:08 pm

dak Wolverhampton e in Germania bahi Adeva :p.......
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde COSS+min » Dum Dec 28, 2003 12:37 am

Bai nu inteleg ce e cu campania asta de aducerea a fostelor vedete apuse. Cand toata lumea se orienteaza spre jucatori tineri, de perspectiva noi ne rugam de Ganea sau Dorinel Munteanu sa vina. :mad:
Pai ce o sa faca la echipa Dorinel intr-un an, ca doar atat o sa mai joace? :confused:
Deja la Steaua cam toti jucatori au trecut de 25 de ani si nu mai vine nimeni din urma! ;g

Piturca ar trebui sa sesizeze primul chestia asta si sa ia masuri !
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Ian 16, 2004 11:57 pm

Initial trimis de D€CR€T
dak Wolverhampton e in Germania bahi Adeva :p.......

Hmmm...am gandit in perspectiva... :) de unde stii tu com or sa evolueze relatiile germano-britanice si ce coflicte se vor isca? :P

PS: Nu stiam de Wolves, stiam de la un prieten care stia de la alt prieten care a VAZUT la radio de la unul care a AUZIT la televizor cum ca omu' Ganea s-ar muta, cica tot in Germania... Cica sa mai ai incredere in rudele prietenilor cumnatului surorii bunicii matusii mamei tale!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde MadTrax » Vin Ian 23, 2004 10:21 pm

Sanmartean ar fi foarte bun in locul lui Aliuta
Succes is my only option , failure's not!
MadTrax
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 03, 2004 1:17 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron