Divizia A , 2003- 2004: rezultate si comentarii...

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Divizia A , 2003- 2004: rezultate si comentarii...

Mesajde Aliosha » Sâm Iul 26, 2003 9:00 am

E timpul sa deschidem un alt thread destinat meciurilor din noul sezon. La fel ca anul trecut primul meci (pe 9 August) va fi tot cu Brasovul insa de data asta acasa, nu in deplasare.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde deampulea » Dum Aug 10, 2003 10:10 pm

STEAUA - BRASOV 4-0 (Dinita, Radoi, Bostina si Stoica)

un meci care m-a incantat si dezamagit deopotriva.

m-a incantat cand am vazut cu ce viteza joaca steaua, cat de bine se paseaza din prima, cat de putin curse in lateral am vazut. steaua a facut un meci foarte bun in seara asta care ne da sperante pentru urmatoarele doua saptamani.

m-a dezamagit din doua motive:
1. arbitrajul un pic pro-steaua (totusi greseli, recunosc ca la faza in direct de la al doilea penalty si eu m-am pacalit) care va da apa la moara celor pe care acest rezultat ii mananca la matze.
2. ca nu le-am dat 10. nu e o mentalitate buna. uitati-va la nemti. aia daca pot la 20 de goluri intr-un meci le dau
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde scobarul » Dum Aug 10, 2003 11:41 pm

e doar inceputul de campionat...sa asteptam cuminti si sa vedem ce-o fi in continuare.oare,steaua o sa cistige campionatul in editia asta???dupa cum au jucat...au sanse,dar pina la cind o sa cada cortina peste noul campionat mai este ceva,asa ca eu zic sa asteptam si sa vedem ce-o urma....pe mine nu m-ar bucura nimica mai tare, decit sa-i vad pe dinamo la anul viitor in bivizia b:)
hai bihorul :dir: si sper ca etapa viitoare sa luam cele 3 puncte de la dinamo:hehe:
scobarul
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Sâm Iun 21, 2003 6:27 pm
Localitate: israel

Mesajde monk » Lun Aug 11, 2003 12:09 am

desi nu sunt un microbist inrait ... tin cu steaua ... si ...


mi-a placut cum a jucat STEAUA :B , dar in schimb nu mi-a placut jocul RAPIDului ;B
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 11, 2003 12:17 am

Initial trimis de scobarul
sper ca etapa viitoare sa luam cele 3 puncte de la dinamo:hehe:


Etapa viitoare jucati cu Rapid CFR Bucuresti. Chestia e ca nu stiu unde....pe Giulesti sau pe 23 August ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

2654

Mesajde baixinho© » Lun Aug 11, 2003 8:45 am

selecteaza, foca, selecteaza
probabil ca pe alea cu Rapid nu le-a pus la socoteala ca stie ca nu o sa le ia steaua. :D derby-ul etapei a doua se joaca pe stadionul din complexul national sportiv "lia manoliu" pentru ca in giuleti sunt numai santuri, unde vor fi montate stropitori d-alea de se iriga terenul. ma rog, detalii nesemnificative.
de golul din ofsaid de 4-0 nu spune nimeni nimic?
mi-a placut cum a jucat nesu. excelent pustiul.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 11, 2003 10:22 am

baixule, se pare ca a fost ofsaid, pana si piturca a recunoscut. s-ar putea ca nici al doilea penalti sa nu fii fost, de la tribuna a II-a nu am vazut prea bine fazele. Dar sa nu imi spui ca arbitru a influentat meciul asta...
mare dreptate ai cu Nesu. btw cati ani are?
Abia astept meciul cu Rapid. Cred ca o sa fie un meci tare de tot. adevarul e ca sunt cele mai tari formatii din tara la ora asta.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

2662

Mesajde baixinho© » Lun Aug 11, 2003 10:46 am

selecteaza, foca, selecteaza
Nesu este nascut pe 19 februarie 1983.
daca era sa fac vreo aluzie la faptul ca arbitrul ar fi influentat rezultatul final as fi spus ca la primul penalty ar fi trebuit sa dea indirecta.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 11, 2003 12:40 pm

multam pentru informatii...
oricum cele trei puncte de duminica viitoare sunt ale noastre.:)
pacat, oricum poate bate si Rapidul pentu prima data in campionatul asta in etapa a 3-a
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Aug 11, 2003 3:16 pm

se pare, macar dupa scor, ca fc arges a jucat mai bine decat suporterii....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Lun Aug 11, 2003 3:32 pm

eye, si care e chestia cu mesajul asta pe fanclub Steaua?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 11, 2003 3:42 pm

1/ pt ca sportu e la matineu acu si nu am fanclub adecvat unde sa ma exprim . pot scrie si la fanclub rapid nu?
2/ sa vada si sustinatorii stelei cat de importante sunt jocurile scoala impotriva propriilor suporteri
3/ sa se intrebe dinamovistii :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Aug 11, 2003 3:57 pm

aiule ai dreptate. uite vezi in ce hal a jucat steaua daca nu s-a antrenat impotriva suporterilor.
daca jucau contra mea, a lui aliosha, decret si ceilalti suporteri de pe forum la ora asta putea sa-i bata si pe real (normal ca pe suporterii realului de pe forum).
ai dracu argesenii astia nu sunt fani ai lu' Dinamo...

ps: voi ce ziceti Dinamo vs Suporteri a fost blat? io zic ca da, iau lasat suporterii si p-aia sa bata, sa intre cu moral in noul campionat.


si ca incheiere : la catei....salutare la catei
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Lun Aug 11, 2003 4:03 pm

Initial trimis de animaloo
voi ce ziceti Dinamo vs Suporteri a fost blat? io zic ca da, iau lasat suporterii si p-aia sa bata, sa intre cu moral in noul campionat.


Nu te mai da ciumec, ca o iei pe aratura: macar stii ce scor a fost la meciul ala? Daca nu, du-te repede pe Fanclub Dinamo si citeste acolo! :D

Si ca sa inchei discutia cu tine, te salut si eu in tonul lansat de tine: Salut aurolacule!

Eye, hai sa facem un thread Fanclub Sportu', sau scriem pe Divizia B despre noile ispravi ale baietilor lui Siman?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Aug 11, 2003 4:41 pm

imi cer scuze. credeam ca macar cu suporterii puteti si voi sa castigati. dar se pare ca nu....
sper sa ne vedem cu bine si dupa etapa a treia, poate din a patra incepeti si voi sa faceti puncte....:)
va urez si io bafta in meciul de UEFA, poate nu o sa fie steaua singura care mai aduce puncte de afara.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Re: :

Mesajde eyewitness » Lun Aug 11, 2003 5:18 pm

Initial trimis de ayrton
Eye, hai sa facem un thread Fanclub Sportu', sau scriem pe [b]Divizia B despre noile ispravi ale baietilor lui Siman? [/B]

bah noi cu sportu ne aciuim pe unde putem pe la steaua sau rapid ,am vrea si pe la dinamo da voi aveti fani destui incat puteti sa faceti un campionat separat voi si suporterii. a vrut si siman sa faca un meci scoala in vederea noului campionat de b da n-a reusit sa stranga 11 suporteri.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Aug 11, 2003 11:02 pm

Frumos meci. Ma bucur ca Magica a inceput cu dreptul acest campionat iar Rapid si Dinamo atat de prost.

Etapa viitoare voi fi pe Lia Manoliu (cand e , Sambata sau Duminica ?) , peste 2 saptamani in Ghencea cu Dinamo dupa care activitatea mea de suporter activ va lua sfarsit, din pacate.

Sper ca si urmatoarele 2 meciuri sa imi aduca satisfactie caci in lipsa vizionarilor, televizate sau nu, fanatismul se diminueaza datorita lipsei acute a "drogului"

PS: macar sa bage tricourile astea noi mai repede la vanzare sa nu plec din tara cu mana goala.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Mar Aug 12, 2003 8:24 am

Initial trimis de Aliosha
Etapa viitoare voi fi pe Lia Manoliu (cand e , Sambata sau Duminica ?)


E duminica la ora 21.15, ca Steaua joaca joi in Belarus.

Initial trimis de Aliosha
macar sa bage tricourile astea noi mai repede la vanzare sa nu plec din tara cu mana goala.


Nu sunt noi, sunt tot tricourile alea de anul trecut... Insa ai dreptate, nu se gasesc, ca am vrut si eu sa-i fac cadou unui amic un tricou original, am fost la 2 magazine Nike, si mi-au zis ca n-au tricouri... Ce rusine pentru ei... Ditamai colosul mondial si nu au produsele ce se cer...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Aug 12, 2003 8:42 am

aliosha daca pleci din tara si ai Internet acolo sa stii ca inca mai poti sa vezi meciurile stelei, ca am inteles ca le transmit astia live pe steauafc.ro...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Aug 12, 2003 5:18 pm

ayrton, e posibil sa ai dreptate insa mie mi s-a parut ca difera emblema (e cea veche pe cele noi, spre deosebire de cea de pe tricourile de anul trecut.)
Am trecut azi pe la nike si ziceau ca o sa bage colectia noua dupa 15.

animaloo, stiu ca se pot auzi live meciurile stelei insa oricum e degeaba pt mine din moment ce imi petrec weekendurile la munca. Mai exista varianta platirii a 10 USD pt pro tv international insa intervine aceeasi problema a lipsei timpului.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Aug 13, 2003 8:08 am

din cate am inteles le transmit si video. parca asta zicea comentatorul la stadion. oricum daca lucrezi conteaza prea putin. pacat. sper macar sa apuci acu' sa vezi numai victorii ale stelei si cu rapid si cu dinamo. ca in uefa cu carnaciorii astia mici cu care jucam sper sa nu ne faca ca Rapidu la "mal" :)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Re: 2654

Mesajde deampulea » Mie Aug 13, 2003 8:14 pm

Initial trimis de baixinho

de golul din ofsaid de 4-0 nu spune nimeni nimic?
mi-a placut cum a jucat nesu. excelent pustiul.

evident, multumex pentru atentie


dragul meu, daca te uiti la primul meu post de pe thread o sa vezi ca am amintit de acest gol (nu explicit) cat si de tine :)
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Rapid - Steaua 1-1

Mesajde Aliosha » Lun Aug 18, 2003 12:35 am

Meci frumos dominat clar de Steaua (posesia balonului si ocazii de gol ). Chiar daca s-a intamplat ca pana la urma sa fie egalitate pe tabela de marcaj la spectacolul din tribune rrapizii si-au luat CLAR rusine. Au jucat "acasa" si oaspetii au fost mai MULTI ca ei.


In rest numai bine .

PS: Am avut si vom avea mereu....
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 18, 2003 12:40 am

Aliosha tin sa te contrazic la faza cu spectacolul din tribune. Daca ..sa zicem Decret sta langa tine si tipa la urechea ta..iar eu stau la 100 m si tip la fel de tare ca Decret....tu vei spune ca Decret a tipat mai tare decat mine.

Asa si cu galeriile. Nu aveai cum sa auzi cum striga Rapid sau ce ziceau..din moment ce stateai in mijlocul galeriei steliste.
Oricum..spectacolul foarte frumos. Iar scorul echitabil .
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Aug 18, 2003 12:50 am

Bai baiatule, tu nu poti aprecia ochiometric ca aia au fost clar mai putini decat galeria Stelei, sau ca nu au cantat la fel de des ? Ai vazut si tu ca au luat foc cand a dat Rapidu gol. Eh... galeria Stelei s-a auzit aproape tot meciul ca ei atunci.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Rapid-Steaua 1-1

Mesajde bhuttu » Lun Aug 18, 2003 12:58 am

Hai sa zic si eu cateva vorbe despre meci, desi in general nu vorbesc despre meciurile al caror rezultat nu-mi convine.

Un meci stricat din greu de arbitrajul pro-rapid, in opinia mea. Un exemplu concludent este faptul ca Steaua a facut toate schimbarile in prima repriza, avand 3 accidentati, iar Rapidul a incasat un singur cartonas galben, iar pina la final a avut mai putine cartonase decat Steaua.

Rezultatul nu mi se pare echitabil, Steaua merita in opinia mea victoria, desi e clar ca sunt destul de subiectiv la capitolul asta.

La capitolul galerii, cu cactul mancat de Moshu cu tot, Steaua s-a plasat net deasupra muierapidului. Mai numerosi cu aproximativ 3000 de oameni, stelistii au luat eterul de pe Lia Manoliu pe aproape toata durata meciului. Banerul muierapidului afisat in debutul partidei ar fi putut arata bine daca l-ar fi desfasurat integral si daca n-ar fi avut pe el desenul acela scarbos. A se mentiona si ca Steaua a fost impiedicata de muiegarda sa afiseze o impresionanta cortina de fum, care s-ar fi vazut extraordinar in fata unei peluze colorata ros-albastru.

Ca o concluzie pot sa zic ca dupa parerea mea meciul din seara asta a avut un castigator, cel putin moral. Si nu e vorba de muierapid.

PS: Simpatica aia cu "Ceausescu a-nviat/A-nviat beleaua/Si le-a dat comunicat/Sa castige Steaua" :D
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 18, 2003 1:04 am

bhuttule , mai bine zi-ne de Rulmentu Alexandria...si lasa comentarile pline de subiectivism.

Steaua nu a fost cu nimic peste Rapid...nici in teren , nici in tribune !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: Rapid-Steaua 1-1

Mesajde bhuttu » Lun Aug 18, 2003 1:08 am

Initial trimis de bhuttu
Steaua a facut toate schimbarile in prima repriza, avand 3 accidentati, iar Rapidul a incasat un singur cartonas galben, iar pina la final a avut mai putine cartonase decat Steaua.


Mai numerosi cu aproximativ 3000 de oameni, stelistii au luat eterul de pe Lia Manoliu pe aproape toata durata meciului. Banerul muierapidului afisat in debutul partidei ar fi putut arata bine daca l-ar fi desfasurat integral si daca n-ar fi avut pe el desenul acela scarbos. A se mentiona si ca Steaua a fost impiedicata de muiegarda sa afiseze o impresionanta cortina de fum, care s-ar fi vazut extraordinar in fata unei peluze colorata ros-albastru.



Ma gandesc ca n-ai vazut bine. Mai citeste o data.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 18, 2003 1:14 am

pai tu crezi ca iti mai citesc posturile dupa ce incepi cu "cacatul mancat de Moshu" ?
acum am citit ! da . si ?

raman la parerea ca a fost egalitate peste tot. nu-mi place de voi ca sunteti prea subiectivi. nu mai scriu pe acest forum in viata mea.

cel mai mult ma enerveaza subiectivismul suporterilor !!!!

sunteti penibili !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Aug 18, 2003 1:17 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
bhuttule , mai bine zi-ne de Rulmentu Alexandria...si lasa comentarile pline de subiectivism.

Steaua nu a fost cu nimic peste Rapid...nici in teren , nici in tribune !


Bai tarfa a stadioanelor, eu m-am saturat de asa -zisul tau obiectivism pus pe seama faptului ca nu esti suporterul niciunei echipe din campionat. Ai nimerit in galerie la Steaua ca era mai aproape de casa ta. Daca se juca invers stateai la Rapid si parerea ta era cu totul alta (insa in aceeasi nota de gica contra).


Si noi cei mai vechi de pe acest forum iti stim indarjirea cu care sustii lucruri aberante cu ajutorul demagogiei.Te-a facut pilaf leo cu amanunte dar continui sa sustii ca ai vazut alt meci. Nu mai zic ca ai stat langa mine si ma aprobai pe toata durata meciului cand ziceam ca posesie are steaua , ce ocazii are steaua si, nu in ultimul rand, cat de frumoasa a fost galeria. Aici pe forum scrii invers. Inca un post aberant sa vad pe threadu asta ca te trezesti registered user cu 7 posturi. Nu ma scoate din sarite gratuit.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator