Divizia A , 2003- 2004: rezultate si comentarii...

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde bhuttu » Lun Aug 18, 2003 1:17 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
nu mai scriu pe acest forum in viata mea.



Promiti?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

2755

Mesajde baixinho© » Lun Aug 18, 2003 11:33 am

selecteaza, foca, selecteaza
Aliosha, bhuttu, sunteti jenanti, ma, si penibili pe deasupra. am senzatia ca ati vazut alt meci de sustineti cu atata inversunare ca invingatorul moral este vicecampioana Romaniei. de golul anulat lui Bratu nu spuneti nimic? de cele trei ratari din prima repriza (doua Bratu si una Nita) nu spuneti nimic? in afara de bara lui Raducanu ce ati mai avut?

ps: nu m-ar mira sa ma trezesc cu avetisment sau chiar ban pentru jigniri aduse unui admin.

evident, multumex pentru atentie ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Aug 18, 2003 1:01 pm

iata ce scrie pe siteul oficial al Stelei : .... gazdele noastre de duminica au inscris un gol valabil prin Bratu, dar asistentul Marodin a semnalizat ofsaid si scorul a ramas alb.

Cate obiectivitate si corectitudine ! :o

Sa-i raspund si lu' Aliosha....care isi da prostia pe fatza. Bai baiatule....nu trebuie sa fiu suporter al nimanui pentru a ma duce pe stadion. Ma duc pentru ca iubesc fotbalul si pentru ca imi place sa urmaresc pe viu acest sport. Nu e nevoie sa tip ca un apucat si sa injur de mortzi si sa strig muie....ca sa inteleg fenomenul !
Consideri ca imi esti superior...pentru ca tu tzi cu Steaua...iar eu vin ca simplu spectator pe stadion ? Prin faptul ca urli la meci....crezi ca intelegi mai bine fotbalul ?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Aug 18, 2003 2:32 pm

meciul vazut de mine: am ajuns si eu undeva spre finalul primei reprize, exact cand Dinita a fost schimbat. mi s-a parut super ciudat cand am auzit ca Piturca a facut toate 3 schimbarile.
eu am vazut in prima repriza o ocazie mare a lui bratu si cam atat.
in repriza a doua meci intre doua verze. una care se apara (din pacate asta a fost Steaua) si care m-a disperat: omul cu minge nu era ajutat deloc, indiferent unde era. Echipa imprastiata pe teren fara nici un fel de idei tactice in cap.
Cealalta varza, ceva mai ofensiva dar doar atat. faza interpretata gresit in minutul 52. nu cred ca a influentat chiar asa de mult meciul, ci cel mult ia dat inca 10 minute de acalmie totala pana la golul Rapidului. La acest gol se vede clar ca Radoi nu are ce sa caute pe partea dreapta. el e om de mijloc nu de banda.
Dupa care iar meci de cacao pana la lovitura lu rachita care le-a dat un pic de emotii la rapidisti si golul stelei la care defensiva rapidului cauta bere prin sticla mea :).
mi-a placut mult portarul bielorus, care la gol nu prea avea ce sa faca. Sper ca in meciul cu cainii Steaua sa le dea 2-3 lu Dinamo, nu de altceva, dar tre sa spele intr-un fel ultimile doua meciuri.
PE EI! PE EI! PE EI PE MAMA LOR
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Aug 19, 2003 3:15 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Steaua nu a fost cu nimic peste Rapid...nici in teren , nici in tribune !



Coregrafie italiana

Galeria Stelei a oferit un recital de zile mari la partida contra Rapidului. Fanii ros- albastrilor aproape au umplut peluza a II-a,in timp ce peluza rapidista a fost pe jumatate goala, stelistii dominandu-si clar rivalii din Giulesti.
La debutul partidei Armata Ultra i-a lasat pe suporterii rapidului sa-si epuizeze arsenalul care a constat intr-un steag mare in centrul peluzei incadrat de benzi alb visinii.
Imediat dupa pauza, Mustata & Co au etalat o coregrafie italiana,
cu placute reprezentand o cruce alba pe un fond ros albastru. (Mihai Calin)


-prosport-
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Mar Aug 19, 2003 4:58 pm

Bai da in fond si la urma urmei ce conteaza care a jucat mai bine si mai frumos? Fiecare echipa a primit un punct in clasament si daca stau si ma gandesc la sfarsitul campionatului nimeni nu o sa stea sa analizeze meciul din etapa a 2a cat de frumos a fost. Eu zic ca conteaza numa scoru si punctele din clasament. La fotbal conteaza golurile nu ratarile sau cat de bine canta galeria. Putea Rapidu sa aiba 3 persoane pa teren dar daca ar fi castigat nu ar mai fi pomenit nimeni nimic de galerie.

Dati-o dracu de treaba, nu va mai certati pa treaba asta. :mad:
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

victorieeeeee !!!!!!

Mesajde AxL » Sâm Aug 23, 2003 9:16 pm

Steaua - dinamo 1-0
atat!
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Steaua - Dinamo 1-0

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Aug 23, 2003 10:33 pm

un meci oribil...demn de divizia B. am fost pe stadion. publicul spectator a fost foarte frumos..de ambele parti.
coregrafia galeriei militara..excelenta la inceputul meciului cand au afisat un steag mare cat toata peluza cu o cetate...iar cand au infasurat steagul..intreaga peluza a afisat cartonase rosii,galbene si albastre.
cu adevarat ....Armata Ultra este o galerie foarte frumoasa....dar nicidecum cea mai frumoasa din tara. o sa fie cea mai frumoasa din tara cand vor inceta sa mai strige "muie" , "sugi pula" si alte obscenitati. 80 % din repertoriul lor sunt cuvinte urate si injuraturi la adresa adversarilor.
cea mai frumoasa galerie ramane de departe...cea a Timisoarei.

Aliosha...am stat destul de aproape de galeria dinamovista. in urechea mea s-a auzit mai tare decat cea a stelei. :p

am urmarit meciul alaturi de forumistul numit Bagheera. mare suporter , purtand un tricou cu Steaua si la gat esarfa rosh'albastra.
dupa meci era bucuros..si mi-a spus ca rezultatul conteaza. eu m-m aratat nemultumit...si i-am spus ca spectacolul primeaza. :)

despre meci : Dinamo a avut mai multe ocazii de gol decat adversara sa....dar nu a merita un egal....pentru ca au fost jalnici in atac. deci..rezultat echitabil !

ale,ale,ale,ale....Steaua Bucuresti ! *p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Aug 24, 2003 11:32 am

Initial trimis de dj_jaxxx
Bai da in fond si la urma urmei ce conteaza care a jucat mai bine si mai frumos? Fiecare echipa a primit un punct in clasament si daca stau si ma gandesc la sfarsitul campionatului nimeni nu o sa stea sa analizeze meciul din etapa a 2a cat de frumos a fost. Eu zic ca conteaza numa scoru si punctele din clasament. La fotbal conteaza golurile nu ratarile sau cat de bine canta galeria. Putea Rapidu sa aiba 3 persoane pa teren dar daca ar fi castigat nu ar mai fi pomenit nimeni nimic de galerie.

Dati-o dracu de treaba, nu va mai certati pa treaba asta. :mad:


Bahi baiatule, fotbalul este UN SPECTACOL! care inglobeaza mai multe partzi, in nici un caz fotbalul NU se rezuma doar la GOLURI....pula mea....

In rest nu comentez nimic, nu ma ashteptam sa scoatem 7p din primele 3 etape...Oricum sa nu uitam cate probleme de lot a avut steaua in aceste etape shi cat a trebuit sa improvizeze. Sper ca atunci cand vom avea tot lotul valid sa etalam un joc mai bun.

Nu zice nimeni nimic de arbitrajul de aseara? N-a influentzat scorul final, dar a fost infect....mai ales tushierii....


P.S. "Gabi gabi gabi.....lasa-neeeeeeeee"
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 11:43 am

Initial trimis de D€CR€T
"Gabi gabi gabi.....lasa-neeeeeeeee"


esti suporter Steaua. la cate meciuri ai fost pe stadion in acest sezon ?

eu am fost la :
  • Rapid - Steaua
  • Steaua - Dinamo


asa..ca lasa-ne tu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Aug 24, 2003 12:21 pm

Nu pot sa nu remarc cronica facuta de acest Ilie Dobre al forumului in care putem regasi cu precadere clisee optzeciste desprinse parca din transmisiile celebrei emisiuni "Fotbal, minut cu minut."

Da, Foca a fost la inca un derby arborandu-si latura de sociopat, refuzand sa stea cu restul lumii (eu, bhuttu si Superba Oana) la Peluza I. Autoizolarea a fost facuta sub pretextul unei mai bune vizionari a meciului, argument pertinent insa nu indeajuns de puternic pentru a-i scuza gestul.

Dumnezeu a fost insa cu Foca , pentru ca acesta i l-a scos in cale pe Bagheera si astfel celebrul nostru forumist supraponderal a urmarit meciul in compania cuiva, desi plecat la stadion cu inima de sihastru.

Meciul a fost crancen si intr-adevar am stat cu curu ca pe ace si inainte si dupa inscrierea golului. Bine ca s-a terminat asa, totul imprejmuit de o atmosfera superba facuta de amble galerii.

Din prosportul de astazi pe care tocmai il rasfoiesc reiesa ca Burca ar fi trebuit eliminat in prima repriza la faultul violent asupra lui Fl Dumitru, in acelasi timp arbitrul trecandu-i cu vederea alte 2 intrari violente in repriza secunda. De abia astept sa vad Procesul/ Recursul diseara pt a ma convinge pt ca dupa cum poate stiti, printre cele 5 nume ale mele unul este si Toma.

Inchei prin a-l felicita pe gabriel ca a participat la inca un derby si a admirat "galeriile si spectacolul din teren" readucandu-i aminte ca emotiile si pasiunea pentru o echipa dau frumusete fotbalului, senzatii care luii ii lipsesc cu desavarsire netinand cu nici o echipa din lume. Zici ac te duci la stadion si privesti la Tv pt frumusetea fotbalului insa , scumpul meu gabriel, tocmai asta iti lipseste. Daca in viata vei mai avea sanse la fotbal e clar: daca nu te-ai indragostit pana la 24 de ani crede-ma ca nu mai ai nici o sansa.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 12:59 pm

Aliosha mi se plangea ieri ca nu prea a putut vedea spectacolul oferit de peluza stelista...si ca ma intelege totusi de ce am optat pentru tribuna II. Vreau sa va spun ca de la mine a aflat despre steagul cu cetatea....si l-a vazut si el abia in prosportul de azi.

Nu imi place fanatismul de pe stadioanele Romaniei. Probabil sunt eu incuiat ca nu imi da inima sa strig : "muie Dinamo" , "la tigani , muie la tigani" sau "muie Steaua". Si copiii de 7 ani striga "muie" pe stadioanele Romaniei...si isi falfaie prin aer degetele mijlocii.
Probabil ca nu inteleg fotbalul...pentru ca nu fluier decizile arbitrului in caz de off-side...desi eu privesc meciul dintr-un unghi aiurea.
Probabil ca am un low-iq..pentru ca vin pe un stadion de fotbal in cautare de spectacol. Nu stiam ca tre' sa vin pentru rezultat. Probabil Aliosha e actionar la Steaua...d'aia se bucura la un 1-0 scos intr-un meci demn de Divizia B.
Sa se bucure el la astfel de rezultate. Rezultatele raman pe hartie....spectacolul ramane in inima.

Dupa cum probabil ca nu stiti...sunt suporter al fotbalului de calitate. Aliosha probabil ca nu stie...ca mi-au dat lacrimile cand Juventus a eliminat Barcelona in prelungiri intr-un sfert de finala UEFA Champhions League. Si de unde ar putea stii el ...cand in acele momente se uita la curling ? Cum ar fi sa ii spuin eu..ca nu intelege fotbalul..pt. ca se uita la curling o iarna intreaga...in timp ce eu vad meciuri cu Manchester , Barcelona ,Real sau Juve ?
Asa imi suna si ce zice el....ca nu traiesc fotbalul....pt. ca nu zbier ca un zanatec pe stadion !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Aug 24, 2003 1:21 pm

Discutia ar putea continua la infinit(muie lu'Rapid :D) si chiar cu argumente de partea ambelor parti. Dar parerea mea e ca daca regaluri fotbalistice ca Manchester-Real 2003, Manchester-Barcelona 1997, Olanda-Germania 1974 si multe altele trezesc admiratie si la nepasionati ai fotbalului, la un meci obisnuit nu poti sa savurezi intreg spectacolul daca nu te apropii afectiv de una din echipe. Pasiunile sunt o componenta importanta a spectacolului fotbalistic, iar daca aseara in peluza I din Ghencea s-ar fi aflat 6000 de Gabrieli am curaj sa pariez ca nu s-ar mai fi afisat nici un banner sau ca nu s-ar mai fi facut nici un fel de coregrafie. Necivilizatii si trogloditii de la peluza asigura un spectacol nu de putine ori egal celui din teren fara sa primeasca nici un ban pentru asta.

Gabriel vine pe stadion in cautare de spectacol, dar atitudinea lui e anti-spectacol.

Si a-propos,
Initial trimis de Oribilul Mosh
nu mai scriu pe acest forum in viata mea.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 1:29 pm

Initial trimis de bhuttu
Gabriel vine pe stadion in cautare de spectacol, dar atitudinea lui e anti-spectacol.


Dau bani pe bilet..sa vad spectacol , nu sa ma dau in spectacol ! Daca s-ar canta ca la englezi..ash canta si eu. Cand merg la meciurile nationalei..cant si eu imnul. :)

Plus ca eu tin cu Poli AEK Timisoara...inca de la infiintare. Si am fost la 2 meciuri cu ei. Asa...ca sa nu mai ziceti ca n-am echipa de suflet. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Aug 24, 2003 1:42 pm

Gabriel, de ce te scuzi?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 1:45 pm

nu ma scuz. ne revedem pe 13 septembrie pe stadionul din Calea 13 septembrie :p ........la Steaua vs. Timisoara

:ham:

sezonu' trecut am fost...iar Timisoara a invins :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Aug 24, 2003 3:35 pm

Draga Traian Tomescu, disputa noastra nu era in jurul faptului ca nu te bucuri de fotbal. Ce incercam sa iti explic este ca tie ca (tele)spectator emotiile nu-ti sunt la fel de intense ca ale cele ale unui suporter (a carui definitie include si proprietatile primului).

Incerci sa imi spui ca ti-au dat lacrimile cand a fost eliminata Barca din liga ? Dar oare trairea unui fan Barcelona nu a fost mult mai intensa decat a ta ? Ba da.
Sau daca te-oi fi bucurat la nu stiu ce meci, cand a luat milan in fata lui Juve spre exemplu, crezi ca fericirea ta poate fi comparata cu cea a unui suporter Milanez ?
Aici pierzi tu prin faptul ca nu s-a nimerit sa fi suporter (sa iubesti) al unei echipe si nu exista argumente care sa contrazica aceasta afirmatie.
Erai langa mine cand si-a furat-o rapid de la belgieni si amandoi ne-am bucurat la ambele goluri, fiind apoi suparati ca au luat bataie. Eh, il mai tii minte pe omu ala de la Fanutza care ne povestea ce a facut dupa ? Ala e suporter rapidist, nu iti compara tu placerea sau tristetea indusa de fotbal la acel meci cu a lui.


Si acum despre muile si pulile de pe stadioane:

Sunt necivilizate stadioanele din Romania ? Este adevarat. La fel ca cele din Italia, Turcia, Grecia, Olanda, etc...
Imi lauzi suporterii englezi ? Sa iti aduc aminte ca in afara stadioanelor sunt departe de a fi mielusei, ca sunt unii dintre cei mai temuti din lume ?

Probabil Aliosha e actionar la Steaua...d'aia se bucura la un 1-0 scos intr-un meci demn de Divizia B.

Nu sunt actionar la Steaua cum nici tu nu esti la Barca sau AEK. Ma bucur nespus cand castiga Steaua si imi e de ajuns. Nu ma intereseaza prea tare cine o conduce sau care sunt jucatorii de pe teren. Ma bucur cand ii batem pe caini... e vorba de rivalitate, dar tu nefiind suporter nu poti intelege.

Te astept cu un post din categoria "Mitica Dragomir"
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 24, 2003 3:57 pm

Alexandru , nu cred ca poti masura intensitatea sufleteasca a unui om....asa ca nici sa o compari nu poti.

Subiect incheiat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Aug 24, 2003 4:07 pm

Aliosha: tu sustii ca te bucuri mai mult cand castiga barca
Aliosha: decat un suporter al ei ?
Aliosha: mai las-o dracu
Oribilu' Mosh: am zis ca ma bucur
Aliosha: si culmea, ti se intampla la fel si cu milan
Oribilu' Mosh: nu am zis ca ma bucur mai mult ca un suporter


Si iata cum gabi una zice pe forum si altceva in particular.

q.e.d
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Aug 25, 2003 12:09 pm

Dar sa revenim putin la meci. Patrupezii, mai ales Florentin Petre si Delwarte (cel mai vehement) au acuzat arbitrajul care ar fi defavorizat dinamo.

Iata greselile arbitrilor cum apar ele in prosportul de azi:



In defavoarea Stelei:

C. Nica (-) min. 11: A ridicat eronat fanionul, semnalizind o pozitie de ofsaid inexistentí£ la Oprita.

M. Salomir (-) min. 33: Burcí£ l-a atacat violent pe Fl. Dumitru. Centralul acordí£ numai cartonas galben, desi se putea da "rosu".

A. Vidan (-) min. 37: A semnalizat eronat ofsaid la un atac dinamovist, dupí£ o minge fí£cutí£ cadou oaspetilor de Rí£doi.

M. Salomir (-) min. 45: fault de cartonas galben al lui Burcí£ la Cl. Rí£ducanu, nesanctionat

C. Nica (-) min. 46: Pasí£ a lui Oprita cí£tre Curt, asistentul Nica ridicind din nou fanionul la un ofsaid inexistent.

M. Salomir (-) min. 62: Burcí£ il faulteazí£ din nou grosolan pe Oprita, dar centralul refuzí£ si de aceastí£ datí£ sí£ scoatí£ cartonasul galben.

A. Vidan (-) min. 79: Pitu paseazí£ inteligent spre Oprita, a cí£rui pozitie de ofsaid este anulatí£ de Alexa, iar asistentul semnalizeazí£ eronat ofsaid.


In defavoarea lui Dinamo.

M. Salomir (-) min.24: Joc periculos al lui Cl. Rí£ducanu la Stoican, fazí£ ce impunea acordarea unui cartonas galben.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Lun Aug 25, 2003 12:37 pm

Initial trimis de Aliosha

In defavoarea Stelei:

A. Vidan (-) min. 37: A semnalizat eronat ofsaid la un atac dinamovist, dupí£ o minge fí£cutí£ cadou oaspetilor de Rí£doi.



Wow, dar ce atent le-ai selectionat... O iei pe urma lui emil gradinita, cel c e se bucura de fiecare data cand reusea si Steaua cate o pasa, si care spunea "copii de mingii si-au facut bine datoria" (!!!) in momentul cand pe teren erau 3 mingii aruncate...

(stiu ca e fansteaua aici, dar nu-i frumos sa minti pe fata!)

Pe tine te inteleg, ca esti doar suporter, dar pe ziaristul ala antidinamovist nu pot sa-l cred obiectiv...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Aug 25, 2003 12:49 pm

ayrton, la voi ziarele sunt antidinamoviste, arbitrii trag mereu cu echipa adversa, echipa voastra e mereu in reconstructie, etc... scuze, scuze si iar scuze.

Voiam doar sa reliefez penibilul de care dau dovada unii jucatori ai lui Dinamo care pun neputinta lor pe seama unor factori inexistenti.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

???

Mesajde Ayrton » Lun Aug 25, 2003 1:29 pm

Si cum reliefezi tu penibilul unui Burca sau Meride, scriind ca Steaua a fost defavorizata in momentul cand tusierul semnalizeaza pe atacul lui Dinamo ofsaid la o faza in care "infailibilul Radoi" paseaza catre dinamovisti???
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Lun Aug 25, 2003 1:42 pm

Te axezi prea mult pe faptul ca am dat copy paste gresit si scorul la faze arbitrate aiurea este de 6-2 in loc de 7-1.

Din moment ce Delwarte declara ca Salomir ar merita exclus din arbitraj pentru felul in care a defavorizat dinamo cred ca imi intelegi punctul de vedere. Florentin Petre are mai mult bun simt insa si el a spus cam acelasi lucru, pacat ca am lasat ziarul in masina si mi-e lene sa il iau. Oricum, pt tine ce scrie acolo nu conteaza prea tare pt ca este un ziar antidinamovist.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Aug 29, 2003 10:25 pm

Pe mine cel mai rau m-a enervat Badea parca (sau Borcea), care a afirmat ca a fost un meci dominat net de Dinamo. Parca si Stoican a afirmat asta. Mie, dimpotriva, mi s-a parut ca Steaua a jucat mult mai bine (cel putin in primele 85 de minute). Au adus dinamovistii argumentul ca au ratat mult? Pai asta inseamna ca portarul Stelei, si toata apararea, s-au descurcat foarte bine. Cum si portarul si apararea se descurca bine, inseamna ca echipa joaca bine, iar cum Steaua a si inscris, rezulta ca si atacul si-a facut datoria! UNDE A JUCAT DINAMO MAI BINE? Sau fotbalul se joaca pe numarul de ratari sau de faze nefinalizate sau combinatii incercate dar nereusite?
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Petrolul Steaua 1-1

Mesajde Aliosha » Dum Aug 31, 2003 9:00 pm

... noroc cu Pitu si Hamutovski.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Dum Sep 14, 2003 9:26 pm

Steaua - Poli 2-0 si datorita rezultatului obtinut de zburatoarele negre la Bacau ramanem pe primul loc.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Sep 15, 2003 3:39 pm

mai bine am ajunge pe locu 10 si ar pleca cacatii de pitzi si raducanu.nu ar fi mai bine?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Sep 20, 2003 9:28 pm

Preferam sa pierdem meci de meci shi sa jucam frumos decat sa luam puncte ca cele de la Alba Iulia. Apullum merita victoria, fantastica vivacitatea lui Meier la varsta lui, credeam k exagereaza ziarishtii dar chiar m-a impresionat.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

etapa a 7-a

Mesajde Aliosha » Lun Sep 29, 2003 4:58 pm

STEAUA 2 - 0 CEAHLAUL

Bostina (62)
Dinita (69)
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron