Cupa Uefa 2003 - 2004

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Cupa Uefa 2003 - 2004

Mesajde Aliosha » Joi Aug 14, 2003 7:52 am

Primul meci va avea loc astazi la ora 17 cu Neman Grodno ( in deplasare) si va fi transmis in direct de Romania 1.

Discutiile despre acest meci si altele ce vor urma (cu speranta ca vor fi cat mai multe ) le vom purta aici.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

!

Mesajde Ayrton » Joi Aug 14, 2003 8:20 am

Eu zic ca Steaua nu va avea probleme cu rusii astia albi, si trece fara probleme. Bafta! Din turul 1, va fi infinit mai greu, depinde si de tragerea la sorti...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde dj_jaxxx » Joi Aug 14, 2003 5:55 pm

Mda pai nu prea au inceput bine cu un 1-1 cu gol in ultimele minute.

Sper sa joace mult mai bine in retur.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Aug 15, 2003 8:47 am

EHE, ce meci doamne ce meci.
Impotriva unei echipe de o valoare de necontestat, Steaua a practicat superbul joc cu care si-a incantat suporterii in 1998-1999 si 2000-2001 si sa nu uitam de inceputul sezonului trecut.
Verticalizare in lateralul terenului, adversari incomozi. Golul a venit neasteptat intr-un moment in care ai nostri atacau de zor....
:) :) :)
ce parere am dupa meci? jucatorii s-au dus la plimbare prin Minsk si i-au luat astia la o miuta (sau ei asa au crezut). Bielorusi au treaba cu fotbalul cum am io cu fizica nucleara. Sper la bucuresti sa joace si Steaua macar un pic de fotbal.
ce imi pare bine: ca s-a mai dus din optimismul ala exagerat de dupa meciul cu Brasov si poate intra duminica cu dorinta de a juca fotbal.
Pana una alta Forza Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 10:13 pm

50% din succes depinde de tragerea la sorti,deci bafta Steaua.
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Aug 26, 2003 11:44 am

Incepand de miercuri 27 august 2003, ora 13.30, clubul Steaua scoate la vanzare biletele pentru meciul Steaua - FC Neman Grodno, partida care se va desfasura pe stadionul «Steaua» joi 28 august 2003, cu incepere de la ora 20:30.
Preturile tichetelor de acces si programul caselor de bilete sunt urmatoarele:
- Tribuna 0 : 100.000 de lei
- Tribuna I : 50.000 de lei
- Tribuna a II-a : 30.000 de lei
- Peluza I : 20.000 de lei

• Miercuri 27 august 2003, orele 13.30-18:00
• Joi 28 august 2003, incepand cu orele 10:00.


http://www.steauafc.com
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 28, 2003 11:24 pm

slab,slab...foarte slab. Aliosha nu imi veni iar cu faze de genul ca impotriva echipelor slabe nu poti juca fotbal. Steaua nu are scuza. daca in 2 meciuri nu a reusit sa bata o modesta echipa din Bielorusia...ce va face mai departe cu echipe de prin austia , elvetia sau polonia ?
ca sa nu zic ca e posibil sa cada cu dalde Parma sau Barca.

ai vazut ca pana si suporterii au fluierat la final ?

repet : Steaua nu a jucat slab pentru ca sunt slabi bielorusii. ca nu sunt slabi. sunt la acelasi nivel cu noi.
Sa-ti dau un exemplu. Kamen Ingrad a invins cu 7-0 pe Etzella Ettelbruck. Kamen sunt din Croatia , iar Etzella din Luxemburg. Asa ca nu merge varianta ta... ca joci slab ca intalnesti adversar slab.
De ce nu am facut si noi scor fluviu , asa cum a zis nea Gigi ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Aug 29, 2003 2:20 am

moshule:
1. fotbalul de club din croatia e mult peste al nostru (ex. dinamo zagreb, hayduk split etc.)
2. nu poti compara fotbalul dintr-o tara care a facut egal cu italia, din cate tin eu minte (belarus) cu luxembrugul, care nici macar nu sunt profesionisti.
3. sa-mi spuneti daca ati avut rabdare sa vedeti meciul de la cap la coada, ca mie pana premierile de la campionatul mondial de atletism (inclusiv acelea pt 'disableds') mi s-au parut mai interesante.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Vin Aug 29, 2003 9:07 am

Da ma, Steaua a jucat infect... am fost la meci cu bhuttu, marian jan, copilu Decret si SO.


jucati fotbal
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 11:23 am

Posibilii adversari pentru Steaua sunt urmatorii: RCD Mallorca (ESP), Feyenoord (HOL), FC PAOK (GRE), FC Schalke 04 (GER), Southampton FC (ENG), FC Basel (SUI), FC Sochaux Montbéliard (FRA), Brondby IF (DEN).

Va fi greu... Doar Brondby pare accesibila...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Re: :

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 1:25 pm

Southampton-Steaua... Au sanse totusi stelistii sa treaca mai departe!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 29, 2003 1:25 pm

Sortii nu au fost deloc blanzi cu Steaua. In primul tur de UEFA va intalni formatia din Premiership...Southampton .

Meciul retur va fi in Ghencea. Sanse de calificare : 1 %
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 29, 2003 1:31 pm

Esti pesimist Moshule... Nu e chiar diferenta dintre Divizia A si Premier League... Eu zic ca sunt egale sansele...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Vin Aug 29, 2003 1:35 pm

Moshulica, aberezi. Adu-ti aminte de West Ham sau chiar Aston Villa ( daca nu tragea Catalin Munteanu in bara :( ). Southhampton e o echipa de pluton, Steaua are chiar sanse bune.
catharule, de unde pana unde e campionatul croat mult peste al nostru?
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 29, 2003 1:36 pm

asa mi-a zis si Aliosha la telefon. ca cica Steaua a picat mai bine dacat Dinamo.
au vreo vedeta ceva , aia ?

Hyde..pe vremea aia Steaua avea echipa. cu Rosu,Miu....etc. Acum pe cine are ?

Southampton e echipa de pluton in campionatul unde evolueaza Manchester , Arsenal , Liverpool , Chelsea , Newcastle....etc.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde dj_jaxxx » Vin Aug 29, 2003 3:40 pm

Oricum cu siguranta Steaua va trebui sa dea mai mult de un gol in 2 meciuri daca vor sa se califice.

Nu putem decat sa speram dar din cate am observat la tv southampton sunt destui de buni. Aici baga astia meciuri din premiership tot timpu si am prins cateva cu Southampton si sincer o sa fie greu pt Steaua. Daca jucau cu Bolton sau cu Wolverhampton atunci da, dar asa o sa fie greu.

Ayrton...este diferenta foarte mare intre Premiership si Divizia A. Englezii au 5 echipe in runda 1 de la UEFA si pana si echipa de pa locu 8 (Southampton) anu trecut face parte din competitie. Daca nu e asa mare diferenta intre campionatu roman si englez atunci de ce nu vin englezii,francezii,spaniolii si italienii sa joace si la noi si ne ducem noi la ei? Din cauza de $$$ corect? :D Din pacate nu cred ca vom putea vreodata sa ne comparam cu Anglia sau Italia in ceea ce priveste campionatele de fotbal.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Aug 29, 2003 6:34 pm

Southampton a.k.a The Saints : (ca tot intreba mosu cam care e echipa lor)

http://www.saintsfc.co.uk/squad.asp?navlid=1st+Team

In rest , impartasesc parerea lui Mr Hyde si am impresia ca va iesi o dubla mansa frumoasa.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 29, 2003 9:22 pm

Aliosha , ma bucur ca ii impartasesti parerile lui Hyde, acum de cand ai aflat ca a plans in 1989 la finala Milan - Steaua.

Nu prea au nume cunosute aia. Dar totusi in atac il au pe Agustin Delgado , ecuadorianul care a fost golgeterul preliminarilor pentru mondialul din 2002....zona America de Sud.
Si sa nu-l uitam pe celebrul fundas Graeme Le Saux , jucator care a evoluat si in nationala Albionului.

nu stiu de unde atata optimism. de ca si cum am fi cazut cu 17 Nentori Tirana. :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Vin Aug 29, 2003 10:16 pm

Eu cred ca Steaua are 25% sanse de calificare. Si asta nu din cauza diferentei de valoare dintre cele doua echipe (nu cred ca Southampton este cu mult peste Steaua), dar mai ales din cauza ca primul meci e in deplasare si, presata probabil de vreun rezultat nefavorabil, Steaua va gresi mult acasa (vezi meciurile cu Slavia Praga sau St Gallen). Sper totusi ca cele 25 de sanse dintr-o suta sa lucreze pentru ros-albastri!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Sâm Aug 30, 2003 3:28 am

Hyde..pe vremea aia Steaua avea echipa. cu Rosu,Miu....etc. Acum pe cine are ?


A, si dupa tine varza aia de Miu e mai bun decat Radoi? Rosu mergea, da' nici Aliuta nu e rau, asa ca nu ma lua cu marea echipa a Stelei de acum 3-4 ani, ca ea nu exista. Ultima echipa buna a fost cu Adi Ilie.

de ca si cum am fi cazut cu 17 Nentori Tirana.


:M
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

2949

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 30, 2003 11:56 am

Initial trimis de Mr Hyde
da' nici Aliuta nu e rau

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©

cu conditia sa joace. s-a vazut in returul cu Neman Grodno ca steaua fara Aliuta este inexistenta la mijlocul terenului. de aceea spun inca o data: Iordanescu ar trebui sa inceapa alcatuirea primului 11 al nationalei Romaniei cu Aliuta si dupa aceea sa adauge alti 10 jucatori. nu stiu daca exista in activitate vreun coordonator de joc mai bun decat Aliuta.

sper sa nu fi jignit pe nimeni prin intermediul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Aug 31, 2003 5:36 pm

Southampton tocmai ce a invins azi pe Manchester United , in etapa a II a , a campionatului Angliei.Gol inscris de James Beattie.
Dupa 4 etape au 3 egaluri si 1 victorie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 1:04 am

La nivel national, Steaua este intr-adevar o echipa foarte valoroasa, daca nu chiar cea mai valoroasa... La nivel european insa, ramane de vazut. Parerea mea sincera este ca Steaua poate ajunge suficient de departe cu putina munca si cu interes mai mult manifestat de jucatori. Nu cred ca va invinge Southampton in urmatorul tur al cupei UEFA...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Southampton - Steaua 1-1 (0-1)

Mesajde AxL » Mie Sep 24, 2003 11:09 pm

un rezultat de exceptie, dar, si el cu regretele lui - retragerea echipei de dupa gol, greseala lui falemi. oricum, FELICITARI ! si fie ca dupa meciul din ghencea sa sarbatorim !

FORZA STEAUA !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Sep 24, 2003 11:15 pm

Mi-a placut mult Steaua. A jucat ca o echipa englezeasca. Pasele alea lungi in lungul terenului au fost un deliciu pentru mine. Au combinat foarte bine , s-au inchis bine in aparare...au atacat si contraatacat....iar rezultatul este echitabil. Dar meciul nu este jucat. Oricand...aia ne pot da un 3-0 la Bucuresti.

Oricum..felicitari ....este un rezultat bun.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde catharsis » Mie Sep 24, 2003 11:48 pm

ai dreptate a jucat bine, dar cred ca s-au inchis cam devreme in aparare. la bucuresti mi-e frica sa nu inceapa piturca foarte defensiv pt ca golul este doar o problema de timp pt. southampton. oricum, nu e greu pt englezi sa castige la bucuresti.
cam needucati jucatorii stelei, mi-a fost mie rusine cand au strigat aia 'shame steaua' si cand l-au fluierat pe oprita.
si dinamo a jucat surprinzator de bine, dar nici la 2-0 calificarea nu e hotarata. ma mir de ce l-au tinut rezerva pe aghahowa, un jucator care face ravagii in championship manager 01/02, dar care e cam slabut in cm4 :)
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Sep 25, 2003 5:12 am

In timpul meciului eram la lucru, insa chiar si daca as si fost acasa tot nu as fi avut unde sa il vad.
Oricum, ma bucur mult pentru rezultat. Am sunat intr-o pauza si l-am pus pe frati-miu sa imi zica scoru.

Inca odata... un mare regret ca nu am unde vedea meciurile.

FORZA STEAUA
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Joi Sep 25, 2003 3:32 pm

Pai nu-i nimic, pe 15 octombrie e returul in Ghencea. Stii unde e stadionul, nu?
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aliosha » Joi Sep 25, 2003 4:53 pm

Da tu biletu de avion si promit ca fac eu cinste dupa, indiferent de rezultat.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde helguera88 » Joi Sep 25, 2003 9:21 pm

Sorry. Stick to the Canadiens.
"You know how they call a quarter-pound of cheese in France?" "They don't call it a quarter-pound of cheese?" "No" "Why not?" "Because of the metric system" "So how do they call it?" "Royale with cheese" "Royale with cheese ... and how do they call the Big Mac?" "A Big Mac is a Big Mac, but they call it Le Big Mac" "Le Big Mac ... and how do they call a Whopper?" "Don't know, i've never been to Burger King"
helguera88
Junior Member
 
Mesaje: 141
Membru din: Lun Ian 20, 2003 3:01 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron