Cupa Uefa 2003 - 2004

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde Cruela » Mie Oct 01, 2003 6:02 pm

Dupa meciul nesperat de bun cu Southampton, cred ca si cei mai sceptici suporteri (sau nu) si-au dat seama ca totusi Steaua este o echipa de o valoare incontestabila. Avem jucatori, avem potential,pacat ca nu avem un antrenor prea bun, dar cine stie?
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Southampton - Steaua 1-1 (0-1)

Mesajde AxL » Mie Oct 15, 2003 9:29 pm

Initial trimis de AxL
un rezultat de exceptie, dar, si el cu regretele lui - retragerea echipei de dupa gol, greseala lui falemi. oricum, [B]FELICITARI ! si fie ca dupa meciul din ghencea sa sarbatorim !

FORZA STEAUA ! [/B]


victorieeeeeeeeee !

iata ca a venit si returul si, dupa meciul din ghencea, putem sarbatori !!!

Romania, STEAUA ! Europa, STEAUA, oriunde STEAUA !!! CAMPIONII DIN GHENCEA !

sunt multe de spus, dar ma rezum la: FELICITARI ! ne putem mandri cu adevarat ca suntem suporteri ai celei mai valoroase echipe din Romania !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Re: Re: Southampton - Steaua 1-1 (0-1)

Mesajde Comisaru » Mie Oct 15, 2003 10:02 pm

Fortza Steaua!
Ma bucur ca i-am facut pe englezi :)
Am ascultat si eu meciul transmis in direct pe site la steauafc.ro
Excelenta idee si multumiri persoanelor responsabile :)
Stie cineva cien e comentatorul? Gabi Safta cumva?
Artificial intelligence doesn't stand a chance against natural stupidity!!!!
Comisaru
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mai 20, 2002 7:06 pm
Localitate: NJ

Mesajde memetshot » Joi Oct 16, 2003 8:02 am

Incredibil meci, dupa care nu am decat un singur regret: ca nu am fost pe stadion. Steaua a jucat exact cum trebuia, facand o singura greseala pe finalul primei reprize, greseala insa care nu a contat datorita lu Vasile :) care inca odata a demonstrat ca e cel mai bun portar din Romania. In repriza a doua Steaua a reusit sa se apere in continuare super bine.
Sincer m-a mirat la momentul acela schimbarea Oprita/Dinita. ma asteptam sa il schimbe pe raducanu, nu pentru ca nu a jucat ci pentru ca oprita era mai defensiv. Insa piturca se pare ca a avut alte planuri care au adus victoria celei mai bune echipe din Romania.

FORZZA STEAUA!!!!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Re: Re: Re: Southampton - Steaua 1-1 (0-1)

Mesajde AxL » Joi Oct 16, 2003 8:26 am

Initial trimis de Comisaru
Stie cineva cien e comentatorul? Gabi Safta cumva?

da, el este.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde memetshot » Vin Oct 17, 2003 12:13 pm

Pana la urma visul lu Piturca s-a adeverit. Steaua are sansa de a juca cu inca o echipa din Anglia. Deci Steaua - Liverpool. nu puteam sa jucam si noi cu grecii ? :(

pronostic: 50% echipele engleze au avut mereu probleme cu steaua
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Oct 17, 2003 12:15 pm

Steaua - Liverpool!!! Tot englezii... Asta e, poate bateti cu sansa si faceti o mare performanta!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Oct 17, 2003 12:20 pm

deci nu e posibil asa ceva si Steua si Dinamo se intalnesc cu echipe care au cam acelasi stil pe care il aveau si echipele pe care le-au invins deja :)..cu o mica diferenta pentru caini ca iei tre sa mearga un pic mai mult pana la Moscova.

Oricum cred ca daca Piti o sa foloseasca aceeasi tactica, mai putin spectaculoasa, avem sanse si cu Liverpool. da tre sa ii dea cineva bucata lu owen...in rest numa de bine ...


----later edit ca nu am nevoie de avertisment -----

fani Stelisti uitati parerea celor de la Eurosport despre echipa noastra:

Steaua Bucharest... nobody will want these ... LIVERPOOL!!! Another English side for the Romanians, conquerors of Southampton in the first round!
ehe, ba daca ii scoatem si pe Liverpool (io sunt optimist ca intotdeauna am fost asa) ne omoara englezoi. naspa ca primul meci e acasa.

intr-adevar ii mentioneaza si pe Dinamo:
Spartak Moscow vs Dinamo Bucharest... a quality eastern European match-up!
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde sly » Vin Oct 17, 2003 1:37 pm

Orice e posibil in fotbal! Si nu cred k ar fi o surpriza prea mare daca Steaua va trece de Liverpool! Piti cunoaste ff bine stilul englezesc si va fi un meci asemanator cu cel din turul trecut dar e mai nasol k primul meci e acasa!
Forza Steaua!
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Oct 17, 2003 9:04 pm

Ma indoiesc ca vom face fatza unei echipe engleze mai mult prin nume. Antrenorul e francez, mare parte din 11-le de baza sunt continentali (Smicer,Riise,Henchoz,Hypia) shi nu numai (Kewell, Diouf) asha k ne va fi incoparabil mai greu. Shansele cred k sunt undeva pe la 30%.... O sa revin cu un comentariu mai amplu asupra meciului cu "Sfintzii" shi asupra celui din turul urmator.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Oct 17, 2003 10:59 pm

Eu eram sceptic in privinta calificarii Stelei in fata celor de la Southamton si uite ca m-am inselat. Acum cred ca Steaua are cam 25% sanse de calificare. Sper sa ma insel din nou.
Forza Steau@!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Sâm Oct 18, 2003 12:02 am

Bai, ce sa zic? Romania a batut Anglia de 2 ori care era favorita in ambele meciuri. Steaua a scos Southamton-ul, west ham-ul acum cativa ani. E clar ca stilul englezilor ne convine. Daca la meciul de acasa NU ploua eu zic un 2-0 lejer! Oricum creditez Steaua cu 50% sanse!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Oct 21, 2003 8:34 am

Mda...
meci greu asta cu Liverpoolu'. in primul rand ne intalnim cu cea mai titrata echipa din campionatul englez. pe plan intern ei sunt cum e steaua la noi.
puncte pozitive:
1. nu prea merg bine anul asta. loc in campionat:9. ultimul meci in anglia au pierdut. adevarul e ca nu au jucat jumatate din jucatori
2. steaua joaca bine impotriva echipelor din anglia
chestii super naspa:
1. antrenorul celor de la liverpool a afirmat ca steaua e cea mai tare echipa cu care puteau sa pice + faptul ca i-am batut pe southampton => nu or sa ne mai trateze de sus...
2. jucatorii stelisti s-ar putea sa joace mai relaxat cu gandul ca au mai batut niste englezi...
3. aia au castigat de curand uefa. noi nici campionatu...


sanse: 30/70 ... dar tot noi o sa ne calificam :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Oct 21, 2003 8:45 am

+ ca au cel mai frumos public din lume, iar meciul decisiv se va juca pe Anfield Road.

When you walk through a storm
Hold your head up high
And don't be afraid of the dark
At the end of the storm
Is a golden sky
And the sweet silver song of a lark

Walk on through the wind
Walk on through the rain
Tho' your dreams be tossed and blown
Walk on, walk on
With hope in your heart
And you'll never walk alone
You'll never walk alone


Steaua are sansele ei....si sa speram ca vor fi doua partide frumoase.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 21, 2003 8:50 am

ehe....cred ca si ei acilea or sa fie intampinati cu "caldura" de public - la meciu asta merg si eu musai si obligatoriu. cred ca va fi la fel de multa lume ca si cu southampton...oricum abia astept meciurile astea doua.
mie nu-mi vine sa cred ca steaua mai inseamna ceva pentru cei din afara...


asa ca pese: ba nea jiji chiar e nebun si baga bani in fotbal. am inteles ca a zis ca nu o sa mai mareasca nici un salariu dar in schimb vrea sa bage bani in stadion...ce frumos ar fi sa avem si noi un gazon adevarat nu izlazul ala pe care joaca acu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

1 intrebare

Mesajde Sburatorul » Sâm Noi 01, 2003 10:05 pm

cat va costa 1 bilet la meciul cu steaua si liverpol si in ce data exacta ii?
:rulz: :rulz: :rulz:
Sburatorul
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Iul 30, 2003 1:17 pm
Localitate: Undeva In Univers dar mereu atent la Lume

Re: 1 intrebare

Mesajde AxL » Sâm Noi 01, 2003 11:49 pm

Initial trimis de Sburatorul
cat va costa 1 bilet la meciul cu steaua si liverpol si in ce data exacta ii?

biletul la peluza o sa fie 200.000 lei. exagerat, daca vrei parerea mea.
data si ora meciului: 6 noiembrie la ora 21:15

defapt, ca sa n-o mai frecam aiurea citeste articolul preluat de pe site-ul www.fcsteaua.ro , mai exact - http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/378

Pretul biletelor pentru meciul cu Liverpool
Steaua a anuntat care va fi pretul biletelor la partida tur cu Liverpool de pe 6 Noiembrie. Pretul acestora va fi si mai mare decat cel de la meciul cu Southampton, sa speram ca va merita:
peluze: 200 000 lei
tribuna II: 300 000 lei
tribuna I: 400 000 lei


Update:
Biletele se pun in vanzare de vineri 31 Octombrie ora 14 la casele stadionului.
Update:

Data si ora meciului: 6 noiembrie la ora 21:15

P.S. daca vrei un loc la fotoliile stadionului, pretul este de NUMAI 3 000 000 lei. cand o sa mai zica gigi ca il dau banii afara de peste tot, permite-mi/ti-mi sa NU il cred.
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Steaua - Liverpool 1-1

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 07, 2003 12:57 am

Rezultat echitabil. Ocaziile au fost numeroase si la o poarta si la cealalta. Mi-a placut mult de Radoi cum a salvat un gol in prima repriza. Daca nu era terenul ud..nu cred ca mai ajungea la minge. Aidoma unui jucator de hockey s-a aruncat. Superb efortul sau. La 0-2 chiar ar fi fost groasa. Steaua putea castiga pe final..dar nu a fost sa fie.

Parerea mea este ca pe un teren normal am fi avut mai multe sanse....pentru ca am practicat un joc mai rapid si mai tehnic. Opritza a realizat niste driblinguri de mare exceptie.
Pentru retur prevad un meci cu multe goluri de ambele parti. Orice este posibil.

Publicul a fost de nota 10+. La sfarsit am auzit chiar si "we never walk alone".

Aliosha, meciul in Romania a fost transmis de Prima....si a avut 4 comentatori. Nu am mai intalnit asa ceva. Comentatorul normal (Serban Ionescu , parca) ....cei doi carcotashi si Emerich Ienei (aka Nea Imi). Mi-a placut comentariul ca mai faceau si ei o kterinca....dar cu toate astea au comentat frumos si la obiect.

In cel mai rau caz sper intr-un 2-2 in meciul tur.

la,la,la,la,la,la,laaaaa....Steaua Bucuresti......
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 07, 2003 2:02 am

Eu am auzit chiar si "Scooter -Maria (I like it loud)".....deci a fost super frumos. Desi a plouat publicul, cu exceptia unor scandari gen: "M@# Dinamo!" sau "oooooh....sugi p@#$" a fost de nota 10. Mai rar auzi publicul cantand pe stadioane in Romania. Meciul a fost frumos cu un singur om pe care il pot aprecia din inima: "Radoi"....s-a zbatut mult si pt asta iti merita cele 4 milioane la cat am intzeles ca l-au evaluat astia. Pt retur....hmmm....greu, greu.....poate doar o minune sa califice Steaua....chiar si al 1-0 pt noi era greu acolo....in fine....vom vedea!
Fortza
Steaua
Vinci per noi!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Noi 07, 2003 10:21 am

A fost cel mai frumos meci al Stelei din acest sezon, pana acum (poate exceptand partida cu FC Brasov). O daruire si o determinare cum nu stiu daca voi mai vedea vreodata la acesti jucatori! Word up pentru Radoi si Pitu. Si, apropo... mie mi-a placut cum a jucat Falemi... a castigat absolut TOATE duelurile aeriene in care a fost implicat!
Sutul lui Pitu de la ultima faza l-am vazut in plasa... :(
MAAAAAAAAAAARE pacat ca nu am castigat (blame Neaga si Claudiu)!
Una peste alta:
Bravo, baieti!

FORZA STEAUA!!!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Felicitari !

Mesajde AxL » Vin Noi 07, 2003 10:23 am

Frumos ! O seara superba pt. stelistii din toate colturile lumii, si una neagra pt. dusmanii nostri (a se citi Borcea). Am aratat ca putem redeveni o echipa de top, ramanand sa confirmam peste 3 saptamani. Nu neaparat printr-o victorie, cat printr-un joc macar egal cu cel de aseara. Iar daca vom reusi asta, mai mult ca sigur ca va veni si calificarea !
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde Aliosha » Lun Noi 10, 2003 3:28 am

Bineinteles ca nu am vazut meciu dar asta stiati deja. Am avut un sentiment de ciuda amestecat cu bucurie survenita in urma citirii a catorva articole din ziare (plus ce mi-au mai povestit prietenii).

Asta e mai putin important, ce conteaza e ca s-a mai adaugat un dram de reputatie si admiratie pe numele Stelei.

Dupa cum am mai spus, in cupele europene tin pumnii tuturor echipelor romanesti asa ca m-a deranjat si ca dinamo s-a intors carne de mici din Rusia. Ciorile borate, sau Campionii Romaniei cum mai sunt cunoscuti in unele cercuri restranse, au avut doar un singur meci saptamana asta pentru ca au avut grija acu vreo 2-3 luni sa nu se aglomereze in timpul sezonului competitional. Au avut un singur meci pe care l-au pierdut. E bine ca in fotbalul nostru atat de pestrit se mai poate aplica , rar ce-i drept, sintagma frate frate dar branza-i pe bani.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Noi 14, 2003 10:15 am

Aliosha, vezi ca pe http://www.diviziaa.com sunt toate golurile din etapele diviziei A + ceva goluri din uefa champions lig si ce e mai important golurile din uefa...

pese:mesajul ie scris in eventualitatea ca nu stiai deja de sait...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Noi 14, 2003 10:36 am

Merci mult pentru link. Pentru mine e mare lucru.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Noi 14, 2003 10:38 am

cu placere...io l-am descoperit de curand si am ramas "client fedel"
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Mar Noi 18, 2003 10:23 am

E adevarat ca Steaua a eliminat pe Southampton si pe Westham dar la fel de adevarat este si ca si-a luat-o de la Aston Villa, prima echipa serioasa pe care a intalnit-o (pe vreamea aia)

De aceea sunt destul de sceptic in ceea ce priveste returul cu Liverpool. Oricum meciul nu e dinainte jucat desi englezi au clar prima sansa iar cei care dau sanse 50-50 nu stiu ce vorbesc.

La meciul tur publicul a fost intradevar tare. Tonul la scandari se dadea pe rand de la ambele peluze plus ca galeria si-a luat o noua statie de amplificare. Totusi, n-am auzit nici un We never walk alone. Ar fi fost prea de tot. :)
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Noi 18, 2003 10:29 am

cosmine tata, daca iti aduci bine aminte de aston villa aia au avut un noroc chior
la 2-0 pentru noi acasa am avut bara si ei pe contratac au dat gol.
in anglia dupa ce au marcat normal ca steaua a iesit la gol si si-a mai luat unu..
oricum si io sunt de parere ca 50% e prea mult. dar cu un pic de concentrare si foarte mult noroc... Ar fii mult prea adevaraciune sa castige steaua in anglia si sa ne pisham de sus pe cei care ne contesta...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Vin Noi 21, 2003 11:43 am

Noi romani ne pricepem mult mai bine sa gasim scuze pt. infrangere in loc sa vedem buba din echipa noastra :).
Cum o fi fost cu Aston villa nu imi mai amintesc, dar stiu ca am pierdut si asta conteaza.

Cu Liverpool totul va depinde de forma Stelei. Pt. ca anul asta au avut evoluti extraordinar de oscilante. Intr-un meci jucau extraordinar pt. ca peste o saptamana sa arate ca o echipa de divizia B.
Steaua de acum in forma maxima poate sa umileasca Liverpool.
Asta sper si eu
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Noi 27, 2003 6:47 am

Sa uram si noi bafta Stelei diseara si poate ca dupa meci om fi mai bucurosi decat inainte de inceperea lui. Cine stie...
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Noi 27, 2003 11:41 pm

Bravo Steaua ! =D
Frumos meci. Cred ca un 1-1 ar fi fost mai echitabil...la cate ocazii am avut si noi. Hamutovski a fost de nota 10. La foarte putini portari am vazut asemenea prize la balon. Radoi ca intotdeuna...excelent.
Pacat de ratarea lui Claudiu din minutul 3..cand nu avea voie sa greseasca. Si pe la sfarsit..Dinitza...ca a ratat si el dintr-o pozitie foarte buna.

Eu ma declar multumit dupa acest meci. Nu...Aliosha....nu a gresit nimeni. Nu i se poate imputa nimanui rezultatul. Au luptat cu totii cu ardoare...iar tactica lui Piturca a fost foarte buna.

Daca o tinem tot asa....la anu' pe vremea asta vom lupta pentru calificarea in optimile Champhions League. :yD
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron