Cupa Uefa 2003 - 2004

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Mesajde memetshot » Vin Noi 28, 2003 8:49 am

Moshule cand pierzi nu poti sa spui ca nu a gresit nimeni. Singurul care nu a gresit a fost Vasile. Fratilor portaru asta e de=a dreptu genial.
Au gresit: Raducanu care a tratat prea usor 2 faze clare, Radoi in cateva faze, din fericire nici una nu s-a concretizat pe tabela, marcajul la gol, Dinita care nu avea voie sa rateze din pozitia aia...etc... Iar Piturca m-a disperat prin faptul ca i-a bagat pe Dinita si Pitu abia in min 80...Trebuia macar pe Pitu sa intre prin min 65 max 70.
Cat de nedrept e fotbalul. Exact ca in meciul cu Aston VIlla, dupa ce Steaua a avut sansa sa transeze calificarea englezii au inscris. Atunci s-a opus bara, acum arbitru care nu a acordat un penalty clar, si in plue ambele goluri fura date cu capu...
Arbitru a tras mai mult de 10% cu englezii..
oricum concluzia e ca ambele echipe aseara au murit cu glorie dar au murit ;P
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 28, 2003 2:07 pm

nu mi s-a parut penalty clar. Raducanu a accentuat caderea..aruncandu-se ca in bazin. totusi..arbitrul era acoperit de regulament daca ar fi acordat 11m. e una din acele faze la care 50 % dau 11m..si 50 % nu dau.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Noi 28, 2003 2:35 pm

moshule, intr-adevar raducanu a accentuat un pic caderea, dar exista contact clar..daca vrei sa te convingi meri pe sait la gazeta sa vezi faza..
oricum, steaua nu reuseste sa inscrie in deplasare, dupa ce nu au dat gol la bacau ce dracu ma asteptam la liverpool.
cred ca in iarna radoi, raducanu si dumitru zboara.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde COSS+min » Sâm Noi 29, 2003 10:39 pm

Vreau sa va spun tuturor ca tactica lui Piturca a fost de tot ca...atul !:mad:
Greseala fatala a fost ca l-a retras pe Dumitru fundas si astfel a pierdut toata inventivitatea ofensiva, toata viteza, dar mai ales centrarile geniale ale acestui jucator.
Cate centrari in careu ale lui Dumitru ati vazut? Eu n-am vazut decat una! :(
Ce spera Piturca cu trei mijlocasi, dintre care unu defensiv (Falemi), si unu in moarte clinica (Aliuta) ?:confused:
A iesit o tactica cu baloane lungi aruncate din propiu careu catre Raducanu! E drept una a iesit dar pe asta sa ne bazam ?

In continuare enumar alte greseli ale lui Piturca:
-N-a observat forma slaba a lui Aliuta si l-a bagat titular (Ce a facut el pe teren puteam sa fac si eu ! :) )
- A facut o schimbare fara nici o logica: Aliuta- Paraschiv. De la Paraschiv sa fi asteptat Piturca victoria?
-I-a bagat prea tarziu in teren pe Dinita si Pitu.( Dupa acea schimbare echipa parca a jucat altfel)
-A adoptat o tactica defensiva cu Rachita-Mutica-Radoi in centru in conditiile in care noi trebuia as inscriem si nu englezi! :mad:

Dintre jucatori, numai lui Oprita ii pot imputa ziua ingrozitor de proasta pe care a avut-o!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron