Divizia A Burger, sezonul 2005/2006

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde memetshot » Dum Mai 14, 2006 9:38 pm

Decizie discutabila a arbitrului care lasa jocul sa curga, desi Tilinca fusese agatat de Lovin

la chestia asta?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Mai 14, 2006 10:39 pm

Borcea acuza arbitrajul anti-Dinamo si pro-Steaua
Cristi Borcea a declarat duminica seara ca Steaua a fost clar avantajata de arbitraj in partida cu CFR Cluj.El a mai dezvaluit ca se gandeste, alaturi de alti actionari, sa plece de la Dinamo.

Cristi Borcea: "Am vazut faza la care CFR Cluj a cerut 11 metri. Nu are rost sa mai comentam penaltyul clar. Noi am pierdut trei puncte din cauza lui Augustus Constantin, iar Steaua cred ca a castigat trei puncte din cauza lui".

"Alexa era un jucator care plangea la pauza. Florentin Petre injurat, Niculescu injurat. Niculescu a renuntat la Genoa, Alexa la 700.000 de euro din China. Cred ca si mie frica pentru Dinamo sa nu ia drumul Craiovei. Multi actionari, printre care si eu, ne gandim sa ne retragem", a mai spus Borcea.


Dorinel Munteanu a declarat dupa meciul pierdut de CFR Cluj cu 2-0 la Steaua ca au existat presiuni asupra echipei. Fara sa detalieze. Iuliu Muresan a afirmat dupa meci ca echipa sa a avut un penalty clar, neacordat.


prima parte a declaratiei lui borcea m-a facut sa beau o bere :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 4:46 am

bre, ie nijte personaje in folbalu romanesc ale caror declaratii nu merita sa le amintim pe forumu nostru, il murdarim

dupa victoria de-aseara steaua revine ca principala favorita la titlu in ideea ca la bacau va avea de indeplinit duar o formalitate pentru a loa cele 3 punte.
jucatorii si antrenoru sportului s-au plans de terenu din bacau, aratura plina de gropi, deci atentie pentru echipele tehnice care le au cu bashica :D

etapa viituare ie critica pentru titlu, sportu-steaua si cluj-rapid doo meciuri care pot decide canpioana. daca steaua bate este canpioana indiferent ce vor face rapid sau sportu ulterior. io sper sa nu :D
ca sa spere, rapidu trebe sa bata la cluj, alfel zice si ia "adio titlu". va fi greu, mai ales ca fortele giulejtenilor vor fi canalizate spre finala cupei de miercuri seara
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 8:11 am

Ochila nu ie asa. daca steaua bate pe sportu, si rapid pe cluju, singurii care perd umpic is sportu. steaua mai are meciu de la vaslui, meci fuarte fuarte dificil, la cum vaz io ca merge vasluiu.
cu tuate ca daca stau sa ma gandesc nus chiar asa de buni de vreme ce au batut in gruapa duar cu 2--1
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Mai 15, 2006 8:19 am

in meciul de aseară ambele echipe puteau beneficia de două lovituri de la 11 metri. nu se vede foarte clar dacă, in prima repriză, Carlos a făcut henţ in afara careului. intr-adevăr, era cu picioarele in afara suprafeţei de pedeapsă, dar tind să cred că mingea era in careu. iar asta conteayză mai mult.

Rapid va avea un meci foarte greu la Cluj, dar sper ca la ora partidei să aibă asigurată participarea in cupele europene, datorită caştigării Cupei Romaniei.

sunt ferm convins că miercuri FCM Bacău se va pune capră. sau, ca să folosesc termeni sportivi, că nu va depune acelaşi efort ca-n meciurile impotriva Rapidului şi Sportului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 9:05 am

bre baicsule, astia de la gsp zic ca carlos a iesit gresit la ratarea alora de la cluj.
avea aparatori in spate sau iera singur cu atacantu clujean? nu de alta, dar mi se pare amu ca si daca se bese portughezu, astia de la gazete zic ca a gresit.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Mai 15, 2006 1:03 pm

merluc, Carlos este pafarist la mingile care nu sunt in careul de şase metri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Lun Mai 15, 2006 3:01 pm

[B]Se schimbă numele campionatului: „Divizia Aâ€Â
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 3:14 pm

Ochila nu ie asa. daca steaua bate pe sportu, si rapid pe cluju, singurii care perd umpic is sportu. steaua mai are meciu de la vaslui, meci fuarte fuarte dificil


da bre, da atunci va fi meci derect rapid-sportu, una tot pica, sau chiar amandoo daca fac egal

tuate echipele din provincie se mobilizeaza cand juaca cu bucurejtenele. noi am avut ceva noroc la inceputu returului ca nu ne-au loat in serios, acu parca a dat dracii in iele cand juaca cu noi ~p

acu mai mult, juaca ca spartii, vezi bistrita, chefereu, vasluiu, bacaul, isi dau veata pe teren si cand juaca cu jiul sau faru fac balet cu figuri libere. in plus mai ie si colimatoru blatului, ca daca sa zicem rapidu bate la cluj o sa sara jiji pana la antena connex de pe inter sa spuna c-afost blat

peseu: jijica, merluc, daca rapid iese pe 2 si sportu pe 3 si rapid ia cupa, al doilea loc de uiefa cine il ia? finalista cupei, respectiv nationalu sau locu 3, respectiv sportu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mai 15, 2006 3:18 pm

Eye, iti iau bilet la meci ca tot am drumuri prin regie :D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Mai 15, 2006 3:19 pm

Carlos ala trebe dat afara urgent.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 3:29 pm

bre pijkej, tinp de-o luna le zic uaminilor ajtia treaba asta da nici nu ma baga in seama. lasa ca daca pierde si titlu tot pe mana lu carlos asa cum a pierdut si semifinala poate se trezejte si iei :D

na, ca acu-l vazui si pe cutuma. nu bre, nu ti-a zis miraculosu ca io-s suporter de sufrajerie?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 3:29 pm

ochila...finalista cupei nu se duce decat daca castigatuarea cupei a luat si campeonatu.
la fel si daca sportu iese pe 3 dupe rapid si steaua castiga campeonatu, sportu mere la uefa.

ochila: poi io sal schimb pe carlos? si nustu daca cernea e mai bun la ora asta
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 3:35 pm

nu bre memete, da am inteles ca dupe gafele care-a culminat cu pierderea semifinalei, galeria i-a acordat in continuare votu de incredere
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 4:12 pm

poi da bre ochila. ca in meciu ala nu a gresit numa carlos si din fericire pentru noi sia gasit sa apere bine toma in meciu cu betis, care daca faceau aia 1-0 beleam pl original.

nam vazut iesirea de ieri decat vag si nu pot sa spui ca fu aiurea.
oricum, carlos are de lucrat pe iesirile lui cam aiuristice, ca priza la minge are (Avea inainte de episodu boro) si e bun la jocu cu picioru...uneori cred ca ar fi mai bun pe extrema stanga decat neshu :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 4:16 pm

bre memete, la o adica ma cam duare in chiur de carlos al vostru si sper ca duminica pe la cinci dupamasa ashea, sa prinda o zi dintr-aia tipica, adica neinspirata si sa-l faca pe mazilu goljeteru ieuropei ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Mai 15, 2006 4:52 pm

daca steaua nu scapa de carlos va pati ce a patit si dinamo cu prunea
FRF a decis luni ca Diviziile din campionatul de fotbal romanesc se vor numi de acum Ligi. De ce? Marcile "Divizia A", "Divizia B" si "Divizia C" sunt inregistrate de o firma din judetul Tulcea si nu mai pot fi folosite legal! FRF nu s-a asigurat niciodata sa isi inregistreze marca la OSIM, iar acum trage ponoasele, legal.


nu am crezut ca e posibil asa ceva. Sandu a mai declarat ca 80 la suta din campionatele europei sunt ligi
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 4:52 pm

da bre...facem asa. bate steaua cu 10-9 si golurile vuastre sa le dea tuate mazilu.
chiar as fi multumit :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 5:09 pm

memetule, vaz io ca aieru muiedez nu-ti priejte, o dai in igal raiderizme acu ~p

lordule decrepit(vezi dex), ma duare fics in galujca stanga daca de la anu divizia a se va numi blatu national burger, maneju lu jiji tuborg sau borcea's family skol :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mai 15, 2006 6:06 pm

lipsa de bere bre...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Mai 15, 2006 6:13 pm

eyewitness scrie:daca rapid iese pe 2 si sportu pe 3 si rapid ia cupa, al doilea loc de uiefa cine il ia? finalista cupei, respectiv nationalu sau locu 3, respectiv sportu?


deşi ţi-a zis memet, iţ răspund şi eu (ca să mai adun posturi): dacă căpriorii ese pe doi in canpionat şi caştigă cupa romaniei, a doua echipă participantă in ueifa cap e hienele. finalista cupei romaniei merge in uefa (indiferent de locu ocupat la finalul canpionatului) numai dacă caştigătoarea trofeului este canpioana.

da am ontrebare la ceai scris matale: cine plm ar piutea sa ia canpionatu in varianta lu mataele? cfr cluji?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 6:41 pm

vezi tu jijica, aici ie buba, ca s-ar putea sa-l ia capriorii si-n care caz o cam loam in mana :D

deci ie clar pentru mine acu, ca sa eliminam orice dubiu, sportu tresa bata steaua, rapid si bistrita, care defapt ie un fleac pentru gajca nebuna, pis ov cheic ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Mai 15, 2006 7:05 pm

Cum ii ziceam unui prieten pe YM:

Cand intra Steaua pe gazon va stricam jucaria/Luam actorii la pl ardem scenariul si facem praf Regia :D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Mai 15, 2006 9:11 pm

eyewitness scrie:s-ar putea sa-l ia capriorii si-n care caz o cam loam in mana

păi dacăl ia căpriorii şi hienele termină pe doi, fabtu că spui co ei in mană mă duce cu gandu la că, plm, or ţii cu ăia dei plătejte oieru, or cu şase de X. adică t-eai dat in fabt că nu eşt cu gajca nebună din Regie ci cu una din echipele de tradiţie ale fotbalului romanesc. săţ fie ruşine că ma-i minţit atata tinp.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Mai 15, 2006 9:21 pm

cutuma, nu ma enerva, da? sa zice-ti(cb) mersi daca plecati duar cu 3 buabe incasate :D
dinapulea luara 5 :D

baicsule, tu pan la urma ce plm vrei?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Mai 17, 2006 6:54 pm

bacau-steaua 0-2

de orice puate fi acuzat bacaul, da in nici un caz de nonconbat in acest meci. bacaul si-a jucat sansa, atat a putut, atat a aratat :D

steaua preia conducerea in clasament cu 55p urmata de sportu 53 si rapid idem

asa cum mentionam, titlul se juaca duminica in rejie si la cluj


hai sportu! :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Mai 18, 2006 9:36 pm

ochila....pentru posturi ca ala mai de sus cer sa primesti ban. Esti bulangiu. Din cauza ta nu vad nici un rapidist/dinamovist care sa vie sa spuna ca la bacau a fo ca la holiud, cu jucatorii bacaului care nimeresc bara fics ca ronaldinio si alte faze create special pentru a face blatul mai bun.

deci, cum ma, nimeni nu aduce argumente ca steaua a facut blat la bacau (argumente alfel decat de genu, voi dece iatz batut cu 2-0, cand noi abia iam batut)....ce uameni rai.

deci ochila ai grija :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mai 19, 2006 5:53 am

memete, vaz ca matale te certi singur. vrei galceava? io tz-am zis ca aieru rece al muiediei face rau la amicdale :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Mai 19, 2006 9:10 am

da bre, am amigdalele cat minjia de folbal bre. mai ales ca ma cert singur si nam cu cine.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 20, 2006 6:16 pm

mi-e teama ca infrangerea cu otelul scoate prematur pe poli din lupta pt titlu.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator