Razbunarea lui Dumitru Sechelariu!

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Razbunarea lui Dumitru Sechelariu!

Mesajde baixinho© » Mie Sep 01, 2004 8:40 pm

In ultimele zile patru jucatori de la FCM Bacau au plecat la echipa din Bulevardul Ghencea. Stiut fiind faptul ca Dumitru Sechelariu (presedintele onorific al gruparii moldave) si Gigi Becali (patronul clubului bucurestean) sunt foarte buni prieteni, eu tind sa cred ca transferurile lui Cristea, Lovin. Baciu si, mai nou, Ciocoiu la ros-albastrii reprezinta o razbunare a lui Seche din urmatoarele motive: are un rol pur decorativ la echipa, stadionul nu mai poarta numele lui si nu a mai fost ales primar. astfel, ca sa se razbune pe cei din oras (simpli spectatori si autoritati) a ales sa dea drumul jucatorilor. mi se pare o tampenie sa-l lasi pe Cristea sa plece gratis si sa repeti figura si cu Ciocoiu. de precizat ca atunci cand fotbalistii vor fi transferati in strainatate, partea de bani care ar trebui sa revina clubului FCM Bacau va intra in buzunarul lui Sechelariu, pentru ca el detine drepturile jucatorilor.
astept si alte pareri in limita decentei (fara formulari de genul "esti tampit, ma! cum poti sa crezi asa ceva?") si bine argumentate. evident, puteti sa ma contraziceti, dar sa va sustineti afirmatiile.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 02, 2004 8:42 am

Faptu ca Andrei Cristea a fost cedat gratis e aiurea.Da in schimb Coicoiu,pai ala nu mai e fotbalist de vreo doi ani(asta in cazul ca a fost vreodata).Oricum ceea ce zice baicsiu ie plauzibil,insa e greu de inteles cum de isi sacrifica omu asta echipa de suflet...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Sep 02, 2004 11:21 am

io merg mai departe si am convingerea ca echipa ros-albastra nu o sa aiba nici un fel de probleme in meciurile directe cu FCM Bacau, cele sase puncte fiind acontate, deja, de ghenceari.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 02, 2004 11:27 am

eo nu pot sa te contrazic in aceasta privinta.insa tot nu inteleg ce nevoie avea steaua de ciocoiu.mai spera cineva sa scoata ceva din el?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Sep 02, 2004 11:27 am

Dar se pot efectua transferuri in timpul sezonului ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Sep 02, 2004 11:32 am

Zenga avea nevoie de un varf de careu, iar Becali Gheorghe i l-a adus. ce si cat o sa faca, asta nu am de unde sa stiu. ideea este urmatoarea: intr-o luna au plecat de la Bacau in Ghencea patru jucatori, dintre care doi gratis.


cand Rapid l-a legitimat pe Aliuta prin filiera Electromagnetica (actuala echipa Rapid II) presa a sarit de rect in sus. acum, ca ros-albastrii a facut aceeasi manevra cu trei jucatori, nu cu unu (evident, nu i-a legitimat la Rapid II), nimeni nu aa mai spus nimic. Rapid nu a facut un lucru corect, dar ghencearii - da.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 02, 2004 11:34 am

pai steaua la ce echipa i-a legitimat pe cei 3?ca din cate stiu satelit nare.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Sep 02, 2004 11:42 am

ete citat dintr-o stire: Precum in cazul celorlalti doi jucatori transferati de la FCM Bacau, Lovin si Baciu, Cristian Ciocoiu a fost legitimat la divizionara C Steaua II Bucuresti, deoarece echipa satelit a gruparii "ros-albastre" incepe campionatul vineri, iar perioada de transferari la acest esalon se incheie miercuri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde catharsis » Joi Sep 02, 2004 1:13 pm

voi astia cu rapidu sunteti culmea. toata lumea are ceva cu voi si toata lumea conspira impotriva voastra. cristea a fost cedat stelei pentru ca era al lui sechelariu, daca mai tineti minte scandalul de prin iarna/primavara, cand acesta avea clauza la fcm bacau si a fost cumparat de seche. ceilalti jucatori au fost cumparati de steaua ca urmare a prieteniei dintre jiji si seche. pe cristea seche putea sa il vanda gratis si la recolta bosanci daca vroia, fiind jucatorul lui. nici ciocoiu nu e dat abuziv, pentru ca era suspendat un an de fcm bacau si daca pleca, pleca la sfarsitul sezonului tot gratis. la lovin si baciu nu ma bag, deoarece nu cunosc detaliile transferurilor.
era normal sa sara presa in sus la faza cu aliuta, pentru ca rapidul a facut prima oara chestia asta. a doua oara nu au sarit deorece au gandit ceva de genul: "daca rapidul a avut voie, steaua de ce sa nu aiba voie?". oricum, gsp a criticat ambele echipe intr-un editorial saptamana trecuta, restul ziarelor nu stiu.
baixu, nu crezi ca te contrazici? daca seche are rol decorativ la bacau si daca sa razbuna pe bacau, ce motive ar avea bacaul sa cedeze meciurile stelei si cum ar putea seche sa influenteze asta daca e decorativ acolo?

ps: steaua are echipa satelit in divizia c, cumparand locul echipei mobexpert stefanesti.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Sep 02, 2004 1:30 pm

lasa bah gigi ca castigati locu doi in campionat si fara sa fi cumparat steaua jucatorii aia mareti :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Sep 02, 2004 2:02 pm

catharsis, arata-mi si mie unde am scris un singur cuvant ca ar exista o conspiratie impotriva rapidului. singura faza ar fi aia ca presa a criticat atitudinea rapidului, dar cand steaua a facut aceeasi figura, s-a facut ca ploua. atata tot.
sechelariu are rol decorativ, dar detine drepturile mai mult jucatori. stiind foarte bine ca un patron de club poate sa distruga cariera unui jucator cand vrea mujchii lui, sunt ferm convins ca sechelariu o sa le spuna jucatorilor de la bacau sa dea punctele stelei, altfel vor fi trimisi cine la ce echipa din divizia w. pe asta ma bazez si nu considera ca ma contrazic.

memetu, si tu ti-ai dat seama ca FC National o sa ia campionatul, este?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Sep 02, 2004 2:51 pm

deci pardon eo zic ca il ia Faru.Da puatem avem noroc shi il da shi inapoi:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Sep 02, 2004 5:41 pm

bre baicsule....imi citisi gandirea lu degetele mele
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Raz van Helsing » Joi Sep 02, 2004 9:29 pm

E clar ca daca Sechelariu s-a razbunat pe cineva cedandu-l pe Ciocoiu la Steaua, acela am fost eu, ca suporter stelist... Poate ca suntem mai multi, nu stiu... totul este posibil...
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori