Cupa Romaniei 2004/2005

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Cupa Romaniei 2004/2005

Mesajde baixinho© » Mie Dec 01, 2004 2:00 pm

Rezultatele meciurilor retur din sferturile de finala:
Dacia Unirea Braila (DB) - Dinamo 0-2 (in tur, 0-1)
Marcatori: Danciulescu (38), Petre (62).
FC Arges - Universitatea Craiova 1-1 (0-1)
Marcatori: Prepelita (43) / Bundea (31).
Farul Constanta - Otelul Galati 2-0 (2-1)
Marcatori: Gurita (20), L. Mihai (36).
FC National - Sportul Studentesc 3-0 (0-2)
Marcatori: Chihaia (20), Radoi (37-autogol), Caramarin (78).

in limita timpului liber, o sa incerc sa postez si rezultatele din fazele precedente.
prevad in semifinale meciurile dinamo - Craiova si National - Farul.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Dec 01, 2004 2:07 pm

Ar fi frumos o finala Stiintza - Dinamo. Cu 20 k olteni la Bucuresti.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde DragosSuciu » Mie Dec 01, 2004 2:13 pm

Eu m-as bucura sa joace Farul cu Craiova, deoarece sunt constantean
DragosSuciu
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Vin Noi 19, 2004 1:53 pm
Localitate: Constanta

Mesajde MiG29 » Mie Dec 01, 2004 9:44 pm

Eventual 20 de olteni.Ca dupa ce scandal a iesit la craiova dupa meciu cu Dinamo n-or sa mai aiba prea multzi curaj sa vina la bucale.
Eo unu aj vrea sa pice Faru cu noi in semifinale,sa mai vina odata Dinamo la ctza:p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Dec 02, 2004 9:06 am

Hai ma, nu mai aburiti lumea cu rezultatele astea inchipuite...

In realitate s-au calificat in semifinale Olimpia Satu Mare, Gaz Metan Medias, Dacia Unirea Braila si ... desigur, puternica echipa din Regie, Sportul Studentesc.
Prevad o finala Dacia Unirea-Sportul, spre marea multumire a unora. :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Dec 02, 2004 9:12 am

bah ayrtuane, voi dinamovijtii aveti un mentor spiritual unic : borcea , pe care il urmati orbeste ca neshte discipoli docili. cand vreti sa fiti amuzanti cade-ti(cb) (in)voluntar in sfera jenibilului (cn)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Dec 02, 2004 2:14 pm

Desigur :D ... Orice ironie pe seama Sportului Studentesc deranjeaza... atrage aprecieri ca e jenibila, etc. Asta insa imi demonstreaza ca si-a atins scopul. Insa ma asteptam la o replica inteligenta si sclipitoare, ca poti, ... nu la cliseul asta perimat.
---------------
Semifinalele vor avea loc pe 9 martie (turul) si 13 aprilie (returul).
Sper sa-mi zica baixinho cand e tragerea la sorti.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 16, 2005 5:59 pm

meci cam brambura azi in Cotroceni, a castigat Nationalul, din cat am vazut eu (repriza a doua) au aratat un pic mai mult, dinamo s-a marginit sa contraatace, si au reusit sa si in scrie golul care probabil le va asigura, din pacate calificarea.
In timpul asta in tribuna se dadeau lupte fratricide intre dinamovisti si gabori:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Mie Mar 16, 2005 6:56 pm

Nu e rau rezultatul, meciul nu l-am vazut ca sunt inca la serv.... Asta e, Daimon, stiu ca-ti pare rau, dar cred ca te-ai obisnuit cu suferinta, nu? :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 16, 2005 7:10 pm

stii cum e, orice invat isi are si dezvatul:D

ca sa nu fiu total off topic. prevad o finala Dinamo - Farul
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde baixinho© » Mie Mar 16, 2005 8:22 pm

sau National - Craiova, daca in retur langa Ficus va fi 1-1, iar in Banie 2-0.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Joi Mar 17, 2005 12:55 am

deci aia de la national sunt niste magari.ma refer la organizatori.era uo coada la bilete la tribuna a doo az de am reusit sa pierd vreo 15 minute din meci.si peluzele au fost inchise ca gino probabil are nevoie de bani.in alta ordine de idei,am jucat slab,si am avut noroc ca am dat un gol.o sa ne fie mai usor in retur.pacat de babicu ca noi am ramas cu stelea.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mar 17, 2005 8:17 am

MiG29 scrie:o sa ne fie mai usor in retur.

eroare falsa, dar nu intru in detalii, ca dupa aia ori ziceti ca fac misto ori o sa va dea ironia afara din casa si ma intrebati cu cine joaca Rapid in semifinale.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 17, 2005 9:51 am

jucam ca de obicei prost in startul sezonului... ca si toamna trecuta... apoi ne revenim incet-incet... oricum, ca sa fiu obiectiv inca se joaca accederea in finala, n-are rost sa ne gandim deja acolo, ca mai e returul...

in schimb, Farul nu are cum pierde finala, e diferenta ca de la cer la pamant intre constanteni si Nestiinta Craiova.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 17, 2005 10:26 am

un dinamovist corect trebuie sa recunoasca faptul ca fundasii echipei lui Andone s-au reprofilat si produc pe banda rulanta chifle, avioane, etc etc etc. am vazut o degajare a lui Tamas ceva de numa: omu era aproape delinia careului de 16 metri si a lovit puternic mingea, care s-a dus in aut in dreapta lui, undeva la un metru in fata. la asta am vrut sa ma refer cand am zis ca nu o sa fie usor pentru oaspetii de ieri din Cotroceni a se califice in ultimul act.

presimt ca in Banie va fi egal (1-1), iar in groapa 1-1 sau 2-1 pentru gazde. in prelungiri totul e posibil.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 17, 2005 11:04 am

Un dinamovist corect (sper) recunoaste: aparerea lui Dinamo e extrem de slaba, in frunte cu Stelea si cu Tamas.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Mar 17, 2005 11:13 am

aparerea lui Dinamo e extrem de slaba


sper s-o demonstreze si in regie :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mar 17, 2005 1:25 pm

Insa referitor la meciul de ieri din cotroceni, vad ca nu sariti 10 metri in sus cand arbitrul greseste impotriva lui Dinamo... daca facea vreun dinamovist hentul ala intentionat in propriul careu pe care l-a facut McKain numai de arbitraj vorbeati 2 saptamani...

PS: Toata lumea stie, batem in Regie! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 17, 2005 3:19 pm

ayrton scrie:daca facea vreun dinamovist hentul ala intentionat in propriul careu

hentul ala intentionat a fost facut in conditiile in care (din ce am vazut la televizor) distanta dintre minge si mana lu australianul era mai mica de 50 de metri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Mar 17, 2005 4:47 pm

poftim? 50 de metri? ...nu inteleg...

Oricum, se vede din avion ca intinde bratul sa opreasca mingia si chiar reuseste asta. Deci e cu intentie, si distanta e de vreo 4 metri intre cel ce centreaza si McKain... deci nu are nici un fel de circumstante... daor ca poate, clipea arbitrul de vreo 3 secunde si a ratat faza... :D
nu mai conteaza acum, dar asa ca fapt divers, sa vedeti ca la greselile imptriva noastra treceti repede peste ele, daca era in celalat careu numai "furaciune" se scria si vorbea in mass-media...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baltazar » Lun Apr 11, 2005 11:51 pm

farul -national in finala, sper 2-1 pt farul
baltazar
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 11, 2005 11:36 pm
Localitate: constanta

Mesajde MiG29 » Mar Apr 12, 2005 12:39 am

e bine sa speri,da e si mai bine sa te bazezi pe fapte concrete.sincer cred ca daca cunva duamne ferejte ajunge nationalu in finala,pua sa castige.da nu o sa fie cazu,ca n-ajunge:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Mie Mai 11, 2005 10:24 pm

A luat dinamo cupa.

1-0. grigorie in minutul 8, printr-o imensa gresala a portarului curca (sper ca asa il cheama si nu aberez eu), care a iesit din careul de 11 metri, grigorie profitand de asta, ocolindu-l frumos si trimitand mingea aia nenorocita in poarta.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Joi Mai 12, 2005 8:21 am

Careul de 11 metri????
wow, ce schimbare... Si penalty-ul de unde se bate? De la 7 metri?

A cincea cupa din ultimele 6 finale pt Dinamo... a 12-a in total, chiar a 13-a, insa ceauseii au refuzat sa o dea la vreme si apoi n-am mai vrut sa o acceptam noi pe cea din 1988.

Felicitari echipei, au jucat exact ce, cat si cum trebuia pt acest trofeu. Bravo Ando!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori