Campioana 2006

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Campioana 2006

Mesajde eyewitness » Dum Mai 14, 2006 7:05 am

am o dilema

sa presupunem ca la sfarsitu canpionatului cele 3 echipe pretendente la titlu, respectiv rapid, steaua si sportu acumuleaza acelasi numar de punte. de-asemeni sa presupunem ca in meciurile directe steaua are avantaj fata de sportu, sportu are avantaj in fata rapidului si rapidu are avantaj visavis de steaua.

care este criteriul de departajare in aceasta situatie ?
mai mult, ie posibil ca cele 3 sa aibe si aceiasi diferenta de golaveraj
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Mai 14, 2006 8:15 am

se face un clasament cu rezultatele directe dintre cele. care iese prima, aia ia canpionatu. mai sunt de jucat hienele - stoica şi căpriorii - hienele. in acest moment căpriorii are 4p (0-0 şi 2-0 cu stoia şi 0-1 cu hienele), stoia la fel (a bătut pe hiene in tur cu 4-1), iar hienele are 3p.

dacă după cele două meciuri rămase 2 echipe ar fi la egalitate de puncte, se iau rezultatele directe. dacă toate trei sunt la egalitate de puncte, se ia golaverajul, unde stoia stă mai bine, urmată de căpriori şi de hiene. in cazul in care in Regie ar fi 0-0, iar in Giuleşti s-ar termina 2-2, situaţia ar arăta aşa:

stoia - 5p şi golaveraj 4-3
rapid - 5p şi golaveraj 4-3
sportul - 5p şi golaveraj 4-6
e, in acest caz, departajarea dintre stoia şi căpriori s-ar face in funcţie de rezultatele directe.


eu, totuşi, nu cred că se va ajunge la această situaţie, deoarece inainte de toate primează clasamentul general.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori