Liga I - Sezonul 2006-2007

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Mesajde Sică » Dum Sep 17, 2006 10:42 pm

despre Steaua - Rapid:
eu de felul meu sunt rapidist dar in mare parte tin cu spectacolul, m-am bucurat cand am vazut ca rapidu' conduce si chiar am sperat intr-o victorie dar din pacare Lucescu (un antrenor pt care am tot respecul, dar dupa meciul din seara asta a scazut putin in ochii mei) nu a stiut ce sa faca ca sa tina meciul in mana, toata stima pt. Olaroiu si pt Steaua care in 10 oameni din min. 30 au reusit sa atace si sa egaleze un rapid aproape depasit desi era cu un om in plus.

scorul mi se pare destul de corect, poate putin in defavoarea Rapid-ului care a avut mai multe ocazii si pt. care neshansa a facut ca mingea sa numai intre in poarta Stelei pt. cel putin inca odata.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Lun Oct 02, 2006 9:59 pm

DInamo - Rapid (3-1) un meci de pomina ... si tot odata marcheaza un RECORD absolut in istoria LIGII intai ! 10 victorii din tot atatea meciuri ... ceva mai frumos de atata nu cred ca se poate ... orice suporter al oricarei echipe si-ar dori asta.... din fericire pentru mine ma numar printre cei care savureaza acest record! ...
surprinzatoare totusi clasarea pe podium a Otelului la egalitate de puncte cu Steaua! Asta demostreaza ca este totusi un campionat echilibrat exceptand locul I ce pare deja confiscat de "RED DOG" :D ... :)
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde baixinho© » Mar Oct 03, 2006 7:03 am

recordul absolut este de 14 victorii consecutive, tot ale lui Dinamo, pe vremea lui Mircea Lucescu.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Mar Oct 03, 2006 10:33 am

eu ma refeream la perioada 89-06 .... ce a fost pe vremea lui ceasca nu e foarte ... relevant ... parerea mea! nu se compara ce echipe erau atunci cu cele care sunt acuma! :-/
Free YOUR mind ! DiNaMo 4 EVER!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde eyewitness » Mar Oct 03, 2006 10:42 am

...mai ales ca la carma echipei era CREATORU' cooperativei de ajutor reciproc ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Vin Noi 10, 2006 11:58 am

Nu am vrut sa postez acest articol pe Suporter Rapid, ca sa nu-i deranjez pe rapidisti.
Insa modul cum se comporta acest utecist batran, recte George Copos e de-a dreptul jignitor...

<<
Nae Stanciu: "Pentru mine, Rapidul nu mai exista"


Dupa ce George Copos a cumparat clubul Rapid, multe nume grele ale fotbalului romanesc au purtat tricoul visiniu. Ioan Ovidiu Sabau, Danut Lupu, Bogdan Lobont, Ionel Ganea sau Daniel Niculae sunt doar cativa dintre jucatorii care au marcat istoria "feroviarilor", dupa Revolutie. Un singur om poate fi insa considerat simbol al clubului, Nae Stanciu.

Blestem de rapidist: numarul 2, interzis in Giulesti
Fostul fundas s-a despartit de Rapid in 2003 cu un mare scandal. Intamplator sau nu, de atunci nici un jucator de la prima echipa nu a mai avut evolutii apreciate in tricoul purtat de Stanciu timp de 13 sezoane, cel cu numarul 2. "Nu i-am blestemat, dar la ce mi-au facut, nici nu cred ca mai era nevoie. Pentru mine clubul Rapid nu mai exista", a spus fostul aparator. In mod normal, numarul 2 apartine fundasului dreapta, post pe care a evoluat si Nae Stanciu aproape toata cariera.
In actuala echipa, Valentin Badoi evolueaza cu numarul 9 pe spate. De fapt, numarul 2 nu este dat nimanui. Anonimul Razvan Tincu primeste acest tricou in rarele ocazii cand este chemat de la echipa-satelit. Un episod aparte s-a petrecut chiar in 2003, dupa plecarea lui Nae Stanciu. Antrenorul de atunci, Mircea Rednic, l-a adus pe post de inlocuitor pe congolezul Camille Muzinga si i-a repartizat numarul cu bucluc. Africanul nu a apucat sa joace decat 30 de minute intr-un meci, apoi s-a accidentat si, intr-un final, a plecat de la echipa.
"Sunt satul de vrajeli. Copos trebuie sa inteleaga ca eu eram deja la Rapid cand a venit el", declara Nae Stanciu cand a izbucnit acest scandal. Fotbalistul solicita ultima rata din contract, 21.000 de dolari, bani pe care nu i-a vazut nici pana in ziua de azi. "Este frustrant. Toate forurile mi-au dat dreptate, dar am murit cu dreptatea in mana. A fost vorba de evaziune fiscala. Datoriile pe care le are acum Rapidul de platit lui Bodu, facute de fosta societate, contin si banii mei. Dar sunt convins ca eu nu voi primi nimic", a adaugat fostul fotbalist.
Stanciu antreneaza in prezent in Divizia D, la Bragadiru si se declara pasionat de meseria sa. "Pentru mine, maximum in fotbalul romanesc inseamna Steaua '86, asa cum este Dreptul roman in justitie. Acesta este modelul meu in cariera. Am luat-o de jos, ca asta e valoare mea acum", a spus fostul capitan din Giulesti, care nu a ascuns ca simpatizeaza acum cu rivala din Ghencea.

323 de meciuri a jucat Nae Stanciu in tricoul Rapidului, fiind recordman all-time la acest capitol. Totodata, Stanciu a adunat 25 de prezente in cupele europene, fiind pe locul doi dupa Marius Maldarasanu.
>>

@Averea 10.11.2006
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Noi 10, 2006 2:58 pm

george copos e netoiu din giulesti, daca nu iubeste rapid de ce nu pleaca ?? sunt destui care vor sa cumpere clubul
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Vin Noi 10, 2006 3:21 pm

Pai nu-l vezi pe netoiu cat de tare regreta ca s-a retras de la Dinamo si cum vaneaza orice oportunitate sa revina?
La fel si copos... pai cate tunuri a dat el pe spatele echipei Rapid??? (publicitate cu Loteria Romana, inselatorii asupra cluburilor din provincie: Iasi cu cazul Pancu, Hunedoara cu cazul Lobont, cazul Dulca, etc, etc...)
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Dec 11, 2006 12:00 pm

S-a tras focuri de arma pe stadionul din Craioava in timpul unui antranament. Asa de departe se merge ? Cine cunoaste detalii ?

Nu stiu, eu cam adorm in timpul meciurilor din Liga 1 ? Mi se par enorm de plictisitoare. Se joaca lent. Mha mira rezultatele din cupele europene.

Dumitru Dragomir declara ca e o diferenta de valoare mare intre echipele din Bucuresti si echipele din provincie (liga I) Cred ca are dreptate desi diferenta pare asa de mare . Uriasa este diferenta de valoare intre echipele din liga 1 si cele din liga 2 (declara Dragomir si sunt de acord). Craiova o duce destul de greu in liga I. Cine este de acord cu afirmatia: Liga 2 ar trebui sa contina o divizie de 16 echipe din care 3 sa promoveze si 4 sa retrogadeze ?

PS: titlul topicului asta se numeste Divizia A - Sezonul 2006-2007. AR trebui sa se numeasca Liga I - Sezonul 2006-2007. E al doilea nume de topic ce trebuie scimbat (celalat e cu steaua in uefa CL 2006-2007 ce ar trebui sa se numeasca steua in cupele europene 2006-2007, pentru ca steaua joaca acum in cupa uefa :D )
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Dec 11, 2006 12:45 pm

Clasament pana la primavara:

1. Dinamo Bucuresti 52
2. Steaua Bucuresti 39
3. Rapid Bucuresti 36
4. CFR Cluj 36
5. Poli AEK Timisoara 32
6. Gloria Bistrita 30
7. FC Vaslui 28
8. Otelul Galati 27
9. UTA Arad 24
10. Poli Iasi 24
11. Univ Craiova 24
12. Pandurii Tg Jiu 23
13. Unirea Urziceni 22
14. Farul Constanta 21
15. Ceahlaul Pt Neamt 17
16. FC Arges Pitesti 14
17. Jiul Petrosani 14
18. National Bucuresti 13
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Lun Dec 11, 2006 12:54 pm

O observatie pertinenta ar fi ca intre locul 1 si 2 e o diferenta mai mare decat intre locul 2 si locul 8.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron