Comentarii Concurs Pronosticuri Liga I

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Comentarii Concurs Pronosticuri Liga I

Mesajde Ayrton » Mar Iul 18, 2006 8:28 am

Baix, am si eu o nelamurire si o corectura.

Nelamurirea este referitoare la paragraful:
"numarul total de goluri intr-un meci este intre 0 si 3: -> 5 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 3 si 6: -> 10 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 6 si 9: -> 15 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 9 si 12: -> 20 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 12 si 15: -> 30 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 15 si 18: -> 50 p"

Daca sunt 3 goluri intr-un meci dai 5 p sau 10 p bonus?
Daca sunt 6 goluri intr-un meci dai 10p sau 15p bonus?
etc...


Corectura se refera la faptul ca sunt 34 de etape, nu 32 cum scrie in Regulament la punctele a) si d).

Multumesc.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 18, 2006 10:53 am

5 p puncte bonus. este vorba de "intervalul inchis".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Iul 18, 2006 11:23 am

sau deschis la stanga :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 18, 2006 12:02 pm

eşti offtopic, ai ban doi ani.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Iul 18, 2006 12:08 pm

ehe...dash avea io bani doi ani.

este vorba de "intervalul inchis".

si
numarul total de goluri intr-un meci este intre 0 si 3: -> 5 p
numarul total de goluri intr-un meci este intre 3 si 6: -> 10 p

inseamna ca la 3 goluri dau 15 puncte (odata pentru primu si odata pentru al doilea)

asa: deschis la stanga, inseamna ca nu iei si numarul din stanga :P
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 18, 2006 12:10 pm

gata, bre, hai sa lasam matematicile.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iul 24, 2006 7:41 pm

aici puteti sa faceti comentarii vizavi (si) de concurs, nu doar de regulament.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iul 25, 2006 12:26 pm

Am vazut ca ai trecut Pandurii... Ce se intampla daca ii va fi redata licenta Sportului? Ca una e sa joace Rapidul la Tg Jiu, si alta cu vecinii de cartier...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Iul 25, 2006 1:23 pm

asta e una, si totusi e una sa joci cu o echipa de divizia B, care nici macar nu a indeplinit baremul de puncte in sezonul trecut, si una e sa joci cu ocupanta locului 4 din liga I
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 25, 2006 1:23 pm

maine se va afla sigur daca Sportul va juca sau nu in prima liga. in cazul fericit in care Hienele din Regie raman pe prima scena, voi modifica programul primei etape, dar pronosticurile raman cele deja puse. ~p~p~p~p

plm, concurentii vor avea voie sa modifice pronosticurile la meciul cu pricina, dar in limita de timp permisa de regulament.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Joi Iul 27, 2006 9:47 am

acum suntem 10 concurenti, 11 cu baixinho ©
cine sa fie al 12-lea ? oribilul mosh ? catalanul ?

aaa, acum am vazut, Ayrton cred o sa participe la concursul asta. deci suntem 11 iar daca se baga si baixinho © suntem 12
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Iul 31, 2006 2:04 pm

dragu meu prieten jijica,

avand in vedere dragostea mea subita, intenpestiva si dintr-odata visavis de echipa muijtii tg jiu te rog ca incepand din etapa a doa a acestui concurs si pana la sfarsitul lui, sa consideri in cadrul pronosticelor mele, scoru de 3-0 pentru oricare din echipele din liga I care vor juca cu aceasta echipa, indiferent daca o fac acasa sau in deplasare si pronostic 1 sau 2 in functie de locu de desfasurare al partidei, in favoarea echipei care va juca inpotriva acestei bande de hoti. deci posturile mele cu pronosticuri nu vor mai include meciul in care juaca talharii, considerand ca acesti mizerabili trebuie sa piarda cu 3-0, prin forfait tuate meciurile din liga I, iei fiind o prezenta ilegala in aceasta liga

multumiri anticipate pentru sprijin

cu stima si consideratie,
al tau prieten,
aiu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Iul 31, 2006 3:02 pm

:oups:

Etapa viitoare "prietenii" tai din Targu Jiu :arme: joaca cu Dinamo!
In sfarsit o sa tii si tu odata cu cainii... :aplauze2:
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Iul 31, 2006 3:18 pm

ayrtuane, daca din cand in cand ti-ai face tinp sa citejti din clasici ai afla multe lucruri interesante si chiar utile care te-ar putea ajuta enorm sa urci pe scara evolutiva chiar daca pacatuiesti prin afinititatea pentru alb rosu :D

uite aici un post de fro 10 zile:

http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=484992&postcount=31

si da, tin cu dinamo in confruntarile europene
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Iul 31, 2006 6:49 pm

eye, acum fara sportul in liga I cu cine tii (in afara de toate echipele care joaca cu pandurii)?

Io unul o sa mha bucur ca voi vedea echipa sportul la botosani si o voi vedea si la suceava (cred), ar fi minunat sa avem si o liga II cu echipe de valoare
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Iul 31, 2006 7:13 pm

old lord, ie blasfemie sa spui ca te bucuri ca vezi echipa care a terminat pe locu 4 anu trecut in liga I ca juaca in liga II cu botosaniu

in conditii normale aj fi tinut cu rapid dar dupa meciu din ultima etapa de la petrosani rapid si-a pierdut creditu in fata mea astfel ca nu voi tine cu nici o echipa anume ci duar cu cea care va juca folbal adevarat asa cum a facut-o sportu anu trecut. tinpu le va rezolva

in plus, gandeste-te ca daca anumiti jucatori de la sportu, jucau corect in meciu cu steaua, scoru ar fi fost egal. uare jtii ce semnificatie are chestia asta?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Iul 31, 2006 9:32 pm

imi pare foarte rau ptr ce a patit sportul, nu mha bucur ca joaca cu fc botosani in liga II, mha bucur ca am si io ocazia sa vad o echipa mare la botosani, imi doresc sa vad mai des asemenea echipe aici (unde am si io posibilitatea de deplasare fara cheltuieli mari)
nici intr-o mie de ani nu as putea sa mha bucur pentru ce a patit sportul

pe la botosani nu a mai trecut o echipa mare de pe vremea lui ceasca, de atunci fc botosani a jucat numai in B si C

in plus, gandeste-te ca daca anumiti jucatori de la sportu, jucau corect in meciu cu steaua, scoru ar fi fost egal. uare jtii ce semnificatie are chestia asta?

stiu
io am preferat sa invinga sportul in acel meci si dinamo sa piarda calificarea in cupa uefa, am scris asta la timpul respectiv pe subforumul dinamo
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Aug 01, 2006 10:16 am

cam cand or sa apara rezultatele la prima etapa?
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 01, 2006 10:18 am

peste vreo 10-15 minute. d-asta am reintrat: ca sa bag rezultatele de la concursul de Liga I si F1.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Aug 01, 2006 2:11 pm

Baix, te rog frumos, imi detaliezi si mie punctajul meu din aceasta etapa? Cele 2 egaluri de 0-0 pe care le-am nimerit m-au bagat un pic in ceata...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 01, 2006 3:40 pm

pai ti-am gresit punctajul, ca la unul din cele doua egaluri nu ti-am calculat nici un punct, si trebuia sa-ti adun 15.

avem asa (nu mai scriu echipele, ci doar pronosticurile si scorul final, cu bold):
1-0 (x) 1-1; 3p (ghicit pronostic)
2-1 (1) 1-0; 8p (5p ghicit victoria gazdelor + 3p ghicit pronostic)
0-0 (1) 0-0; 15p (5p ghicit remiza + 1p ghicit nr goluri gazde + 1p ghicit nr goluri oaspeti + 3p ghicit rezultat final + 5p bonus pentru ca numarul de total de golrui este intre 0 si 3); nu ai primit, logic, nici un punct pentru numarul de goluri marcate de vreo formatie ca nu a existat asa ceva
1-1 (1) 0-2; 0p
0-0 (2) 0-0; 15p (ca mai sus)
1-1 (1) 1-3; 0p
0-1 (2) 1-1; 0p
1-0 (1) 0-1; 0p
1-3 (2) 1-2; 10p (5p ghicit victoria oaspetilor + 1p ghicit nr goluri gazde + 1p nr goluri oaspeti + 3p ghicit pronostic)

am gresit si la MiG29:
la meciul FC National - Dinamo am uitat sa-i calculez 5p pentru ghicit victoria oaspetilor (a pronosticat 0-3).

corectarile vor fi facute in scurt timp.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

nelamurire

Mesajde V@lentino Rossi » Sâm Aug 05, 2006 12:21 pm

o intrebare am si eu!
la prima etapa am vazut k ai postat toate meciurile si ora de desfasurare a lor!
asta e valabil numai pt prima etapa .. sau pentru etapa a doua ai uitat .. sau s-a intamplat ceva.. sau nu era nevoie! :-?? ...
sper sa fi inteles intrebarea mea daca nu o sa incerc so reforumulez!
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 05, 2006 1:12 pm

la etapa a doua am bagat numai ora primului meci, deoarece este suficient. scrie in regulament de ce.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde V@lentino Rossi » Sâm Aug 05, 2006 2:39 pm

ok am inteles... :) am postat si eu rezultatele ! :D
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde Eagle Raider » Lun Aug 07, 2006 1:10 pm

nenea baix vezi ca exista o mica greseala, pe etapa ai scris ca am facut 73 de p si pe genereal ai trecut 72 de p ?! A si vezi ca se scrie Raider nu Rider :P , cam pretentios nu... pentru un interziat :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Aug 08, 2006 11:07 pm

bre baixinhule, uite cum evolueaza societatea in jos.. acu' neste ani te-am rugat si eu sa ma bagi la pronostice. desi aveam un CV perfect, n-ai vrut, acuma il acceptam toti pe copilu asta... decida.. life sux
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde V@lentino Rossi » Lun Aug 14, 2006 3:07 pm

yupyyy ... cred ca am voie sa ma bucur si eu macar putin pentru punctajul obtinut etapa asta :D mi-am facut un cadou frumos de ziua mea! ;)) hi hi nu mai sunt ultimu! :D scuzati dar vroiam neaparat sa-mi exteriorizez bucuria pe forum :P
.... toate bune... si .. tancks BAIXI >:D<
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Mesajde cutuma© » Lun Aug 14, 2006 5:14 pm

O mica observatie. Migule tu in fiecare etapa pariezi impotriva Stelei si pierzi. Incep sa cred ca nu vrei sa castigi :D
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Aug 15, 2006 11:35 pm

uite bre ca acuma am pariat pe Stoia:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde V@lentino Rossi » Vin Aug 25, 2006 9:53 am

Baxi poti sa ma treci la topicul de rezultate si clasamente la pronosticuri ca ABSENT pentru prima etapa... sau nu se ia in considerare ca am lipsit la ea! :-?? in aceiasi situatie se afla si eagle daca nu ma insel! :)
V@lentino Rossi
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Aug 04, 2006 9:19 pm
Localitate: Pe circuit!

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator